Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#44) Lord Sidious válasza guriga1234 (#41) üzenetére


Lord Sidious
senior tag

"az egy dolog, hogy rosszul írtad (helyesen: szíjak), de a szíj kaucsuk hatású (bár szerintem nem az, de a hatás viszont az). Egyébként az alma hátlapja és a szíjai sokaknál állítólag bőrproblémákat okoznak (legalábbis ezt olvastam)."

Nem írtam, diktáltam ;) volt már párszor kezembe Gear S2 és az anyagának minősége kb. olyan volt, mint a 14 éve kapott Casiomnak. Nagyon tetszett és szerettem anno, (akkor még 12 voltam :DDD ) lehet egyfajta negédes nosztalgia kerített hatalmába, amikor első tapogatásra a Gear S2 a "miért is ne" kategóriába sorolódott, majd ez a 2., 3.-ik alkalomra, inkább a gagyi, kommersz értet fogott el, és nem a design, hanem az anyaga miatt. (szürke Gear S2 volt a próbálgatott eszköz, szürke, olcsó hatású szíjjal, amiket csak a classic modelleknél tudsz cserélni, valami minőségibb és tetszetősebb anyagra) Erről a "bőrproblémákat" okozó szíjakról és hátlapról nem igen hallottam, csak arról, hogy akinek enyhe nemesfém allergiája van, azon bőrpír keletkezett allergiás válaszreakcióként az arany modellnél, és más fémallergiásoknál az Alu szíj okozott urticia szerű tüneteket, de ezek még az enyhe allergiásoknál is bármelyik órával/karkötővel stb. előfordulnának, mivel az naponta huzamos ideig érintkezik a bőröddel. Ezek az emberek pedig előtte nem hordtak órát, ill aranyat a előtte kezükön, pláne nem napi 14+ órát. A gumi szíjnál pedig nem igazán lehet semmilyen allergiás tünete a viselőnek, mert az Apple Wathc szíjánál nem természetes/műkaucsukot használnak az előállításhoz, hanem guayulet.

"Neked komoly problémáid lehetnek a látással. Irány egy jó szemorvos! Először is a samu előbb jött ki okosórával, mint az alma. Az S2 már a sokadik generáció. Ráadásul az almáé szögletes, a samué meg kerek. Ez bizony hatalmas hasonlóság. Hogy ezt eddig én nem vettem észre! :W"

Látom sikerült elolvasni a cikket, amit linkeltem :)) (van egy rövidebb magyar nyelvű összefoglalója is, ha gondolod... ;) Nem a külső volt a lényeg, hanem az, hogy 2011-ben elkezdődtek a fejlesztések, és 2011 végén, 2012 elején már a szakmán belül erősen lehetett sejteni, hogy mire készül az Apple. A Samu kidobott pár okosórát előtte 2013-ban, és 2014-ben (Gear, Gear, Gear 2, Gear 2 Neo stb) amik hulladék szintű vacakok voltak. Kb. a Gear Fit volt az, ami tényleg jó ötlet volt, csak drágán nyitott, a képességeihez képest. (ha jól emlékszem 70-75K körül.) Majd az Apple Watch után végre kijöttek egy olyan órával, ami végre funkcionalitásban, sebességben, üzemidőben (a design teljesen szubjektív) pariban lett, vagy inkább ütötte az Apple Watch-ot. (azért a mágneses dokkolós töltőt sem lehetett kihagyni ;] )

"a 42mm-es (férfi méretű) Watch 120K (január 27 a hivatalos hazai forgalmazás kezdete)"
120K... jó bocs 126 a 38mm pedig 113K

"a samunak hazánkban hivatalos márkaszervize van. Az almának is?" A Samu prémium szerviz szolgáltatása megszűnt, marad a sima márkaszervív... és a várakozás ameddig le van adva, akár 21 munkanapig is... Applenél BÁRMELYIK APR-be (iCentre, iStyle, Almárium) beviheted a termékeket, vagy ha az onlie store-ba vetted, akkor itt még mindig házhoz jönnek, és cserélnek 2-3 napon belül. A gari meg újra indul. (és nem 1 év, hanem 2, 2014 márciusa óta, ugyan úgy, mint a Samunál)

"mivel teljesen alma tekintetű vagy (a cuccaid alapján), ezért minek is váltanál másra? Ezért nem való neked az S2."

Nem vagyok Apple Fan, sok modelljük lett vacak és sok iOS verzió is förtelmesen rossz lett. Volt nem egy két droidos készülékem (jelenleg is van) és több Samu is volt, mind a megjelenés után kicsivel megvéve: S1 (nagyon szerettem anno) S2, Note1, Note2, de a TW miatt megutáltam őket idővel. Ha droidra mennék vissza és felső kategóriára (Moto előtt, csak ez volt) , a HTC-t vagy inkább egy Nexus 6P választanék, (ha már alapból jól megvoltam a Nexus 4-el és 5-el is) de inkább felejtős halmazba került a droid. Mint említettem a Gear S2 design világa nagyon tetszik, de kicsit nagyobb kijelzővel és más anyaghasználattal must have lenne, de ha ezek a kritériumok maradéktalanul teljesülnének is, akkor sem tartanám ésszerű választásnak egy Tizenes/Wear-es okosóra megvételét iOS-es telefonhoz, a "kiherélt" funkciók miatt, amiket iOS-en megtehetsz velük. Mert ezek, akkor is külső gyártó termékei maradnak, nem az iOS-hez csiszolt rendszerrel, és ha lehetne sem engedne minden funkciót az Apple a Tizen/Wear okosóráknak, mert ez egyenlő lenne egy tökön szúrással, saját magának. (és ez a Samunál is vice versa)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.