Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) alcsa válasza Meggyi001 (#50) üzenetére


alcsa
senior tag

Tervezel még írni több részt is, vagy ezzel lezárod az egész storyt?

(#52) Meggyi001 válasza alcsa (#51) üzenetére

Úgy lesz vége, hogy nem lesz vége. A második könyvnek pedig már 40%-a kész van, az sztem még 2 hét. Azt egyben adom ki.

A 41-es hozzászólásomban van egy kép az második könyv első fejezetéből. Spoiler veszély!

https://gamergep.hu/

(#53) DigitXT válasza icemad (#47) üzenetére


DigitXT
félisten

Az orkos részen mondjuk - jó szokás szerint - elakadtam, elő kellett vennem egy
kis térképet, amit több mint 10 éve szerkesztettem, szerencsére még megvolt.:DDD

Ez az ún. ork-chart: nem összekeverendő az org-charttal, ez jóval hasznosabb!:D

(#54) Barthezz2 válasza Meggyi001 (#45) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Hosszú napjaim voltak..

Everybody lies.

(#55) Meggyi001

Kint van az ötödik és egyben az első könyvet lezáró rész. Nagyon kicsit bele kellett piszkáljak a második könyv logikai és időbeli visszacsatolásai miatt. Nem számottevőek a változások, csak kicsik. Így akár azoknak is érdemes újra elolvasni, akik már olvasták korábban.

Jó szórakozást mindenkinek.

https://gamergep.hu/

(#56) alcsa válasza Meggyi001 (#52) üzenetére


alcsa
senior tag

Köszi, kíváncsian várom a 2. könyvet!

(#57) Meggyi001 válasza alcsa (#56) üzenetére

:R

https://gamergep.hu/

(#58) e-newsee válasza Meggyi001 (#55) üzenetére


e-newsee
addikt

Köszi, jó lett. Bár a végső csavar első mozzanata kitalalható volt. Onnan azért megsejtettem a maradék sztori fő ívét, de a részletek, és a miértek meglepőek voltak. Gratula, jó kis regény alap. Ha lesz időd egyszer, érdemes lenne kidolgozni egy terjedelmesebb történetté. Van benne potenciál. :R

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#59) Chaser válasza Meggyi001 (#50) üzenetére


Chaser
titán

jó volt :R pont ilyen befejezés nem volt előttem, nagyon hasonló igen
a kedvemért nézd át lécci', sok helyesjrási/elgépelési hiba van benne, sokat ront rajta

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#60) m0h0senator


m0h0senator
őstag

Nagyon jó lett a vége. Gratulálok. Várom én is a következőt. :C

An odyssey through the realm of consciousness.

(#61) Meggyi001

(#58) e-newsee :

Köszönöm :R , hát időm csak arra lesz, hogy egy rövid 10 oldalas novellában folytassam. Ahhoz, hogy ebből egy 303-500 oldalas regényt írjak, nem vagyok elég képzett.

(#59) Chaser:

Köszönöm neked is :R , a helyesírási és elgépelési hibákra nincs mentségem, az ilyet utálom én is. Valószínűleg a word a hibás :)

(#60) Bale_E:

Thanks :R pár hét és jön a folytatás egyben.

##################################################

Más, mindenkinek...a második könyv egyik trailer képéről vélemény? Csak kíváncsi lennék...

https://gamergep.hu/

(#62) haxiboy válasza Meggyi001 (#61) üzenetére


haxiboy
veterán

Elég állat lett a vége is, nem lehet betelni vele :D

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#63) Meggyi001 válasza haxiboy (#62) üzenetére

Hát én sem tudok betelni veletek :D :D :D

Zsír lesz majd a folytatás. :K

https://gamergep.hu/

(#64) Chaser válasza Meggyi001 (#61) üzenetére


Chaser
titán

ne fogd a new_szira ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#65) Meggyi001 válasza Chaser (#64) üzenetére

:D

https://gamergep.hu/

(#66) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Király lett :R

Everybody lies.

(#67) Meggyi001 válasza Barthezz2 (#66) üzenetére

Thanks :R:)

https://gamergep.hu/

(#68) e-newsee válasza Meggyi001 (#61) üzenetére


e-newsee
addikt

Egy folytatásnyira engem is megihletett, kihasználva a nem részletezett dolgokat, bele sikerült szőnöm az ötletemet többé-kevésbé. Nem volt egyszerű, mert kicsit más irányba visz, mint a tiéd, és a cégnél mitting közben is azon agyaltam, hogyan ne legyen benne logikai bukfenc. Elméletileg sikerült. Még nincs kidolgozva, de elkezdtem e-papírra vetni, hogy ne vesszen el.
Ha kész lesz, és érdekel, feldobhatom valahova ide is egy blog bejegyzés formájában, vagy elküldhetem privátban.
És ebből ötletelve, érdekes lenne egy "folytatás börze", hogy ki hová vinné tovább a történetet. Én pl kíváncsi lennék mások megoldásaira is.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#69) lajosdani2


lajosdani2
csendes tag

Még kedden este elolvastam frissibe', de idáig gondolkoztam rajta, hogy tulajdonképpen tetszett-e :D

A válasz egyértelmű igen, csak egy kicsit átverősnek éreztem a végét. Én személyesen nem szeretem az olyan történeteket - filmben és könyvben sem -, ahol álomra hivatkozva teszik meg nem történtté a korábbi eseményeket. Azonban itt ez csak részben igaz, szóval feloldozlak ezen bűn alól, és így 2 nap emésztgetés után kifejezetten ütős volt a végén a csavar :D

A tetős jelenetnél volt egy kis Crysis bevillanásom :P Azt hittem, azon a vonalon megyünk tovább, esetleg egy olyan földönkívüli fajjal, akik az időt manipulálják mesterségesen gerjesztett gravitációval, vagy valami hasonló... :P

Mindenesetre le a kalappal az írói munkád előtt, engem megvettél a következő könyvre is :) Meglepően fordulatos, izgalmas, és legfőképp olvasmányos volt az első könyv!
Így tovább! :)

(#70) lajosdani2 válasza Meggyi001 (#61) üzenetére


lajosdani2
csendes tag

Jól néz ki a trailer kép :D
Terminator felkészül a kék sarokban :P

(#71) PistiSan


PistiSan
addikt

Várjuk a folytatást, láttam korábban hogy kedden jön majd a folytatás, nem jött, aztán meg néztem és láttam hogy frissítetted az eredetit..... este el akartam olvasni, de túl fáradt voltam hozzá.
Érdekes még mindig a sztori.

(#72) Meggyi001

(#68) e-newsee:

Ez a folytatás börze nagyon jó ötlet, támogatom! Kiváncsi vagyok én is más szálakra. Chaser is írt párat sztem rá. És tök jó, hogy 1-2 ember elkezdett írni, vagy vágyat érezni ez iránt.

(#69) lajosdani2:

Köszi :R . Ezek amúgy nekem is eszembe jutottak (Crysis) :). De várd csak meg a második könyvet :) (sejtelmes mosoly) + (#70) :R

(#71) PistiSan:

Köszönöm :R , jön majd.

[ Szerkesztve ]

https://gamergep.hu/

(#73) Chaser válasza Meggyi001 (#72) üzenetére


Chaser
titán

még csak agyban futtattam pár szálat, de lehet ma a tettek mezejére lépek ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#74) Qkac79 válasza Meggyi001 (#72) üzenetére


Qkac79
tag

Szia!

Először is gratulálok a munkádhoz! Nagyon kellemes írás, rég olvastam hasonló izgalommal valamit.

Én egy nagyon pici digitális nyomdát vezetgetek és megfordult a fejemben, hogy ha egyszer összegyűlne ebből egy vékony könyvre való anyag és szeretnéd az írásod kézben fogni, netán feltenni a polcra, én nagyon szívesen beszerkeszteném neked és készítenék belőle néhány példány könyvet. Természetesen költség mentesen, támogatva ezzel az általad belefektetett, önzetlen munkát. Ha érdekel a lehetőség, bátran keress meg.

Várom a folytatást. Jó írást! ;)

"You can't wait until life isn't hard anymore before you decide to be happy! ...Nightbirde

(#75) haxiboy válasza Qkac79 (#74) üzenetére


haxiboy
veterán

Meggyi001: Én is szivesen feltenném a polcra, és még az unokáim ezt olvashatnák :)

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#76) m0h0senator válasza haxiboy (#75) üzenetére


m0h0senator
őstag

+1 támogatás gyanánt én is beszereznék egyet.

An odyssey through the realm of consciousness.

(#77) lajosdani2 válasza m0h0senator (#76) üzenetére


lajosdani2
csendes tag

Szintúgy :)

(#78) Meggyi001

(#74) firges:

Nagyon szépen köszönöm ezt a szép dicséretet! :R

Nagyon jó a gondolat!A kinyomtatás. Nagyon tetszik! Szándékomban áll még tovább írni ezt a storyt is, és még másokat is. Ahogy összejön 200-300 oldal novella, már kereslek is meg! Képek is mehetnek bele, ahogy most csináltam? Az jó lenne. Vizuálisabb. Most A4-es lapon lesz kb ez a két story 20 oldal, az kb A5-ösön 30, nem? Mert akkor már 30 oldal mindjárt meg is lesz egy történetből.

(#75) haxiboy
(#76) Bale_E
(#77) lajosdani2
+1

[ Módosította: Barthezz2 ]

https://gamergep.hu/

(#79) Qkac79 válasza Meggyi001 (#78) üzenetére


Qkac79
tag

Természetesen bármi mehet bele, ami nem mozog. Azt ugyanis elég nehéz nyomtatni. :) Fényképek, ábrák, grafikai elemek bármi, amit szeretnél.

Igen, nyilván A5-ben ugyanazzal a betűmérettel több oldal lesz, de, hogy pontosan mennyi oldal lesz, azt nyilván nem lehet előre kiszámolni. Ez egy sok összetevős képlet, nincs rá pontos formula.

Azt is lehet, hogy te megszerkeszted teljesen nyomdakészre, de azt is, hogy egy kéziratot küldesz és én csinálom meg kiadványszerkesztővel. Ez már részlet kérdés, a lényeg a végeredmény. Amivel számolni kell, ha könyvet készítünk, hogy legalább 80-100 oldal legyen. ezt már biztonsággal lehet kötni, van elég gerincvastagsága. Ehhez persze lehet trükközni nagyobb sorközökkel, szélesebb margóval, de ezen a hídon majd akkor megyünk át, ha odaértünk. ;)

Aztán még szóba jöhet a digitális verzió is, PDF vagy valami e-könyv formátum, ott mehet bele mozgó elem is, illetve természetesen nem csak ezzel az olvasmánnyal kapcsolatban is megkereshetsz bátran. Nem a haszonszerzés motivál itt a fórumon, erőteljesen szabályellenes is lenne. :)

"You can't wait until life isn't hard anymore before you decide to be happy! ...Nightbirde

(#80) haxiboy válasza Meggyi001 (#78) üzenetére


haxiboy
veterán

Párom testvére Grafikus, látok esélyt hogy akár illusztrációkat készítsen. Anno a LoveInfo-s grafikákat készítette.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#81) Meggyi001 válasza haxiboy (#80) üzenetére

Ez?

https://gamergep.hu/

(#82) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Elolvastam újra. Most kicsit döccent nálam a sztori. Tehát töröltek mindent az ufók, de végül csak sikerült visszaállni fejlettebb szintre, mint azelőtt voltunk? 9 év alatt? Robotokat gyártunk, majd a robotok gyártják a robotokat. De se op.rendszer se semmi nem maradt meg a múltból? Akkor a driverek is mentek a levesbe... tehát bios sincs a megmaradt alaplapokon?
Se az automaták programnyelve stb.? Vagy ezeket azok írták újra, akik kijöttek az atombunkerekből? Mi a helyzet az infrastruktúrával? Pl: áramellátás, atomerőművek menthetőek voltak? Egy se olvadt le, robbant fel? Ott is szoftverek irányítanak elég sok mindent.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#83) Meggyi001 válasza Victoryus (#82) üzenetére

De ügyeseket kérdezel. Gratula. :C Mentségemre legyen mondva, szinte egy film sem tér ki ilyen részletekre, (pl atomerőmű ) ahol az emberiség kicsit eltűnik vagy gondba kerül. Példának mondanék kettőt, Legenda vagyok, Walking Dead, de még sok van, ott is évekre magukra maradnak a gépek. Szóval ügyes vagy na. Ötven évük volt ismét faxán lábra állni, az ifjú tudósok segítettek mindenben, meg utána 30-40 évet a robotok is, azok sokat löktek a fejlődésen...... és igen sztem a bunkerből kijött tudós unokáknál voltak a windows telepítő lemezek :D :D .

Tételezzük fel, hogy a atomreaktorok túlélték valahogy. Csak a történet kedvéért. Hm.

Amúgy ez érdekes kérdés. Most hogy átgondolom, ahol épp háború van most is, mert ugye mindig van valahol, ott mi a helyzet az árammal, a vízzel, ha esetleg van arra atomerőmű, akkor azzal? Valahogy csak megoldja az ember mindig nem? :F

Szóval, mivel az egyik leghűbb olvasóm vagy, ezért lécci írd le, hogy átgondoltad, és tévedtél!! ;] :P

[ Szerkesztve ]

https://gamergep.hu/

(#84) Chaser válasza Victoryus (#82) üzenetére


Chaser
titán

igen, ez kicsit bukfences, van más is, de összességében jó

no elkezdem én is, ha teccik' a népnek írok egy sajátot is, aztán meggyivel írunk egy közöset, úgy meggazdulunk mind a ketten, h máig is élünk ha meg nem halunk ((( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#85) Meggyi001 válasza Victoryus (#82) üzenetére

Lehet, hogy ebben a könyvbe írnak róla, hogy mi lesz a reaktorral, mert pont az az egy ember aki megmarad a földön, épp egy atomerőműben van. Tök jó kis könyv és magyar természetesen.

Bogáti Péter - Az ​utolsó ember

https://gamergep.hu/

(#86) haxiboy válasza Meggyi001 (#81) üzenetére


haxiboy
veterán

:K De persze sokkal komolyabban is tud rajzolni/festeni.

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#87) Victoryus válasza Meggyi001 (#85) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Fear the walking dead-ben leolvadt az egyik az utolsó évadban. De ott volt még vezérlés. Na jó, nem kötözködök, tetszik, várom a folytatást. Szerintem a doki hibázott, kamu a történelmi összefoglaló is :)
Kíváncsi vagyok, a dokik valósak-e egyáltalán, vagy szimuláció az is... Tesztelik a főhőst, milyen taktikát folytatna ellenük.

A Pár másodperccel később is jó olvasmány(ok), ott emp támadás éri az amcsikat, gyakorlatilag visszazuhannak a középkorba, éheznek stb. Remélem valamennyire védettek vagyunk mi is emp ellen. Bár nem hiszem... Igaz, az öreg Ikaruszok túlélik azt is :)
Már gondolkodtam párszor, mi lenne ha az emberiség nagy része kipusztulna, hány év kellene a mostani technológiai szinthez. Volt is valami tanulmány, hogy mennyi a kritikus népességi szint. Nyilván hamarabb menne, mint anno a középkortól, de biztos évtizedekig tartana. Eleve csak az elektromos hálózatot újraindítani, vagy a távközlést... Gondolom végigjárnánk újra kb.az eddigi utat.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#88) e-newsee válasza Meggyi001 (#85) üzenetére


e-newsee
addikt

Ha már ajánlgatunk. Ezt olvassátok el! Nagyon rövid, egy mini miniregény, de én egy csomót röhögtem rajta. A vége pedig elgondolkodtat.
g6h6

[ Szerkesztve ]

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#89) Meggyi001 válasza Victoryus (#87) üzenetére

Tuti, hogy itt mi magyarok nem vagyunk védettek az emp ellen. A nagy országokban vagy a nagy országok nagyvárosaiban már nem vagyok biztos.

https://gamergep.hu/

(#90) Chaser válasza Victoryus (#87) üzenetére


Chaser
titán

van egy sorozat ami arról szól h megszűnik az elektromosság, régen néztem, eleinte jó volt aztán elmarhult mint a legtöbb, back to the fuckin' középkor kb, kis túlzással

el kezdtem írni a saját folytatásomat, úgy döntöttem menet közben alakítok rajta, szóval nem csak annak lesz meglepi aki olvassa, hanem nekem is (((( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#91) Meggyi001 válasza Chaser (#90) üzenetére

:D

Másnak is: jó, hogy ilyenekről is beszélgetünk, érdekes téma. A G6H6-ot is meglesem. A 12 majom sorozatot láttátok, vagy a continuum-ot?

https://gamergep.hu/

(#92) Chaser válasza Meggyi001 (#91) üzenetére


Chaser
titán

a filmet láttam, hatalmas, 12 majom ( : kb olyan kategória nálam mint az imposztor, amit korábban mondtam

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#93) Barthezz2 válasza Meggyi001 (#91) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Continuum az jó volt :K

Everybody lies.

(#94) e-newsee válasza Chaser (#90) üzenetére


e-newsee
addikt

Én is már jól haladok. Az enyém egyelőre nem is igazi folytatás, inkább egy kis kiegészítés. Amolyan ismertetés a világról, és az első 5 rész eseményeiről. Apróbb módosításokkal, ami nem csorbítja az eredeti történetet, csak más nézőpontba helyezi, és egy kis bepillantást enged az idegenek elleni harcokba. Azokba, amik a színfalak mögött zajlanának, ha két intelligens létforma csapna össze.
Már én is várom, hova lyukadok ki vele. :B

Amúgy moly.hu-n fent van innen valaki?

[ Szerkesztve ]

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#95) Chaser válasza e-newsee (#94) üzenetére


Chaser
titán

lehet írok olyat is később, első körben egy alternatív folytatás készül
ahogy írom esnek be ötletek
szerintem valamikor voltam fenn, írtam is egy-két szösszenetet, csak kicsit arrogánsnak éreztem az ott levőket és menesztettem magam ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#96) Victoryus válasza Chaser (#90) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Tudom, Revolution. Nano robotokkal blokkolják, a végén sikerült rájönniük ha jól emlékszem. A sztori nem lett volna rossz, csak valahogy nem dolgozták ki normálisan. Azért az Abrams/Leopard tank abban is működött, pedig tele van elektronikával. :D
Continuumot nem néztem még, de ha már felmerült, letöltöm. Elég időzsarus a sztori.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#97) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Lehet nekem is a tiéd kellett volna folytatni, akkor gyorsabban haladnék :)

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#98) Chaser válasza Victoryus (#96) üzenetére


Chaser
titán

igen az, ellaposodott, pedig az alapötlet jó

Barthezz2
ezt miből teccik' gondolni?
egy új irományt összehozni sokkal könnyebb, mint egy meglevőnek alternatív folytatást találni, adott már a szitu és a karakterek, egy nyelvezet, no nem mintha nehézséget okozna ( : de így klíma nagytakarítás után éhesen nem jön valahogy az ihlet :d

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#99) Barthezz2 válasza Chaser (#98) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

De itt legalább adott a sztori, nem menet közben kell kitaláni, ok-okozatokra figyelni.

Bár aztán fene tudja, mindegyiknek megvan a nehézsége.

Everybody lies.

(#100) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Az alternatív verziók hol lesznek fent? Mikor? :D

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.