Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) kona005 válasza kenwood (#146) üzenetére


kona005
senior tag

Ki beszél itt 100k-s i7-ről? :F Nem azt várom el, de egy 40k-s FX-nek hoznia kéne egy alap i5 szintjét, amit én is például 45k-ért vettem újonnan még valamikor és akárki akármit mond én használtam mindkét procit már ég és föld a különbség a kettő között nem 5k ;)

És akkor miért nem csinál ő is 100k-s FX-et ami veri az i7-wt? ja mert....

Az autós példa azért nem jó mert a suzuki nem is a ferrarival versenyzik hanem mondjuk a daciaval vagy opellel vagy mit tudom én... De az AMD egyértelműen az Intellel versenyzik mivel mással nem nagyon élnek az átlag PC userek.

(#148) Zsébernardo: Istenem, most úgy mondod mintha az FX 20k lenne az i5 meg 60, akármennyire is fáj szinte ugyan annyi a kettő.

[ Szerkesztve ]

(#152) kenwood válasza kona005 (#151) üzenetére


kenwood
veterán

A 8350 most az i5 4440-el van egy arban.
Ha megnezed a youtubeon a 4440 vs 8350 videokat ,lathatod, hogy szinte minden jatekban egyforman teljesitenek.
Nyilvan en is inkabb az intelt vennem,mert az egy 10k-s h81 lapban is hozza ezt.

Engem az zavar,hogy a forumozok ket partra szakadnak.Az egyik feluk amd fan,a masik intel.
Olyan ember,aki targyilagosan nezi,es nem szeretne az egyik hibat bagatellizalni,a masiket pedig felnagyitani,alig van.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#153) dhstyle válasza kona005 (#151) üzenetére


dhstyle
tag

érdekes a 20k-s fx fpsben ugyanazt hozza mint az i5 pedig harmad annyi... játékra még mindig nem proci kell hanem VGA..

Seat Leon 1.8 20V Turbo :) OnePlus 8 Pro 12/256

(#154) #00137984 válasza dhstyle (#153) üzenetére


#00137984
törölt tag

Ezt nagyon kétlem, mert a játékokban a minimális FPS számit. Egy erős videókártyának, aminek High beállitások mellett is megvan az átlag 60 FPS minden játékban nagyon kell egy jó proci, hogy időben megkapja a számitásokat és ne vegye vissza egyfolytában az órajelét a tétlensége miatt. Kiegyensúlyozott játékélményhez mindegyik hardver számit. R9 270X vagy még talán az R9 280 kihajtható egy olyan olcsóbb FX-nek, mert az órajeleket felhúzod 4.2-4.5GHz-re azt kész. 100ezer környékén található VGA-t már nem ilyen egyszerű és vannak még ott nagyobb fenevadak is. :)

[ Szerkesztve ]

(#155) #10691584


#10691584
törölt tag

Ez egy nagyon jópofa emberke, birom a búráját :D Élvezet volt olvasni, roppant kedélyes, hangulatos, részletekbe menően akkurátus, választékos, de nem bőlére eresztett, lényegre törő, ugyanakkor olvasmányos, abszolute nem száraz, mive éppen ellenkezőleg: megehetősen szórakoztató irást tett le az asztalra szerény véleményem szerint :K

[ Szerkesztve ]

(#156) #10691584 válasza #00137984 (#154) üzenetére


#10691584
törölt tag

Ő most szerintem az átlag födi halandók álláspontjából világitott rá valamire, vagyis ami valszeg több embert érint felhasználási kör mennyiségi eloszlás arányainak szempontjából. Szóval maximum ilyen middle low/middle high és ezek alatti overall szintű costumer gémerek hasonló szintű pénztárcáját véve alapul.

(#157) jedis válasza #10691584 (#156) üzenetére


jedis
senior tag

Hát jahh. A nagy magyar átlag "pécégémernek" qrvára nem hogy 200 ezres VGA nincs a gépházban ( amihez már min. I5 kell ), de még 50 ezres sem. Ne a PH-s fórumközösséget vegyük átlagnak, mert az a felső 10.000 ! :K Pl. egy hónapja dobtam össze egy munkatársam 12 éves fiának egy Gémerkonfigot, aminél 100 volt a max. budzsé ! :U "Mission impossible" volt első elgondolásra, de a végén összejött.

AMD A8-7670K
Asus A88XM-A
Kingston 2x4GB 2400MHz
Deepcool Smarter
Zalman ZM400-LE
WD 1TB 64MB
LG DVD-RW

A kiscsávó 900P-be átlag medium-ba ( low-medium-high vegyesen ) mindent új címet tol rajta 1000-rel :D :D , és úgy néz ki karácsonyig össze kell raknom a kölyök haveri körében még min. kettő, de lehet hogy több klónt is :K ;) ( azért próbálom majd őket rábeszélni min. a 7850K-ra, az a 10 ropi már ne számítson )

megj.: A kölyöknek egy egy 775-ös Pentium D-s gépe, meg egy PlayStation 2-ese volt előtte :U :D

[ Szerkesztve ]

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#158) kenwood válasza jedis (#157) üzenetére


kenwood
veterán

A 100k valoban nagyon szukos.
Abbol intel vonalon max egy h81-g3220/3420 jonne ki egy R7 250-260 koruli vgaval.

Mondjuk a 7670k-t normalis felbontasban max a dotara,lolra ajanljak mindenhol ,szoval egy uj monitor eseten a highot,es a mediumot el is lehet majd felejteni

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#159) PuMbA válasza jedis (#157) üzenetére


PuMbA
titán

"azért próbálom majd őket rábeszélni min. a 7850K-ra, az a 10 ropi már ne számítson"

Felesleges. Ha megnézel egy AnandTech-es A8-7670K tesztet, akkor kiderül, hogy sok esetben az A10-7850K-t megveri, ugyanis 95%-ban a 2x2133Mhz-es DDR3 memória sávszélessége a limitáló tényező és nem maga az APU :)

[ Szerkesztve ]

(#160) #00137984 válasza jedis (#157) üzenetére


#00137984
törölt tag

Azon a gamer gépen csak konzol szintű grafikai részletességgel fog tudni játszani. Én inkább marasztaltam volna, hogy maradjon meg a konzolnál. Most PS3 500GB-os HDD Slim változat 80ezer és rengeteg játék közül lehet válogatni és használt konzolos játékokat adhat el és vehet meg olcsón. PS4 is van jóval szebb grafikával 119ezer 1TB HDD + The Witcher 3 játékkal. Persze én sem nagy játékos PC gépen kezdtem, de akkoriban a kétmagos gépek már hozták az elvárható sebbességet egy HD3850 512MB videókártya mellett. Nagyban a játékok változtak meg az évek folyamán, meg a DX11 használata játékokban az elmúlt 1-2 évben. Ezt kifejteni nagyon hosszú téma lehetne és nagy cikket érdemelne.

(#161) Shing válasza #00137984 (#160) üzenetére


Shing
őstag

900P Low-med-high nincs meg PS3-nál és az új játékok nem jelennek meg rajta. PS4 pedig már több mint 100k és a régi játékok nem jelentek meg rá. Ráadásul akinek 100k a max, az nem fog 10-20 ezerért játékokat venni.

[ Szerkesztve ]

(#162) jedis válasza #00137984 (#160) üzenetére


jedis
senior tag

Hát az igazság az, hogy a PS2-es gémeket már unta a kis srác, pedig halomnyi játék volt neki hozzá. A 775-ös gépen, meg még PS2 szintű 1000 éves játékok sem mentek nagyon . A lényeg az, hogy a sulihoz elengedhetetlen volt neki a PC, de azért játszani is szeretett volna az újabb játékokkal ( 12 éves, pont a legjátékosabb korosztály :D , szóval érthető ), de azok sem az 775-ös PC-jén, sem a PS2-őn nem mentek már. A kölyöknek volt egy 50-ese a malacperselyben, a PS2, és a 775-ös gép is 15-15 -ért el lett adva, és apu-anyu duó egészítette ki neki még egy 20-assal. Az ország 80-90%-a létminimum alatt él, gondolom nem kell nagy képzelőerő ahhoz, hogy kitalálja az ember, hogy a szóban említett család melyik réteghez tartozik :U . Persze van a haveri körben a másik végletre is példa, aki pont egy évvel ezelőtt , egy 20-as híján pont 1-ért pakolt(atott) össze magának egy gépet ( nagyon-nagyon-nagyon jó menő családi vállalkozás legkisebb fia :D ).

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#163) Hannibhál


Hannibhál
őstag

Családomban is jó példa, hogy én vagyok az egyedüli kisöcsémen kívül akinek asztali gépje van. Öcsikémnek is csak azért az van mert laptopot nem akartak neki venni pedig azt szeretett volna s tudtak venni anyám régi osztálytársától 75ért egy ,,gépet" amibe a következők vannak: i5-2300, 4gb ram, hd 3850 vga, 250gb winyó vmi noname ház meg táp:) s még dicsekedtek is nekem h ingyen kapták hozzá az 1024x768-as monitort....szóval jah, a mai állapotokba mikor én egyetemistaként azzal h van tartalékban 50k pinzem a felső 15%-os hoz tartozom hisz van ,,megtakarítása", ilyen helyzetben 100 ezret kiadni egy számítógépért szülői szemmel h csak ,,játsszon" a gyerek....Nos jah:)
A teszthez fűzött észrevételeket pedig mindenkinek ezúton is köszönöm:D

[ Szerkesztve ]

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#164) #00137984 válasza jedis (#162) üzenetére


#00137984
törölt tag

Mert az én időmben sem kaptam mindent ingyen. Változó idők, növekvő igények... Nekem akkor egy Intel Celeron-os gépre sem lett volna soha annyi pénzem, főleg nem CD-ROM meghajtóval. Nekünk csak a konzol maradt meg sokáig játékos platformnak. A PS2-es időkben már az is elérhetettlen lett számomra, majd utána vettem meg életem első számitógépét. Celeron 1.7GHz/128K cache/400MHz FSB és egy gyenguska GTX5200 256MB-os videókártya, meg 256MB RAM és 1024x768 felbontású monitor. A cerkát egy 2.4GHz-es gyorsabbra cseréltem és a RAM-ot 512MB-ra bővítettem fel. Éveken át ezt használtam, mire fejleszthettem egy P4 3.0GHz-es Northwood procit és 2GB DDR RAM-ot, meg egy HD3850 AGP X8 512MB videókártyát, ami már játékra is alkalmas volt 1280x1024 felbontásban. Gondoltam én, de megérkezett a Crysis. :)

[ Szerkesztve ]

(#165) jedis válasza #00137984 (#164) üzenetére


jedis
senior tag

Hát én meg sok sok Amigás év után váltottam "96-ban PC-re. P1 133; 16MB Ram; S3 Trio; 1.3GB HDD; 6X Mitsumi CD rííííder; + 15" Rafless Color monitor. Potom 6 havi fizum volt, 240 EFt. :Y No az volt a szép összeg. Igaz én is pénzé tettem minden mozdítható cuccot otthon, az Amigán át a komplett hifi rendszeren keresztül, a régi Simson-on át, egészen a 250-es ETZ-mig. :D :D :D :D

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#166) #00137984 válasza jedis (#165) üzenetére


#00137984
törölt tag

A motorbringát azóta jobbra cserélted. Jóféle Suzuki Bandit-ra. Nekem megteszi egy KTM trekking kerékpár. :)

[ Szerkesztve ]

(#167) jedis válasza #00137984 (#166) üzenetére


jedis
senior tag

Hát jahh, de az a bringa se nagyon szokott a Tecskóban őszi akcióban tizenkilinckilencé lenni, ha jól gondolom :)

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#168) #00137984 válasza jedis (#167) üzenetére


#00137984
törölt tag

+1 :D (kis nulla azért a végére) :DDD

[ Szerkesztve ]

(#169) #00137984


#00137984
törölt tag

Témához is kanyarintva ezért is hasznos írás volt, mert mutatott olyan elérhető árú és mostani viszonyok között is elfogadható teljesitményű alternativát a frissebb drága hardverek mellett ami megfontolandó választást jelent. Akinek ilyen hardver adatott akkor, az még midig nyugtázhatja hogy még egy ideig elég lesz neki. AMD Athlon X4 860K kicsit érdekesebb, mert közepes teljesitményű videókártyákhoz megfelelő erőt képvisel és közben még a fogyaszása is elfogadható szinten mozog. Az AMD FX-ek és az A-Series megitélése már egy másik cikk forrása is lehetne és fentebb elhangzottak már vélemények. :)

[ Szerkesztve ]

(#170) --Tomee--


--Tomee--
csendes tag

Gratulalok en is a teszthez, nagyon jol sikerult!
Pont erdekes szamomra, mivel nemreg vasaroltam a regi core2-es konfigom helyett egy uj, belepo szintu konfigot: A8 7600, GTX750 2gb, 16GB HyperX Fury, Asus A88XM lap.
Pont abban a dilemmaban voltam, hogy vegyek-e core i5 2500-at ami hasznaltan 30+ezer vagy vagjunk bele az AMD-s vonalba.
A nagyobb osszehasonlito oldalakon, meg egy kis forumolvasas utan arra a kovetkeztetesre jutottam, hogy nagyjabol egy kategoriat jelent egy ilyen 2012-es I5 es egy uj A8.
Egy uj, dobozos A8 jelenleg 24 ezer korul mozog, eldontottem hogy AMD lesz :))
Kivancsi lennek, hogy egy ilyen kaliberu osszehasonlitas vajon megvedene-e az AMD cimet? :DD

Tegnap is ma feküdtem le, de ma is holnap fogok!

(#171) Hannibhál


Hannibhál
őstag

tesztelni én is sokmindent tesztelnék, de pinzem az nincs sok:( abba meg nem tudom mennyire érdemes belevágni h ,,kölcsön" kérem vkitől az adott hardvert...tapasztalat e téren vkinek?

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#172) jedis válasza --Tomee-- (#170) üzenetére


jedis
senior tag

A8-7600 + GTX 750 ? :F :(
Ez a vegyítés hogy jött ?
A 7600-as egy APU, amiben van integrált VGA, de gondolom a GTX-et használod . Akkor meg minek a 7600-as ? :F Pont ide lett volna jó neked a teszt alanya, a 8600K, mivel abban nincs IGP, csak maga a CPU, és sokkal magasabb órajelen jár, mint a 7600-as ( 3700MHz vs. 3100MHz ), és még tuningos is "K", ellenben a 7600-assal. Ha meg kötöd az ebet a 7600-ashoz, akkor meg nem egy "ellenség táborából való" VGA-t kellet volna mellé tenni, amivel nem tud együtt dolgozni, hanem egy saját berkekből lévőt, amivel együtt tud dolgozni Dual Graphics-ban , pl. egy R7 240-est, vagy egy R7-250. :K

dual graphics teszt

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#173) Pete55555 válasza jedis (#172) üzenetére


Pete55555
addikt

Ennél rosszabbul össze sem rakhatta volna...

...Szeretem leracsniztatni...

(#174) --Tomee-- válasza jedis (#172) üzenetére


--Tomee--
csendes tag

Tisztaban vagyok vele, hogy integralt VGA is van az AMD-ben.
1. ragaszkodtam minel ujabb foglalathoz, keszulve a jovore, az A8 FM2+ -os
2. nagyobb memoriasavszelesseg mondjuk egy 860X hez kepest
3. tudataban annak hogy osszeeresztem a "pirosat" es a "zoldet", egy R7 250 +A8 sem nagyon szorongatna meg a gtx750 Ti-t egymagaban, ha mondjuk csak ranezunk ide erre az osszehasonlitasra.
:R

Tegnap is ma feküdtem le, de ma is holnap fogok!

(#175) schawo válasza jedis (#157) üzenetére


schawo
titán

Amikor ennyire limitált a keret, akkor kell használt megoldást keresni. Ehhez képest közel űrhajót lehet összerakni használt piacról.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#176) jedis válasza schawo (#175) üzenetére


jedis
senior tag

Az említett 775-ös gép volt a harmadik ( használt ) PC 1 éven belül a családban, szóval akkor érted a szülök döntését. :D Természetesen nekem is az volt az első ajánlott alternatíva. Az első két gép kuka lett, és ezt a 775-öst is kellett már szögelnem kétszer, ezt unták meg :K

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#177) kenwood válasza Hannibhál (#171) üzenetére


kenwood
veterán

Sok segitokesz ember van itt,biztosan mukodne.
A gond az,hogy a ki-be szerelest annyira nem szeretik (foleg az oreg) hardverek.
Ezert is van az sokszor,hogy az ember hasznal egy hardvert problema nelkul,meghirdeti,eladja,majd masnap hozzak vissza,hogy nem jo.
Elado fel van haborodva,a vevot hibaztatja,pedig nem kell ahhoz semmilyen hibat elkovetni a ki-be szerelesnel, hogy a megszokott kornyezetbol kikerult hardver megadja magat.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#178) schawo válasza jedis (#176) üzenetére


schawo
titán

Pff, szar ügy, ha valaki kifog egy vackot, hát még ha többet.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#179) dhstyle válasza #00137984 (#154) üzenetére


dhstyle
tag

Igen a minimális FPS-ben van MINIMÁLIS különbség.. az új játékok magas beállításokon előbb eszik meg a videókártyát mint a procit.. ez ilyen egyszerű.. és te mire gondolsz erős videokártya kapcsán? nekem a 18 ezer forintos FX 6100 [persze jól meghúzva mert mértne] egy R9-280X szintű kártyát hajt ki.. hiba nélkül.. egyedül a régebbi játékoknál nem maximális a VGA kihasználtság.. viszont ottis bőven játszható szintet produkál FPSben ! és szerintem a 280X senem gyenge senem olcsó. jó persze nem 150 meg 200k-s káryta de a nagyátlag ilyen 270x szintel játszik..

http://prohardver.hu/teszt/amd_fx-8320_fx-6300_es_fx-4300_teszt/jatekok.html

Ajánlom az oldal alján található bejegyzés elolvasását többször is ha nekem nem hiszel.

Seat Leon 1.8 20V Turbo :) OnePlus 8 Pro 12/256

(#180) Hannibhál válasza kenwood (#177) üzenetére


Hannibhál
őstag

igen, ilyenbe én is belefutottam már sajnos:( de mind1 egyenlőre örülök h fórumot van olvasni időm:D

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#181) Pete55555 válasza dhstyle (#179) üzenetére


Pete55555
addikt

Mikor és hol volt az a proci 18k ?
A legjobb ár itt pl 23k.

...Szeretem leracsniztatni...

(#182) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Ugye nem az a táp, amire gondolok :D ?

Inter-Tech Combat Power 750.... NA meg utananezek :DD

Inter-technek egy minosegi tapja sincs... Ultragagyi belsoket hasznalnak..

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#183) #00137984 válasza dhstyle (#179) üzenetére


#00137984
törölt tag

Egy 800/1250 MHz alapórajeles HD7950-et az FX6100@4.7GHz-en határon még kihajthat, de az OC-s verziókat már biztos nem. HD7950-ben mint tudjuk remek tuningpotenciál van, mert Logout és PH! tesztek irtodtak erről a videókártyáról. Nevezetesen ott i5 2600K@4.2GHz-en volt képes kihajtani és még az OC-s 950/1600MHz eredményeken is láthatóan eredményesen teljesitett (máshol 1200/1600MHz-en is ment a videókártya). Ehez viszonyitva az R9 280 és a 280X még gyorsabb órajelekben, ezért oda is esélytelen rendesen kihajtani a minimális FPS-ek terén, mert ott már i7 3770K teljesitet. Mint emlitettem egy R9 270X simán kihajtható az FX procival vagy a te konfigodban a tuningolt FX és a HD7950 alapórajelen még nagyon jó választásnak tekinthető. Ebben a régi tesztben nagyon régi játékokkal lett kimérve és már ott is néha 20FPS-t benthagyott a proci a videókártyában, akkor új játékokban még ennyire sem teljesitene jól.

(#184) PuMbA válasza --Tomee-- (#174) üzenetére


PuMbA
titán

"1. ragaszkodtam minel ujabb foglalathoz, keszulve a jovore, az A8 FM2+ -os"

FM2+-ba már nem fog jönni új processzor, más foglalat lesz, szóval semennyire se jövőálló ebben a tekintetben :)

[ Szerkesztve ]

(#185) #00137984


#00137984
törölt tag

Athlon x4 860K (22590 forint) single core teljesitménye is jobb és teljesitményben is egészen az FX6300 proci (31390 forint) szintjén mozog. FX6100 utolsó ismert ára 30ezer forint volt. Szerintem egy R9 270X mellé teljesen jó az Athlon is. Erősebb videókártya (R9 280 és 280X) meg új játékokban átgondolt beállitásokkal elfogadható szinten játszható marad. Tuningban mindegyik procinak szükséges ilyen esetben legalább 4.5GHz és jó játékbeállitások vagy ellenkező esetben ezeknél jóval erősebb procikra van szükség. :)

[ Szerkesztve ]

(#186) #00137984


#00137984
törölt tag

Akkor megnézhetnénk az FX6100 mire volt képes Bacsis tuningműhelyében [link] :)

(#187) #00137984


#00137984
törölt tag

Másik Bacsis teszt. [link] R9 270X és egy HT-s i3 eredményei és egy jól megalapozott vélemény. :)

(#188) dhstyle válasza Pete55555 (#181) üzenetére


dhstyle
tag

most picit felment az ára én garisan dobozosan vettem 18kért kb 1 éve.. persze jó vétel volt , kifogtam.. de ez a lehetőség mindenkinek adott ! nemkell futni a boltba 2x annyiért ugyanazt megvenni :R

Seat Leon 1.8 20V Turbo :) OnePlus 8 Pro 12/256

(#189) dhstyle válasza #00137984 (#183) üzenetére


dhstyle
tag

Alap órajeleken kicsit vérszegény a 7950 , nekem a witcher 3 ultrán minden maxra tolva kivéve a hairworks alapórajeles 7950el 25 fps beton stabilan.. jól meghúzva bizony 35-45 között mozog de 35 alá sohasem esik be.. és bizony végig 1oo%os kihasználtság van a GPU-n.. és szerintem a witcher eléggé új játék.. de ez a GTA Vre sw battlefrontra is igaz.. ha cpu limit lenne akkor a gpu tuning hatása nem látszódna.. és bizony nagyonis látszódik.. az fx 4,2 ghz-n ketyeg.. alacsonyabb grafikai beállításokon tény és való , hogy nagyon nem hajtja ki a kártyát... meg azoknál a játékoknál is igaz ez amik nem skálázódnak a 6 szálra.. de hálisten az új játékok nagyonis szépen hajtják az FXet.. és a kártyát is.. amúgy a Battlefield 3 miért régi játék? a 4 és a sw battlefront alatt a minimálisan módosított de lényegébe ugyanaz a frostbite engine dübörög.. és pl else akartam hinni amikor az sw bf béta ultrán 60-75 fpsel ment még a Hothon is.. de szerintem fogok csinálni egy tesztet ha lesz elég időm , hogy tényleg megtudjam mutatni , hogy nem állítok hülyeségeket. :DDD különben egy szóval sem vitatom ,hogy az intelnek a megoldásai nem jóval erősebbek mert ez köztudott tény.. viszont egy jókis FX meghúzva játékra bőven elég és hát legtöbbünkknél a pénztárca dönt.

Seat Leon 1.8 20V Turbo :) OnePlus 8 Pro 12/256

(#190) schawo válasza dhstyle (#189) üzenetére


schawo
titán

1. A CPU limit nem betonfal jellegű, mint a GPU limit.
2. A 100% kihasználtság semmit sem jelent.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#191) Hannibhál válasza dhstyle (#189) üzenetére


Hannibhál
őstag

a tesztben az x4 860k mellett is 100% volt a vga kihasználtság, egyedül skyrimben nem de még ott is voltak különbségek:)

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#192) #00137984 válasza schawo (#190) üzenetére


#00137984
törölt tag

Teljesen egyetértek a véleményeddel és Hannibhál fórumozó állitásával is. [link]

[ Szerkesztve ]

(#193) dhstyle válasza schawo (#190) üzenetére


dhstyle
tag

tegyük fel , hogy ígyvan.. de szemmel és számokkal kimutatható különbség van a minimum FPS és az egész játék folyamatosságára nézve annak ha a VGA-t húzom.. ami bizony azt jelenti , hogy igenis kihajtja az FX.. mégha nemis minden helyzetben , de nekem eddig még egyik játéknál sem okozott játszhatatlanságot.. már a vásárlás előtt napokig boncoltam a témát , hogy jó lesz-e ez nekem. és bizony bőőven. de amúgy ez a két állítás amit írtál az összes létező VGA / CPU tetsztet tök jelentéktelenné teszi... szóval ezt inkább hagyjuk :U

Seat Leon 1.8 20V Turbo :) OnePlus 8 Pro 12/256

(#194) schawo válasza dhstyle (#193) üzenetére


schawo
titán

de amúgy ez a két állítás amit írtál az összes létező VGA / CPU tetsztet tök jelentéktelenné teszi...

Ezt nem értem. :F

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#195) #00137984


#00137984
törölt tag

Talán ezért készülnek a Frametime tesztek. :)

[ Szerkesztve ]

(#196) dhstyle válasza schawo (#194) üzenetére


dhstyle
tag

de értsed.. azt mondtad nem lehet bízni bennük..

Seat Leon 1.8 20V Turbo :) OnePlus 8 Pro 12/256

(#197) schawo válasza dhstyle (#196) üzenetére


schawo
titán

A tesztekben? Idézd, hol írtam ilyen zöldséget.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#198) hobizoli válasza $p@rr0w (#111) üzenetére


hobizoli
nagyúr

de nem ugyanazt latod a hokibb VGA-val

tudodm, hogy Quake3-t is absz lebutottottan raj jatszani bajnoksagokon ahol 600fps sem volt ritka ezert mar 8-10 eve se

de vhogy hidegen hagy, hogy 1024-ben vagy 1280-ban meg faszan fut a kórííhetes CPU-s gepen az x game, amikor az AMD-n 1920-ban is fut ugy egy jobb VGA-val, tobb effekttel

melohelyre is hoztak uj gepeket kb egy eve, kóórííhetes mind, 110k bennuk most listaaron csak a CPU meg most is, de integralt vni retek VGA-val meg 4Gb RAM-l 1Tb HDD-vel
es ahelyett hogy egy szutykos AMD lenne, meg 8Gb RAM-l SSD-vel is meg mindig sokkal olcsobban, inkabb ezt vettek, mert ez bazze ez kóóórííhetes gecc, es a CPU megy benne vagy 1% kihasznaltsagon, na az AMD meg menne 2%-n, WOW, de az meg mindig messze az a szint ahol nem vezsed eszre hogy mi van a gepben, amig vmi mas nem limtal

de pl amikor ezen nyitva excel par nagy tablaval meg a levelezo meg ez, meg az, akkor neha eleg furan valt ablakot, hiaba a "8" mag meg a HTT kepesseg, egyszeruen kifut a RAM-bol, mert csak ennyi jutott bele, es olyankor a kóórííhét is csak pislog benne, hogy WTF van, meg miért vilagit a HDD LED-je most par sec-g egyfolyatban

na ilyenkor mi van? es ekkor egy SSD-s AMD-s gep 8Gb RAM-l siman lecsukna, eszre sem venned, hogy mi van, es az meg ugy is kevesebb penzben lenne

es OK grafika sehol nem kell, pedig az azonos arert, az AMD-s gep abban is jobb lenne, mert mehetne bele abbol is a integraltnal vmi jobb (nyilvan nem megy jatek rajta amugy, csak hogy erezzuk a dolgot, mi mindenre jutna meg AMD-vel bele)

ertem en, hogy tobb penzert gyosabb az intel, de amikor en ~4 eve vettem ezt az AMD gepet csak egy 1Gb-s GTX560-l, ez is siman netto 200k felett volt monitorral meg mindennel
egy kórííhéttel egy fapad VGA sem jutott volna bele kb, vagy max integralt akarmi, amin kb a passziansz nem szaggat csak be
de kiverhetnem ra, hogy bazze 320x200-ban nem szaggat be rajta semmi mas sem, es deqrvajo

több drón kell ;P

(#199) Hannibhál válasza hobizoli (#198) üzenetére


Hannibhál
őstag

Az komoly vazzexd

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#200) hobizoli válasza $p@rr0w (#111) üzenetére


hobizoli
nagyúr

en low grafikan nem jatszok, ott kezdodik, az mindig vmi kompromisszum oka
szerintem meg 1920-ban kb kib@szott mind1 milyen CPU-d van a VGA-d mogott

a kóórííhét tud 5fps-l tobbet, na bumm, de itt nem 10fps vs 15fps-rol van szo, hanem 60 vs 65-rol, ami emberi szem mar reg folyamatosnak lat
csak az az 5fps kerul 80k-val tobbe, hello :U
erzekeljuk a diffit?
netezegetes/forumozas kozben 1% CPU load mellett meg kb halal mind1 mid van

orulok, hogy nehany embernek itt ~80k az annyi, mint masoknak egy liter tej vagy kg kenyer ara a kozertben, de a mai magyar valosag azert meg messze nem ez a szint

250k-bol a VGA ara elviheti a gep a felet is, a masik fele meg a monitor, mATX anyulap+CPU, RAM, haz, tap, ventik, DVDRW, eger, bill, SSD, HDD...lehet 55-45 vagy 60-40% is a megoszlas
es azzal menni fog 1920-ban is jol minden
ha kóórííhét van a gepben, meg a budget fele alapbol az mATX+CPU ara, a tobbi akkoris ennyibe kerul kore, de akkor nem jut VGA-ra annyi
ugy mi lesz benne, GF630? WOW :C
fater nezetos gepebe raktam azt
hagyjuk mar ezt, mert nevetseges az egesz low res jatekozas

hidd el, mar a 200k-s gep ara is kiveri eleg sok embernel a biztositekot, a 250k-ra mar nagyon osszehuzzak a szemoldokuket, szoval az, hogy de 320k-ert a zintel gep a fubazzeg 640x480-ban, ami 1920-ban nezve vegulis alig jelentkezik erzekelhetoen atlagos humanoid szinten, az nehari, de eleg vicces

OK, legyen csak kóórííöt benne, akkoris ez a felallas, mert az AMD-s gepben sokkal patentebb, minimum egy generacioval ujabb VGA is lehet meg mindig, amivel a jatekelmeny ugyis jobb lesz nagyfelbontasban, akarmit is irsz

------------------------

irtam egy masik topikban itt a PH-n par honapja, hogy 15-16 eve ugyanez ment kb
megjelent a iP200MMX, 80k volt a CPU '98 korul az tudod mi penz volt? a 166MMX is volt 50k
az akkor masfel meg egy havi jo kereset volt

megjelent a Klamath core P2-233-266-300 kb heroin arban ment meg fel-egy evvel keosbb is, RDRAM-l a Rambus-s deszka CPU majdnem 200k volt, ami akkor 4 havi atlagfizu volt, de se VGA-d, se monitorod se semmid sincs melle meg

aztan 2 haverommal elmentunk egy LAN party-ra ecce
toltuk ott a Quake-t (is), meg mast is, tobben neztek, hogy bazzeg, ezen a 3 gepen qrva jol megy, meg a kep is milyen patent
na ez a 3 gep az amugy a halalba lefikazott Cyrix/IBM CPU-s volt, megcsak nem is K6 meg chipzilla MMX-e
csak volt bennuk egy atlagnal jobb Hercules Dynamite128 ET6000 chip-s VGA, meg egy 3Dfx Voodoo1 mellette
akkoriban az eleg uj dolog volt, de futotta ra a keretbol sorban jottek ki a patch-k, amikkel egyre tobb game hasznalta ki a 3D kartyat is
es nem volt az olyan buta CPU amugy, ez a CPU 233MHz-n ment alapbol, sokkal olcsobban mar akkoris tudta FPU-ban is a 200MMX szintjet, az 166MMX-t siman verte, ALU-ban agyonverte meg a P2-t is, ami 4-5x annyiba kerult, de feszemeles nelkul is ment 293MHz-n is (83.3MHz-nel magasabb FSB-t meg nem tudott az anyulapom), igy a RAM-NB-CPU savselesseg is min 20%-l tobb volt a nevlegesnel
szoval ar/teljesitmeny szinten ott volt a szeren rendesen, es ez a lenyeg
nekunk nem kerult annyiba a CPU+anyulap+VGA+3D, mint a anyulap+200MMX+Virge3D-vel, P2-nel meg csak a CPU+anyulap is mar tobben volt, megis hujere verte a jatekokban azokat, szep, pixelmentes volt a kep, meg 30+fps stabilan, akkoriban ez eleg nagy szam volt
ja meg nekunk RAM is tobb volt a gepben, mint a 166 meg a 200MMX-kben volt ott :DDD
es sokkal jobb jatekelemenyt nyujtott

persze ha ratapsoltak volna meg 50-80k-t, akkori azokban is lehetett volna ez a korites a CPU korul, es akkor azok a gepek biztos gyorsabbak lettek volna a mieinknel... de nem igy volt
az MMX-k kb ugyannyibol voltak osszerakva, a P2-k meg tobben is voltak mar igy is, morcos is volt a muki arca, hogy WTF van itt, hogy nem az o gepe a leggyorsabb ;]

mi nem 80k-ert vettunk csak a CPU-t arcolni, hogy elmondhassam, hogy figyi ide öcsikecs, nekem MMX-m vagy P2-m van bent bazze a dobozban, es mindenki ugy nezzem fel ram, mint vmi kis istenre, mert ilyen CPU-m van, azon kivul meg fika volt minden a gepben, mert nem maradt ra a keretbol tobb
tobben nezelodtek ott, lement a menet, megkerdeztek hogy ezekben a gepekben mi van, hogy ilyen jol megy rajta?
elotte hallottam a susmust a hatunk mogott allva, hogy haver, ezek is tuti egy pékettők, hallod
na, egy-ket embernek majdnem betorte a padlot az alla, hogy egy ujan 18k-s retek Cyrix CPU viszi igy ezt, ahogy most latta a sajat kis szemeivel realtime
meg ujra is inditottam nekik, hogy megnezzek, mert volt amelyik nem hitte el, hogy 293MHz-n megy egy Cyrix/IBM CPU
(a POST kepen kiirta, hogy 6x86MX CPU at 295MHz)
es nem fagyott, meg semmi baja nem volt ennyin sem

vannak csodak, nem? :DDD

több drón kell ;P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.