Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) hobizoli válasza hobizoli (#200) üzenetére


hobizoli
nagyúr

a masik meg hogy mennyire szamitott a VGA mar regen is

elso PC-m 96 elejen januarban egy P75 volt 50MHz FSB-vel, 8Mb RAM-l, MiroVideo20SD 2Mb-s VGA-val (S3 Vision 868 chip)

havercsavo marciusban vett egy P100-t 66MHz FSB-vel, 16M RAM-l, S3 Trio 1Mb VGA-val

volt egy mpg teszt video, amikor egy ejtoernynos ugrik ki a repulo ajtajabol, regiek biztos emlekeznek ra
na az neki lement 18fps-l a P100-n, nekem meg stabil 30fps-l a P75-n :DDD
bgorombult, aprilisban elment vett egy P120-t bele, akkoriban az 120lepedo volt (P75 volt 20k, P90 41k)
azzal lett 20-21fps is mar

szerinted mekkora volt a feje ezutan? ;] :DDD
megerte a CPU-t tolni, amikor igazabol nem az limitalt?
ja es nekem az a Miro VGA, az alap szinten S3 Trio-hoz kepest upgrade opcio volt vmi tizenparezerert, mar azzal vettuk at

több drón kell ;P

(#202) Hannibhál válasza hobizoli (#201) üzenetére


Hannibhál
őstag

Na eme hosszú szösszenetekhez lenne szavam nekem is. Szerintem egy pcbe az a legfontosabb dolog h az elemei egyensúlyba legyenek. Tehát egyik komponens se legyen túl erös a többihez képest. Erre ,,találtam" ki a ,,feles" arányt ami kb annyit tesz h kb akkor van egyensúlyba ha a cpu saccperkb fele annyiba kerül mint a vga. Kivételt képez a ram abból akármennyi lehet:) na h példàt is mondjak unokaöcsém gépét én raktam össze s ezen elv alapján lett összerakca: i3-4170, 8gb ram, gtx960as vga s ezzel most ő tökéletes mértékben elégedett a maga kis monitorán(1366*768)
Másik nem tudom honnan szedted h azt mondjuk h szar az amd mert nem az. Csak most az van h az intel annyival jobb már a középkategóriától kezdve(kb 45~50k tól) h efölött nem lehet elsiklani.

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#203) Hannibhál


Hannibhál
őstag

S ha kérhetem így offba ne legyen ez a megmondó emberes stílus mert ki nem állhatom s ezzel nem azt akarom mondani h nincs igazad vagy h az van, de pl tesztekkel vagy videókkal támaszd alá a mondanivalódat mert pl nekem a tesztbe nem ezek jöttek ki

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#204) #00137984 válasza hobizoli (#200) üzenetére


#00137984
törölt tag

Nem értem, hogy milyen alapon állithatod ki tényként a kijelentéseidet, amikor még rendes viszonyitási alapod sem volt ehez napjaink játékos gépeinek teljesitményéről, csak ezer éves régen elavult tapasztalatod osztottad meg. Elmondanám, hogy egy nem olcsó gagyi-ratyinak számitó R9 270X 2GB videókártyára épitkező gamer gépet még a FullHD felbontásban is a CPU és vegyes limit annyira játszhatattlan értéktelen sz@rnak minősithet le friss játékokban, hogy az már szánalom a játékfejlesztők és a hardvergyártók miatt. Core i5 vagy AMD 6300@4.2GHz szükséges a folyamatos játékélményhez és nem Ultra és kimaxolt látványra, hanem vegyes High beállitásokon történik meg mindez napjankban. R9 280-tól feljebb már okosabban kell a hardverősszetevőket a VGA kihajtására is törekedve összevállogatni. R9 380 a számodra felesleges pénzkidobásnak számitó Core i5 4690K procival most nálam teljesen jól játszható szintet ért el még a CoD AW, Assassins Creed Black Flag és Witcher 3, meg Crysis 3 játékokban is magas beállitásokkal. CoD AW egy R9 270X-en is néhol állóra lassult nekem és most tökéletesen fut. Ne csak a maximális FPS-t nézzétek meg, hanem azt az átlagot ahol a legtöbbet van az FPS érték, és azokat a minimális FPS számokat és ezen beesések idejét. Videókártya is számit természetesen az elért teljesitményszintben, de ha nem érkeznek meg a megfelelő időben és adatmennyiségben szükséges számitások, akkor a videókártyán is visszaesik az FPS érték az alacsonyabb kihasználtság miatt. Lehet CPU intenziv egy játék, mert nagy fős csapatokat kell mozgatni vagy online játékban nagy kiterjedésű pályákon sokan rohangásznak egymásnak hecsátot osztogatva. :)

(#205) schawo válasza hobizoli (#200) üzenetére


schawo
titán

Épp mostanában játszom egy játékkal (Empyrion). Ahhoz, hogy ne csak szingliben játsszam, futtatni kell egy játékszervert. Sajnos linux nincs, így a bérelt szerveremen nem megy. Ezért, hogy a haverommal közösen toljuk, nálam fut a játékszerver. Na ez önmagában 6 példányban futtatja a játékot a játszott példány mellett. Úgy megakasztotta a 6 magos 4,4Ghz-es Xeont, hogy majd másodperces szaggatásokat okozott a 7970-en, teljesen játszhatatlan volt. De semmi baj, bekapcsoltam a HT-t, és minden rendbe jött. Szóval egy 12 szálas Xeon kellett neki, hogy egyáltalán játszani tudjam a saját elvárásaim szerint. Persze, ez egy egyedi, extrém probléma, meg egy béta játék alfa állapotú szervere, de csak arra akartam reflektálni, hogy számolhatod ahogy akarod, ha valami szokatlan jön szembe, ahova pont CPU kell, akkor az szopóág. Ilyen egy csomó szimulátor (pl FSX, P3D, Assetto Corsa), ilyen a GTA V, vagy nagy multis játékok (pl BF4) is. Ezekben akár 50% fps is benne marad a GPU-ban gyenge CPU-val.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#206) hobizoli válasza #00137984 (#204) üzenetére


hobizoli
nagyúr

bla-bla-bla

latom nem erted meg, hogy egy fix 250k-s koltsegkeretbol az AMD-s gepbe i5 eseten is mar minimum 40k-val dragabb VGA-t tudok berakni, i7 eseten meg kb 80k-val
annak alljal oda nyugodtan az integralt vga-s szutyokkal, mert kb az jon ossze a lovebol, vagy vmi kis ecceru retek kepcsinalo, majd jot rohogok rajtad maximum, hogy low res-ben gyorsabb a geped texturak meg minden szir-szar nelkul nezve... ha egyatalan elindul vele game :C
allati nagy erv :DDD

es sosem unlimited a keret a gepre, vagy csak szerinted az, aki dacbol is inkabb intel-t vesz, ha az dragabb is, pusztan onigazolasbol.... aztan max kompromisszumos lesz a gep

na itt a feladat: ket kilobol rakj ossze egy gamer gepet
hajra
veszel bele ~110k-ert egy i7-t vmi mATX alaplappal? OK
aztan moncsi 30, haz 10, tap 15, RAM 7, HDD 15, SSD 18, eger 2, bill 2, csip-csup dolgok 5...ooo, ja mar is mentunk a 200k-n, es a VGA meg sehol sincs benne, ez itt ~210-215k, azaz vmit ki kell szorni belole, pl az SSD-t, es meg talan vmibol is vmi prosztobb kell bele, es csak egy integralt protty VGA van
na? es meg nem is szamoltam draga, highend dolgokat, egy tok atlagos gep "csak" 4Gb RAM-l

ugyanezt AMD-bol X4 860k+FM2-88-s anyulap 36k, azaz a 200k-bol kb 60-65k marad VGA-ra
es pont lesz@rnam, hogy onmagaban a CPU benabb benne, mert a jatek kozben a R9 380/GTX960-2Gb 60k-s VGA az hujere veri az integralt VGA-st i7-s gepet, barmikor barmi alatt is nezve
sot, esetleg a 4 helyett 8Gb RAM is kijonne bele, nem szamoltam nagyon utana, de lehet
cafold meg :DDD
200k-nal is a i5-s gepbe is meg csak vmi hoki, huszonparezres R7-250/GT730 VGA lenne, mert egyszeruen nincs ra tobb penz, de az AMD-s gep R9-380/960GTX-e ellen az is csak lofuttyre jo kb nagyfelbontasban

250-260k-g nemigen tudsz gyorsabb gepet csinalni intelbol, mint AMD-bol, csak utana
300k korul mar tuti az intel a jobb, de ezt irtam elobb is

na es akkor itt jon a keresztkerdes, hogy szerinted(!) mennyi emberke is vesz 260k felett gepet?
szerintem a tobbseg meg a 200-t se karcolja
akik alatta vesznek, azok kozul mennyinek van megis intel-e AMD helyett?

----------------------------------------------
de regen a K7-knel is ez ment, a Tbird 1GHz volt 36k, a P3 CuMi 1000EB 62k, 1133EB-k meg ugy fagytak, mintha muszaj lenne, csak ott meg az AMD volt a gyorsabb is
magyarul 25k-val dragabb VGA-t rakhattal a K7-sbe
ja es a Tbird ott volt barmelyik boltban kaphatoan, a CuMi meg fel ev mulva is meg csak olyan Colombo felesege dolog volt: mindenki hallott mar rola, de senki sem latta, max csak jpg-kent a neten :DDD
60k-ert AMD-bol 1.4GHz K7-s Tbird volt, ami reggelire megette a CuMi 1GHz-t

es akko meg clock2clock is gyorsabb volt a K7 eleve, igazabol a 850-900MHz-s Tbird volt egy szinten a 1000EB-vel, amik 20-25-be kerultek csak, tehat ahhoz 35k-val dragabb VGA-t is berakhattal, es jobb VGA-val parositva a koltsegkeretbol meg gyorsabb is volt a gep, vagy ugyanazt a sebesseget tudta kevesebbert
azaz az volt a nem normalis akkoris, aki ennek ellenere is az intel-t vette inkabb

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#207) schawo válasza hobizoli (#206) üzenetére


schawo
titán

Ilyenkor jön jól a használt alkatrész, ha szűk a keret.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#208) hobizoli válasza Hannibhál (#202) üzenetére


hobizoli
nagyúr

igen, ez lenne lenyeg
nem pedig az, hogy i5 alatt ne is kezdj bele semmibe, aztan max marad egy Ati5450-sre loved, ami kb semmire sem jo ma mar

több drón kell ;P

(#209) hobizoli válasza schawo (#207) üzenetére


hobizoli
nagyúr

igen, de az a tortenet letezik AMD-hez is, amivel az is óóccssóósul :K

több drón kell ;P

(#210) schawo válasza hobizoli (#209) üzenetére


schawo
titán

Persze, mindenképpen létezik az a szint, amikor érdemes AMD venni.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#211) jedis válasza hobizoli (#206) üzenetére


jedis
senior tag

200 ?! :U Mint fentebb írtam, mi van ha csak 100 a keret ? :D

link

Akár mennyire is hihetetlen, de az átlag PC felhasználóknál, az első komolyabb lélektani határ a 100 -as. Ezzel majd 20 éves PC-s pályafutásom alatt, már nem egyszer szembesültem. :U Mint már fentebb schawo is leírta, nem ahhoz kell a rutin, hogy összeszedd a legdrágább HW komponenseket, és összerakj belőlük egy millka+ -os gépet, hanem hogy egy adott összegből, a legkiegyensúlyozottabb gépet rakd össze. Ne legyen benne olyan cucc, ami erősebb a többinél, de nem tudja kifutni magát, mert a többi vissza fogja, így csak fölöslegesen drágítja a konfigot ( pl. egy I7-es procc ), de a másik véglet meg tán még rosszabb, mikor meg egy olyan cucc kerül a gépbe, ami meg visszafogja a többi ( nála jóval erősebb ) komponenst ( pl. f.s igp, vagy kevés RAM ).

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#212) hobizoli válasza jedis (#211) üzenetére


hobizoli
nagyúr

tudom, olvastam :C
a regibol maradt benne vmi benne, haz, tap?
de az mindenkeppen patent, hogy meg abba is 8Gb RAM lett
kivi lennek intel-bol mit raknak ossze arra innen paran

na, vki bevallalja? :DDD

ja amugy ha mar upgrade, munkatarsam megvette faterom ex-gepet, a dobozt monitor nelkul
volt egy 2.4GHz P4-Northwood-ja 1Gb DDR400-s RAM-l
vette ezt:
Gigabyte A75 mATX anyulap (nemtom mar melyik verzio, de ez a chipset)
AMD Athlon II-X4-631, 2.6GHz, 4core, 1Mb L2 cache per core
4Gb PC2133MHz DDR3
Seagate 250Gb SATA HDD
LG SATA DVDRW
haz, tap
vmi Radeon akarmi PCIE VGA, talan 5450 :F nemtom mar, csak kep legyen vele monitoron az volt anno a lenyeg

25k-ba vette at

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#213) $p@rr0w válasza hobizoli (#206) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Vagy veszel intelbol egy pentiumot 15k-ert egy ev mulva meg i5_re csereled.

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#214) Hannibhál válasza hobizoli (#208) üzenetére


Hannibhál
őstag

tessék itt van egy inteles gép, nem bajnok de sztem bőven jó lenne kezdőnek s van benne minden még SSD! is:D

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#215) Hannibhál válasza Hannibhál (#214) üzenetére


Hannibhál
őstag

itt meg amd-s fm2es gép lett 3 ezer ft a különbség szóval anyni h az amd 4 magos, igp-je nem tudom h erősebb-e a r7 240nél

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#216) dhstyle válasza schawo (#197) üzenetére


dhstyle
tag

190es hsz. hadd ne magyarázzam meg jobban :U

Seat Leon 1.8 20V Turbo :) OnePlus 8 Pro 12/256

(#217) #00137984 válasza hobizoli (#206) üzenetére


#00137984
törölt tag

Elmondanám, hogy még 120-150ezres játékos gépbe sem teszünk olyan erős videókártyát, amit egy belépőszintű 4-6 magos AMD vagy Intel Core i3 ne tudna maradéktalanul kihajtani. Ilyen belépő játékos gép R7 260X vagy GTX 750ti teljesitménye napjaink játékaiban már teljesen elfogyott és olyan 900P folyamatos játékra teszi őket alkalmassá. Kicsivel gyorsabb HT-s Core i3 és 6 magos FX mellé mehet már GTX 950 vagy R9 270X. Ezzel most még alacsony beállitásokkal és grafikai részletességgel elfutnak a játékok FullHD-n. Intel Core i5@3.5GHz-en és 4.2-4.5 GHz-re tuningolt AMD 6-8 magos FX-ek már kihajtanak egy GTX 960 és R9 380 féle 4GB-os videókártyát közepes és magas beállitásokkal és már kellemesnek mondható grafikai részletességgel. Ennél feljebb az AMD procikat már vizhűtéssel lehetséges még néhány 100MHz-el feljebb hajszolni és reménykedni az eredményen és a Core i5 mehet kicsivel 4.0GHz főlé GTX 970 és R9 390-es videókártyákhoz. Tuningosabb GTX 970 és az R9 390X és GTX 980-ak mellé már én is inkább Core i7-et ajánlok és persze ezeknél is van még néhány gyorsabb extreme teljesitményű videókártya, ahol az i7-et is húzni érdemes... és persze bla-bla-bla, de persze te takarékoskodhatsz a gép egyéb részein, amivel megint nagy hibát követsz el. Minden egyes kategóriánál többet kell költeni RAM-ra és jó lapra, de akár a megfelelő hűtésről és ezen belül egy jó szellőztetésű házról is érdemes időben gondoskodni. Intelt azért vesz néha a játékos, mégha előtte megrögzött AMD-s is volt hosszú éveken át, mert a kiszemelt videókártyát nem hatja meg a márkahűség. AMD-től van amúgy az R9 380-am is. :)

[ Szerkesztve ]

(#218) schawo válasza dhstyle (#216) üzenetére


schawo
titán

Pedig magyarázd. Melyik? :W

1. A CPU limit nem betonfal jellegű, mint a GPU limit.
2. A 100% kihasználtság semmit sem jelent.

De nem muszáj, inkább olvass.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#219) hobizoli válasza $p@rr0w (#213) üzenetére


hobizoli
nagyúr

es addig meg ragod a kefet, nem? :DDD

ennyi erovel varhatnal az idok vegezeteig is, meg a kov generacioval a regi mindig olcsobb lesz

több drón kell ;P

(#220) hobizoli válasza #00137984 (#217) üzenetére


hobizoli
nagyúr

emberke, szamold mar ki a GTX980 a kóóór ííhéttel mennyiben állna meg
szerinted mennyi ember vesz gepet annyibol?

ss akinek GTX980 meg i7-e van az biztos nem prosztoskodik, mATX anyulappal, meg hazzal tappal SSD-vel RAM-l meg semmivel

szoval egy kb hasracsapok,~450k-s gep lenne -szerinted- a normalis gamer konfig...?
en kerek elnezest
ezen bolygon elsz amugy? :DDD

biztos gyorsabb barmelyik AMD-nel, az tuti, de szerinted ebbol mennyit adnak el a boltok egy honapban? pozitiv egesz szammal leirhato egyatalan?

több drón kell ;P

(#221) hobizoli válasza Hannibhál (#215) üzenetére


hobizoli
nagyúr

a ket link tok ures, nincs beallitva semmi konfig bennuk

több drón kell ;P

(#222) #00137984 válasza hobizoli (#220) üzenetére


#00137984
törölt tag

A GTX 980 tényleg csak a felsorolás végére volt szükséges mint ez a pont. Viszont azért érezted, (mert átjött) hogy van ahová még a Core i7-et is húzni érdemes. Játékos gépet igy 2015 végére, főleg nem karácsonyfa alá karácsonyi ajándéknak nem veszünk már meg 100ezerből. Kisgyerek meglátja és rögtön elsirja magát, mert nem megy azon jól a Call of Duty Black Ops III. :O

[ Szerkesztve ]

(#223) hobizoli válasza #00137984 (#217) üzenetére


hobizoli
nagyúr

120k-s meg 150k-s gamer gepbe meg kb semmi ertelmes VGA-t nem nagyon raksz intel gepnel, mert a fix korites a CPU+mobo+VGA kerdeskor kore az onmagaban van ~100k, es akkor marad 20-50k-d a CPU anyulap VGA dologra, ami ha 50k akkor i5-nel eleve elfogy a CPU-ra, i3-nal is gyakorlatilag a CPU+anyulapra eleg, VGA nuku, i7-nel meg anyulap CPU melle veszel RAM-t meg egy ures hazat tappal, aztan varod a jezuskat, hogy hozzon bele HDD-t SSD-t VGA-t meg ilyeneket, es nezed vmi oldschool mashol mar kikukazott PCIe VGA-n HDMI-jen a TV-den
eleg eletszeru :DDD
es rairhatod, hogy de kóóóríííhét van benne

max akkor ha regi gepbol megmaradt a haz+tap, monitor stb, akkor eleg a 150k
ha SSD repul a konfigbol talan akkor, de 18k-ert szivesen megnezem milyen gamer VGA-t lehet venni :DDD

mondom, 250-260k-g szopo az intel vonal, 150k alatt meg nem nagyon van jol hasznalhato komplett(!) uj gep se
de azzal ne meg akarjatok meg gamerkedni, mert arra keveske
az kb 200k-tol kezdodik (komplett, uj gep eseten)

es 200k is szemkiguvasztos mar eleg sokaknal

emlexem, regen amikor gepeket rakosgattam ossze, jotek, hogy aaa nem kell jo gep, csak a gyereknek kell jatszani
hujek, mindig azt hittek, hogy az ADSL internetre meg a Office-ra kell a technika
aha jo
es mikkel?
erre a gyerek meg sorolta az uj meg a max fel eves cimeket
jo akkor duplazzuk meg a budget-t, mert amiket a Ödönke felsorolt arra a VGA elviszi egyben a egeszet
erre a szulok meg neztek, hogy mifasz, mert azt hittek 45-50k-bol lesz a gyereknek egy faja gepe
hat nem lett

több drón kell ;P

(#224) dhstyle válasza schawo (#218) üzenetére


dhstyle
tag

a teszteket ugyebár progamokkal végzik és ha egy program azt mutatja , hogy a cpu kihasználtság 1oo% egy adott helyzetben akkor valószínüleg arra fogjuk alapozni a teszt eredményét.. de te azt írod , hogy a 1oo% kihasználtság semmit sem jelent.. írjam le 6 oldalban még szájbarágósabban? pls ;)

Seat Leon 1.8 20V Turbo :) OnePlus 8 Pro 12/256

(#225) #00137984 válasza hobizoli (#223) üzenetére


#00137984
törölt tag

Most miért akarsz miden belépő játékos gépbe Core i5 procit tenni. Akkor inkább tegyünk AMD Gamer PC-be mindjárt a 8 magos FX mellé GTX 980ti videókártyát, de akár kettőt is SLI-ben. Hajthatod neki látástól-mikulásig, akkor sem izzadnak meg azok videókártyák. Intel Core i7 is csak 8 magos. :D

[ Szerkesztve ]

(#226) hobizoli válasza #00137984 (#222) üzenetére


hobizoli
nagyúr

csak megint ott tartunk hogy a 6core FX az ~35k, a i5 mar 56k a i7 meg 95k

aztan az mATX anyulap hozzajuk 14-15k kb, de az egy belepo 95 rudis i7-hez az mi csira mar :DDD

meg ezeken a H81-seken csak 2-2db SATA2+SATA3 van, mig az AMD-s A88-son ennyiert is mar 6-8db SATA3 jar, meg SLI-zheto x16-x4 PCIe is van akar, Gigabyte-bol biztos van ennyiert, ahogy most gyorsan raneztem
szoval nagyon nem ugyanazt a koritest kapja a juzer a penzeert
ha kb ugyanazt nezem ebbol is, akkor az anyulap is dragabb az intel-hez mar
amivel megint affele megyunk el, hogy a VGA-n vegul meg jobban sporolni kell, hogy beferjunk a keretbe

es ha a 6core FX eleg hogy a GTX960-t "kihajtsa", akkor nemtom mi a problema azzal, ami gepet irtam hasbol kb ket kiloert, teljesen jo ezekszerint altalad is :C

több drón kell ;P

(#227) hobizoli válasza #00137984 (#225) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Ti mondtatok, hogy i5 alatt nincs is elet, meg a nyito post is errol szol, hogy i5-2500k vs A64 X4 860k

:DDD

vagy nem? ;] :C

több drón kell ;P

(#228) hobizoli válasza schawo (#205) üzenetére


hobizoli
nagyúr

igen, biztos vannak kivetelek, de amikor ezek a pre-beta meg v0.09 alfa allapotu sw-knel jonnek ki, akkor nem hiszem, hogy nagyon mervadok kell legyenek barmiben is :P

es amig 90%-ban a VGA hozza jobb grafikat, nem a CPU, addig ezt a kerdeskort inkabb hagyjuk is meg elmeleti sikon

több drón kell ;P

(#229) #00137984 válasza hobizoli (#223) üzenetére


#00137984
törölt tag

Szerinted miért nem maradtam meg tovább full AMD-s gépnél, mert a videókártya fejlesztés az egy dolog... Én ragaszkodtam a GCN 1.2-es Tonga R9 380 4GB-os videókártyához, főleg a Pitcairn R9 270X után. Engem itt már többszőr is átvertek AMD-s hardver ajánlásokkal, hogy ez mennyire alkalmas ezekhez a játékokhoz és töredék áron megkapod ugyanazt a játékélményt. "Királyfi te még hiszel a meséknek?" - kaptam a választ, amikor ugyan itt a fórumon panaszkodtam a gépemre. Mindig félremagyarázták a dolgot, de egyvalamiben most már igazat adok nekik. Tényleg User hiba volt részemről hosszú évekig AMD-s konfigot játékra használnom a HD6850 és Phenom II X3 720 BE eladása után. Az a gép az akkori játékos viszonyok között teljesen rendben volt. Teljesitményben, fogyasztásban és hőtermelésben is elfogadható szinten a Gamer PC névre teljesen rászolgált nálam. Néztem FX és A-Series proci teszteket és gép ajánlásokat. Mindenhol kiemelték a tuningpotenciált és az eredményeket, de arra nem tértek már ki ennek milyen magas követelményei és következményei vannak. Nagyon jó proci hűtéssel rendelkező és szellőztetéses házak, meg 8+2 sokfázisos alaplap kell a megfelelően stabil tuningeredményekhez. A kiszemelt AMD-s proci-alaplap párosok szintén drágák voltak igy a részemre (70-85ezer) és ettől a Core i5 már nem jelentett akkora ugrást árak terén (105ezer), viszont teljesitményben és kedvező fogyasztásban egész más kategóriát jelentett az i5 nekem. :D

(#230) hobizoli válasza dhstyle (#193) üzenetére


hobizoli
nagyúr

amugy pont ezen gondolkodtam en is ennel a "kihatja" elmelkedesnel, hogyha huzod a VGA-t, es gyorsul az fps, akkor a VGA limitalt addig is es nem a CPU...
mert ha a CPU limtalna, akkor nem tortenne semmi erre

több drón kell ;P

(#231) #00137984 válasza hobizoli (#226) üzenetére


#00137984
törölt tag

Intel Core i5@3.5GHz-en és 4.2-4.5 GHz-re tuningolt AMD 6-8 magos FX-ek már kihajtanak egy GTX 960 és R9 380 féle 4GB-os videókártyát közepes és magas beállitásokkal és már kellemesnek mondható grafikai részletességgel. Mint már megmondtam, hogy 4+2 fázisos lapban az ember ne tuningoljon FX procikat és ne használjon akkor olyan VGA-t se mellé amit nyomokban hajt csak ki. :D

(#232) hobizoli válasza #00137984 (#229) üzenetére


hobizoli
nagyúr

eeerdekes, amikor az intel gyartotta meg a 170W-s villanykalyha Prescott-D CPU-kat, akkor valahogy ez a kis aprosag, hogy "melegedes" nagyon nem zavarta itt sem az emberket, meg hogy mar a socket478-s P4-ket is 120 meg 140mm-s atmeroju ventis Zalman, viragszirom alaku hutovel kell elvezetni a hot, ami akkora sulyu volt, hogy szallitas kozben szedd le rola, mert a tehetetlensegevel letori a CPU keret fuleit is akar, ahogy zotykolodik
furcsa, nem? ;]

azokhoz is kellett a tap meg a jol szellozo haz, de ez ma mar nem megoldhatatlan problema szerintem
13-14kert kapsz egy jol szellozo normalisabb ATX kuckot 140mm-s ventivel szerelve, tapbol is van egy valag fele, ami megbiiiirgyja ezt a kerdest, es ha GTX960-d vagy R8-d van, ugyis kell vmi rendesebb egyseg, ami meggyozi az extra tapcsatin azt is kinalni

aki meg egy kis Barbone gepben akar nagyot villantani, hat az szopni fog kb, nincs mese:DDD

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#233) hobizoli válasza #00137984 (#231) üzenetére


hobizoli
nagyúr

hat nekem sokmindent megmondtak anno sokan, aztan az tobbnyire nem jott be

lasd 6x86MX
ááá azzal nem lehet jatszani, szar a FPU-ja ahhoz
ja, az
nekem is ugy tunt, hogy nem lehet, csak nem az en fejem fott megsem a LANparty-n, hanem azé a pékettős mukié :DDD

meg hogy ááá, fagynak a K7-k, szarok
200-250W-s tappal lehet, meg lehet nem a Pentium-dbol megmaradt PC66-s SDR-SDRAM-l kene probalkozni, amikor annak mar 100MHz az FSB-je
meg hogy azokat nem lehet tunnerolni
aztan hogy-hogynem megis 150MHz FSB-n jart a 600-s Duron-m 975MHz-n, CL2-2-2-2 1T-ben turbo timing-l, ennel gyorsabbat nem is lehetett beallitani Abit-KT7A-Raid BIOS-aban, meg a moddoltakban sem ;]
1Gb/sec felett volt a RAM adatatvitele igy SDR-SDRAM-kkal
na az tudod mi volt akkoriban? :U
es igy orakig futott rajta a 3DMark akarmi loop-lva

de sokan megmondtak, hogy az nem megy annyin, meg biztos csak fotosop
ja, 'nyatok

:DDD

több drón kell ;P

(#234) schawo válasza dhstyle (#224) üzenetére


schawo
titán

Ekkora ritka nagy zöldséget ezek szerint te írtál nem én. Egy teszt nem attól lesz precíz, hogy 100%-ot mutat a DX visszajelzője. Nem is szoktak a tesztekben erre hivatkozni, mert ekkora baromságot nem találnak ki a levegőből szippantva.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#235) #00137984 válasza hobizoli (#232) üzenetére


#00137984
törölt tag

Tápegységnek most semmi köze a 8+2 fázis kérdéshez, mert gondolom ahoz fűzted most hozzá. Még a 4+2 fázist alkalmazott alaplapok is kezelik a 140W-os TDP-s procikat, ha BIOS-ban engedélyezi a gyártó azokat. Viszont ezt az alapismeretekkel alig rendelkező felhasználok is csak alapórajeleken és alapbeállitásokkal használják. Tuningolásra adva a fejünket viszont néhány dolgot nem árt tisztázni előtte. Az alaplapunk alkalmasnak minősélhet tuningolásra és ezt stabilan tudja tartani terhelés közben is akár. A feszültségemelések hatására már a BIOS-ban is felhivják a figyelmünket. Nem olyan mellékes természetesen az sem, hogy az adott terheltség és feszültségek milyen arányban oszlanak el a VRM-ek között. A fázisok nagyobb aránya az alaplapon és videókártyákon a sikeres tuning nagyobb lehetőségére, a stabilitásra és a hosszabb élettartamra lehet kihatással. Szerintem félreértelmezted (félreértetted már), ezért most kibontogattam ezt igy kicsit részletekbe bocsátkozva is. :)

(#236) schawo válasza hobizoli (#228) üzenetére


schawo
titán

Egy másik szimulátor:
[link]
[link]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#237) dhstyle válasza schawo (#234) üzenetére


dhstyle
tag

nem itt zöldséget te írtál , és csak nekem tűnt fel.. de mind1 :) utólag mindenki kitudja javítani magát.. természetes emberi lépés.

Seat Leon 1.8 20V Turbo :) OnePlus 8 Pro 12/256

(#238) schawo válasza dhstyle (#237) üzenetére


schawo
titán

no comment

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#239) dhstyle válasza hobizoli (#230) üzenetére


dhstyle
tag

pontosan megtudom mutatni , hogy a witcher 3 mennyire jól reagál MINIMUM fpsben (mert ugye az a fontos) a GPU alapos tuningjára.. és ennél jobban semmi sem bizonyítja , hogy egy 4+2 fázisos lapban 4,2ghzn hajtott fx6100 is gond nélkül megoldja a dolgot.. és mivel hűtve van a VRM így semmiféle throttling nincs.. se micro lagg semmi... ja és teszem hozzá, hogy a 7950em olyankor már igencsak 7970 oc szinten van.. ami meg ugye r9 280xet jelent..

Seat Leon 1.8 20V Turbo :) OnePlus 8 Pro 12/256

(#240) Hannibhál válasza dhstyle (#239) üzenetére


Hannibhál
őstag

Most nem azért, de ha az állításod nézzük, miszerint gpu limit van mert ha tuningoljuk a gpu-t akkor emelkedik az fps. Viszont akkor cpu limit is van, mert ha emeljük az órajelét a cpunak akkor is emelkedik az fps, tehát a vegyes limit jelensége lép fel, s a tesztben is ez jött ki.

[ Szerkesztve ]

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#241) hobizoli válasza #00137984 (#235) üzenetére


hobizoli
nagyúr

mind1 mennyi fazis van, a osszterhelhetoseg a lenyeg mindig
gondolj arra, van 4db karaj FET, masikban meg 8db normal, ami egyenkent harmad annyit tud csak
terheletoseg ha a 4db-t vesszuk 100%-ra, a 8db akkor a 67%-t tudja csak annak

azaz az egyik pl 4 fazissal is meg tudja oldani a 200W eteteset is, a masik meg 8 fazisnal is csak 134W-t tud, akkor melyik a jobb vegulis?

tobbnek tunik, mert tobb fazis van, de igazabol megsem az a nyero

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#242) hobizoli válasza Hannibhál (#240) üzenetére


hobizoli
nagyúr

de min fps-t arra irogattak itt tobben is, hogy a hoki AMD CPU nem tudja tolni a szamitasokat az istenfasza VGA-nak, igy eleg hozza vmi prolibb VGA is

de ha a VGA-t huzza a juzer es javul a min fps, akkor nem errol van szo, kulonben nem gyorsulna a VGA tunnerolastol a min fps semmit, mert a CPU akkoris csak ugyanannyi adatot tol at, az sajat tunnerolasa nelkul

egyszoval az emlekedesuk hibas

:C :C

több drón kell ;P

(#243) bozont válasza hobizoli (#242) üzenetére


bozont
veterán

Vegyes limitről hallottál e már? A legtöbb esetben ilyen van, olyankor mind a vga és mind a cpu tuningtól is gyorsul a játék. De érdekes, hogy egy 860K-t hasonlítasz egy i7-hez. Nem egy kategória a kettő, sem árban, sem pedig teljesítményben. Egy i3 viszont már más tészta, igaz az is drágább egy tízessel, viszont olyan játékokban ahol nem számít a 2^256 számú mag, hanem elég csak 1 vagy 2, de abból minél erősebb ott már elég szép előnyt hoz. És sajnos ma is akad nem kevés ilyen játék. :(


teljes teszt

Én mondjuk úgy voltam, hogy nem egyszerre vettem meg minden alkatrészt és apránként fejlesztek, így lett i5 a gépbe (aki nem tuningol az sokat spórolhat egy K nélküli verzióval). Több játék is gyorsult az FX6100-hoz képest a 270X-szel, 1200p mellett. És nem ultra low-on természetesen. :)

És most nem azt akarom mondani, hogy az AMD sz@r és használhatatlan, hanem hogy egy Intel sem annyival drágább mint ahogy sokan gondolják. Persze akinek i7 kell az nyúljon mélyen a zsebébe, de játékra még felesleges egy olyan proci.

(#244) #00137984 válasza hobizoli (#241) üzenetére


#00137984
törölt tag

Mint mindig most is nagy tévedésben vagy. Feltehetőleg mindegyik VRM ugyanolyan jó minőségű, de az egyiknél a 4 VRM-en megy át mondjuk 24A és igy VRM-enként 6A terhelést kapnak, mig a másiknál 8 VRM-re fele akkora 3A terhelés jut. Szerintem tuning közben emeled a feszültséget és órajeleket, akkor emelkednek ezek az értékek. Nem olyan mindegy ez a többlet terhelés milyen arányban oszlik meg a VRM-ek között. A 8+2 fázis nem azért kerül a lapokra, mert azok rosszabb minőségűek mint a 4+2 fázis esetében, hanem a jó és eredményes tuning miatt. Az élettartamra is jótékonyan hat, főleg ha némelyek széthúzatják a 4+2 fázisos lapokat a 4.5-5.0GHz órajelekkel és feszültségemeléssel.

(#245) hobizoli válasza #00137984 (#244) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Jaj hagyjad mar ezt
A villanykalyha Prescott-D-nel sem voltak 24fazisu tapos anyulapok, aztan vhogy megoldottak az alapbol 170W eteteset is, ami volt akkoriban ugy 120A Vcore-nal
Aztan meg volt, aki azt tunnerolta

Most meg egy alapbol ~100W TDP-s CPU-hoz lassan ugyanennyi kell...szerinted
uhm, de

FET-k is fejlodhetnek am idokozben

több drón kell ;P

(#246) schawo válasza hobizoli (#245) üzenetére


schawo
titán

Évekig használtam 4+1-es alaplapban 140W-os Phenom II x4 BE-t tuningolva. Mindenki boldog volt. Amikor vettem egy A64 X2-höz, az egyik legjobb lap volt, akkoriban még nem volt divat a 8+2.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#247) dhstyle válasza #00137984 (#244) üzenetére


dhstyle
tag

azt hozzátenném, hogy nekem kevéssel a gyári feszültség alatt megy az FX 4,2ghzt.. sajnos gyárilag nagyon túl vannak feszelve.. és még kise kísérleteztem , hogy meddig mehetek le.. :DDD

Seat Leon 1.8 20V Turbo :) OnePlus 8 Pro 12/256

(#248) dhstyle válasza Hannibhál (#240) üzenetére


dhstyle
tag

de én nem emeltem a CPU órajelét.. az nekem amióta megvan bevan lőve 4.2ghzre és kész... viszont a GPU órajel emelése az újabb játékokban igen csak komoly FPS nyereséget hoz.. mondom pl a witcher 3 ultrán nálam alapórajelen 24-25 fps stabilan viszont ha adok a 7950nek , egy laza 1 ghz-t (pedig jóval többet is tud) tehát 150 mhz-t máris 35-7 fps van.. és ezt bizonyítani tudom.

Seat Leon 1.8 20V Turbo :) OnePlus 8 Pro 12/256

(#249) kenwood válasza hobizoli (#245) üzenetére


kenwood
veterán

Arra nem gondoltal,hogy pont azert vannak tobbfazisos lapok,mert akkoribabn garanciaban cserelt lapok egyik leggyengebb pontja volt ?

Persze lehet,hogy a gyartok ,meg a szaklapok a hulyek,es itt a ph forumon rantjuk le a leplet a nagy vrm osszeeskuvesrol ....

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#250) dhstyle válasza kenwood (#249) üzenetére


dhstyle
tag

amúgy ez annyiban furcsa , hogy annó amikor építettem a konfigom (intelről váltottam , HOPPÁ :D ) azt mondták ,hogy a 4 fázisos olcsó lapokat kerüljem mert nem jók.. na ennek ellenére volt nem egy haverom aki nagyon sokat spórolt a lapon és ilyen 5-6 ezerért vett 4 fázisost és meglepő módon pl egy fx 6300 ilyen lightos tuningal tökjól elketyegett abbanis.. nekem a 4+2 fázisos hűtött VRMes asusal sincs semmi bajom.. szerintem "6" magig és átlagos tuningig a 6 fázis is elég.. a 8+2 és a mégdurvább megoldások már az ilyen 4,5ghz feletti tuningnál jöhetnek jól meg ugye főleg ha FX 8xxx procit akar húzni az ember.. vagy mondjuk 6 magosat de azt az egekig.. de az biztos ,hogy a több fázis jobb.. csak kérdés , hogy kivan-e használva :K

Seat Leon 1.8 20V Turbo :) OnePlus 8 Pro 12/256

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.