Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #56573440


#56573440
törölt tag

matx méretben is lesz tuti, és akkor nekem megint magyarázkodni kell az asszonynak, bár addig van időm kitalálni hogy adjam be hogy ez neki is jó lesz :O ;]

(#2) gyiku


gyiku
nagyúr

miben kulonbozik az sb750tol? :U

hüllő

(#3) Findzs


Findzs
addikt

a pci expresz megjelenése óta nincs sok értelme alaplapot cserélni
csak cpu csere miatt muszály
hiába van egy ujabb chipkészlet semmi ujat nem hoz ami miatt megérné cserélni

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#4) mephi666 válasza #56573440 (#1) üzenetére


mephi666
nagyúr

asszonyt vakítani kell kicsit, aztán nem lesz probléma... :) pl mondani kell neki, hogy ezzel gyorsabban töltődik le a született feleségek következő évada... vagy kiderült, hogy a jelenlegi alaplapból sok volt a szériahibás és félsz, hogy a tiéd is halni fog rövidesen, ezért megpróbálod mielőbb elpasszolni :) (az új áráról viszont nem kell szólni) ezek ilyen megbocsátható hazugságok... a nők is számunkra rengeteg fölösleges hülyeséget vesznek... pl táska-/cipőmánia, stb... ez ugyanolyan dolog csak fordítva... :) vagy sutyiba kell megejteni a cserét, amikor senki nincs épp otthon...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#5) cowboy_bebop válasza Findzs (#3) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

Overdrive 3,
Kevesebb hőfogyasztás
40 shader unitos integrált VGA

AMD vonalon nagyhirtelen ennyi.

Tehát ezek mind felesleges dolgok szerinted..

[ Szerkesztve ]

(#6) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Szép. DX10.1-es integrált VGA. Bár én biztosan nem használnám játékra azt a VGA-t.

mephi666: :DDD :C

(#7) as_Rock


as_Rock
őstag

2009 Q3 :Y

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#8) Findzs válasza cowboy_bebop (#5) üzenetére


Findzs
addikt

igen felesleges
csak ezekért nem cserélnék alaplapot
nincsen szükségem alaplapi vga-ra aki olyat használ nem hiszem hogy azért cserélne alaplapot mert ezen jobb a vidkártya
a többi ficsőrt hagyjuk mert az csak parasztvakitás

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#9) Ste


Ste
addikt

sok változás akkor nem lesz benne
csak a szükséges típusszám növelés

(#10) Mystic


Mystic
tag

Nem hoz sok változást, de a termékfrissítés akkor is szükséges. A nagyobb része az üzlet, hogy el tudjanak adni minél több lapot.

Az akasztott embert még az ág is húzza

(#11) Vassili


Vassili
tag

Lehet hülyét kérdezek, de miért csak Radeon HD 3450-nel műkszik a Hybrid CF??

(#12) gyiku válasza Vassili (#11) üzenetére


gyiku
nagyúr

megy az 2400el is :DDD

hüllő

(#13) Khaal válasza Vassili (#11) üzenetére


Khaal
őstag

Erősebb kártyákat inkább csak visszafogná.

(#14) band1103 válasza Khaal (#13) üzenetére


band1103
őstag

Ez természetes. De szerencsére a Surround View azért még megy bármelyikkel. Nem lesz tőle gyorsabb semmi de több moncsi néha jól jön.
Nade nade. Képzeljétek el hogy nem mindenki váltott még 939-ről AM2+-ra. Ma még jól jönne ez a lap egy HTPC építőnek de csak abban a kivételes esetben ha sikerül a 780G 790G- lapoknál legalább 15%-.al kisebb fogyasztást elérni. Ha ez nem sikerül akkor csak nagy paraszt vakításokkal lehet majd a népre sózni, vagy a cégekre. Viszont mire kijön és elérhető árban is lesz (premier után 3 hónappal) addigra már a kutyának sem kell ilyen lap a HTPC-be mert vesz egy régi és sokkal olcsóbb lapot és tesz mellé egy 4850e procit amit akkorra szinte ingyen utánad vágnak, vagy csak használtan lehet majd kapni. Így biztos lesz bármilyen HD lejátszása.
Úgyhogy ezzel a koncepcióval elkéstek 1 évet. A 780G helyett már rögtön ilyen UVD2-es IGP-t kellett volna kiadniuk.

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#15) Thom!


Thom!
veterán

UVD2 ami jó plusz, a többi :W

[ Szerkesztve ]

(#16) band1103


band1103
őstag

Ha ez már csak az AM3-as lapokra lesz építve akkor igazán megoldhatnák hogy menjen a HCF a HD4350-essel is. KB az lenne a hozzávaló.

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#17) #65675776 válasza cowboy_bebop (#5) üzenetére


#65675776
törölt tag

Hőfogyasztás? Én azt próbálnám maximalizálni, mert ezzel hűteném a rendszert. (Hőfogyasztás azt jelentené, hogy a chip hőt von el a környezetétől.)

A 780G/790GX esetén szintén 40SP van az IGP-ben.

Szóval itt semmi előrelépés.

Findzs: Nem a PCI-E miatt számít kevésbé az alaplap napjainkban, hanem az IMC miatt.

gyiku: Nincs RAID5.

(#18) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

mondjuk 80 SP-vel kicserélném a jelenlegiről, de ennek nem látom értelmét... Ja, és ha jól látom aktív hűtéses a referencia deszkán. NEm szeretem ezeket a kis ventiket...

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#19) #65675776 válasza Aprósólyom (#18) üzenetére


#65675776
törölt tag

A 780G és 790GX referencialapok is aktív hűtésűek voltak.

(#20) leviske


leviske
veterán

OverDrive 3.0??? :Y Én eddig azt gondoltam, hogy a jelenlegi alaplapokon is elérhető lesz... :(

MOD: Amúgy nem a 890-esek jönnek Q3-ban? Én mintha egyik roadmap-on úgy láttam volna, mintha a RS880 hamarabb váltaná a 780G-t. Rosszul emlékszem? :F

[ Szerkesztve ]

(#21) Oliverda


Oliverda
félisten

Ezek mennyire hiteles infók? Anno még mintha az RV710-em emlegették volna nem az RV620-at. Na meg amire ez a gyártósorokhoz kerül addigra már lesz 40nm-es gyártástechnológia is.

Esetleg még azt tudom elképzelni hogy ez nem a 880G lesz hanem inkáb a 860G ami nem más mint a 780G/790GX átkeresztelt AM3-as mása.

Vagy lesz 890GX is...

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#22) band1103


band1103
őstag

Most nézem csak hogy a jelenleg 55nm-es lap a terv. Már a 780G is 55nm-esen készül de régebbi is, és ha egy új dolog ugyanazzal készül mit a régebbi akkor az nem előrelépés hanem visszalépés. Jó lenne ha inkább 40 nm-el készülne mert ahogy Oliverda is rávilágított addigra az a technológia már kész lesz.

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#23) leviske


leviske
veterán

(#24) VaniliásRönk válasza Oliverda (#21) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Túl jó IGP-t nyilvánvalóan ők sem akarnak, nem is lenne értelme.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#25) leviske válasza VaniliásRönk (#24) üzenetére


leviske
veterán

Túl jó? :F Hát a Pumát mivel váltják? Az AMD-nek szüksége van komolyabb IGP-re, mert a diszkrét VGA-kat egyáltalán nem kötelező AMD chipsettel és AMD CPU-val alkalmazni. Bár lehet, hogy én látom rosszul.

(#26) shtml válasza Findzs (#8) üzenetére


shtml
őstag

Pedig van ilyen, én ezért cseréltem alaplapot Anyám gépében (akadozva játszotta le a DVD-ket).

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#27) VaniliásRönk válasza leviske (#25) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Miért kéne kapkodni? Egyelőre közel s távol nincs konkurens IGP, az órajelek pedig nyilvánvalóan jelentősen nőni fognak 40nm-en.
Rosszul látod, ha diszkrét Radeont pakolnak egy notiba, abból legalább van haszna az AMD-nek, akkor is, ha mint platform nem felel meg. Persze mikor megjelent nagy felhajtás volt a Puma körül, de hisztiből nehéz hosszú távon megélni.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#28) arty


arty
veterán

szo sem esett a multicsatornás PCM támogatásról a HDMI csatolón :(

lesz vagy sem? ha nem: amd továbbra sem kompetitiv HTPC-be (nvidia és intel is tudja!)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#29) dezz


dezz
nagyúr

Mintha kötelező lenne minden generációváltásnál cserélni...
Mintha most már mindenkinek 780G v. hasonló lenne...

(#30) marcee válasza Findzs (#8) üzenetére


marcee
addikt

Ki mondta, hogy cserélni kellene?
Mostanában raktam össze néhány kimondottan olcsó net-ezős, filmnézős, irodai munkára alkalmas gépet, azokhoz például tökéletes lett volna ez a chipset. Ennek hiányában 780G-re épülő lapok lettek.

\m/

(#31) robyeger


robyeger
addikt

A tervezethez képest jócskán késik ez a [880G chipset], de az X6 procikkal talán már a boltokba is megérkezik.

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.