Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zedz


Zedz
addikt

Nem adja magát olcsón. Én csak azt nem értem, hogy tudtommal a 2500k még tudja hozni az FX-8350 szintjét, de még is az egyik a minimum a másik már az ajánlott. Utóbbi csak azért ajánlott, mert több szálon tud dolgozni?

(#2) Helmoras


Helmoras
őstag

"GPU: Nvidia GPU GeForce GTX 770 // AMD GPU Radeon R9 290"

legalább két egy szinten levő vgat dobtak volna be... vagy ennyivel gyengébben fut a játék amd-s kártyán ?:S

(#3) laceszgamer válasza Helmoras (#2) üzenetére


laceszgamer
addikt

Mellesleg jó üzleti fogás is, volt már pár ilyen példa, nem egyszer olyan is mikor két köszönőviszonyban sem lévő hardver került egymás mellé.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#4) wolfman válasza Helmoras (#2) üzenetére


wolfman
veterán

Én azt nem értem, hogy amióta kijöttek az R-es radeonok, azóta majdnem minden játékhoz azt írják oda ajánlottnak, hogy R290 fog kelleni. Értem én azt, hogy marketing is, de hogy mindig a legdurvább és legdrágább kártyák kellenek már lassan a sakkszimulátorokhoz is.
Mondjuk egyszerűbb erővel menni a házba, mint megkeresni az ajtót erős VGA-t ajánlani mint optimalizálni.

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#5) Gergosz2


Gergosz2
veterán

viccnek is rossz :D

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#6) Bloksma


Bloksma
aktív tag

Sejtettem, hogy az i5-750 és HD5850 kevés lesz, de szerintem ez azért kicsit túlbecsült. A Far Cry 4-nél is a gépem elvileg pont ütné a minimumot, mégis medium-on, fullHD-ban szépen megyeget.

(#7) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

Minimum 2500K
Muhahaha!!!

Live poor, die ritch.

(#8) oriic válasza Bloksma (#6) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Szerintem továbbra sem érdemes figyelembe venni ezeket a gépigényeket, hiszen legtöbb esetben kompromisszumokkal a megadott konfigok alatt is futnak a játékok.

Live-Die-Respawn

(#9) wolfman válasza oriic (#8) üzenetére


wolfman
veterán

Meg persze megmondhatnák azt is hogy milyen felbontásban és milyen élelmosással, mert ez a kettő a legmeghatározóbb kritérium.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#10) oriic válasza wolfman (#9) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Na az meg a másik. Sokan a mai napig nem játszanak fullHD-ban pl.

Live-Die-Respawn

(#11) csabsz13 válasza wolfman (#9) üzenetére


csabsz13
aktív tag

igen, ez így annyira kevés, hogy el tudom képzelni, hogy az optimális konfigon is lehet olyan felbontás+beállítás kombó, hogy diavetít meg olyan is, hogy gyönyörűen fut...
és tényleg, hogy a 770-et és a 290-et egymás mellé beteszik, hát szerintem kicsit gáz:
[link] :(

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#12) saelin válasza wolfman (#9) üzenetére


saelin
veterán

Jó kérdés. Nem ártana erre valami direktíva, hogy legyen benne valami rendszer.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#13) GypsFulvus2 válasza Helmoras (#2) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Mivel az Nvidia Gameworks betette a szőrös patáját a CD Project háza tájékára, így attól tartok, pont ez lesz a helyzet.

FragStaR: Vagy, ha nem éppen egy tengert modelleznek a talajszint alá... ;]

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#14) ImpersonatoR

Szerintem éppen ideje volt mar, hogy végre rendes vas kelljen a játékok alá, ami ki is használja a benne rejlő potenciált és ne Tesco s gépekre fejlesszenek.
Aki nem tud gépet fejleszteni annak adott a lehetőség XO / PS4 formájában.
Aki pedig gépére költötte a pénzét az végre elvezheti is.

Ez persze akkor igaz ha nem a hanyag port miatt indokolt a magas gépigény. Nemi bizakodásra ad okot, hogy csak x64 en fut.

(#15) #85552128


#85552128
törölt tag

A második rész is optimalizálatlan volt még ha az ubersampling-et nem is vesszük figyelembe, valószínű itt is ugyanez lesz a helyzet (az nV partnerség szinte garancia erre)...

[ Szerkesztve ]

(#16) Abu85 válasza ImpersonatoR (#14) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A magas gépigény általában arra bizonyíték, hogy a játék szarul van megírva. Nagyon kevésszer láttuk ennek az ellenkezőjét. Felhozható példának az Assassin's Creed Unity. Ott sem azért kell gép, mert kihasználja, hanem pont azért, mert nincs jól optimalizálva.
De ez egyébként normális, amelyik stúdió nincs egy nagy kiadó pénztárcája mögött, amely kiadó egyébként esetleg hajlandó áldozni a PC-s optimalizálásra, az nem tud mit kezdeni a mai PC-s helyzettel. Nincs meg az idő és erőforrás arra, hogy egy alapvetően elbaszott ökoszisztémára specifikus módon optimalizáljanak. Ennek az eredménye a nagy gépigény lesz.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#17) Raysen623


Raysen623
addikt

Az első játékok egyike, amivel nem fogok tudni játszani jelenlegi hardveremen. Legalábbis full grafikával nem...mivel igényes vagy, ezért lehet ki sem próbálom. :(

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#18) babkukta


babkukta
senior tag

Gondolom ez is egy jól optimalizált játék lesz, mint az összes 2014es év "év játéka" jelölt. Oké, a minimum még elmegy, de az ajánlott azért már durva egy picit. Egy GTX770 nem olcsó példány

Üdvözlettel, Tibi

(#19) Gergosz2 válasza Abu85 (#16) üzenetére


Gergosz2
veterán

Sajnos igazad van :(((

Bár néha születnek nagyon jó portok is lsd. Max Payne 3.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#20) #52815360


#52815360
törölt tag

A minimum gépigény 2015 -ben egy teljesen alap gamer konfig.

(#21) Shing


Shing
őstag

Az oké, hogy a GTA-t végletekig húzzák, de ezt nem adták ki egy kicsit hamar? Vagy már nem optimalizálnak a játékon csak ülnek rajta? A másik dolog, hogy már évek óta úgy kellene kinéznie a gépigény leírásoknak, hogy külön felbontás, FPS és beállításokhoz megadnának pár gépet és onnantól mindenki besaccolná magának. Mert itt pl. a minimum gépigénytől biztos, hogy elfut gyengébb gépeken is a játék.
Na meg még mindig ott tartunk, hogy teljesen más szintű hardvereket írnak be 1 kategóriába...

(#22) Gergosz2 válasza Shing (#21) üzenetére


Gergosz2
veterán

Nem, mert elvileg már egyszer csúsztatták a játékot. És gondolom nem a PC-s portra koncentrálnak.

(#20) xRagna

Nekem a leges legnagyobb bajom ezekkel a gépigény táblázatokkal, hogy nem mondja meg milyen beállítások mellett.

Mit takar hogy minimum? 800*600-ban , minden effekt nélkül 30 fps-sel eldöcög? De tényleg mibe telneodaírni, hogy milyen beállításra gondolnak ilyenkor. Én személy szerint csak egy játékra emlékszem ami konkrétan meg is adta, hogy minimum konfig mellet mi hogyan volt beállítva.

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#23) rezessanyi


rezessanyi
csendes tag

"CPU: Intel CPU Core i5-2500K 3.3GHz // AMD CPU Phenom II X4 940"

Eléggé vicces. Nem leszólni akarom az AMD Phenom II-es prociját de nem mindegy hogy;
"kecsesen ringó fecske, vagy recsegve fingó kecske"

Hol él aki ezt a két processzort egy szintre emelte a minimum gépigény meghatározásánál?

(#24) Mura


Mura
csendes tag

Maradok a Borderlands mellett... Ott a Pre-Sequel egy i5-2400 - 660GTX konfigon 3x1920x1200-as Surround-ban gond nélkül megy (DOF, soft shadows és supersampling kikapcsolva). Tudom, hogy a motor régebbi, meg a textúrák nem olyan részletesek, de a játék szuper, és megy mint a villám.

Overclocking és vízhűtés csak volt - most már csak a család és stock cooler :)))

(#25) Dealer95


Dealer95
őstag

Ja, hogy a HD7850 az a minimum alatt van?
Eddig 1 játék sem volt ami legalább 1080p high-medium beállításokkal ne ment volna min 30FPS-sel.
Majd meglátjuk...

Szerintem csak marketing.

(#26) ProEvoFan válasza Zedz (#1) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Na ez az.Ez nekem is magas...
Steamen nincs kint a gépigény...

[ Szerkesztve ]

(#27) #52815360 válasza Gergosz2 (#22) üzenetére


#52815360
törölt tag

1080p@60.

Minimum a legkisebb beállitás, ajánlott a medium.

[ Szerkesztve ]

(#28) oriic válasza ProEvoFan (#26) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Az semmit nem jelent. Hivatalos oldalon ott van.

Live-Die-Respawn

(#29) VictorHUN


VictorHUN
aktív tag

nincs probléma

David Icke: Ébred már az oroszlán

(#30) #65675776 válasza Abu85 (#16) üzenetére


#65675776
törölt tag

A CDProject mögött valóban nincs nagy kiadó. Ahogy a Valve mögött sem. Csak ahogy az utóbbinak ott van a Steam a pénzt termelni, úgy előbbinek erre a célra analog módon van egy GoG.

rezessanyi: Az, hogy az a két proci egymás mellé került azt mutatja/mutathatja, hogy a CDProject-nél nem tudták megoldani, hogy több szálat használjon a jéték kettőnél. Fenti összehasonlításhoz simulva: a Valve a verziószámokban nem tud kettőről háromra jutni, a CDProject meg a használt processzormagok tekintetében.

[ Szerkesztve ]

(#31) Ellia


Ellia
addikt

Az utóbbi idők bullshit gépigényei után is túlzónak találom. Nem mellesleg a megjelenés után pár hónappal majd jön az EE edition, kijavítva a bugokat, növelve a teljesítményt.

Amúgy a Witcher 2 Super Sampling-je a mai napig megfekteti a gépeket, itt is valami ilyen csodára számítok.

(#33) #52815360 válasza #83528448 (#32) üzenetére


#52815360
törölt tag

Miért ne lenne? Bő 2 éve vettem ilyen cpu -t és még most kezd ajánlott lenni. Bőven megfelel 6-7 évre.

(#34) Zedz válasza #52815360 (#33) üzenetére


Zedz
addikt

2 év múlva lehet minimum lesz, 6-7 év azért elég sok. ;]

(#35) [CsuCsu] válasza Zedz (#34) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Akkor veszel rá egy hűtést és felrántod 4,5+ GHz-re. 6-7 év túlzás, de 3-4 évig húzással 100% megállja a helyét. Persze ha K-s a darab, de nem húzhatót már elvből nem veszek.

(#36) Zedz válasza [CsuCsu] (#35) üzenetére


Zedz
addikt

Nem mindent old meg a nagyobb órajel. Persze, bivalyerős CPU-ja van a fórumtársnak, csak megjegyeztem, hogy 6-7 év az sok egy CPU-nak. :)

(#37) #52815360 válasza Zedz (#34) üzenetére


#52815360
törölt tag

Hát ha 2 év múlva minimum is lesz, már majdnem benne lesz 5 év. Csak arra akartam rámutatni, hogy nem olyan rossz vétel ez. És igen, K -s model.

(#38) dergander


dergander
addikt

Elég pocsék az egész...mi az hogy vagy 770 vagy 290 ajánlott??? Hagyjuk már ezt a szemét nvidia futurisztikát,istenem komolyan mondom ami nvidiás játék annak sosincs jó gépigénye :W :W :W Azt ne mondjuk már hogy a 770-es ami azért jóval gyengébb egy szinten lesz majd a 290-el. Aha , értjük hogy is volt az a kijelentés hogy azért halasztják el mert nemakarnak AC unityt kiadni? Tessék...lett volna gaming evolved-es a játék és akkor mindkét konkurens kártyán jól ment volna.
Majd aztán megint kapunk egy jó kis stutteringes játékot :D

[ Szerkesztve ]

(#39) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Ez vagy földbe döngöli a Crysis 3-at grafikai téren, vagy lepacsizik a Unityvel. Szerintem utóbbi. :U

All→M8

(#40) tálusz válasza callmeakos (#39) üzenetére


tálusz
tag

Szerintem várjuk meg a megjelenést, majd akkor kiderül!

"Titeket apátok ATI kártyával vert Abu85 for president pólóban? Vagy mi fáj ennyire?" by nemlehet "

(#41) callmeakos válasza tálusz (#40) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Ez természetes. :K

All→M8

(#42) dergander válasza tálusz (#40) üzenetére


dergander
addikt

Ne feledjük,a készítők nem akarnak AC:U játékot kiadni,noha igéret szép szó,de bízni bennük sose jó :)

(#43) tálusz válasza dergander (#42) üzenetére


tálusz
tag

Azt biztosra veszem, hogy a start nem lesz zökkenőmentes, de meg fogják oldani.

[ Szerkesztve ]

"Titeket apátok ATI kártyával vert Abu85 for president pólóban? Vagy mi fáj ennyire?" by nemlehet "

(#44) BomiBoogie


BomiBoogie
MODERÁTOR

Csak én látom, hogy meglepően kicsi a különbség a minimum és az ajánlott között?

(#45) Šolaire


Šolaire
veterán

Már nagyon vártam ezt a gépigényt mert tavasszal akarok pc-t építeni:) kicsit túlzónak érzem megvárom hogy megjelenjen fórumokon úgyis kiderül mennyire fut jól gyengébb konfigokon a game,remélem jól optimalizáltak a lengyel srácok.

[ Szerkesztve ]

“Praise The Sun” \[T]/

(#46) BomiBoogie


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ide a rozsdás bökőt, hogy nem fog 4 szálnál többet használni. :D

(#47) Šolaire válasza BomiBoogie (#46) üzenetére


Šolaire
veterán

Szerintem kap egy csomó foltot mint a második rész. Az is megfektette a legbrutálabb pc-ket is.

“Praise The Sun” \[T]/

(#48) BomiBoogie válasza Šolaire (#47) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Hogy érted, hogy "foltot"? Patcheket?

(#49) Šolaire válasza BomiBoogie (#48) üzenetére


Šolaire
veterán

Bocs :) patch-re gondoltam. A második része félkészen jött ki arra utaltam. Kedvenc sorozatom most tolom az első részét laptopon.

“Praise The Sun” \[T]/

(#50) BomiBoogie válasza Šolaire (#49) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Sajnos HD4000-en nem megy. :(
Pedig még a Diablo 3 is hajlandó elindulni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.