Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Erről a hasonló tevékenységet folytató app.-ok jutottak az eszembe. Vajon melyik a hatékonyabb? :U

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#2) juliabrilke


juliabrilke
addikt

"ez miért jobb, mint egy hagyományos ventilátor vagy szélgép. A válasz pedig az, hogy jóval kevesebbet fogyaszt, mobilis, és nem csinál hideget"

Miért, a ventilátor és szélgép hideget csinál? :F

(#3) DithenS


DithenS
senior tag

Na itt is az a baj mint az orvostudományban,a betegséget akarják megoldani,nem azt amiért a betegség kialakult.Itt is inkább el kellene menni inkább pszichológushoz vagy esetleg egy új matracot venni mert sokszor ez okozza az alvásproblémát.Akármivel elaltathatom magam de attól a probléma még megmarad.Kb söpörd a szemetet az ágy alá,igaz szemed elött nem lesz szemét ;D

[ Szerkesztve ]

(#4) DithenS válasza juliabrilke (#2) üzenetére


DithenS
senior tag

Igazad van :) A ventilátor nem hűti a levegőt,ha kihajólsz a kocsiból is hidegnek érzi az ember,közbe 30 fok van.

(#5) schawo válasza juliabrilke (#2) üzenetére


schawo
titán

Egyszerűbb volt, mint azt írni, hogy nem növeli az ember párologtatását, ezért nem rontja a hőérzetet. De most már így is megvan :P

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#6) psq


psq
tag

Lehet mondani asszonypajtásnak.
Azért van bekapcsolva a gép, hogy jobban aludjon.
Még véletlenül sem a seed miatt :)

(#7) copass


copass
veterán

azért ezt megnézném egy besütizett felpörgött 3 éves gyereknél is hogy mennyire hatékony!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#8) flashpointer válasza psq (#6) üzenetére


flashpointer
őstag

Biztos szeretni fogja hallgatni ahogy pozícionál a fej a winyón :D

(#9) elefant válasza juliabrilke (#2) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

igazad van. szóval nem változtatja a hőérzetet :D

(#10) #20691712


#20691712
törölt tag

A sokadik hangefektet lecserelni legkalapacsra, harangra, ullore, esetleg rally auto durrogasra...

(#11) cozmo


cozmo
őstag

És miért jobb ez mint egy mobil alkalmazás, vagy egy mp3 amit a mobilomon elindítok? :W
Abból is van annyi mint a szemét..

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#12) juliabrilke válasza elefant (#9) üzenetére


juliabrilke
addikt

Értem én, nem kötekedés miatt írtam.
Csak így elsőre egy kicsit rossz marketing szövegnek tűnt az állítás. :D

(#13) kerobi


kerobi
senior tag

Generálok fehérzajt, beteszem egy 10 perces loopba, és eladom a feléért 25ezerért. Megrendelés priviben!

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#14) Kékes525


Kékes525
félisten

Engem nagyon zavar az elalvásban a ventilátor hangja. Viszont az eső kopogása kimondottan megnyugtató.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#15) kerobi


kerobi
senior tag

https://www.youtube.com/watch?v=A8kqtAWvp20

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#16) Samott válasza Kékes525 (#14) üzenetére


Samott
addikt

Detto, en amikor eloszor lattam azt hittem ez is csak egy vicces kamutermek. Ki a fene akar ventillatorzajban aludni?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#17) flash-


flash-
veterán

"Ez pedig a felméréseik szerint segít az elalvásban úgy a csecsemőknek, mint a nagyobb gyerekeknek, vagy épp felnőtteknek egyaránt. "

Ki készítette a felmérést, mi alapján.

ez is számít. nem mindegy hogy pár Tuvalu-i professzor, vagy mondjuk német angol vagy amerikai elit professzorok.

de még az sem garancia.
De még a neves tudósok között is vannak ellentmondások a felmérések között.

ezzel a szöveggel el lehet adni bármit maradjunk annyiba.
meg tényleg elég egy pár jó fotó-videó, jó design és a szart is el lehet adni.
mai világunkban már nem a termék számít hanem a csomagolás.

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#18) Graphics válasza flash- (#17) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem tudom, de én anno kisgyerekként csak úgy tudtam elaludni, hogy ment a TV, majd adás végén ugye az, amikor nincs semmi csak a "hangyák"

Nekem anno így ment az alvás, később ez átalakult, igényeltem a teljes csendet, de lehet benne valami, ha kisgyerekként nálam így ment az alvás...

Most visszaolvasva a kommenteket, valaki itt a fehér zaj fogalmával találkozott amúgy? Vagy csak vaktában írt valamit? :N

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#19) Lacok


Lacok
őstag

Ezek után várom a léggömb hámozó kést mert már csak az fog hiányozni a háztartásból. :DDD

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#20) Krystal_s válasza DithenS (#3) üzenetére


Krystal_s
addikt

Betegség? :Y Olyanról még nem hallottál, hogy hangos szomszédok, akik hajnali 7-8-kor már képesek sövényt, füvet, fát akármit vágni, vagy hegeszteni stb?

cozmo: Napi 8-9 órán keresztül, az év minden napján biztos jót tesz a telefon/tablet akkunak...

kerobi: Hiába generálsz akármit, egy sima notebookon, hifin lejátszott ventilátor, légkondi, hajszárító hang nem lesz olyan, mint a valódi. :) Próbáltam és inkább zavaró volt, akárhogyan állítottam. YTube tele van ilyen felvételekkel. Arról nem is beszélve, hogy a hálómban külön nincs se Hifi, se számítógép. Egy ilyen kütyüt kényelmesebb lenne betenni a szobába. Az ára tényleg irreális. :U

Samott: Én!
Hónapok óta csak így tudok aludni. Nyáron még ok a légkondi, ventilátor, de ilyenkor fázom tőle még akkor is, ha távolabb teszem. A sövényvágó, fűnyíró, hegesztő, emberi hang és zaj hangjához képest a ventilátor hangja maga a mennyország. Az agy ráfókuszál a monoton hangra és nem lesz zavaró a külső idegesítő zaj. Mindez családi ház üdülő övezetben. Belvárosban/lakótelepen nem tudom elképzelni hogyan tudnak aludni az emberek. Füldugó (többféle speciális orvosit is próbáltam) nekem kényelmetlen és azon keresztül is hallom a zajt.

[ Szerkesztve ]

(#21) Krystal_s válasza #20691712 (#10) üzenetére


Krystal_s
addikt

...és betenni a fejed mellé. ;)

(#22) Apollyon válasza Samott (#16) üzenetére


Apollyon
Korrektor

"Ki a fene akar ventillatorzajban aludni?"

Ha a szomszéd hangoskodik, vagy valami buli van a közelben ahol lüktető zaj van, akkor ilyenre jól jöhet. Mondjuk a nem a cikkben lévő termék, mert az baromság.
De pl. bármelyik X órás youtube videó, amiben ilyen-olyan, de egyenletes zaj van.

Ugyanis az egyéb, lüktető hangzavart el lehet nyomni az egyenletes zajjal, így az nem húzza a dobhártyád, ergo el tudsz aludni.

Legalábbis nekem eddig mindig bevált az ilyesmi (mp3).

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#23) Depression válasza Krystal_s (#20) üzenetére


Depression
veterán

Ilyen baromságot csak az tud írni, aki délig alszik, de este kilenctől meg bömbölteti a zenét...

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#24) kerobi válasza Krystal_s (#20) üzenetére


kerobi
senior tag

Nem kifejezés hogy irreális az ára. Erre még Kohn bácsi is csettintene. Bár az a fickó sem volt semmi, aki egy perces csendet árult 1$-ert.

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#25) Kékes525


Kékes525
félisten

Altatásra, a hangok tekintetében, sokkal jobbak a természet hangjai és a lágy zenék. Persze az igazi lefekvés előtt egy kupica pálinka. ;]

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#26) csongi


csongi
veterán

Nekem tokeltesen megteszi a zene :).
Ha valaki meg zugast akar hallgatni 47ft egy fuldugo, es joejszakat :D
Kekes525: Azert nem minden termeszet hang altato. Bagzo macska, kecskebeka, tucsok az ablakban, vagy az ugato kutya, agyatlan kakas....es sorolhatnam :), ezekre felkelni lehet elaludni nem nagyon :D, legalabbis nekem.

[ Szerkesztve ]

(#27) Kékes525 válasza csongi (#26) üzenetére


Kékes525
félisten

Arra gondolsz, hogy hallgassa a saját fülzúgását? ;]

Igazad van, ezek nem igazán kellemesek. :N

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#28) mirci18


mirci18
addikt

Ilyenkor örülök hogy ilyen vackokra nincs szükségem mert ha fáradt vagyok alszom.
Ha van hang körülöttem ha nincs ha szól a zene ha ugat a kutya.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#29) kcsa válasza Krystal_s (#20) üzenetére


kcsa
veterán

Hajnali 8... az.

(#30) MZperX75 válasza DithenS (#3) üzenetére


MZperX75
addikt

100%-ig,99.99% erről van szó,tünetkezelés nem probléma megoldás,okokat kell feltérképezni,majd kiiktatni,alvászavar nagymértékben idegrendszerrel van kapcsolatban,és az alvásközpontal aza a tobozmirigy alul vagy túlmüködésével.....
Én mint természetgyógyász sok ilyennel találkoztam.
Azt gondolom,hogy néhány kezelés pár hónap és sokat lehet ézen a problémán javítani,az sem olcsó.....

[ Szerkesztve ]

(#31) csongi válasza Kékes525 (#27) üzenetére


csongi
veterán

Annal monotonabb ugy sincs :)

(#32) -Skylake- válasza Krystal_s (#20) üzenetére


-Skylake-
addikt

Neked is meg a tobbieknek is , mi ez a siras az aron ? 15ezer forint. Ez annyira nagy penz , hogy minden masodik kommentnek errol kell szolnia ?

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#33) Krystal_s válasza Depression (#23) üzenetére


Krystal_s
addikt

Értelmes összefüggést írtál. Mi köze van a későn kelésnek és az esti hangos zenehallgatásnak? :F

kcsa: Igen, nekem az (nyilván egy kis túlzással írtam). A reggeli órákban még nyűgös az ember és zavaróbb minden hangos zaj, mint pl délután.

(#34) turit


turit
tag

Beviszem az egyetemre az előadásra. Jah nem is kell mert így is sokan alszanak :D

[ Szerkesztve ]

(#35) etejedu válasza MZperX75 (#30) üzenetére


etejedu
őstag

De ugye hozzád már csak akkor mennek amikor az igazi orvosok sem tudnak segíteni!? ;]
Természetgyógyász.... meg a ... :DDD :U

(#36) kcsa válasza Krystal_s (#33) üzenetére


kcsa
veterán

Vagy sikeres vagy, vagy tanuló. Ránézésre tanuló.

Átlag ember hajnali nyolckor már a munkahelyén kell hogy legyen, úgyhogy felőlem úgy vágják a sövényt, ahogy akarják.

(#37) Krystal_s válasza -Skylake- (#32) üzenetére


Krystal_s
addikt

Sírás? Ezt miért pont nekem írtad? XD
Személy szerint annyit írtam, hogy irreális...de attól még megfogom venni, ha jó, mert a nyugalom többet ér.
Sőt lehet, hogy minden szobámba veszek magamnak. ;]

(#38) benedekco válasza MZperX75 (#30) üzenetére


benedekco
addikt

Jelenleg 2 éve alvásproblémával küszködöm. Az én tobozmirigyeimet most éjjel a szomszédos raktár masszírozta. Esténként mobilról futtatott meditációra alszunk, hogy legalább elaludni tudjunk a zajban. Sajnos itt ismeretlen fogalom a (hang)szigetelés. Van hogy hetekig mint egy zombi élek. A füldugó meg nagyon jó, pl egy jó kis fülgyulladásra. Meg arra, hogy fájjon tőle az ember füle és arra ébredjen fel (orvosi, komoly memóriahabosakat próbálva mondom ezt). A zajártalom ma szerintem egy alulbecsült probléma. Főleg ilyen országokban mint Anglia vagy Franciaország ahol nem igazán divat szigetelni.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#39) Polllen válasza Kékes525 (#25) üzenetére


Polllen
nagyúr

Van olyan ismerősöm, ahol a pici baba a porszívó hangját szereti a legjobban. A youtube segített a bajban.

Egyébként a természet hangjait én is szeretem, a tücskök sem zavarnak, bár alapvetően a csendet szeretem.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#40) Krystal_s válasza kcsa (#36) üzenetére


Krystal_s
addikt

Nem vagyok már tanuló. :) Viszont pont abban az éveimben napi szinten kellett fél 6-kor kelnem. Minden ember más, de én akkor is nyűgös voltam még reggel és idegesített volna egy láncfűrész hangja. Szerintem az emberek régebben jobban tekintettel voltak egymásra ilyen téren is és pl vasárnap nem álltak neki reggel 7-kor füvet vágni, tetőt cserélni stb. A mostani környék hosszú évekig nyugodt környezet volt, aztán ideköltözött pár "kedves" kisgyerekes család, akik felforgattak mindent. Amint tudunk elköltözünk. Az egyik kedves szomszéd 15 útépítőmunkás "úriembernek" adta ki a házat már 4. hónapja. 15 pasi egy rakáson, akik munka előtt-után isznak, kiabálnak és hajnali 5-kor kelnek. Egy idő után az ilyen dolgoktól kikészülnek az ember idegei.
Számos oka lehet, ha valaki nehezen tud aludni, nem csak maga, hanem mások miatt.
A videó alapján nekem ez a kis szerkezet nagyon jól jönne most.

(#41) twollah1976 válasza copass (#7) üzenetére


twollah1976
őstag

Palinkas kenyeret a gyereknek ahogy regen falun csinaltak.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#42) haxiboy


haxiboy
veterán

230V to 12V DC + potméter + valami hangos 2k+ rpm venti :K

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#43) mirci18 válasza twollah1976 (#41) üzenetére


mirci18
addikt

Á elég volt ha főztek mákot és azt berakták a szobába annak az illóanyagai nyugtató hatással voltak a gyerekekre.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#44) pusszycat válasza Graphics (#18) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

"Nem tudom, de én anno kisgyerekként csak úgy tudtam elaludni, hogy ment a TV"

- én ezt tovább fejlesztettem olyan mértékben, hogy a filmet ami éppen megy látom ugyan csak álmomban. A film típusától függ mint álmodom.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#45) etejedu válasza pusszycat (#44) üzenetére


etejedu
őstag

Ehehe. Dobj be egy "granny" sorozatot! :P

(#46) edward2 válasza Apollyon (#22) üzenetére


edward2
addikt

Simplynoise

Amúgy a net tele van elég jól konfigurálható generátorokkal én ezt az oldalt használom néha. Nagyon hangulatos az eső. Egy kicsit viszont vicces amikor kinézel az ablakon és süt a nap :D

(#47) MZperX75 válasza etejedu (#35) üzenetére


MZperX75
addikt

ja!

(#48) #20691712 válasza Krystal_s (#21) üzenetére


#20691712
törölt tag

Az en fejem melle rakhatod.
Az egy eves mellettem uvolto gyerekemre nem ebredtem fel, pedig tolta vagy fel orat mire az asszony le tudta nyugtatni es meg a lampat is felkapcsolta.
Talan ezert eleg 4-5 ora alvas.
Az elalvashoz meg nem kell mas mint egy fekhely meg kello faradsag faktor, bar neha a busz ulese is jo..

[ Szerkesztve ]

(#49) MZperX75 válasza benedekco (#38) üzenetére


MZperX75
addikt

"Az én tobozmirigyeimet most éjjel a szomszédos raktár masszírozta"

Az ember megszokja és alszik,ott nem csak a zaj a baj ;) , attól ,tartok a zajtól még lehet aludni.
Bár nálam is fontos a viszonylagos csend.
Van az a fáradtság,hogy ágyút is süthetnek el mellettem ,alszom mint a bunda.
Tudomásom szerint alvászavarral jár több műszakos beosztás is,így a szervezet képtelen beállni egyfajta rendszerességre,főleg ha valaki évekig 2-3 műszakban váltogatva dolgozik,súlyos károkat okozhat a kis piciny szervezetnek.

(#50) Krystal_s válasza #20691712 (#48) üzenetére


Krystal_s
addikt

Nem tenném, csak azért írtam, mert gonosznak tartottam az írásod. :)
Nekem alapból nincs problémám az alvással/elalvással. Sőt egyes külső monoton zajok sem zavarnak.
A saját családtagjaival szemben mindenki toleránsabb. A kiskutyám sírása engem sem idegel fel. Sőt, ha kell felkelek miatta, de egy idegennel nyilván nem leszek olyan megértő és nem is akarok. Mindenki más, más szokások, körülmények...

Szerintem ez a kis gép azokon nem nagyon fog segíteni, akik komolyabb alvásproblémával küzdenek, vagy pl kényelmetlen az ágyuk. Olyanoknak lehet ideális, akik szeretik az ilyen monoton hangokat, vagy olyan időszakban/helyen alszanak, amikor gyakoribb lehet a zavaró, váratlan külső zaj, ami felébreszti őket. Tehát nem kimondottan elalváshoz jó, hanem a teljes zavartalan alváshoz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.