Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) gabor9991 válasza tutis (#149) üzenetére


gabor9991
őstag

Meg van rendelve a tévé de most a mediamarktban rendesen kipróbáltam.
A demó videó tényleg szép ahol semmi gyors mozgás csak lassan nyíló virágok meg ilyen tipikus demó téma látható, de mondjuk YouTube-on megnéztem egy f1 videót és egy teniszmeccset és háááát, ha ez ilyen akkor vissza fogom mondani a rendelést.
4k 60 fps videóknál a tenisznél szaggat a labda meg 4-5 labdányi csíkban utánhúzza a labda színét.
F1 videónál egy elsuhanó autó rendesen darabosan megy ki a képből.
Ez ilyen tényleg :F

[ Szerkesztve ]

(#152) tutis válasza evitiguF (#150) üzenetére


tutis
őstag

hát ha negatívot kell mondani ami meglepett picit, és nem tudom hogy ez így van-e ezeknél a tv-knél, az az hogy van a káva, meg van a panel. Na a régi lcd tv-nél ez szorosan összekapcsolódott. Viszont amikor töröltem át a képernyőt, észrevettem hogy van olyan pont ahol ha benyomom a panelt a kávánál, rés keletkezik. nem tudom ez mennyire építési hiba vagy tulajdonság. Viszont nincs ott fény átszivárgás, szóval ez inkább csak meglepő volt.
Ips panelt a betekintési szög előnye miatt vettem, akárhol ülök nincs jelentősebb színveszteség, ennek nagyon örülök.
Film közben általában megy az ambilight, ez amúgy is rásegít a fekete érzésre.
persze ez nem qled vagy oled és nem VA, tehát nem várok olyan feketét amilyet ezek tudnak.
De amúgy sokan rá vannak kattanva a fekete témára, szerintem meg nem csak a feketét kell nézni hanem a fehéret is :) Láttam sok alsóbb kategóriás tv-t ahol a fehér egyáltalán nem fehér, hanem olyan fakó színű.. Itt szerencsére a fehér az fehér, persze megint nem oled minőség.
összességében elégedett vagyok. Amiben fejlődnie kellene az szerintem a SOC, mert hiába android és sok program, azért a soc a szűk keresztmetszet.
az én nézési szokásaimhoz elég amúgy a tv, ráadásul sajnos a televízió sugárzási minőség a bosszantó kis hazánkban, szóval lehet itt bármilyen oled és hasonlók, ha SD adást kapsz..
netflix és HBO go nekem felejtős, torrent miatt, minek fizessek a filmekért ha megvan más forrásból is. (elnézést a warez téma említéséért)
De amúgy tényleg bassza a csőröm a tv adások minősége, embert küldünk a holdra, de egy sima tv adást nem tudunk normális minőségben sugározni. persze vannak HD adók is, de igazából már minden csatornán 4k minőségben kellene sugározni, a tv elbírná.
Szerintem jó választás még mindig a tv, ha másikat választanék akkor samsung qled lenne, de ugye ott zsebbe nyúlósabb ilyen méretben.

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#153) dabadab válasza access_denied (#148) üzenetére


dabadab
titán

"A vásárló nem az ember, aki valamilyen üzletben pénzt fizet valamiért?"

Jelen esetben elég egyértelműen arról volt szó, hogy valaki vásárolni akart valamit, de nem tette. Most nyilván bele lehet kötni abba, hogy akkor elég pongyola szóhasználat a vásárló, de ez már tényleg csak szőrszálhasogatás lenne, ami sehova se visz.

DRM is theft

(#154) evitiguF válasza tutis (#152) üzenetére


evitiguF
senior tag

Köszi!

Igen, pont ezért megy nálam a dilemma, már a másik topikban is érdekőpdtem, ott hívták fel a figyelmemet az 58"os verzóra, ami VA.
Jelenleg egy qled monitort nézek, és a színeihez nagyon hozzászoktam, viszont az Ambiról sem mondanék le... Hogy miért nem tudtak egy 65"os VA variánst is kiadni... Az lenne a -számomra- bestbuy.
Így meg azért elgondolkodtató, hogy OLEDnél bár fekete az fekete, fehér az fehér, de 65"-70" os 7304-esből kettőt lehet azon az áron venni, 58"osból meg 3at...

[ Szerkesztve ]

(#155) sirarcheer válasza evitiguF (#154) üzenetére


sirarcheer
senior tag

Szia!

Nekem 58pus7304es TVm van.
Csináltam egy képet, bal alsó sarokban egy fekete bögre.
kép link
Hátha segít.
Én megvagyok elégedve a TVvel.
Netflix, HBOgo gyors.
PS4pro képe gyors, nincs lag.
Raspberry3+Kodi működik.
TV adásokkal sincs bajom.
Bevilágítást nem tapasztaltam, igaz nem is vadásztam rá.

[ Szerkesztve ]

PSN: sirarcheer

(#156) hajbel válasza gabor9991 (#151) üzenetére


hajbel
addikt

Állítgattad a módokat? Habár ez másik Philips TV, vannak benne beállítások, amelyek jó támpontot adhatnak a finomhangoláshoz.

(#155) sirarcheer:
Én pl. pont azért vettem IPS-t (43PUS6754), mert ambilight mellett sokkal kevésbé feltűnő a fekete szintje, viszont az IPS-en a színek és a betekintési szögek jobbak. Ugyanazon tv 50-es változata VA volt. Egyébként az enyém is tökéletes PS4 Proval, PC-re kötve használom amikor nem ps-el, az utolsó win frissítés óta tökéletes.

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#157) sirarcheer válasza hajbel (#156) üzenetére


sirarcheer
senior tag

Hát az enyémre VA panelt írnak, de betekintési szög kis mértékben torzul. 3 méterről nézzük és nem kell pont szemben ülni vele, hogy a színek ne torzuljanak.

Tegnap pókembereztem kicsit, és nagyon látványos.
Legalább most el tudom olvasni 3 méterről a feliratot. (40"ről 58" :) )

PSN: sirarcheer

(#158) hajbel válasza sirarcheer (#157) üzenetére


hajbel
addikt

Én is pont visszatértem a félbehagyott bókemberre, még rá kell hangolnom magam a death strandingre. Bókemberben kiváló a HDR.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#159) junior19 válasza hajbel (#156) üzenetére


junior19
senior tag

Azért mert az ambilight becsapja a szemünk a fekete szint értékén, attól még a sötét árnyalatok megjelenítésében elmarad a va panelestől.
A színek nem jobbak attól, hogy ips paneles a tévé, vagy va, nem a panel típusa fogja a színmegjelenítést befolyásolni. A betekintési szöge viszont tényleg jobb az ips paneles tévének.

codec project

(#160) hajbel válasza junior19 (#159) üzenetére


hajbel
addikt

Tudom, én is azt írtam, hogy becsapja. Az IPS színei igenis jobbak, míg a VA kontrasztban jobb általában.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#161) access_denied válasza dabadab (#153) üzenetére


access_denied
senior tag

Tőlem azt gondolsz a szőrszálhasogatásról amit akarsz, jelen esetben a szóhasználat "vásárló" volt, nem pedig "érdeklődő". Egy értékesítő embertől elvárom, hogy tudja megkülönböztetni a kettőt, mint ahogy azt is elvárom, hogy egy gazdasági igazgató ismerje a nettó és bruttó közötti különbséget.

Szvsz ez nem pongyola szóhasználat.

(#162) dabadab válasza access_denied (#161) üzenetére


dabadab
titán

Igazán kiváló fórumtroll vagy. Egy szándékosan félreértett poszt miatt masszív személyeskedésbe kezdtél, majd amikor valaki rámutat arra, hogy teljesen nyilvánvalóan félreérted, akkor nekiállsz durrogni, hogy de te elvárod - miközben saját magadtól meg minimális szövegértést sem vársz el.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#163) junior19 válasza hajbel (#160) üzenetére


junior19
senior tag

Te a fekete szintre írtad, az árnyék részletesség az más.
Attól, hogy neked az ips panel színei jobban tetszenek, attól az még nem lesz "igenis jobbak".
Sdr anyag esetén egy szabványos színteret használnak, s ennek megjelenítésére képes a va paneles tévé is. Bármely gyártó va paneles készüléke is képes lefedni a színteret, ahogyan az ips panelesek is. Ezért nem a panel fajtájától függ.
Az, hogy ahogyan te beállítod, s te ips paneles tévét tudtál úgy beállítani, ahogyan neked tetszik, az még nem jelenti azt, hogy az ips paneles tévé színei jobbak lennének.

codec project

(#164) evitiguF válasza junior19 (#163) üzenetére


evitiguF
senior tag

+1
van ips, VA, qled VA itthon.
És a leírtakat csak megerősíteni tudom

(#165) hajbel válasza junior19 (#163) üzenetére


hajbel
addikt

Az általam látott IPS panelek színhűsége jobb az azonos árkategóriájú VA-knál.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#166) sirarcheer válasza tutis (#149) üzenetére


sirarcheer
senior tag

Ha létrehozol kedvenc csatornákat, és azokat sorrendbe rakod, akkor azokat fogja mutatni. Nálam így lett most.

PSN: sirarcheer

(#167) access_denied válasza dabadab (#162) üzenetére


access_denied
senior tag

Látom szövegértelmezési és a helyes szóhasználat kezelése neked sem szempont. Tőlem aztán lehetsz akármilyen igénytelen magaddal szemben, ezt ne várd el tőlem.

Az első mondatoddal meg állj tükör elé, látni fogod azt, aki személyeskedik. Ez a értelmi színvonal az, ahol te fogsz győzedelmeskedni.

(#168) Sanya válasza access_denied (#167) üzenetére


Sanya
nagyúr

Legyen lehetséges vásárló, mint helyes kifejezés. Mert megvette volna, ha van olyan tévé. És itt vége ennek a szálnak, hogy vásárló vagy érdeklődő :D :C (peace)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#169) Dißnäëß válasza nexplo (#2) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Most vettunk anyam uncsitesojanak 55-os OLED-et ket hete, 2019-es LG OLED panel.. azert meg ne temesd a kedvenc markad :D ;)

Brutal jo.

A teszthez: azert nem jegyzi meg a kepbeallitasokat minden forrasra, mert forrasonkent elterot lehet beallitani es mig mindegyik defaulton van, persze, hogy oda huz vissza egy masikra atkapcsolaskor. Igy lehet azt elerni, hogy a moslek, ritkan nezett tv adast zajszurhessuk, a tultolt szineket visszavegyuk, stb, mig filmes modban minden off peldaul.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#170) cucumber87


cucumber87
tag

Sziasztok és BUÉK :)
Szeretnék egy kis segitséget kérni! Beszereztem egy két phillips hue égőt (play, go ) és az 55-ös android sony tvmen telepítve van kodi. Azt olvastam hogy lehet telepíteni addont (Kodi Ambilight Plugin) mindent elvileg rendben bekonfigurálok a beállitásoknál megjelennek a lámpák de amin t inditom a filmet nem történik semmi. Ha valakinek van már tapasztalata kérem segitsen :)

Cooler Master MCS-S400-KN5N-S00 Silencio S400 FSP 550W HYDRO GE 550 AMD Ryzen 5 3600X MSI B450M MORTAR MAX Kingston 2x8GB HX432C16FB3K2/16 3200MHz DDR4 HyperX Fury Black Samsung 250GB 970 EVO Plus MZ-V7S250BW M.2 PCIe Be quiet! Pure Rock BK009 XFX GTS Radeon RX 580 8GB TripleX Edition

(#171) bara871


bara871
csendes tag

Sziasztok!
Jól gondolom, hogy falra szerelt állapotban nem látni rajta márkajelzést? (a talpon van csak, ha minden igaz) Készített a dobozba a Philips erre az esetre valamiféle megoldást?

(#172) GordonSamway


GordonSamway
aktív tag

Sziasztok
Most rendeltem egy ilyen TV-t.
Az a kérdésem, hogy a bemeneteket lehet e külön elmenteni képbeállításokat. A cikkben az volt írva hogy nem jegyzi meg.
Köszönöm

"Hosszú és eredményes életet!"

(#173) kazsmerlaca válasza GordonSamway (#172) üzenetére


kazsmerlaca
senior tag

Sajnos az LG még mindig veri ezeket fényévekkel...

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#174) Upo válasza GordonSamway (#172) üzenetére


Upo
addikt

Na az egy akkora baromság a cikkben, mint a ház. A kedves hozzáértés hiányában bővelkedő tesztelő nem tudom hogy miért írta le ezt a badarságot, és még most is benne van a cikkben, nincs javítva vagy utólagos magyarázat beleszerkesztve.
Nem hogy lehet külön elmenteni beállításokat, hanem csak ez áll rendelkezésre. Tehát az android appok, a tv és az összes bemenet külön-külön saját beállításokkal rendelkezik.
A kedves tesztelő beállította netflix alatt a kép beállításokat (android). Aztán átkapcsolt valamelyik hdmi bemenetre, és csodálkozott, hogy "resetelte" a beállításokat. Nem resetelte, hanem érvénybe léptek az arra az egy bemenetre vonatkozó beállítások. Ha annál beállítgatta volna olyanra ami tetszik, akkor attól fogva azon a bemeneten azok a beállítások álltak volna be minden alkalommal amikor odakapcsol.
Amit írt, hogy egyszer beállítja és akárhova kapcsol ugyanúgy marad, szerintem az a gagyi. Nem biztos hogy az androidon a netflix alá ugyanaz a beállítás kell mint egy tv box vagy BD lejátszó vagy konzol alá, ilyenkor minden átkapcsoláskor újra kéne állítgatzni az egészet.
Most pedig egyszer kell beállítani minden bemenetnél hogy jó legyen, és onnantól mindegyik a saját beállításán megy. Nem is kicsit nincs képben a tesztelő, A második oldalon gyakorlatilag minden kijelentése szándékos hitelrontás kategóriát súroló hazugság, én azon csodálkozom hogy a Philips még nem perelte be emiatt.
"Több az automatikusan felajánlott, a felhasználó orrába nyomott, sokszor reklámként a főképernyőre kerülő alkalmazás, arra pedig nincs lehetőség, hogy ezeket a számunkra fontos szolgáltatásokra, funkciókra cseréljük."
Most nem vagyok a tv előtt, de tán legörgetve a legalján van a testreszabás, egyenként, részletesen az összes elem testreszabható, kikapcsolható, akár teljesen üres kezdőképernyő is beállítható.
"A fő baj az, hogy a rendszermenübe az Android TV főképernyőjéről lehet belépni"
Berakta a távirányító fényképét, a bal felső gombbal lehet belépni a menübe bárhol és bármikor, a gombon a kvázi egyezményes fogaskerék piktogram is szerepel, nem kell hozzá atomtudósnak lenni.
"ám ha forrást váltunk, tehát mondjuk átkapcsolunk a csatlakoztatott Xboxra vagy számítógépre, akkor a módosítások elvesznek!"
Mint fentebb kifejtettem, nem elvesznek a beállítások, hanem mindegyik egyenként, akár gyökeresen eltérően is beállítható egymástól függetlenül! A tv kicsomagolása után nyilván mindegyik alap beállításon van, tehát jé, tényleg alapra áll ha átkapcsolok és utána nem állítok rajta semmit. :O :W
És ahogy tapasztalom, pont a tesztnek ez a második oldala, ami miatt sokan elállnak a vásárlási szándéktól erre a tesztre hivatkozva. Úgyhogy ez a teszt véleményem szerint szemmel látható bevétel kiesést okoz a gyártónak, ami ha jogos lenne, akkor nem lenne egy szavam sem, de pont a valóság ellentétét tartalmazza, ami viszont aggályos.
Sima felhasználók sokan vannak, akik csak kicsomagolják és nyomkodják össze-vissza. De egy országos top kategóriába tartozó oldal tesztelőjének igazán illett volna azt a F kézikönyvet legalább átfutnia, hamár el nem is olvassa, akkor nem írt volna le ekkora hazugságokat. Aztán majd jönnek a konteósok, hogy nyilván a koreaiak, és van az a pénz, de én ilyet soha nem állítanék. :N

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#175) ladyka


ladyka
csendes tag

sziasztok,

bár rég nem írt senki, de bízom benne, hogy kapok tanácsot/választ/útmutatást olyan embertől akinek ilyen (55" Philips 55PUS7304) tv van a tulajdonában.
jelenleg lenne egy egész jó akció 550euro lenne az említett tv, adnak mellé 2 hónap HBO GO, illetve egy 32" Philips 32PHS4504 tv-t.
Mik a tapasztalatok a tv-vel kapcsolatban? Most már néhányótok régóta használja. Mennyire vagytok elégedettek vele? Anyukámnak vettem kb 4 éve egy philips tv 43" 4k egyebet nem tudok róla már annál feltűnő, hogy a színek nem természetesek hiába vittem el beállítatni "pókkal" a kék nagyon "kék", illetve a zöld sem olyan zöld hanem kékes
Ennél a Tv-nél előfordul ilyen, vagy természetesek a színek? Próbáltam teszteket róla és volt olyan ahol szintén a kék nagyon természetellenesen erős volt

Válaszokat, tippeket, tanácsokat előre is köszönöm

(#176) tutis válasza ladyka (#175) üzenetére


tutis
őstag

vedd meg :) szerintem jó tv, én nem bántam meg. imádom

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#177) atedg válasza ladyka (#175) üzenetére


atedg
tag

55pus7304em van , fut rajta torrent, vlc, szeretem,

bár az android játékok közül sok egyszerűen kilép
erre tud valaki megoldást???

(#178) zsozsi67 válasza atedg (#177) üzenetére


zsozsi67
csendes tag

Szia! Az mit jelent, h fut rajta torrent? TV-n az mire jó?

Egyébként én is tv vásárlás elött vagyok. Ezt a típust is kinéztem.
sony bravia kd-49xg8096b-val összehasonlítva melyik a jobb vétel? Köszönöm!

(#179) Kroni1


Kroni1
veterán

Sziasztok!

Sok utánaolvasás révén 55pus7304 tevét szeretnék venni, még most is kapható egész jo árban. Megoldható ennél a tévénél, jogy a saját hangszorojával együtt kiadja a hangot a jack fejhallgató kimeneten is?! LG-n nálam nem, és zavaró, mert a vezetéknélküli fülest mindig ki be kell dugdosni.. Samsungomon van RCA out amivel megy rendesem, de ha jól látom ezen a tv-n nincs csak jack out.

(#180) Upo válasza Kroni1 (#179) üzenetére


Upo
addikt

Kipróbáltam neked, kiadja, ha a menüben bekapcsolom a tv hangszórót. Nekem erősítőre van kötve a jack kimenetről, és ha bekapcsolom a tv cincogóit akkor mindkettő szól.
A jack hangerőt sajnos nem lehet távirányítóról közvetlen állítani, be kell menni mindig a menübe hozzá.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#181) Kroni1 válasza Upo (#180) üzenetére


Kroni1
veterán

Köszi, h megnézted! Na ez igy nekem tökéletes, mert a wireless fejesemen ugyis van hangerőtekerö!

Viszont egyre inkább hajlok az 58" VA paneles 7304-es felé, nálunk van a családban ips es VA is, utobbi nekem jobban bejön.

(#182) Kroni1


Kroni1
veterán

Van köztünk olyan aki használ/használt valódi 100/120Hz-es képfrissítésű tévét?! Édesanyámnak van egy kb. 3 éves 49PUS6561-es tévéje ami ilyen, és brutális, hogy mennyire folyamatos képe van, nekem nagyon bejön, sokkal jobb élményt ad szerintem, mint a saját IPS kijelzős LG-m.

Ahogy nézem a jelenlegi kínálatban már nincs 100Hz-es tévéje a philipsnek, de az Ambilight és az Android TV nekem fontos lenne. Ezért azon kattogok, hogy vegyek-e inkább használtan egy ilyesmi PUS65xx sorozatu tévét?! A hálóba kéne, tehát méretre elég is lenne a 49". Vagy inkább maradjak az eredeti tervnél, és legyen egy PUS7304? Nem tudom mi a fontosabb a 100Hz, vagy esetleg valami amit a 7304 tud? (Bár ahogy néztem a specifikációit a Dolby Vision és HDR10+ ami a 7304 előnye, a régebbi 100Hz-es csak HDR Plus és HDR10-et tud, viszont papíron annak meg a kontasztja és fényereje is jobb elvileg...)

Bárkinek van tapasztalata, tanácsa, előre is köszönök minden észrevételt! :R

[ Szerkesztve ]

(#183) Kender23


Kender23
aktív tag

Hát én le vagyok hidalva ettől a tv-től még mindig, és csak pár tesztet olvastam és bemutató videót néztem meg. Igaz hogy a Philips 65PUS7304 tetszik jobban, de ebben az árkategóriában egy Samsung Q60 készüléket(akartam venni) lehet kapni és csak 127cm-est. Szóval erősen gondolkodom, hogy ez lesz, beugrok valamelyik mediamarktba meglesni :DD

Most annakokáért mit késedelmezel? Kelj fel és keresztelkedjél meg és mosd le a te bűneidet, segítségül híván az Úrnak nevét.

(#184) kpl


kpl
csendes tag

Sziasztok,
az alzánál most 157 ezer a PUS557304, érdemes ennyiért tőlük megrendelni, vagy jobbak annyival az új típusok hogy megérjék a felárat?

(#185) atedg válasza zsozsi67 (#178) üzenetére


atedg
tag

így egyből a tv tárhelyére (usb-vel kibővíthető) szedi le a néznivalót
nem kell másolgatni, nem kell médiaszerver stb

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.