Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Bambusznád válasza Sanya (#94) üzenetére


Bambusznád
tag

Köszi! Én is ezt töltöttem le. :(

[ Szerkesztve ]

(#102) #72042496 válasza philoxenia (#100) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ott is Ambilightot alkalmaznak. Csak hát igen, más követleményeknek kell megfelelnie, ezért egy tévés témában én is irrelevánsnak tartom a healthcare-t.

(#103) Bird válasza philoxenia (#100) üzenetére


Bird
addikt

A technológia amit alkalmaznak. Egy fáról sarjadt mindkettő. De szerintem ezt Te is tudod. :R

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#104) philoxenia válasza #72042496 (#102) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Igazából azt írtam, hogy nekem. Nem a technikával van amúgy bajom, hanem azzal, hogy szvsz. akkor érne valamit, ha a filmeknek lenne ambilight verziója, azaz ténylegesen felvennének egy környezeti megvilágítást a természetes hatás érdekében. Jelenleg azonban pl. egy amerikai éjszaka esetében például milyen környezeti megvilágításról beszélünk? :F

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#105) freemanone válasza philoxenia (#104) üzenetére


freemanone
őstag

Fehérárnyalatok, illetve ha nem sima TV-be épített ambilight,(PC/MAC HUE sync app) akkor a hangokra is reagál. Ilyen filmnél nem dob annyit az élményen, de jobb mint nélküle.

[ Szerkesztve ]

(#106) philoxenia válasza freemanone (#105) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az anno létező "álsztereo" jut eszembe erről...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#107) freemanone válasza philoxenia (#106) üzenetére


freemanone
őstag

Mitől jut eszedbe ez a hasonlat róla? :) Tényleg nem értem és kíváncsi vagyok.

(#108) Sanya válasza philoxenia (#97) üzenetére


Sanya
nagyúr

Nem igazán értelek. Leszólod az Ambilight-ot, idézem:

"Személy szerint nekem bullshit minden ilyen trükk, de engem alapból a neon se zavar..."

Nem bullshit. Csak nem értesz hozzá.

[ Szerkesztve ]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#109) hajbel válasza philoxenia (#104) üzenetére


hajbel
addikt

Ebben az esetben pont az a lényege, hogy az előző jelenet pl. napos időben játszódik és a jelenleginél sokkal jobban érzékelhető a sötétséget, illetve a holdfényt.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#110) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Pont azt nem értitek amit írok. Olyan, mintha, de nem olyan. Ha lenne egy szoba, aminek a megvilágítását teljes mértékben szabályozná az ambilight, ráadásul előre definiált módon, nemcsak a képtartalmat elemezve, úgy még talán adna plusz élményt. Így gyakorlatilag csak segíti a gyengébb dinamikájú szemet az alkalmazkodásban. Nem fogom magam jobban ott érezni a jelenet helyszínén amiatt, mert körben világos jelenetnél világos a háttér, sötét jelenetnél meg sötétebb. Hangsúlyozom, én. Másnak ha pont ez kell, lelke rajta. Anno, mikor a fekete-fehér tévé létezett csak, csináltak olyat is, hogy színes szemüvegen át nézték például. Vagy mondjuk a 3d mozi. Nekem az se igen jön be, inkább csak zavart, mert a síkok valóban eltértek, az előtérben és a háttérben, de a szereplőket nem láttam domborúbbnak, vagy homorúbbnak. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#111) hajbel válasza philoxenia (#110) üzenetére


hajbel
addikt

Be is világítja az egész szobát, legalábbis a perifériád nagy részét. Ez attól is függ, hogy milyen messze teszed a faltól, de a színek reakcióidején kívül a fényerőt is lehet szabályozni és vivid módban jelentős fényt bocsájt ki. Egyébként kedved szerint fokozhatod a hatást különféle fényforrásokkal, amelyek philips hue kompatibilisek, így akár az egész házad is bevilágíthatod a képernyőn jelen lévő színekkel, egyenként beállítva, hogy melyik égő, lámpa, akármi a képernyő mely részének megfelelő színt bocsásson ki az adott pillanatban. Hangulatos még a zene mód, vagy amikor meccset nézek, néha csak a zászló színét teszem ki a háttérbe. Nem tudom, hogy mi köze az Ambilightnak a 3D-hez, de ha ez megnyugtat, szerintem sincs értelme, ráadásul a szemet és az agyat is fárasztja.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#112) freemanone válasza hajbel (#111) üzenetére


freemanone
őstag

"...egyenként beállítva, hogy melyik égő, lámpa, akármi a képernyő mely részének megfelelő színt bocsásson ki az adott pillanatban."
Ezt automatán kezeli a rendszer!! Te azt mondod meg, hogy a szobán belül a maximum 10 felhasznlható fényforrásból, melyik hol helyezkedik el. Illetve 3 szinten lehet a magasságát is meghatározni.

Az utolsó résszel szintén egyet tudok érteni, 3D fujj.. ambilight viszont kegyetlen jó tud lenni!

(#110) philoxenia: Ezt is csak akkor érti meg az ember, ha megnéz egy jól összerakott szettet. Nagy tér, fehér fal, teljes szobás ambilight, nagy kijelző! Amíg csak videón látja vagy elképzeli, teljesen félremegy a dolog. Tapasztalat, több ismerőst láttam állát koppanva miután mozizott egyet nálam. Pedig addig nagyon nem érdekelte egyiket sem. Az másik kérdés, hogy ki mennyit szánna rá és olyankor inkább elállnak a dologtól.

[ Szerkesztve ]

(#113) sirarcheer válasza philoxenia (#110) üzenetére


sirarcheer
senior tag

(#114) Sanya válasza philoxenia (#110) üzenetére


Sanya
nagyúr

A vicc az, hogy Philips HUE miatt a televízió képes HUE kompatibilis LED fényforrások vezérlésére is, így kiterjesztheted a világítás képességét a teljes szobára.

Csak a korrekt teszt kedvéért :) ugya mi minden hiányzik egy jó prohardveres tesztből?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#115) sirarcheer


sirarcheer
senior tag

Akinek már van ilyen TV-je, kipróbálná/kipróbálta hogy ha a TVn telepítek egy web browser akkor a streamek működnek?
Pl. twitch, rtl most, tv2 online, stb..
Alkalmas a TV erre, vagy mindenképp streamelni kell gépről vagy telefonról?

PSN: sirarcheer

(#116) xxxbence


xxxbence
csendes tag

> ..."viszont a grafikus kezelőfelület, ha lehet, még egy fokkal átláthatatlanabb lett. Több az automatikusan felajánlott, a felhasználó orrába nyomott, sokszor reklámként a főképernyőre kerülő alkalmazás, arra pedig nincs lehetőség, hogy ezeket a számunkra fontos szolgáltatásokra, funkciókra cseréljük."

latszik h nem hasznaljatok aktivan az android tv-t. kis megszokassal nagyon jol kezelheto es atlathato. raadasul a fokepernyo minden eleme testre szabhato/eltuntetheto igeny szerint.

(#117) tutis


tutis
őstag

Ambilight "vitához": Láttam már én is külön épített rendszert, ahogy itt is említették, nem egy olcsó mulatság. Ha belegondolsz hogy veszel egy nem ambilight-os tv-t és melléveszed még a cuccokat, na a melléköltött pénzből bele lehet gondolni mennyivel jobb ambilightost tv-t lehet venni..A végén már ott jársz hogy egy alap tv mellé költöttél annyit hogy lassan egy oled ambilight philipsnél jársz. Na akkor ki jár jobban? El kell fogadni, a philips ezzel a szolgáltatással jó irányba mozdult el, akinek ez opció, megéri philips tv-t venni.

Grafikus felülethet én is hozzátennék: Használtam már webos-t, tizent, az android semmivel nem rosszabb mint az előző kettő, sőt, vannak olyan opciók amikben jobbnak látom. Szóval megszokás kérdése. Testreszabhatóság szempontjából még tudnék hozzátenni ötleteket, de mivel még ismerkedési fázisban vagyok, így nekem is vannak homályos területek, ezért nem írok negatív dolgokat elhamarkodottan mint a cikkíró.

Kodi beállításhoz egyébként van valami általános leírás?

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#118) sirarcheer válasza tutis (#117) üzenetére


sirarcheer
senior tag

Nem tudom pontosan milyen leírás kell telepítés vagy beállítás de én ebből sokat tanultam az elején: [Kodi_logout]

PSN: sirarcheer

(#119) K4jusz


K4jusz
tag

A legkisebb modellel nagyon szemeztem, de nálam az n-es wifin bukik a dolog. Végre tudsz Kodit telepíteni a TV-re, erre nincs megfelelő hálózati kapcsolat, hogy 4K-t lejász a NAS-ról... Ehh.

(#120) Bird válasza K4jusz (#119) üzenetére


Bird
addikt

n-es wifi is elég hozzá szvsz.... Nálam egy jobb routerrel gond nélkül megy a 4ks tartalom is!

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#121) tntmax válasza sirarcheer (#115) üzenetére


tntmax
aktív tag

Nekem PUS557303 típus van ami ennek az elődje. Ugyanez a hardver csak más a lábazat.

- Van gyári böngészője ami nagyon fapados.
- Nem tudom hogy twitch megy e a böngészővel, de a nem vindízeles tripla ikszes streamek jönnek szépen.
- Twitch appot lehet telepíteni a TV-re és azzal szuperul megy a stream (saját tapasztalat).
- Én semmilyen egyéb böngészőt nem tudtam telepíteni, mert egyszerűen nincsenek böngészők az app storejában (talán direkt, nem tudom).
- Külső forrásból APK-ból telepítést nem próbáltam, azzal lehet hogy tudsz más böngészőt telepíteni.

Az amiblight élmény pedig magával ragadó, számomra több plusszt jelent mint a 4k+hdr+3d összességében.

(#122) zovifapp111


zovifapp111
aktív tag

Philips 55pus 6503 cseréltettem ki egy LG uk 6470plc-re, mert nem tetszett a Philips média lejátszója. Kár volt. Inkább költöttem volna a felárat egy tv boxra. Színekben, betekintési szögben, 4k-s tartalmak lejátszásában( a húú b@zmeg-re gondolok) és nem utolsó sorban a játékoknál is a Philips volt, nem kicsit jobb. Az LG-t a mai napig nem tudtam úgy beállítani a ps4 prohoz, hogy az tényleg jól nézzen ki.....

Alig várom a tavaszi zöldelést!

(#123) b. válasza nexplo (#2) üzenetére


b.
félisten

van ugyan ilyen jó led, én is használom már pár éve . bármilyen tv re.
[link]

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#124) Alien! válasza b. (#123) üzenetére


Alien!
senior tag

azért ez messze van az ugyanilyentől....

(#125) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Eddig az összes aftermarket megoldás amit láttam legjobb esetben is csak hasonlított az Ambilightra, mint egy jobb vagy gyengébb utánzat. Valahol mindegyik elhasal, késleltetésnél, szinhűségnél, fényerőnél.

A Philips nagyon jól megtervezte ezt a szolgáltatást, ami valóban selling point lehet vásárláskor.

(#126) b. válasza Alien! (#124) üzenetére


b.
félisten

a videón lévő elég balfaszul van feltéve és valószínűleg 100 ledes csak.Ilyen mikor normálisan van feltéve. [link]
nekem van Amibilight Tv-m 9 évig Philipsnél dolgoztam Fehérváron.Teljesen jó megoldás az Ambivision, ha nem akarsz tőlük( philips) vásárolni Tv-t még ha nem is annyira reszponzív.
Sokat dob a latba az hogy a Philips Tv ken a ledek oldalra is ugyan olyan fényerővel vetítenek mint hátrafelé, azért érdemesebb az Ambivisiont ,ha lehetőség van rá ,oldal irányba felhelyezve használni és hasonló élményt ad, mint az Amibilght.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#127) dabadab válasza b. (#126) üzenetére


dabadab
titán

"Ilyen mikor normálisan van feltéve. [link]"

Az utólagos megoldások nyűgjei itt is megvannak: csak külső forrással működik és nincs szinkronban a képpel (egy helyen kikockáztam, ott két képkockával azelőtt reagált a háttérvilágítás, hogy a képtartalom megváltozott volna). :(

DRM is theft

(#128) b. válasza dabadab (#127) üzenetére


b.
félisten

Én azt vettem észre , hogy függ a tartalomtól is. netflixnél vannak néha megcsúszások de például helyi hálózatról nem igazán találok kését. nem igazán tudom miért van e, mert elméletileg a HDMI ről veszi a jelet, de valamiért a hálózati sebesség vagy kapcsolat is közrejátszik. De amúgy hidd el tényleg jó cucc. összehasonlítva az Ambival az valóban jobb némileg,de összehasonlítva azzal, hogy más Tv-n meg nincs az Ambilight nagyon szuper dolog és hülyebiztos a használata :)

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#129) Dr_Syrex


Dr_Syrex
senior tag

Hát a tesz alapján nem győzött meg túlságosan, még ha "csak" belépőszint is. :N
Bár sok esetben biztos bőven elég , amit tud és az ambilight azért igen látványos egy mezei TV műsor esetén is.

Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! *** WoT: Blitzking 43M TURAN - Hungarian Armored Brigade

(#130) Teasüti válasza b. (#128) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Gondolom a TV elektronikájának saját késleltetéséről lehet szó.
Két képkockányi input lag van ott a HDMI jeléhez képest.
Ugye ott is van grafikus feldolgozó egység; nem egy szimpla monitorról van csak szó.
Ezért kell állítani rajta SPDIF késleltetést is - ha vki a tv digitális kimenetét használja -, mert a hang előbb jön, mint hogy elkészülne a kép.
Ez alkalmazás futtatás közben meg különösen feltűnő.

[ Szerkesztve ]

(#131) tutis válasza Dr_Syrex (#129) üzenetére


tutis
őstag

a teszt több helyen pontatlanságot tartalmaz

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#132) access_denied válasza mcs (#36) üzenetére


access_denied
senior tag

Az ambilight nem fárasztja annyira a szemet, mint egy hagyományos, kávánál képet elvágó tévé. Tapasztalat.

(#133) sirarcheer


sirarcheer
senior tag

Ma vettem át az 58pus7304et.
Egy Samsung 40H6400-ast váltott.
Nálam sem volt a képben először a Philips márka, de a 24.hu The one tesztje, és az itt leírt tapasztalat alapján választottam.
Euronics 199.00. plusz öt év védelemmel vettem.
A beüzemelés gyors volt. Bemeneteket felismerte.
Rasp3 Kodi bár csak full HD képet tol ki, nagyon szép képe van.
PS4 Pro esetén jelezte, hogy tegyem át játékmódra. HDR beállítás (PS4en) után, mentem egy kört BF Vtel. Nem éreztem semmi lángolást.
Netflix 4k, HDR gyönyörű.
Youtube 4k HDR szintén.
HBO Go telepítése gyors volt.
A TV adás képe is vállalható volt, csatorna függő melyik szép, melyik szemesebb kicsit.
Az Ambilight pedig hihetelen hangulatos ezt tényleg látni kell.

PSN: sirarcheer

(#134) gabor9991


gabor9991
őstag

Ma én is vettem egy pus55 7304-et jelenleg 182.589.- a MM-ban kiszállítással.
Egy sony kdl40ex520 helyett vettem, remélem nem volt rossz választás.

(#135) mcs válasza access_denied (#132) üzenetére


mcs
veterán

Meg is volt az első vásárlóm, aki telefonon keresztül érdeklődött az 50es felől kiemelve az Ambilightot, de nálunk éppen csak az 55ösből van bontatlan, ami sajnos nem kellett neki. :D

[ Szerkesztve ]

(#136) access_denied válasza mcs (#135) üzenetére


access_denied
senior tag

Most mi van? Nem kellett neki a Philips, eladtál valami mást? Mi a sztori ebben? Vagy mire akarsz kilyukadni?

(#137) sirarcheer válasza access_denied (#136) üzenetére


sirarcheer
senior tag

Samsung/Lg ügynök lelkendezik, hogy nem tudott eladni egy Philips TV-t.

[ Szerkesztve ]

PSN: sirarcheer

(#138) access_denied válasza sirarcheer (#137) üzenetére


access_denied
senior tag

Ja hogy ez a hír. Kiváló!
Ha nincs készlet akkor nehéz is.

(#139) Bird válasza access_denied (#138) üzenetére


Bird
addikt

Szánalmas.

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#140) mcs válasza access_denied (#136) üzenetére


mcs
veterán

Túl nagy lett volna neki az 55ös.

(#141) mcs válasza sirarcheer (#137) üzenetére


mcs
veterán

Miért kell személyeskedni, amikor én sem annak szántam? Túl nagy volt neki az 55ös, mást pedig nem ajánlottam, mert a Philipshez és az Ambilighthoz ragaszkodott. Ameddig nem fizet borsos összegeket nekem a Samsung és LG, addig nem is leszek az ügynökük. ;)

[ Szerkesztve ]

(#142) access_denied válasza mcs (#141) üzenetére


access_denied
senior tag

Nagy boldogság közepette írod, hogy "vevő". Akinek nem azt adtad el amit szeretett volna. Ez egészen kiváló üzleti érzékre vall. Hazamegy mert venni akart valamit, ami nem teljesen felel meg az elvárásainak. Lényeg, hogy eladj. Klassz sztori.

(#143) mcs válasza access_denied (#142) üzenetére


mcs
veterán

Az áruház saját központi készletén se volt belőle, ahonnan rendelhettem volna, és nem akartam rásózni az 55öst, csupán megemlítettem, hogy belőle van egyetlen darab 200ért, amire azt válaszolta, hogy nem felel meg neki. Milyen rejtett és rossz szándékot próbáltok még kiforgatni belőlem? :D

[ Szerkesztve ]

(#144) access_denied válasza mcs (#143) üzenetére


access_denied
senior tag

Látom nem érted. Valaki bemegy egy üzletbe és szeretne az elképzelésének megfelelő termékkel hazamenni. Majd hazamegy egy nem olyannal. Szerinted ez a vevő maradéktalanul boldog lesz?

(#145) dabadab válasza access_denied (#144) üzenetére


dabadab
titán

"Majd hazamegy egy nem olyannal"

Ezt a részt hol olvastad?

Egy kicsit szórakoztató ez a mindenkiben Samsung-ügynököt látó paranoia, de azért olyan nagyon nem ;)

DRM is theft

(#146) mcs válasza access_denied (#144) üzenetére


mcs
veterán

Megkötött kezű áruházi eladóként nem rendelhetek be nagykertől termékeket, hanem a rendelkezésemre álló készletből kell eladnom, és ebben az esetben egy és ugyanazon típus nagyobbik változatáról volt szó, mint lehetséges alternatíva, amit eladóként meg kellett említenem egyrészt azért is, mert a méret gyakran előforduló dilemma a vásárlóknál, másrészt engem pont az eladásokért fizetnek meg, és bizonyos teljesítés után prémiumot is kapok. Mivel a vásárlónál az Ambilight volt a fő választási szempont, eszem ágába se volt másik gyártó termékét ajánlani. Az meg, hogy miért nem kellett neki 55ös méretben, igazából nem tartozik rám, de meg kellett próbálnom eladni.

[ Szerkesztve ]

(#147) mcs válasza dabadab (#145) üzenetére


mcs
veterán

Én indítottam el a lavinát a ,,csodatévé" kifejezéssel, és viselem a következményeit.
Bármit írok, nem fogom tudni a válaszolók egy részét az előítéleteik ellenkezőjéről meggyőzni.

[ Szerkesztve ]

(#148) access_denied válasza dabadab (#145) üzenetére


access_denied
senior tag

Itt:
#135
"Meg is volt az első vásárlóm"

A vásárló nem az ember, aki valamilyen üzletben pénzt fizet valamiért? Mondjuk az tény, hogy vásárolhatott kávéfőzőt is, ez a szövegkörnyezetből nem derül ki.

Amúgy pont nem érdekel, hogy ki mit vásárol, de ha nekem szempont valami, akkor elég nehéz alternatívával eltántorítani. Ha mégis sikerül, akkor tudatosan mondok le a korábbi igényemről.

Konkrétan az ambilight haterkedés szerintem trollkodás, már csak azért is, mert szubjektív véleménnyel vitatkozol.

[ Szerkesztve ]

(#149) tutis


tutis
őstag

Beszéljünk mostmár a tv-ről srácok :)

Ambilight amúgy nagyon fain, filmezésnél mindig bekapcsolom, sokkal élvezetesebb így filmezni..

A főmenüben a tv sorban lehet változatni a tv adásokat miket tegyen ki alapból?
Ugye ott van vagy 5 ikon, de nekem az első 5 adót mutatja, (m1, m2, stb.) de jó lenne ha ez változtatható lenne, csak nem jöttem rá még hogy lehet-ha lehet

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#150) evitiguF válasza tutis (#149) üzenetére


evitiguF
senior tag

2 hét után mi a véleményed?

Jött elő azóta valami negatív/pozitív még?
Engem főleg a megjelenítőként való alkalmazása érdekel (PC, Xbox), ott milyen képe van, IPS technológiából adódó előnyök, hátrányok mennyire jellemzik, fekete mennyire fekete, homogenitás stb.

Pl ha filmet nézel, alul felül a fekete sáv mennyire zavaró, mennyire fekete, vagy inkább sötét szürke.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.