Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Bird válasza mcs (#50) üzenetére


Bird
addikt

Magadat már látom meggyőzted, miért is vagy olyan nagyon jó.... Jár a gg! :R

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#52) mcs válasza tutis (#49) üzenetére


mcs
veterán

Igen, több beállítást maxra vagy aközelire tol fel az áruházi mód, hogy ki tudjanak tűnni a tv-k áruházi fényviszonyok között. A 7304nél ezt talán picit túltolták, de a legolcsóbb Samsung 7022-7023 vackokon tud a legszánalmasabban mutatni, mert ott az egyéb megjelenítési hibák, mint például utánhúzás is kiemelkednek. :D

[ Szerkesztve ]

(#53) Sanya válasza mcs (#39) üzenetére


Sanya
nagyúr

Óriási mintából dolgozol te gyerek!

Gondolom az áruházban mindenütt tökéletesen fasza 230v 50hz van, mert ugye nem konnektorról konnektorra osztod a vellanyt. Ugye csak a philips tévéid döglenek meg ugye?

Annyira jó, hogy jobb menürendszeres tévét ajánlasz, a feleségem nem mászkál a tévé menüjében, mégis milyen jól elvan a tévével, kezeli az appokat, illetve nézi.

Ha neked a tévézés annyiból áll, hogy átjönnek a haverok és nézitek a menüt, akkor biztosan jó bulikák kerekednek nálatok :)) .
De ha közeledik az éjfél, és jönne a katarzis a filmben/meccsben, akkor meg elkezditek basztatni a távvezérlőt.
Telefonról bekapcsolom a tévét és megy. Éjszaka ha kimegyek a nappaliba a telefonról felkapcsolom az ambilight-ot és nem kell felkúrjam a vellanyt a nappaliban, hogy legyen fény, de ne ölje le a retinámat, mert a pupillám még tág. De te teljeskörű véleményt tud mondani a tévékről, mert az áruházban, ahol eladó vagy 2db elromlott még a boltban! VÁÓ! mesélj még :)

Gondolom vágod, hogy este, ha már nem süt a nap, lehúzod a redőnyt, leülsz tévézni, filmet, meccset nézni, játszani, akkor fel kell kapcsolj egy fényforrást, mert a pupillád túlságosan kitágul a kevés szórt fény miatt, de a tévé fényereje ilyenkor túl magas ehhez, és rontja, fárasztja a szemedet. Erre van az ambilight, hogy felkapcsolod és a tévémögötti falat világítja meg a tévé képének kiterjesztésével, hogy a pupillád szűküljön kicsit, ne fáradjon annyira és emellett a periférán olyan érzetet kelt, mintha nagyobb lenne a tévé.

[ Szerkesztve ]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#54) Bird válasza Sanya (#53) üzenetére


Bird
addikt

Baszki u made my day. :DDD Konkréten ráköptem a monitorra.... Igazi aranyköpés lett! :DDD

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#55) mcs válasza Sanya (#53) üzenetére


mcs
veterán

A hirtelen áramtalanítás éjszaka szerintem se kellene, de ez pont olyan dolog, amit hiába magyaráznék a feletteseimnek, eltekintenének tőle. Természetesen más is megdöglött már, csak furán hatott így elsőre a Philipsek gyors halálozása. Amúgy meg azt egy szóval sem írtam és nem is hiszem magamról azt, hogy mindent tudó szakértő zseni vagyok. F@szán ki tudjátok ám forgatni az ember szavait, minden elismerésem! :R
Ha valaki kimondottan ragaszkodna a 7304hez, oda is adnám neki szó nélkül, de ha az ajánlásomat kérik, akkor nem fogom ajánlani, mert a talpán kívül semmi kiemelkedőt nem találtam benne a hasonló árú és kaliberű Samsung, LG, Sony tvkhez képest.

(#56) mcs válasza Sanya (#53) üzenetére


mcs
veterán

Sokan vannak, akiknek halvány lila gőzük sincs arról, hogy telefonról is kezelhetők a Bluetooth miatt ezen tévék, sőt, többen valamilyen oknál fogva meg se akarják tanulni a menetét ennek, emiatt csak az alap távvezérlőhöz ragaszkodnak. A retinás dologhoz pedig inkább nem is fűzök semmit, mert akkor egyenesen közellenség leszek. :DD
Igazándiból kár is egy olyan fórumon vitatkozni, ahol legtöbben a saját igazukat erőltetik bármi áron, és belátom, hogy én is lesüllyedtem erre a szintre, ezért részemről be is fejeztem a billentyűfosást.
Bárki, aki teljes mértékben elégedett a Philipsel és annak kényelmi Ambilight funkciójával, használja egészséggel! :R

[ Szerkesztve ]

(#57) mcs válasza Bird (#51) üzenetére


mcs
veterán

Látom, az önkritikám kicsit sem ment át.
Remélem, hogy neked több van! :R

(#58) MeszesKPT válasza mcs (#56) üzenetére


MeszesKPT
őstag

A Philips tévéknek pont az Ambilight az a képessége, amivel megpróbál kitűnni az LCD-k tengeréből és feltételezem, hogy sokaknál pont ez a befolyásoló tényező.

(#59) mcs válasza MeszesKPT (#58) üzenetére


mcs
veterán

Sajnos, vagy nem sajnos, de az emberek túlnyomó többsége inkább egyszerű igényű, ezért többen nem is keresnek különleges extrákat. A Samsung ezt például tökéletesen ki is tudja használni a legolcsóbb és egyben legalja minőségű termékeivel, amiket önmagában a névvel simán el tud sózni.

[ Szerkesztve ]

(#60) tutis válasza mcs (#59) üzenetére


tutis
őstag

Plusz ha a szakképzett eladók is ezt tanácsolják nekik ;]

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#61) MATEO6600 válasza tutis (#33) üzenetére


MATEO6600
őstag

köszi az írást, épp e kettő TV között szemezek! :R

(#62) Sanya válasza mcs (#59) üzenetére


Sanya
nagyúr

"Samsung ezt például tökéletesen ki is tudja használni a legolcsóbb és egyben legalja minőségű termékeivel"

Az a szép, hogy lentebb meg elmondod, hogy azt ajánlod. Nyilván azt fogod ajánlani, amin nagyobb az árrés. Ha a hulladék az, akkor azt fogod dicsérni.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#63) mcs válasza Sanya (#62) üzenetére


mcs
veterán

Korábban leírtam, hogy sosem veszem figyelembe az árrést, a legolcsóbb gagyi Samsungok alatt pedig a belépő szintű 7022, 7023 és 7102-t értem. 7402tól felfele kezdődnek a jobb képminőségűek.

[ Szerkesztve ]

(#64) Sinesol válasza evitiguF (#18) üzenetére


Sinesol
veterán

Szerintem nem annyira vészesek a dolgok a valóságban, csak ugye ezen az oldalon már lassan ott tartunk, hogy minden hulladék sz@r, ami nem OLED. Valahogy mindig minden túl drága és azonos áron van nála jobb, csak valahogy sose látjuk azokat a termékeket. Vagy ha tesztelik is őket, akkor ott már azok sem jók azon az áron és így tovább... csak 50-100-200-at kell hozzátolnod, mi az már és vehetsz jobbat. :D

[ Szerkesztve ]

(#65) nexplo válasza Sanya (#62) üzenetére


nexplo
őstag

Szerintem felesleges átmenni szőrszál hasogatásba. Sehova nem vezet. El kell engedni a témát. Még az is lehet hogy a kedves fórumtársnál fogsz egyszer tv-t venni :) Ki tudja :DDD

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#66) tutis válasza nexplo (#65) üzenetére


tutis
őstag

feltehetőleg samsungot, mert ugye az az ajánlás ;] ;]

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#67) dementor válasza Bird (#30) üzenetére


dementor
senior tag

Köszönöm az infot. :K Érted ez alatt, hogy csak a név maradt és a minőség már nem annyira?

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#68) freemanone válasza nexplo (#35) üzenetére


freemanone
őstag

7 éve várok erre a kínaira..... :D igazán sikerülhetne már nekik, de minél jobban beleásom magamat a témába, anál nyilvánvalóbb, hogy drága mulatság a minőségi ambilight.
Én is a rajongó tábor része vagyok, de a Philips TV nálam nem játtszik és nem is fog, szóval mindig csak irigykedtem. Most viszont HUE cuccokkal van megcsinálva az egész lakás, PC-ről megy a filmezés, így nem gond futattni egy appot, ami helyettesíti a SyncBox-ot.
Kínai cuccokból épülő DIY megoldások amik kb valami hasonlót tudnak elérni, ~250$ körül jönnek ki, de az még mindig csak egy inputos, a SyncBox pedig 4 forrást tud kezelni és nem kell átdugdosni, plusz pasztel színeket nem tudnak megjeleníteni.
Ha valaki tud esetleg alternatívát bármit szivesen veszek!

(#69) Bird válasza dementor (#67) üzenetére


Bird
addikt

Látod ez egy jó kérdés. Ha annyira gáz tévék lennének, ehhez a Philips nem adná a nevét. Gyakorlati oldalról mondom, hogy nem rosszak ezek a tévék... 2 generációt is próbáltam belőlük, az ambilightot, mint funkciót én kötelezővé tenném minden tévégyártónál. :D

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#70) mcs válasza tutis (#66) üzenetére


mcs
veterán

Ha a Samsung nálad nem játszik, akkor a Vestel féle 4K-s Orion megfelel? ;]

(#71) nexplo válasza tutis (#66) üzenetére


nexplo
őstag

Ne csipkelődjünk kérem szépen ;] Nem az ördögtől való egyik márka sem. kinek mi számít aszerint vesz tv-t. Ettől szép a világ. Szar lenne ha mindenki csak Philipset venne :D

[ Szerkesztve ]

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#72) nexplo válasza freemanone (#68) üzenetére


nexplo
őstag

Én eleve hatalmas tv-t használok falra szerelve és kábelek nélkül (mindet falban futtatom. Hidd el brutális látvány az ambilight a fehér falon ekkora méretben. Simán vennék más Tv-t ha ezt a funkciót ilyen sebességgel és minőségben meg lehetne venni és rászerelni más tv hátuljára. Nem hiszem el hogy ezt ne tudnák már megtenni. :W

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#73) hajbel válasza nexplo (#72) üzenetére


hajbel
addikt

[link] Van már egy csomó ilyen. Álltólag ez viszont jól is teszi a dolgát.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#74) siposz válasza freemanone (#68) üzenetére


siposz
aktív tag

Igazából azt nem értem, miért nem csinál más gyártó ambilightot. Meg miért nincs ilyen monitorokon? A gyártónak filléres dolog lenne. A philips lehet levédette az elnevezést, de a tartalom függő ambiglow világítás, nem hiszem hogy védett szellemi dolog lenne.

(#75) siposz válasza hajbel (#73) üzenetére


siposz
aktív tag

Elképesztően nyakatekerten hangzik, hogy egy kamerával veszik a képernyőt. Miért nem a HDMI jelből szedik ki az információt?

[ Szerkesztve ]

(#76) hajbel válasza siposz (#75) üzenetére


hajbel
addikt

Érdekes... Szerencsére nekem nincs ilyen problémám. Régebben gondolkoztam homemade Arduino megoldáson. Végül idén belépő szintű Philips TV-re esett választás, mert van benne Ambilight, valamint Prime Video és Netflix miatt jól jött, hogy ennyiért egyedül ez támogatja a Dolby Visiont. Habár nyilván nem álleejtős a HDR, belépő szinthez képest nem is rossz (kb. a semminél kicsivel jobb :D ).

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#77) tutis válasza mcs (#70) üzenetére


tutis
őstag

nem írtam hogy nálam nem játszik. csupán 1-2 hónap folyamatos tesztvideók nézése után (személyesen, nem élénk áruházi beállításon, többfajta formátum és kép tartalommal)
samsungot én qled-től vennék. Alatta sajnos a VA panel betekintési szöge miatt sajnos nálam a samsung nem opció. igaz a qledek is VA panelosak, de ott valahogy jobb betekintési szöget tapasztaltam. Viszont mivel értékhatárhoz kötöttem a vásárlást (erről a tv-s topikban is írtam),így próbáltam a saját igényeimhez legközelebb álló tv-t venni. Én így vásárlok, nem márka alapján. :))

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#78) dabadab válasza siposz (#75) üzenetére


dabadab
titán

Mert gondolom a legtöbb helyen a TV képe kb. a következő forrásokból jön:
tuner, beépített appok (Netflix, Amazon Prime, HBO Go, stb), beépített médialejátszó.
Ezek egyike se HDMI-n keresztül jut a TV-be.

DRM is theft

(#79) siposz válasza dabadab (#78) üzenetére


siposz
aktív tag

Ops, tényleg.

Esetleg tévék HDMI output (ARC..) tartalmaz videó részeket?

(#80) dabadab válasza siposz (#79) üzenetére


dabadab
titán

Nem, az csak hang (audio return channel), sávszélesség se lenne képnek ott.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#81) mcs válasza dabadab (#78) üzenetére


mcs
veterán

Nálunk néhány dvb-t tunerről mennek az adások hdmi elosztókon keresztül. A komolyabb tv-k többségén pedig be van kapcsolva a gyári demo, viszont a vásárlók kedvéért mutatunk pendriveon is jobb minőségű anyagokat, illetve ha van a vásárlónál saját pendrive, azt is bedugjuk.

(#82) dementor válasza Bird (#69) üzenetére


dementor
senior tag

Pontosan erre gondoltam én is. Ambilight miatt volna érdekes számomra a márka. Teljesen egyetértek veled, egy más dimenzió a tévézés ezen technológiával. Az pedig, hogy mi szerepel a specifikációban kevés a jó döntéshez. Kell a tapasztalat, pl a Tiéd is. :K

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#83) #72042496 válasza siposz (#75) üzenetére


#72042496
törölt tag

Van olyan is, amelyik a HDMI jelet dolgozza fel, de azzal, illetve azokkal úgy általában meg ilyesmi a probléma. Emellé nem tudom, hogy a modern tévék akár 6-8 ms input lagját nem növeli-e meg jelentősen egy ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#84) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Teljesen komolyan kérdezem, hogy pontosan mi az az Ambilight, és miért jó.
Annyit tudok róla, hogy megvilágítja a tévé körül a falat, de ez valahogy kevésnek tűnik nekem ahhoz, hogy ennyire sokan ennyire komolyan lelkesedjenek érte.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#85) dabadab válasza MaCS_70 (#84) üzenetére


dabadab
titán

A kép színéből számolja azt, hogy milyen színnel világítsanak a zónái, így néz ki: [link]

Tulajdonképpen hangulatos, bizonyos értelemben kiterjeszti a képernyőt és a háttérvilágítás még az LCD gyenge feketéjét is elfedi, szóval tényleg megdobja a tévézés élményét.

Ha persze úgy vetődik fel a kérdés, hogy mennyit ad egy 65"-ös OLED-hez, akkor már egy kicsit elbizonytalanodok (nem tudom, meg kellene nézni), nem túl nagy LCD-knél tényleg jó.

DRM is theft

(#86) philoxenia válasza Sanya (#53) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Személy szerint nekem bullshit minden ilyen trükk, de engem alapból a neon se zavar... :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#87) yvsmad válasza MaCS_70 (#84) üzenetére


yvsmad
őstag

Sötétben tévézve nagyon jó háttérfény, én sohasem szerettem tök sötétben nézni a tévét. Valami kis fényforrás kellett, hogy ne égesse ki a szemem és mégis legyenek jó színek és kontrasztos kép.
Az ambilight-os tévé mögé fehér vagy világos, egyszínű fal kell, bútorokkal nem szabad körülvenni. Az sem jó, ha nincs mögötte fal a közelében, mert akkor nem világít meg semmit.

[ Szerkesztve ]

(#88) MaCS_70 válasza yvsmad (#87) üzenetére


MaCS_70
félisten

yvsmad, dabadab, nagyon köszönöm!

Így már értem, és tényleg jópofának tűnik -- csakhogy nálam okkersárga a fal, ráadásul csak a tévé fölött van vetíthető felülete.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#89) Sinesol válasza yvsmad (#87) üzenetére


Sinesol
veterán

Szerintem a pozitiv hatás és ez az érzékelt jobb kép azzal is lehet összefüggésben, hogy az LCD és azon belül is különösen az IPS hibái nagyon kijönnek egy sötét szobában. Viszont ha van egy kis fény, máris kevésbé tűnik fel a tökéletlen fekete és az enyhe bevilágítások.

[ Szerkesztve ]

(#90) nexplo válasza hajbel (#73) üzenetére


nexplo
őstag

Az a második brutálisan jó!!!! Bár kíváncsi lennék hogy mozgás esetén mennyire gyors, de tényleg álló képnél eredetivel megegyezőnek tűnik. Rendeltél már ilyet? Vagy valaki akit ismersz? Árban kb mennyire jönne ki itthon kézbe kapva? Köszönöm a linket :K

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#91) Sanya válasza hajbel (#73) üzenetére


Sanya
nagyúr

Hja, csak egy valamit reklámoznak ezekkel kapcsolatban: Amikor a TV-t nézed, mondjuk nem tv boxról, hanem mondjuk media kártyás vagy, akkor nem működik.
Ha kihasználod az android tv-t és mondjuk youtubeot nézel, akkor nem megy.
Meg néha majd késni fog, elmegy a szinkron, stb. Olyat keress, aki több, mint 1 éve nagy megelégedéssel használja ezeket. sajnos nincs ilyen, pedig én is kerestem.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#92) Sanya válasza philoxenia (#86) üzenetére


Sanya
nagyúr

Jaja, tényleg. Úgy alkotsz véleményt valamiről, hogy fogalmad nincs róla mi az. A Philips Healthcare jelenleg olyan injektáló helység ambilight technológiát is árul, ahol képet vetít a falra, változtatja a fényeket a radiofarmakon injektálás közben. Megvilágítja a beteg könyökhajlatát, ahol be kell adni, valamint utána a kivárási időben nem sötétet, de derengő fényt biztosít a pihenéshez, és a vizsgálat közeledtével élénkebbekké vállnak a fények, hogy éberebb legyen a vizsgálathoz. Elég hasznos egy ilyen bullshit. Eltereli a figyelmét.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#93) Bambusznád válasza Sanya (#53) üzenetére


Bambusznád
tag

Melyik app-ot használod a tv-hez? Letöltöttem a Philips TV remote app-ot, azzal kevésbé akar működni :(

(#94) Sanya válasza Bambusznád (#93) üzenetére


Sanya
nagyúr

[link]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#95) hajbel válasza Sanya (#92) üzenetére


hajbel
addikt

Melyikről beszélsz? Engem alapból nem érint a téma, mert PC-re kötve használom a TV-t. Az okostévék még mindig lassúak és körülményes a kezelésük ahhoz, hogy a gagyi beépített OS-t használjam (ha csak nem feltétlenül muszáj), tehát engem alapból nem érint a téma. Viszont a második kamerás megoldásnál az általad említett példa nem léphet fel. Ambilight TV-t vettem végül, de Arduinos megoldásban gondolkodtam, amíg hirtelen tönkre nem ment a monitorom...

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#96) freemanone válasza hajbel (#95) üzenetére


freemanone
őstag

Ezekről beszél: [link]

Arduino-val én építettem már ambilight-ot.... és mindegyik ilyen kütyü ugyanott vérzik el: valaminek fel kell dolgoznia a digitális jelet és tovább kell adnia egy megjelenítőnek.
Ergó vagy a host tudja ezt (egy PC személyében software-rel), vagy egy kamera nézi a képet és az mögött van valami mini PC szerűség, vagy egy HDMI box, amin keresztül a jel feldolgozódik......

(#90) nexplo: írják is a cikkben hogy cca 300$-ra jön ki, plusz az időd amit ezzel elszöszölsz. Pont ezt írtam fentebb is. Van HASONLÓ, de se nem lag mentes se nem olcsó a DIY verzió sem. A színekről már nem is beszélve, ez kamerán sosem fog átjönni, de ezek a ledszalagok nem tudnak annyi féle színt megjeleníteni mint a Philips cuccai.
Nem akarom őket védeni, mert tényleg baromira túl van árazva az egész és olcsósításnak bőven lenne helye, de sajnos monopol helyzetük van a piacon.

[ Szerkesztve ]

(#97) philoxenia válasza Sanya (#92) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Milyen betegséggel műtöttek Téged legutóbb?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#98) Bird válasza philoxenia (#97) üzenetére


Bird
addikt

Fénykórral, amiben jómagam is szenvedek. ;]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#99) hajbel válasza freemanone (#96) üzenetére


hajbel
addikt

Rossz hsz-re válaszoltam. A kamerás megoldásról beszéltem természetesen, saját példámból kiindulva pedig a PC-ről. Szerintem nincs túlárazva az Ambilight.

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#100) philoxenia válasza Bird (#98) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Érdekes vitastílus mindenesetre... Olyan, mintha egy Sony laptopot kritizálnék, mire jönne valaki azzal, hogy a Sony qva jó fényképezőgépeket csinál... Mi köze a műtétes cuccnak a tévéhez? :F

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.