Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) CPT.Pirk válasza arnyekxxx (#248) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Körülbelül arra utaltam, amit most leírt floatr.
Persze lehet rá telepíteni mindent, de az intézőt is meg lehetne csinálni úgy több ablakosra, hogy ne zavarja össze Gizikét két kávéfőzés között. Windows fejlesztőinek biztos nem jelentene nagy kihívást.

Persze az érem másik oldala, hogy ha valamit túl okosra csinálnak valamit, akkor meg perelnek a kis szoftvergyártók, cégek, stb., h. a Win alap tudása miatt már nem veszik az ő progiját, mint ahogy történt a Windows + Explorer árukapcsolás esetében.

szerk: az 1% továbbra is kevés. Én is inkább 10-20%-nak mondanám. A fájlmásolgatás, stb. amit lentebb írtam, az meg a videószerkesztés és tömörítgetéshez kapcsolódóan értsd, ne 3. feladatként.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#252) arnyekxxx válasza CPT.Pirk (#251) üzenetére


arnyekxxx
veterán

n is inkább 10-20%-nak mondanám.

Erről meg kellene kérdezni valakit aki ismeri a statisztikákat, moonman biztos tud mondani egy számot valami MS felmérésből. Magamt nem teljesen alapjuzernek tartom (napi gyakorlat egyszerre a böngész-levelező-rawkonverter-képszerkesztő-slideshowkészitő dvdiró - dvdboritónyomtató csomag használata, de mindezeket teljesen kényelmesen tudom kezelni TC nélkül is, annyi tunningal, hogy az intéző tabosított. A TC fent van, használom is ftp-re, de nem érzek késztetés, hogy elinditsam fileokat átteni egyik helyről a másikra.

(#253) nuke7 válasza moonman (#232) üzenetére


nuke7
veterán

szerinted a lista felére nincs szüksége a user-eknek, a másik fele meg felesleges feature lenne..? :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#254) hcl válasza BonFire (#196) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem trollkodás ez, csak van, aki annak veszi, hogy visszatrollkodhasson...
Ez nálam csak szimplán egy facepalm effekt, hogy a MS 10 év után újít valamit, jee. És azt is mástól nyúlja, na de ez nem meglepő :D

@moonman : Hogy hol van? Pont jó helyen, és nem a tudásának köszönhetően nem terjed el, hanem a MS agresszív marketingjének köszönhetően. Akinek lényeges a stabilitás és biztonság, annak fasza.

@David75 : Szerintem játszani a gyerekek szoktak. Én már sok éve nem is érek rá játszani.
Amúgy a Winehq-n elég szép játék support lista van.

Mutogatni való hater díszpinty

(#255) CPT.Pirk válasza hcl (#254) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Szerintem játszani a gyerekek szoktak. Én már sok éve nem is érek rá játszani.

Ez de hülye duma, már bocs. Kb. mintha azt mondanád, hogy aki legót vesz a kezébe, az gyerek.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#256) dabadab válasza hcl (#254) üzenetére


dabadab
titán

"Szerintem játszani a gyerekek szoktak."

Meanwhile, in the real world:

"The average game player is 37 years old and has been playing games for 12 years.
The average age of the most frequent game purchaser is 41 years old."
([link])

DRM is theft

(#257) nuke7 válasza dabadab (#256) üzenetére


nuke7
veterán

nice :))

https://youtube.com/user/nuke7

(#258) hcl válasza dabadab (#256) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

@Cpt. Pirk & dabadab : OK, de egy oprendszerre szemben ne az legyen a legfontosabb érv, hogy nem lehet rajta játszani, amikor
- azért lehet némileg
- sokak szerint a PC úgyis halott játékilag
...stb...

(A játékvásárlók életkorát nem az dobja meg, hogy
- 41 éves korodra van pénzed, hogy ne warez legyen ( :D)
- Apuci megveszi a fiacskájának a legújabb akármit? :) )

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#259) WonderCSabo válasza hcl (#258) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Aki játszani akar, annak a Linux egyszerűen nem alternatíva. Sajnos ez a szomorú igazság.

(#260) hcl válasza WonderCSabo (#259) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem baj ez, csak a világ számítógépeinek egy jó része nem játékra van használva, és elég sok olyan háztartás van, ha már az otthoni gépeket nézzük, ahol nem.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#261) zoltanz válasza dabadab (#256) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Igen és tolódik ki még majd, ahogy haladunk az időben sztem. Ahogy jönnek ki az újabbnál újabb címek, és egyre több ember izlését elígítik ki így.:U

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#262) BonFire válasza hcl (#254) üzenetére


BonFire
veterán

Facepalm ide vagy oda, miért ne lehetne egy-egy jó ötletet átvenni mástól, ha az tényleg jó? És miért jó az az ötlet az egyik helyen (Linux), ezzel párhuzamosan miért rossz az a másikon (Windows)? Ezt meg tudod nekem magyarázni?

A játék témához. Fogadjunk, hogy nem volt kiskorodban modellvasutad! :)) Akkor tudnád, ki az, aki igazán játszik a játékkal. :P

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#263) moonman válasza hcl (#254) üzenetére


moonman
titán

"Hogy hol van? Pont jó helyen, és nem a tudásának köszönhetően nem terjed el, hanem a MS agresszív marketingjének köszönhetően. Akinek lényeges a stabilitás és biztonság, annak fasza."

ki mondta, hogy nekik nem szabad agresszív marketinget folytatniuk? ott az Android remek példának. egy taliga fos*, mégis mindenki veszi, mert a csapból is ez folyik.

a stabilitásról meg annyit, hogy a céges tűzfalunkat azért kellett lecserélni, mert egyik napról a másikra elkezdett kernel panikolgatni minden külső behatás nélkül, míg a telefonközpontot vezérlő XP köszöni szépen másfél éve fut reboot nélkül.**

*nem, nem a Linux miatt.
**nem, nem próbálom rangsorolni őket, csak te se próbáld, mert lám, ilyen is van.

(#264) moonman válasza nuke7 (#242) üzenetére


moonman
titán

ugyan nem Windows 8 téma, de inkább ide válaszolok, mint privátba, mert szerintem nincs benne semmi, ami ne mehetne publikusba.

az egész rendszer olyan, mintha valami demo lenne... csakhogy pár dolgot említsek:
- a wifi ki/be kapcsolásához legalább 4 menü/almenü váltás kell - ugyanez a mobil adatkapcsolatnál

settings-wifi-off
mellesleg minek kapcsolgatod folyton? amióta megvettem nem kapcsoltam ki a wifi-t. minek? alig fogyaszt.

"- nincs 2g adatkapcsolat lehetőség, csak 3g"
készülékfüggő, van amelyikben van. a gyártón kérd számon.

"- nem tudom megnézni a hívásaim időtartamát ha már letettem - közben sem mutatja, csak a végén pár másodpercig"
mutatja közben is.

"- nincs data counter hozzá - nem tudom mennyi az adatforgalmam, mert nincs multitask ami tudná futattni a számlálót miközben megy a böngésző vagy a sync... nem tudom mennyi adatom fogyott, és még mennyi van a 100mb-bol"
küldesz egy G betűt a 1730-ra, de a szolgáltató amúgy is figyelmeztet, mielőtt átléped a limitet. a világ legnagyobb részében nem limitáltak az adatcsomagok, ezért nem volt prioritás. majd belekerül.

"- zune folyamatos szívás, - nincs drag and drop - albumboritot utolag nem lehet beállítani"
természetesen van drag&drop (a bal alsó három kis ikon ugye feltűnt?), és borítót is lehet szerkeszteni az összes taggel együtt. (jobbkatt, edit, change image)

"- nem jó billentyűzet - nyilván fizikaihoz képest nem jó"
az egyik legjobb mobilos billentyűzet, több neves tesztelő és soksok felhasználó szerint is.

"- alig van értelmesen használható ingyenes program hozzá a market-en"
vagy csak nem tudsz keresni.

"- lemerül egy nap alatt ha a mobil adatkapcsolat be van kapcsolva..."
mint minden más okostelefon.

"- nincs custom csengőhang ébresztőnél"
Mango-ban lesz. (baromi nagy probléma, szól kb. 10 másodpercet, amíg le nem csapom)

"- gáz a böngésző az androidoshoz / opera mini-hez képest"
:F desktop IE9 motorja van, a zoomolás és görgetés az iPhone-éval egy szinten van, az Android ehhez képest egy rossz vicc.

"- nincs bluetooth fájlátvitel"
nem is lesz. elavult.

"- sms-eknél nem tudom felhívni az sms feladóját"
ráböksz a nevére és előtted van a kontakt kártya.

"- soroljam még..?"
ha gondolod, tudok még segíteni, de szerintem adtak hozzá user manual-t is. ;]

[ Szerkesztve ]

(#265) hcl válasza BonFire (#262) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Volt modellvasutam, meg is van még :) De a repülők mindig jobban bejöttek :)
Nem arról van amúgy szó, hogy az ötlet az egyik helyen jó lenne, a másik nem, csak a MS szokása minden nyúlt dolgot (kb. a DOS óta) hatalmas újításként beharangozni. Átvenni meg OK, csak esetleg el lehet mesélni azt is, honnan van :)

@moonman : Az egyik napról a másikra témában meg még mindig a win győz eddig :D
Az Android meg, hogy neked nem tetszik, az egy dolog, elég sok más embernek tetszik - majd meglátjuk a WP milyen lesz ahhoz képest (alakíthatóságot is beleértve...)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#266) #40553216 válasza arnyekxxx (#246) üzenetére


#40553216
törölt tag

"Mégcsak garanciavesztéssel se jár, ha mindent TC-el végzel intéző helyett.">Nem hát! A semmiből nem lehet elveszteni még valamit! Vagy te mást tudsz az otthoni felhasználók között legáltalánosabb OEM Windows garanciális kérdése ügyében? Bár garancia érvényesíthetősége ügyében még a dobozos Win is elég komoly korlátokat szab.

(#249) Alchemist
"és felejtsük el az igényes megoldásokat!">A nagy tömegeknek soha nem is lesznek igényes megoldásai. Mert ehhez ismeretek kellenek. Az átlagjúzer meg nem vagy egyre kevésbé pc-nek tekinti a pc-t. Inkább multimédiás szórakoztató egységnek: bekapcsolom, kikapcsolom, működjön, vazze!

(#251) CPT.Pirk
"az intézőt is meg lehetne csinálni úgy több ablakosra, hogy ne zavarja össze Gizikét két kávéfőzés között.">Jaja. Ahogy a Nautilus is alapból egytabos. Ha meg valakinek több kell, akkor utána olvas, és nyom egy F3-at. Majd ha megint egy tab kell, akkor újra F3-at.

(#263) moonman
"egyik napról a másikra elkezdett kernel panikolgatni minden külső behatás nélkül">Tehát egyszer felraktátok, azóta semmi sw-hw változás nem volt, nem öregedett a vas, és egyszer csak kernelpánikokat dob. Szinte hihetetlen...

[ Szerkesztve ]

(#267) CPT.Pirk válasza #40553216 (#266) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Akartam is említeni, a KDE-s Dolphinban is így van megoldva F3-al. Egyszerű és nagyszerű.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#268) nuke7 válasza moonman (#264) üzenetére


nuke7
veterán

:)) most ugy csinálsz, mintha nem értenéd :DD

"mutatja közben is." - DE UTÁNA nem!!!

"természetesen van drag&drop" - nincs. fájlkezelőben nem tudok rátenni egy-egy számot vagy videot, előtte zune-ba sync-elni kell.

"az egyik legjobb mobilos billentyűzet, több neves tesztelő és soksok felhasználó szerint is."
nyilván fizikaihoz képest :(((

"mint minden más okostelefon." - milestone két napig ment így... :U

A böngésző meg egy vicc... a gmail csatolmányt nem tudta megnyitni letöltésre, és nem találtam opera böngészőt wp7-re...
szóval gáz. nem lehet rendesen beállítani, hogy mondjuk ne töltse be a képeket, stb.
az, hogy az iphone szintjén van.. nos iphone-t se vennék, pont ezek miat. (meg persze a cég mentalitása miatt se)

"baromi nagy probléma, szól kb. 10 másodpercet, amíg le nem csapom" - igen, van amit nem hallok meg, és van amire nem jó kelni... szóval nekem probléma, és a mindennapos használatot befolyásolja.

"- nincs bluetooth fájlátvitel"
nem is lesz. elavult. - lol. haverodnál van pár kép meg video, de nem tudja átküldeni a telódra amikor találkoztok. szerintem baromira nem elavult... :U

"- sms-eknél nem tudom felhívni az sms feladóját"
ráböksz a nevére és előtted van a kontakt kártya. - nos nálam ez nem így volt. vagy az üzenet nyílt meg, vagy kijött a delete opció, a message thread-ben meg kb. semmilyen opció nem jött elő :(((

ha gondolod, tudok még segíteni, de szerintem adtak hozzá user manual-t is. ;]

igen, és abban is valsz. kb. ilyen magyarázatok vannak, hogy nem is lesz, meg ne keresd, mert elavult. :)) köszi, de ez nem igazán segítség, inkább csőlátásnak mondanám :D

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#269) moonman válasza nuke7 (#268) üzenetére


moonman
titán

szerintem inkább folytassuk a megfelelő topicban...

(#270) arnyekxxx válasza #40553216 (#266) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Látom nem jött át a tartalom, próbálom lassabban. Senki nem akadályozza meg a haladó juzert, hogy olyan filekezelőt használjon ami neki épp a kezére fekszik, nem megy házhoz billgéc szelleme egy töltött revolverrel ha valaki nem az intézőt használja, emellett az 1.0 (sőt akár az 1,1 beta) felhasználó igényét az a fshulladék intéző is kiszolgálja, egyszerűen, átláthatóan.

Azon nem kezdtek el sápitozni, hogy a paint meg a wordpad sokkal kevesebbet tud mint bármelyik akár ingyenes képszerkesztő meg szövegszerkesző?

Egy párhuzamos univerzumban megnézném, hogy mit összehőbörögnének lopásról a TC fanatikusok, ha a winbe megjelenne a kétablakos filekezelő TC funkcionalitással:) és 100ból hány TC juzer használná tovább csakazértis a TC-t.

(#271) CPT.Pirk válasza arnyekxxx (#270) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Használtad már a Win7 paintjét? Nem is olyan gagyi az.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#272) arnyekxxx válasza CPT.Pirk (#271) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Dehogynem. Mondhatni sokkal butább arányaiban egy tetszőleges ingyenes programhoz képest mint amennyivel butább az intéző a TC-hez képest.

csak valamilyen ismeretlen okból a PS (és egyéb akár ingyenes) grafikai programokat használók nem érzik szükségét, hogy nekiálljanak a paint fikázásának, hanem használják azt amit akarnak.

(#273) CPT.Pirk válasza arnyekxxx (#272) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Pedig egy tucat dolgot tud az új paint. Amiben buta paint volt, az az XP, abban lévő semmi értelmeset nem tudott.

PS-t ne keverjük ide, tc meg fizetős. Szerintem a felvetésünket továbbra sem érted, nem TC-t akarunk a Winben látni, csak némi előrelépést, mint pl az F3-as dupla tab a Linuxos "intéző szerű" dolgokban.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#274) arnyekxxx válasza CPT.Pirk (#273) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Már az XP-sre nem emlékszek, de az uj se tud semmit ami emlitésre lenne érdemes. Bármelyik ingyenes képszerkesztő hatszor körberöhögi, a fizetősek meg más dimenzióban élnek. Mégse szidja senki a paintet, mert a paintnél elfogadja mindenki, hogy egy alapcucc alapdolgokra. Ahogy az intéző is az, mancika át tudja egy egérmozdulattal rakni az asztalra letöltött szarjait a "hazavinni" mappába és kb itt ki is merül az átlag - nem itforumokat látogató - felhasználó intézési vágya. Aki meg többre vágyakozik az használ amit akar, nekem elég az intéző tabosítva, másnak a TC a nélkülözhetetlen, az igazi kocka meg parancssorból kezeli a filejait mert nincs hatékonyabb mint egy copy parancs 15 paraméterrel beállítva

(#276) Alchemist válasza moonman (#264) üzenetére


Alchemist
addikt

"- nincs bluetooth fájlátvitel"
nem is lesz. elavult.

...és akkor mi a bánatot használjak BT SPP profile-t használó interaktív kütyü esetén ehelyett..?

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#277) Alchemist válasza #40553216 (#266) üzenetére


Alchemist
addikt

A nagy tömegeknek soha nem is lesznek igényes megoldásai. Mert ehhez ismeretek kellenek. Az átlagjúzer meg nem vagy egyre kevésbé pc-nek tekinti a pc-t. Inkább multimédiás szórakoztató egységnek: bekapcsolom, kikapcsolom, működjön, vazze!

Az igénytelenség egyik része a vasra vonatkozik... ami pedig a szoftvert illeti, legalább legyen ezeknek "kreatív üzemmódja"... nekem és jópár barátomnak szokásunk bármilyen új alkalmazás esetén rögtön beletrafálni az "ezzel így nem megy" kategóriába.
:)

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#278) hcl válasza Alchemist (#276) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Igen, eddigi kedvenceim pl. a Win 64 bites verziói által nem támogatott soros kártyák voltak, amiket azért nem otthon szokás használni.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#279) Alchemist válasza hcl (#278) üzenetére


Alchemist
addikt

Ééés most jön a keresztkérdés: egyáltalán minek a mezei felhasználónak 64 bites oprendszer??? :)

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#280) moonman válasza Alchemist (#279) üzenetére


moonman
titán

4GB+ RAM-hoz.

(#281) Sweet Lou 6 válasza Alchemist (#279) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

lassan alapvető lesz az újonnan vásárolt PC-kben a 4GB ram, ezért jó lenne, ha az OS is hiánytalanul kihasználná a mennyiségét.

sweetlou6.wordpress.com

(#282) Alchemist válasza Sweet Lou 6 (#281) üzenetére


Alchemist
addikt

Na ja, de mire kell 4+ Giga RAM a mezei felhasználónak, aki - az előzőleg említettek értelmében - multimédiás kütyünek használja a pécéjét?
(értsd: a "mezei felhasználó" nem "pécés gémer"!)

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#283) Sweet Lou 6 válasza Alchemist (#282) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

1. tényleg kell vagy nem, a gyártók szempontjából lényegtelen. amíg a növekedésben van a profit, addig az átlaguser olyan PC-t vesz amit elé tolnak.

2. másrészt a multitasking felé halad a home pc is, ami ramigényes: pl. a legnépszerűbb alkalmazások, a böngészők is több processt futtatnak, ami nemcsak gyorsabb, stabilabb működést, hanem memória-igény növekedést is eredményez.

meg persze ramból sosem árt ha több van.

[ Szerkesztve ]

sweetlou6.wordpress.com

(#284) moonman válasza Alchemist (#282) üzenetére


moonman
titán

minek a usernek terabyte-os HDD, 24"-es monitor, 7.1-es hangrendszer vagy HD videókamera, amikor teljesen jók voltak a 10 évvel ezelőtti cuccok is...? :U

(#285) Alchemist válasza moonman (#284) üzenetére


Alchemist
addikt

Ezeknél a mezei user valamennyire érzi a különbséget, a 64 bit ugyanakkor inkább csak az e--penist növeli*... persze bármikor lehet memória zabáló alkalmazásokat gyártani, amelyeket egyszerre futtatva már kell a több, mint 4 Giga.

Elképzelem a Pasziánszt, amint 1 Gigát allokál... :) és persze minél több futó program minél több megát zabál, annál valószínűbb, hogy a cache-t is gyakrabban kell újratölteni... vagyis lelassul a rendszer... és persze ha a user egyszerre böngészőt és pasziánszt is nyitva tart, máris meg lehet indokolni, miért is kell neki újabb gép gyorsabb procival. :)

(* félretéve az iróniát, persze van egy csomó alkalmazás, amit eleve ésszerű a 64 bites rendszerre írni)

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#286) Sweet Lou 6 válasza Alchemist (#285) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

mondjuk windowsnál pont az ellenkezője valósult meg szerencsére: a több ramot gyorsítótárként hasznosítja (superfetch)

sweetlou6.wordpress.com

(#287) moonman válasza Alchemist (#285) üzenetére


moonman
titán

a legtöbb notebookot csak azért árulják 3 GB rammal, mert még ki kell szórni a 32 bites Windowsokat, amúgy már rég 64 bitből lenne több. őszintén szólva a 4-6 GB-nak már általánosnak kéne lennie ilyen áraknál.

amúgy a kollégának igaza van, a sok ramtól a Windows csak még gyorsabb lesz és hosszú reboot nélküli időszak alatt sem lassul be, mert bőven van hely mindent előtölteni.

(#288) #19617792 válasza moonman (#287) üzenetére


#19617792
törölt tag

és manapság egy talicska RAM-ot is aprópénzé' lehet venni.

(#289) Alchemist válasza moonman (#287) üzenetére


Alchemist
addikt

Erre valóban jó lehet a sok RAM... bár az SSD-k alkalmazásánál csökken a jelentősége.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#290) #19617792 válasza Alchemist (#289) üzenetére


#19617792
törölt tag

azért nem feltétlen, a RAM még mindig gyorsabb, mint egy SSD és nem mellesleg olcsóbb is egy 2-4GB modul, mint egy SSD.

(#291) essexboy


essexboy
HARDVERAPRÓD

Üdvözlünk Microsoft új intézője, nekem nagyon tetszik. Az Office-ban megismert szalagot nagyon kezelhetőnek tartom és még testre is lehet szabni, szvsz nem lesz itt probléma...

essexboy

(#292) moonman válasza essexboy (#291) üzenetére


moonman
titán

ja, jó lenne, ha az Office 2010-hez hasonlóan lehetne pakolni a gombokat, füleket, de akár egy gombbal vissza lehetne állítani az alaphelyzetet.

mindenesetre összecsukható lesz ez is, ha valakit zavarna.

(#293) essexboy válasza moonman (#292) üzenetére


essexboy
HARDVERAPRÓD

Meg ott a Total Commander a power usereknek :DDD

essexboy

(#294) Alchemist válasza moonman (#287) üzenetére


Alchemist
addikt

A sok RAM PAE segítségével még 32 bites környezeten belül is hasznosítható... bár a 64 bites címtartomány mindenképpen kényelmesebb.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#295) Alchemist válasza #19617792 (#290) üzenetére


Alchemist
addikt

Azért intenzív használatnál gyorsabb egy rendszer 3 G RAM-mal és SSD-vel, mint 6 G RAM-mal és vinyóval... szerintem.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#296) BonFire válasza Alchemist (#285) üzenetére


BonFire
veterán

"Elképzelem a Pasziánszt, amint 1 Gigát allokál..."

De ne a Pasziánszt képzeld el, hanem mondjuk a Photoshopot, amire nem lehet azt ráfogni, hogy nem népszerű, és nem használja a világon minden második ember képszerkesztésre!

Ezen kívül, te, mint mezei user egyetlenegy nagy étvágyú programot sem használsz? Mert én annál többet. Ha mondjuk elindít az ember egy Cakewalk Sonart 5-6 db profi VSTi-vel, elkezd realtime játszani és felvenni, miközben a proci 100%-on teker, és recseg-ropog minden, mert a fizikai memória határát feszegetjük, akkor azt kívánja az ember, bár a 2 Giga helyett 4 lenne, ha meg 4 van neki, akkor 8-ra áhítozik. Nincs annyi memória/processzormag, amelynél ne kívánhatna az ember még többet. A szoftverbemutatókon nem véletlenül futtatják 24! magos processzoron, 64 bites rendszeren 16 GB! memóriával.

És ez csak egy program, amit zenészek, műkedvelők használhatnak. Viszont fel lehetne még sorolni egy-két memóriazabáló programot, kezdve mindjárt a videoszerkesztőkkel, amit nagyságrendekkel többen használnak. De még ennél is sokkal többen játszanak, és bizony a játékok húzzák magukkal a hardveripart, ahogyan ez mindig is volt, és lesz is. Ha a videokártyát lépten-nyomon "kinövik" a "mezei userek", akkor miért gondolod, hogy a memóriával nem ugyanez a helyzet?

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#297) zoltanz válasza BonFire (#296) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nem hinném, hogy ezek az alkalmazások jól reprezenálnák egy átlag user érdeklődését. :U

Alchemist

Igen lehet használni PAE -t csak oda nem mezei Wi oprendszer kell.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#298) hcl válasza Alchemist (#285) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nemtom. Ha már megvettem egy 64 bites procit a gépembe, akkor ne már 32 bites cucc fusson rajta. Az meg, hogy az idióta szoftvergyártók sokáig olyan progikat adtak ki, amik magukat korlátozták 2Gb-ra, már egy más dolog.
Ahol valóban számított a teljesítmény, ott már régen kezel minden sw 64 bitet, 4-8 magot, meg ugyanennyi Gb ramot.

Az meg egy harmadik dolog, hogy egy átlagusernek nagyrészt felesleges egy I7, meg egy combos VGA számítási teljesítménye, és hogy a legtöbb játék azért fut sz*rul, mert nincsenek (vagy nagyon rosszul vannak) optimalizálva. Ez leginkább a hw gyártók biznisze, hiszen pörgetni kell a piacot, de ezt már pár VGA-s topicban kitárgyaltuk.

Mutogatni való hater díszpinty

(#299) zoltanz válasza hcl (#298) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nemtudom azért sztem a erős számítási kapacítás ma is jól jön mindenkinek: emberünk felvesz valamit kamerán, és meg akarja osztani a neten. Pl youtube-on, akkor nem tudja kikerűlni a konvertálást.
Nem azt mondom pár százalékért rohanjunk a boltba jobb gépet vásárolni, érdemes nézni az ár érték arányt.
De. (pontpontpont)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#300) hcl válasza zoltanz (#299) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Igen, erre meg bőven elég egy Core2...

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.