Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) anulu


anulu
félisten

kár, hogy megint nem lesz értelmes file manager a Winben :( maradok továbbra is a Total Commandernél.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#2) Male


Male
nagyúr

"ez természetesen lehetetlen, a „power userek” ezerféle elvárását képtelenség minden szempontból kielégíteni"
:DDD

Total commander, FAR Manager... nekik valahogy sikerült ez a lehetetlen feladat :)

Ezek a megdöbbentő eredmények, hogy a felhasználók miket használnak leggyakrabban egy filekezelőben... szerintem a PH! fórumon bárki fél perc gondolkodás után fel tudta volna sorolni pont ezeket :D

Persze legalább foglalkoznak vele, ami azért dicséretes, csak kicsit viccesek ezek a részek :)

(#3) Alexios válasza Male (#2) üzenetére


Alexios
veterán

Szeirntem arra gondoltak, hogy egy átlag user(sőt én se) nem akar total commander szerű file kezelővel szenvedni, de az alap filekezelő meg néha kevés volt.

(#4) ollie


ollie
MODERÁTOR

Tetszik, hogy behozzák a ribbont a fájlkezelőbe.

(#2) Male: átlagfelhasználónak felesleges egy TC szintű szoftver. És mivel a többség nem használja, felesleg potenciális bughalmazzal bővíteni a windowst.

[ Szerkesztve ]

***

(#5) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

nekem már csak az osztott nézett hiányzik belőle, amúgy tetszik.

sweetlou6.wordpress.com

(#6) domi007


domi007
őstag

A videó alapján nekem tetszik, a Win7-es ablakkezeléssel együtt már használható (két ablak helyett megnyitom kétszer, nekem úgy is jó) sztem.

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#7) wetsom


wetsom
tag

Aero Snap, és kész a total commander:
[link]
Az explorer-el ez még jobb lesz.

[ Szerkesztve ]

(#8) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Nem... ez számomra nem nyert.. Még mindig a legjobb fájlkezelő amivel találkoztam az a nautilus (van aki nem szereti, de nekem az jön be.. egyszerű kinézet, mégis nagy tudás) .. pl.: füles böngészés, osztott ablak (2 táblás üzemmód kb. mint a TC), ftp kapcsolódások kezelése.. ezt tudja a nautilus, amíg ebben nincs hasonló nem érdekel.. bár most megnéztem a win7 alatt hogy is néz ki az intéző (mert baromira nem rémlett)... igazán windows 98 óta nem használtam egy-két műveletnél többre, így azt se tudtam mi változott..

A másik.. nem tudom, de nekem ez a ribon bar vagy mifene inkább csak hely-pazarlóbbnak tűnik, a jelenlegi kevesebb helyet foglal. Mivel szélesvásznú monitorok terjednek (jóformán ugyanis csak azt kapni).. megpróbálhatnák ezt kihasználni úgy, hogy ne a szűkös magasságból vegyünk le, hanem a széléből..

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#9) #95561216


#95561216
törölt tag

Csodálatos.

(#10) #41133696


#41133696
törölt tag

Régen hiányzott a TC úgy 8 évvel ezelőtt. Most már évek óta nem . Nagyon jól el vagyok az Intézővel.

(#11) floatr válasza DraXoN (#8) üzenetére


floatr
veterán

Épp az intéző miatt voltam szkeptikus a nautilus-szal és a dolphin-nel kapcsolatban, és mindenképpen egy tcmd klónt akartam találni, de kellemesen csalódtam bennük. Kicsit mókás, hogy ezek a file kezelők túlnőttek a minta alapjául szolgáló elődön.

(#12) Entryy


Entryy
aktív tag

Útálom ezt a szalagmenüs rendszert.
Varázsolhatnak bármit, soha nem lesznek olyan gyorsak mint a bill parancsok.

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#13) e=mc² válasza Entryy (#12) üzenetére


e=mc²
őstag

Csak azt felejted el, (ahogy a cikkben is le van irva) hogy az egerhasznalat tobb mint a billentyukombinaciok hasznalata, ezaltal, aki eddig egerezett, annak gyorsabb (lehet).

Ambulimax Provider

(#14) spirit007 válasza ollie (#4) üzenetére


spirit007
senior tag

"Tetszik, hogy behozzák a ribbont a fájlkezelőbe."

Komolyan mondom te vagy az első akitől ezt hallom.
Eddig mindenkinek csak problémája volt vele (pl.office... ofkorsz)

re: e=mc²

Egy frászt, mert majd a menüpontokat jól összekeverik/átnevezik, úgyhogy azzal is szívás lesz, amíg a fejlesztők* gondolata szerinti struktúrát meg nem tanulják a kedves userek.

* vagy inkább PR majmok(?)

[ Szerkesztve ]

(#15) wetsom válasza spirit007 (#14) üzenetére


wetsom
tag

Mert még mindig az office 2003 erőltetik mindenhol, meg kellene tanulni használni a ribbont.

Bevallom eleinte én is utáltam, de 4 év után a régi tűnik rossznak.

(#16) e=mc² válasza spirit007 (#14) üzenetére


e=mc²
őstag

Akkor en is mondom!

Jo dolog ez, gyorsabba tudja tenni adott program kezeleset, meg ha csak egy kattintassal is. Sokszor egy meg mar jelentos, foleg egesz napos hasznalat eseten...

Szerk:

Minden program hasznalatat meg kell tanulni. Ha az uj Wordben (vagy akarhol) mashol van a File/Mentes parancs, akkor majd megtanulod. Ha kell hasznalnod, akkor meg kell tanulnod, egyebkent meg maradhatsz a regi programnal. Te dontod el, hogy hasznalod-e vagy sem az uj dolgokat.

[ Szerkesztve ]

Ambulimax Provider

(#17) #24737024 válasza floatr (#11) üzenetére


#24737024
törölt tag

Kicsit mókás, hogy ezek a file kezelők túlnőttek a minta alapjául szolgáló elődön.

Igen. És a Mac OS X Finderjét is sikerült végre a 10.7-ben felturbózni, így most már csak Windows intézőjét kéne összepofozni. Kíváncsi vagyok mit hoznak ki belőle, de egyelőre kevésnek tűnik :U

(#18) spirit007 válasza e=mc² (#16) üzenetére


spirit007
senior tag

"Te dontod el, hogy hasznalod-e vagy sem az uj dolgokat"

Pont, hogy az égvilágon semmi beleszólásod sincs , hacsak nem az otthoni saját gépedről van szó :)

(#19) Laslow válasza spirit007 (#14) üzenetére


Laslow
senior tag

Én is örülök a ribbonnak, mindenképp előrelépés és jó ötlet alkalmazni (eltérő felbontáson eltérő mennyiségű funkciót tud kirakni egykattintásnyi távolságra), bár így sem fogom használni az Intézőt, mert hatékonyságban, kényelemben és gyorsaságban nyomába sem ér a TC-nak.

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#20) Male válasza Alexios (#3) üzenetére


Male
nagyúr

Igen, ez lehet (sőt, valószínű)... csak hát nem ezt mondta, hanem hogy ezt az igényt képtelenség kielégíteni.

ollie: Igen, ezzel egyetértek.... csak erre is ugyan az, mint az előző mondat.

wetsom: Na igen. Pl jó lenne ha ehhez nem kéne újra elindítani, félképernyőre tenni, hanem magában a filekezelőben lenne egy "másik felet is kérek" gomb, és így elrendeződne tőle egy kattintásra.

[ Szerkesztve ]

(#21) floatr válasza #24737024 (#17) üzenetére


floatr
veterán

Olyan érzésem van, mintha lélekben feladták volna az egészet, és egyáltalán nem érdekelné őket, hogy mit adnak az áráért, úgyis elkel. A verseny hiánya komoly hátránnyal jár.

(#22) Gorneck válasza spirit007 (#14) üzenetére


Gorneck
titán

Pedig sokan használják nagy megelégedéssel, ahogy pl én is...én is örülök neki, hogy behozzák...

Gorneck#1239

(#23) e=mc² válasza spirit007 (#18) üzenetére


e=mc²
őstag

Ha nem az otthoni gepedrol van szo, akkor 2 dolog (nagyjabol) lehetseges:

1, Iskolas vagy - tanulsz.

2, Dolgozol - Csak ugy hirtelen nem fogjak az eddig hasznalt gepedet/programjaidat lecserelni, ha meg igen, akkor az poziciovaltassal jar jobb esetben. Vagyis kovetelnek toled valamit, valamiert cserebe, amit Te elfogadhatsz vagy sem! Feljodnod kell - tanulsz.

Ambulimax Provider

(#24) #24737024 válasza floatr (#21) üzenetére


#24737024
törölt tag

A verseny hiánya komoly hátránnyal jár.

+1 :) Végülis van verseny, csak a konkurencia láthatósága (a Linux asztali vonalon az átlagfelhasználó számára ismeretlen), megítélése (ha tud is a létezéséről, tele van előítéletekkel vele kapcsolatban) vagy elérhetősége (a Mac egy ismertebb paltform, uyganakkor az árak 1000 eurónál kezdődnek) mind a Windowsnak kedvez.

(#25) Peter Kiss


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Jó lesz, nekem tetszik. :K

(#26) Brutális eb válasza anulu (#1) üzenetére


Brutális eb
addikt

+1 tc a legkényelmesebb nekem is.

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#27) Solten


Solten
addikt

Total Commander FTW.

Saor Alba

(#28) --ka


--ka
senior tag

A ma divatos 768 soros felbontás mellett maga az élvezet lesz hordozható gépen, a 600 soros netbook-okon a tömör gyönyör!

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#29) spirit007 válasza e=mc² (#23) üzenetére


spirit007
senior tag

Most ezt a két pontot nem értem...
Hol van itt a választás illetve a döntés lehetősége ?
1. Iskolás vagy tanulsz - kussolsz használod a mi van mert megbuktatunk !
2. Dolgozol - vagy megszoksz - vagy ki vagy rúgva !

(#30) dízelracer


dízelracer
senior tag

Csinálhatnak vele bármit én sosem fogok windows intézőt használni. Lassú és körülményes a TC -hez képest.

(#31) qfm


qfm
senior tag

Utálom a ribbont az officeokban is, és nem azért mert nem tudom megcsinálni vele amit akarok, hanem mert egyszerűen a régebbi rendszer nekem logikusabb volt.

Ezt az intézős parasztvakítást se nekem találták ki, ha nagyon muszáj, meg tudok vele csinálni mindent, de annyira nem áll kézre, hogy az elképesztő. Felrakom a TC UP-t ingyenesen, és sokkal gyorsabban megcsinálok mindent (arról nem is beszélve hogy egy friss gépen milyen jól jön az integrált szoftvercsomag benne).

Én pl. aktívan használom a 2 lapot, amire írtak itt egy olyat hogy egymás mellé rakok 2 intézőt, de nálam a 2 lap úgy néz ki általában, hogy baloldalt 4 között váltogatok, jobb oldalt pedig 3. 7 intézőt azért nem fogok egymásra rakni.

Remélem valami technikai újítást is hoz majd a 8, mert a mai trend, hogy mindent tegyünk annyira egyszerűvé hogy bárki megértse, nem jön be.

[ Szerkesztve ]

(#33) ZCoyote


ZCoyote
őstag

+1 a TC-nek.

Az a baj, hogy az átlag felhasználók ide értve az irodai dolgozókat is, úgy néznek rá ha megnyitom mint borjú az új kapura.
Azt mondják, hogy túl zavaros nekik, nem látják át. Még egérrel sem tudják kezelni nem beszélve a bill. kombókról.

Jó lesz ez az új Intéző a felhasználók 99%-ának.

[ Szerkesztve ]

Romani ite domum.

(#34) Sweet Lou 6 válasza spirit007 (#14) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

a ribbon a legjobb dolog szvsz, ami eddig történhetett az office-al. hihetetlenül meg tudja gyorsítani a kattintgatós munkát.

qfm: ,,Felrakom a TC UP-t ingyenesen"

azt kötve hiszem, mivel nem ingyenes. ha ingyenest akarsz használni, akkor az Unreal Commander a legjobb Total Commander klón (én is azt használom).

--ka:

jó trollkodni?

[ Szerkesztve ]

sweetlou6.wordpress.com

(#36) qfm válasza Sweet Lou 6 (#34) üzenetére


qfm
senior tag

Egy gombot kell megnyomni minden indításkor. Ami nálam kb. 3 naponta van, közte altatva van csak a gép. Bezárni meg nem szoktam, mert szinte mindig kell valamire. Azt az egy gombnyomást kibírom.

Igazad van, egy hónapig írja hogy használni lehet íngyesen, de még sosem láttam hogy letiltott volna. Felrakok egy friss verziót, és kipróbálom vele, mert erre kíváncsi lettem letilt e.

(#37) Sweet Lou 6

Pont most olvastam el én is, azért szerkesztettem a hsz-em. Kipróbálom az általad ajánlottat is.

[ Szerkesztve ]

(#37) Sweet Lou 6 válasza qfm (#36) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

mielőtt rányomsz a gombokra, olvasd el amit kiír. benne van, hogy 30 napig használható ingyen legálisan, utána meg kell venni. lehet, hogy nem tilt, de attól még illegális 30 nap után.

próbáld ki az Unreal Commandert, a TC kiköpött mása, még a bővítményei is mennek vele.

[ Szerkesztve ]

sweetlou6.wordpress.com

(#38) dfdfdf válasza ollie (#4) üzenetére


dfdfdf
őstag

troll on:
A bughalmazba még 1 pár bug nem elfér? :D
troll off.

Azért jó nekem a TC mert jó mindenre

(#39) Gabás válasza qfm (#36) üzenetére


Gabás
addikt

ha már évekig használ valaki egy programot, illene megvenni az (életre szóló, minden verzióra érvényes) licencet...

(#40) Franklin


Franklin
addikt

"az átlagfelhasználók által talán leggyakrabban használt belső programban, az Intézőben."

Ezek szerint nem vagyok átlagfelhasználó? Jó tudni! :-D

A ribbon nekem nem jött be, maradt az Office 2003.

(#41) dajkopali


dajkopali
addikt

úgysem lehet visszafogni a fikázást :) , de higgyétek el, a Microsoftnál nem hülyék dolgoznak, tudják, hogy ebben a szegmensben tömegterméket gyártanak
sok év tanítási gyakorlata alapján mondom, hogy az átlagfelhasználó (ide értem a leendő titkárnőket, adminisztrátorokat, akiknek napi munkaeszköz a gép) egyszerűen sokkot kap a Total Commandertől, eleve az MS nagyon-nagyon egyszerű megoldásaival nőnek fel (időnként én is elgondolkodom, hogy ha egyszerűen áthúzhatok egy mappát ide-oda, akkor vajon miért ragaszkodom a TC-hez, ami kiváló, de ezekre a bagatell dolgokra fölösleges)
valahogy úgy van ez, hogy az, aki imádja az autókat és a vezetést, az sose venne automata sebváltós kocsit - ennek ellenére egy átlagos autósnak hihetetlen kényelem, idegbajos a sebváltótól (és azt nem is említem, hogy az, akinek napi több ezer sebváltást kell elvégeznie, pl. egy taxisnak, más okból, de szintén a "buta" megoldást választja, egyszerűen azért, mert kényelmes)
Amúgy meg: akinek jobb, okosabb fájlmenedzser kell, eddig is feltehette, ezután is megteheti, de a törzsfelhasználói tábor valszeg jobb megoldást kap (na ja, a ribbonra váltáshoz kell egy kis idő a korábbi felhasználóknál, de pl. a programokat most tanulók már csak röhögnek, gondolom, a korábbin)

[ Szerkesztve ]

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#44) Solten válasza Franklin (#40) üzenetére


Solten
addikt

Az a "gond" a ribbonnal hogy a munkaltatomnak tokeletes a 2003, a 2010-et meg kesz oralszex hasznalni utana :D (a ribbon eleg idetlen elsore a felhasznalonak, de szerintem ez is csak megszokas kerdese). Teny hogy a regebbi sokkal logikusabb.

Saor Alba

(#45) Glenda válasza #52273920 (#42) üzenetére


Glenda
addikt

Látom olvasni még nem tanultál meg.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#46) dajkopali válasza Solten (#44) üzenetére


dajkopali
addikt

igen, nekem is az az érzésem, hogy logikusabb, de nem az van emögött, hogy egyszerűen ezt a logikát tanultuk, szoktuk meg, és egy másik elképzelés simán logikátlannak tűnik, csak azért mert más?
(röviden írhattam volna, hogy: Öregszünk, vazze? :) )

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#47) floatr válasza Sweet Lou 6 (#34) üzenetére


floatr
veterán

És (#45) Glenda is:

Azt azért látod remélem a képeken, hogy a "helytakarékosság" abból jön ki, hogy kihajították a vista/win7 által behozott baromságokat, de még az xp intézőben marad a legnagyobb hely. Én csak azt nem értem, hogy oké, hogy mekkora találmány házon belül, hogy újra feltalálták a tabos toolbar-t, de nem kéne ennyire erőltetni ha kell, ha nem.

Ugyanezt a trükköt eljátszották a mso esetében is, hogy vették az mso2003 alapinstall képméretét, és mutogatták, hogy a mso2007 nem foglal több helyet. Csakhogy a régi toolbarok esetében én pl kapásból azzal kezdtem a belakást, hogy az alsó toolbart a felső mellé pakoltam, így kapásból marhaság volt a dolog

[ Szerkesztve ]

(#48) Glenda válasza floatr (#47) üzenetére


Glenda
addikt

Szerintem gyorsabb és kényelmesebb. Egyébként össze is lehet csukni a ribbont, azt is mutatja egyik képen.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#49) fatal`


fatal`
titán

Ezt se fogom sokat látni. Total Commander rulz :D

(#50) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Ez nagyon nem jön be. A parancsok nagy részét vagy billkombinációval, vagy a jobbgombos menüvel érem el, rengeteget pedig nem is használok soha. Ez a böhöm nagy ribbon meg baromi sok helyet foglal el, főleg wide képernyő esetén. Még jó, hogy el lehet rejteni, de akkor is hülyén néz ki. Gondolom a WIn7-es megoldást nem lehet visszahozni majd...

(#34) Sweet Lou 6: Jajj, ez de gagyi kettős mérce összehasonlítás, a Win7-es képen engedélyezve van az alsó panel, ami a fájl tulajdonságait mutatja, mely egyébként nagyon hasznos. De el lehet rejteni. Elrejtve már több férne rá, mint a Win8-ra.

Kalandor: Jéé, télleg. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.