Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) ViZion válasza Syl (#50) üzenetére


ViZion
félisten

Nálam ghostery+adblock és JS switch van, de host tiltás az amolyan "mindenre jó" dolog, mint a házi pálinka :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#52) gyurkikrisz válasza VIC20 (#48) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Komolyabb cégeknél szerintem ülnek olyan emberek, akiknek nincs üldözési mániájuk, nem paranoiások, és tudják, hogy ezzel nem a legújabb termékük specifikációját lopják el, hanem fejlesztéshez szükséges adatokat küld, hogy NEKIK tegye jobbá a rendszert.

Én jót nevetnék ha az ilyen "mindentblokkolunkmertazNSAmegaM$!!!!!" embereknek egyszer csak nem jönne több frissítés.

Abban meg 99%-ban biztos vagyok, hogy ez benne van az ÁSZF-ben, amit minden használó el is olvasott (mert ugye bepipálta). Csak az a fránya funkcionális analfabetizmus ugye :(

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#53) VIC20 válasza gyurkikrisz (#52) üzenetére


VIC20
őstag

Ne nagyon próbáld meg beadni ezt a dumát semmilyen komolyabb cégnél, esetleg kormányzati szervnél. Nem érdemes. Pláne Edward Snowden fellépése óta.

,,Abban meg 99%-ban biztos vagyok, hogy ez benne van az ÁSZF-ben..."

Ennek meg mi köze magához a problémához?

vizion: Ha a host fájlba írok be tiltott címeket, az használ-e akkor, ha magának az oprendszernek bizonyos funkcióit akarom tiltani? (Persze tudom, ez elméleti kérdés, majd a gyakorlat megmutatja.)

[ Szerkesztve ]

(#54) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

Ez a Win 10 egy kalap szar. Synaptic touchpad görgetés funkció minden reboot után kikapcsolja magát. Youtube/Twitch állandóan kressel' az összes böngészőn, lassú, ablak/alkalmazás váltásnál másodpercekre megfagy, Total commander-re váltáskor eltűnnek az ablakából a sorok, majd megint megjelennek, stb. stb. stb.. 2 anyázással eltelt nap elég is volt belőle, megy vissza a 8.1.

The Truth is out there...

(#55) ViZion válasza VIC20 (#53) üzenetére


ViZion
félisten

Ez nem a service-t blokkolja, csak nem éri el a címet, ahova töltene.

gyurkikrisz: olyan jó, h ilyen khmmm... naiv vagy. Cégeknél egyáltalán nem mindegy, h milyen adat szivárog(hat) ki. Ma voltam egy régi partnernél, azt hittem ismerem. Mutatott egy cuccot, amit ők gyártanak. Nem kerülhet a netre, a prospektusba, csak a szekrényben mutatta, h ez itt készül. Lementünk hídba a kollégával. Nah, ilyen helyen kicsit megnézik mit telepítenek. Nálunk is külön szerver(ek) vannak, eddig a fő vasat egyszer láttam, pedig pár éve itt vagyok (és nem portásként).

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#56) macman507


macman507
aktív tag

Windows-ban beépített keylogger! :DD Ez jó! :D
Ezt a rendszert úgy néz ki, csakis játékra érdemes használni, de még akkor is érdemes ezeket a hülyeségeket letiltani, ha egyáltalán tényleg le lehet.

[ Szerkesztve ]

1hs,.2HS,.3HS, yay! ;)

(#57) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Beleolvastam a topic elejébe, és erősen elgondolkoztam, hogy most van itt az ideje, hogy váltsak linuxra. Valahogy nincs szükségem még egy google-re, ami most már nem csak az online mozzanataimat figyeli, hanem azt is, hogy mi van a gépemen, mi a bankkártya számom, és így tovább. (MS nagyon ráállt erre a data brokeres dologra, én viszont nem kérek belőle. A win8-ban sem igazán tetszik, hogy felhőbe akarják kényszeríteni a fájljaimat, meg hogy ms fiókkal lépjek be, stb...)

@Lackoo84

Valszeg túl korai release, mint a win8 esetében is. Várd meg a 10.1-et, az talán egy fokkal jobb, és talán adnak valami strong privacy sablont is, ami kikapcsolja ezeket a keyloggeres marhaságokat. Legalábbis jó lenne felvetni az MS-nek, hogy ez így nem okés... Vagy marad a szokásos fogyasztói véleménynyilvánítás, ha nem értenek a szép szóból, és egyszerűen nem vesszük meg.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#58) gerii válasza inf3rno (#57) üzenetére


gerii
addikt

Apple hogy állhat ilyen téren?

(#59) inf3rno válasza gerii (#58) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Fogalmam sincs, sosem veszek apple terméket, nem szeretem, hogy agyon van hypeolva.

Buliban hasznos! =]

(#60) camiIIus válasza inf3rno (#57) üzenetére


camiIIus
tag

Ráadásul régen az adatbányászat miatt csináltak google ellenes kampányt. Segget csináltak a szájukból, na nem mintha akkor hitelesebbek lettek volna.[link]

[ Szerkesztve ]

(#61) Lackooo84 válasza inf3rno (#57) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Visszapakoltam a win 8.1-et, akarom telepíteni a frissítéseket, erre a win 10-re lehet csak frissíteni, ha kiveszem a pipát akkor is csak azt akarja letölteni, ez egy vicc....

The Truth is out there...

(#62) Eastman


Eastman
őstag

Ez megint csak nekünk probléma akik más rendszerben nőttek fel. A mostani gyerekek, a "tablet nemzedék" beleszülettek ebbe az állandó megosztásba (anyjuk, apjuk ezt teszi), fel sem merül majd bennük problémaként a cikk témája. Talán "úttörő" most ebben a M$, és a következő generációnak már evidencia lesz ami most "ördöginek" látszik.

A világ nagyválalatai nem engedhetik meg maguknak, hogy ne előre, a jövő trendjeiben és fogyasztóiban gondolkodjanak.

Az okosfon akksikkal ugyan ez a helyzet. Nem hiszem el, hogy még nem tart a háromnapos használati időnél a megfizethető technológia. Egészen egyszerűen a cél, hogy napi szinten törődj a telefonoddal, néha többet mint a nőddel / családoddal. Mindig "etetni" meg ápolgatni kell ezt a szrt. Tekintve, hogy a japók már egy azaz egy évig energiát szolgáltató kisméretű akksit készítettek, meggyőződésem, hogy az alapfelvetéshez hasonlóan szénné szpatják ezzel az embert. Hejj!

És látod, lehet, mert szpatnak vele téged is, meg engem is. Üzemeljen csak egy hétig, bökje meg!

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#63) Kékes525


Kékes525
félisten

" Azt javasolja a redmondi vállalat vezetőjének, gondolja át újra az üzleti stratégiát, adja vissza az emberek döntési jogát" Teljesen egyetértek. Adjanak, ahol lehet választási lehetőségeket. Ha ezt nem teszik meg, akkor ez a Windows is a süllyesztőbe kerül.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#64) spammer válasza gyurkikrisz (#52) üzenetére


spammer
veterán

Komoly cégeknél pont, hogy szigorú(bb)an veszik az ilyesmit. Te pedig rettentően naiv vagy.

De az igaz, hogy nem kell sem bepipálni, sem használni a rendszert és akkor problem solved. :))

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#65) gyurkikrisz válasza VIC20 (#53) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Az, hogy mielőtt valaki telepíti, bepipálja azt hogy elolvasta, és elfogadta. Szóval te, elfogadtad hogy adatokat küldesz nekik. Akkor mi is a probléma?

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#66) #72042496


#72042496
törölt tag

Állítólag a legutolsó menühöz is van kapcsoló, csak le kell scrollozni (a gördítősáv nem látszik, de ez szerintem szándékos).

Az egyik legfontosabbat nem találtam a cikkben: ha az ember feltelepítette a rendszert, akkor ezeket utólag ki/be tudja-e kapcsolni, és ha igen, hol.

(#67) Воланд válasza #72042496 (#66) üzenetére


Воланд
titán

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#68) Kékes525 válasza Воланд (#67) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi, ez nekem is hasznos. :R

Azért furcsa, hogy szinte minden PRIVACY options default on.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#69) Воланд válasza Kékes525 (#68) üzenetére


Воланд
titán

mert express settings-et valasztottam a frissiteskor. ilyenkor semmire nem kerdez ra.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#70) Kékes525 válasza Воланд (#69) üzenetére


Kékes525
félisten

Viszont, ha nem azt választod, akkor sokkalta lassúbb a telepítés. Valószínűleg legtöbb ember az express settings-et fogja választani.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#71) Воланд válasza Kékes525 (#70) üzenetére


Воланд
titán

annyival lassabb, amig a user elolvassa a cikkben is lathato kapcsolokhoz tartozo leirast.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#72) Kékes525 válasza Воланд (#71) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez tiszta. Azonban a lustaság nagy úr és ezért fogják az express settings-et választani, másrészt azért is, mert nem igazán tudják, hogy ez mivel jár a gyorsaságon kívül. Ezt használja ki a Microsoft.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#73) hibavissza


hibavissza
veterán

Ezek teljesen betegek a mikrofosnál. Micsoda görény banda. Miért nincs natív Adobe CS linuxra :O

[ Szerkesztve ]

(#74) Воланд válasza Kékes525 (#72) üzenetére


Воланд
titán

le van irva, hogy mivel jar.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#75) Syl válasza hibavissza (#73) üzenetére


Syl
nagyúr

Én sokáig VirtualBox+Win7+Adobe CS6 gépen dolgoztam :B És egyre sűrűbben gondolok arra, hiba volt "fizikaira" cserélni a környezetet.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#76) Kékes525 válasza Воланд (#74) üzenetére


Kékes525
félisten

Ha a telepítésnél (közben) akkor korrekt, ha máshol (cikkekben, nyilatkozatokban stb.), az nem elég, mert a legtöbb user nem olvassa ezeket.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#77) Syl válasza Kékes525 (#76) üzenetére


Syl
nagyúr

Le van írva, csak olyan épölösen, mézesmázas csomagolásban.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#78) xkraiusx


xkraiusx
tag

Tegnap én is felraktam ezt a jószágot, még az nap vissza is ment a 7.
LoL kb 7 másodperc után leállította a gépet, ezt követően kb 10 perc volt a bootolás (csak addig míg asztalra kerültem, de továbbra is pörgette HDD-t mint a barom) A telepítés kb 1 óra volt ami szerintem sok.
Az ikonok, minden ugyan úgy néz ki mint 8-ban, semmi új design!
A poén meg az hogy DirectX-et kellet frissítenem egy olyan OS-en ami 3 napja jött ki! (dx9-sem volt fent)
Lassacskán megszületik az új EA!

(#79) Meteorhead válasza Воланд (#46) üzenetére


Meteorhead
aktív tag

@woland&Romvr&Syl:

Abszolút egyetértek. Miért van az, hogy az emberek nem kapják fel a vizet azon, hogy a Google MINDENT tud róluk, amiatt hogy az ő keresőjét használják és mindenhol ads.google... reklámok pörögnek? (A Google Drive-ról és GMail-ről már ne is beszéljek.) Nem furcsa, hogy ha megnézek 5 olasz apartmant online, akkor utána 2 hónapig toszkán szállások reklámai pörögnek a Phoronixon??

Tetszik, nem tetszik, ezek a mammut cégek tudnak rólunk mindent.

Van ismerősöm, aki azért kapcsolja ki a Lumiáján a internet böngészés tömörítését adatcsökkentés céljából, mert ugye egy távoli gép tölti be a tartalmat, tömöríti be és továbbítja a mobilnak; ergo valakinél összegyűlik a teljes böngészése. (Szerintem https-nél nem tud, ahol egyedül számít, de lényegtelen.) Ez megnyugtatja őt, pedig kb. másik 3 cég is tud a böngészéséről mindent.

Mindenki tudja, hogy az összes keresőmotor abból fejlődik, hogy használják. A felhasználó visszajelzéséből tanul, hogy mi volt jó találat, és mi nem. Miért olyan iszonyatosan nehéz elfogadni, hogy léteznek más szolgáltatások is, amik a használatból tanulnak??? A prediktív szövegbevitel, a kézírás felismerése, a hang feilsmerése... Egyetértek Wolanddal, pont ezek az arcok, akik teljes mellszélességgel kikapcsolnak mindent, ők fognak sírni, hogy Cortana még nem ért magyarul. HÁT HONNAN A PI**ÁBÓL ÉRTENE MAGYARUL?? Onnan, hogy már betéve tudja a Révai Nagy Lexikont, és látott már annyi élő magyar írást/beszédet, hogy megértsen téged.

...na mindegy.

(#80) kibergx


kibergx
csendes tag

Oh szegeny ms megszakad h kihozzon egy jo rendszert? Bassza meg magat! Eletemben amennyit szivtam az ms ertelmetlen hulyesegei miatt nha azt inkabb hagyjukb de tobb lenne leirva mint 5 oldal... Komolyan az apple ennyire nem undorito ceg, annak legalabb nincs gond a rendszerevel. Èp eszu ember nem tesz bele olyan kikapcsolhatatlan funkciokat egy rendszerbe mint pl. minden egyes sd kartyara masolasnal megkerdi h biztos folytatom mert lehet az eszkoz nem tudja lejatszani. Stb..

(#81) Romvr válasza Воланд (#67) üzenetére


Romvr
őstag

Azért azt is érdemes kiemelni hogy ez csak az ALKALMAZÁSOK adatokhoz és eszközökhöz való hozzáférését vezérli. A RENDSZER hozzáférését NEM. Illetve a Diagnostics and Usage Data -> Basic-re állításával is küld adatokat a rendszer. Enterprise-ban 0 értékre állítva is futnak a Diagnostics / Telemetry / Tracking service-ek a háttérben.

És nekem ezzel van a fő problémám. Hogy azt hitetik el veled hogy ha "kikapcsolod" (amit eleve csak az Enterprise verzióban lehet és csak Group Policy-ben) akkor az ki van kapcsolva, holott nem! Automatikusan indulnak akkor is a Service-ek, pedig azt várnám hogy ha már kikapcsolom akkor disabled-re állítja őket, ha nem is törli a rendszerből.

Másik dolog az Update ami teljesen leakasztotta nálam a ékszíjat. Oké hogy a Home és a Pro verzióban ha akarod ha nem frissít minden szemetet a ami csak a gépeden van, de Enterprise verzióban sem lehet kikapcsolni, csak ha magát a Windows Update Service-t állítom le...
Kérdés: Miért nem engedi a Microsoft hogy a User kezelje a frissítések telepítésének gyakoriságát és módját? Windows 8.1-ben megtudták oldani a "Keressen frissítéseket, de én döntöm el mikor telepítem azokat" opció beiktatását. Ott ki is tudtad szelektálni hogy ezt igen, azt nem akarom. Itt csak azt döntheted el hogy "Használom tovább a Windows10-et vagy törlöm a p*csába és visszateszem a 7/8.1 -et"

"Mindenki tudja, hogy az összes keresőmotor abból fejlődik, hogy használják. A felhasználó visszajelzéséből tanul, hogy mi volt jó találat, és mi nem. Miért olyan iszonyatosan nehéz elfogadni, hogy léteznek más szolgáltatások is, amik a használatból tanulnak???"

Ennyi erővel az Offline reklámok cégeinek alkalmazottait is bármikor beengeded a lakásodba hogy "tessék csak áttúrni a fiókokat, benézni a fotóalbumokba és tessék itt vannak az orvosi papírjaim is" ? Az hogy a netet böngészve adatokat szolgáltatsz az egy dolog és az hogy a te géped fájljai között matatnak meg egy másik. A géped tartalma az magántulajdon, a böngészési adataid reklámcélú felhasználása is szemétség, de mivel ősidők óta használok reklámblokkolót ez nem izgat annyira.

"pont ezek az arcok, akik teljes mellszélességgel kikapcsolnak mindent, ők fognak sírni, hogy Cortana még nem ért magyarul."
Azok akik teljes melszélességel kikapcsolnak mindent, pont leszarják magasról Cortanat és valószínűleg angol nyelven használják a rendszert. Nálam sem tudom mikor volt utoljára magyar Windows telepítve.

[ Szerkesztve ]

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#82) Воланд válasza Romvr (#81) üzenetére


Воланд
titán

a feedback frequency-t never-re kell allitani.

az, hogy fut a service es az, hogy kuld-e adatot ket kulonbozo dolog, ezt wiresharkkal peldaul ki lehet deriteni. es ha mar wireshark, meg lehet nezni vele, hogy mi, mit es milyen gyakorisaggal kuld. persze ezzel meg senki nem foglalkozott, csak szepen felrevertek a veszharangot az eula elolvasas utan, de technikailag mar senki nem jart utana az adatgyujtes mukodesenek.

az update kezelese meg azert lett kiveve a felhasznalok kezebol, mert a windows 10-tol kezdodoen rendszeresen fognak erkezni az ujdonsagot is tartalmazo frissitesek, amik a fejlesztoi platformot is erinteni fogjak. es ha nem is nezzuk a fejlesztoi platformot, akkor meg mindig maradnak a biztonsagi frissitesek. amint tobb szereplot beengedsz a frissitesek kezelesebe az egyseges platform helyett kapsz egy szep toredezett platformot (lasd android). entreprise moge meg infra kell (wsus, wub) es maris lehet kezelni a frissiteseket.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#83) hibavissza válasza Meteorhead (#79) üzenetére


hibavissza
veterán

Szerintem teljesen félreérted az egész problémakört.
Az emberek nagy részének fogalma sincs mi folyik. Azt sem tudja mi is a google és valójában miből él.

A mikroszoft beállt a sorba és most már ő is csencselni akar a személyes adataimmal, de míg a google böngésző windowson jó esetben csak a böngészési adataimat lopja én a teljes magánéletemet rábízom redmondra ő pedig sunyiban alá akar íratni velem egy papírt, hogy mindenemmel azt kezd amit akar. Akár kiadja harmadik félnek.

(#84) Воланд válasza hibavissza (#83) üzenetére


Воланд
titán

"ő pedig sunyiban alá akar íratni velem egy papírt, hogy mindenemmel azt kezd amit akar. Akár kiadja harmadik félnek."

ezt megmutatnad, hogy pontosan hol is van ilyen az adatvedelmi iranyelvekben, hogy "mindenemmel azt kezd amit akar" es "kiadhatja harmadik felnek"?

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#85) Syl válasza Воланд (#82) üzenetére


Syl
nagyúr

Ez a Never beállítás akár azt is jelentheti, hogy nem kér engedélyt a küldésre.
Én nem tudom, csak találgatok.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#86) priti


priti
addikt

Nincs már digitális magánélet.

Hihetetlen, hogy a szakma még mindig nem fogta fel és sokan még mindig az adataikat féltik.

Hardverszinten az eladás pillanatában átjáró ház az egész, erre csürhe módra nekiáll azon remegni, hogy az MS mit logol meg mit nem. Amikor kiderül, hogy pl. már a HDD fw alapból nyitja az adatok lemásolásához szükséges kaput az eladás pillanatában, akkor meg csak vállat von, hogy hát ez van. Nem emlékszem a nagy forradalomra, pedig kiderült már hasonló.

Ami meg nem derül, ki az nem fáj ugye, de az MS telepítője, na az felháborítja a sok... Nem is tudom.

Növényt, növények e vagytok? Az a baj.

Hardverlesen

(#87) Воланд válasza Syl (#85) üzenetére


Воланд
titán

nem, nem azt jelenti. bar mondjuk tevedtem, mert az elso kapcsolo csak arra vonatkozik, hogy hasznalat kozben (teszem azt megnyitod az ertesitesi kozpontot, aztan amikor bezarod, akkor megkerdezi, hogy menynire volt hasznos ez) milyen gyakorisaggal kerjen feedback-et.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#88) tlac válasza Воланд (#87) üzenetére


tlac
nagyúr

pont ezt akartam írni, hogy szerintem a két dolog független, máskülönben nem sok értelme lenne, hogy Enterprise-ban van "none" opció is

de egyébként nekem az van beállítva, hogy sose kérdezgessen, mégis kérdez a lock screen-en...

(#89) Воланд válasza tlac (#88) üzenetére


Воланд
titán

az a kep egy pro-bol van. de a home is ugyan igy nez ki.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#90) Kékes525 válasza Syl (#77) üzenetére


Kékes525
félisten

Hát ez az.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#91) Romvr válasza Воланд (#82) üzenetére


Romvr
őstag

Az csak annyi hogy nem kérdezi meg hogy XY programmal mennyire voltál elégedett. Ami alatta van az a lényeg.

Nálad full, azaz memóriaképeket, fájlokat, leütött karaktereket, programok adatait, hogy mit mennyi ideig használsz...stb. azaz minden küld.

Ezt viszont csak az enterprise-ban lehet 0-ra venni, HOME és PRO felhasználók csak 1-es értékig (basic) csökkenthetik mikor nem mindent küld csak pár dolgot.

Ha jól sejtem nem kattintottál a "Learn more" linkre és olvastad el mit ír benne. Én amint megtettem raktam is vissza a jól bekonfigurált Win 8.1-emet.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#92) Kékes525 válasza Romvr (#91) üzenetére


Kékes525
félisten

"nem mindent küld" Kérdés az, hogy a nem minden pontosan mennyit és mit(küld) jelent.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#93) Romvr válasza Kékes525 (#92) üzenetére


Romvr
őstag

Hivatalosan ez a válasz:

"Basic information is data that is vital to the operation of Windows. This data helps keep Windows and apps running properly by letting Microsoft know the capabilities of your device, what is installed, and whether Windows is operating correctly. This option also turns on basic error reporting back to Microsoft. If you select this option, we’ll be able to provide updates to Windows (through Windows Update, including malicious software protection by the Malicious Software Removal Tool), but some apps and features may not work correctly or at all.

Enhanced data includes all Basic data plus data about how you use Windows, such as how frequently or how long you use certain features or apps and which apps you use most often. This option also lets us collect enhanced diagnostic information, such as the memory state of your device when a system or app crash occurs, as well as measure reliability of devices, the operating system, and apps. If you select this option, we’ll be able to provide you with an enhanced and personalized Windows experience.

Full data includes all Basic and Enhanced data, and also turns on advanced diagnostic features that collect additional data from your device, such as system files or memory snapshots, which may unintentionally include parts of a document you were working on when a problem occurred. This information helps us further troubleshoot and fix problems. If an error report contains personal data, we won’t use that information to identify, contact, or target advertising to you. This is the recommended option for the best Windows experience and the most effective troubleshooting."

"Who sees the diagnostic and usage information that’s collected through feedback and diagnostics?
Microsoft employees, contractors, vendors, and partners might be provided access to relevant portions of the information collected, but they’re only permitted to use the information to repair or improve Microsoft products and services, or third-party software and hardware designed for use with Microsoft products and services."

Ezek szerint tényleg senki nem olvassa el a vonatkozó dokumentáció :DDD

[ Szerkesztve ]

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#94) Воланд válasza Romvr (#91) üzenetére


Воланд
titán

"Full data includes all Basic and Enhanced data, and also turns on advanced diagnostic features that collect additional data from your device, such as system files or memory snapshots, which may unintentionally include parts of a document you were working on when a problem occurred. This information helps us further troubleshoot and fix problems. If an error report contains personal data, we won’t use that information to identify, contact, or target advertising to you. This is the recommended option for the best Windows experience and the most effective troubleshooting."

szoval hol van ebben, hogy mindig mindent gyujt es nem csak hiba eseteben tortenik adatkuldes? mert ez az error reportingra vonatkozik. meg most komolyan arrol a szolgaltatasrol vitatkozunk, ami mar kb visto ota letezik?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#95) Romvr válasza Воланд (#94) üzenetére


Romvr
őstag

"Windows 10 generates a unique advertising ID for each user on each device. That can be used by developers and ad networks to profile you. "

Szóval mi is a valóság?

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#96) Воланд válasza Romvr (#95) üzenetére


Воланд
titán

de basszus, te ket kulonbozo dolgot mosol ossze. amit most ideztel az az advertising id-rol szol, amire ez vonatkozik, a fentebb bemasolt szoveg meg az error reportingra meg a direkt feedback kerdesekre.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#97) camiIIus válasza priti (#86) üzenetére


camiIIus
tag

Nagy mennyiségű adatot csak akkor lehet szerezni, ha fizikailag el lopják a hdd-t. Ramdisk ez ellen jó.

(#98) Kékes525 válasza Romvr (#93) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi! "Ezek szerint tényleg senki nem olvassa el a vonatkozó dokumentáció" Én írtam! :D

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#99) tlac


tlac
nagyúr

a dmwappushservice service pontosan mire való?

(#100) Yllgrim válasza Воланд (#94) üzenetére


Yllgrim
őstag

Nem tudom te melyik vilagban elsz, a Microsoft amerikai ceg, amerikai torvenyek vonatkoznak rajuk, ha ott barmelyik ugynokseg informaciot ker ki ki kell adjak. Te nem amerikaban elsz megis kiadjak, mert last elso mondat.

Az is regota tudott hogy azokat az adatokat amiket visszakuldesz felhasznaljak masok is, passziv adatgyujtesnek hivjak, azt az adatot szepen berakjak egy nagy adatbazisba es ennyi. Nezd meg ezek mivel foglalkoznak, kik az ugyfeleik es aztan mond el megegyszer amit leirtal hatha megerted hol a hiba :)

Kint a szinfalak mogott nagy a szajuk, hogy ezt igy nem lehet, meg ugy nem etikus aztan meg ha jon egy keres orommel teljesitik...

Szoval nem biztos hogy ajnarozni kellene oket meg vedeni, ugyanolyan szemet ceg mint a tobbi masik, beloled elnek, te meg mosolyogva onkent jarulsz ehhez hozza :C Ha neked ez igy jo, hajra, masokat ne vezess felre.

[ Szerkesztve ]

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.