Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) arnyekxxx válasza #27070592 (#145) üzenetére


arnyekxxx
veterán

egészségesebb mint az átlag európai (betegségektől most eltekintve

jaja, ha a betegségektől eltekintünk akkor egészségesebbek.

Én pl ha eltekintek attól, hogy kevesebb pénzem van mint a billgécnek akkor gazdagabb vagyok mint a billgéc.

nem jól mérhető paraméter, az az életminőség

ezért is nem állnak sorba a magaséletminőségű afrikaiak, hogy gumicsónakkal átevezve egy kisebb tengeren bejussanak ebbe az alacsonyéletminőségű gyógyszerzabáló európába.

Oh wait...

fölösleges szavakon lovagolni

hubammeg

[ Szerkesztve ]

(#152) #27070592 válasza arnyekxxx (#151) üzenetére


#27070592
törölt tag

Ha van valami, ami tökéletesen akadályozza az érdemi vitát, az a masszív demagógia.
Hagyjuk is. :U

#Tikakukac: goto152
egyébként afrikai diktátoroknak szoktam exclusive kőkoporsót faragni. de csak felkérésre.

[ Szerkesztve ]

(#153) Tikakukac válasza #27070592 (#145) üzenetére


Tikakukac
titán

Zseniális.

Mivel foglalkozok egyébként?

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#154) vicze válasza #27070592 (#150) üzenetére


vicze
félisten

"fölösleges szavakon lovagolni"
Amíg minden mondatod olyan bődületes baromság, hogy migrénem van tőle valóban nincs sok értelme ennek. :)

@Tikakukac:
"Mivel foglalkozok egyébként?"
Ööö, te vagy a kapitány? ;]

[ Szerkesztve ]

(#155) petymeg válasza Tetsuo (#146) üzenetére


petymeg
addikt

Akkor megvan az én két gyerekem mér ilyen beteges, állandóan náthásak ilyenkor.
Császár után nem kenték be őket sunaszafttal.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#156) arnyekxxx válasza #27070592 (#152) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Neked komoly bajod van a létező valósággal.

(#157) Tikakukac válasza #27070592 (#152) üzenetére


Tikakukac
titán

Izginek hangzik. Az eddig olvasottak alapján lehet ki kéne lépni a fényre néha a kőfaragóból :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#158) arnyekxxx válasza petymeg (#155) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Látod az afrikai gyerekek nem náthásak.

az aláírásod 10pontos és 6évessel is működik :)

[ Szerkesztve ]

(#159) #27070592 válasza petymeg (#155) üzenetére


#27070592
törölt tag

A makacs tél végi náthának több köze lehet az alacsony 25(OH)D szinthez, lehet h érdemes lenne megmérni náluk.
De itt ki is szálltam a topicból. Mindenki súrolja rendszeresen a mobilját, nehogy...

(#160) bkercso válasza WhiteWalker (#3) üzenetére


bkercso
nagyúr

Remélem, olyan gyakran tisztítod a telefonod, kulcsod, sapkád stb., mint ahogy kezet mosol. Kp. vagy bankkártyahasználat után pedig kézmosás nélkül nem nyúlsz semmihez, amit utána nem akarsz tisztítani. :U

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#161) bkercso válasza Sendrov (#12) üzenetére


bkercso
nagyúr

Hiába fér bele a telefon az UV-sterilizálóba, ha a másik oldala sötétben marad. Felteszem, írja a kézikönyv, hogy nagy dolgokat meg kell benne fordítani (?). Felteszem, ezt is mindenki elolvassa, aki ilyet vesz. :)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#162) fehér_ember válasza RetepNyaraB (#75) üzenetére


fehér_ember
addikt

Én is így csináltam eddig is. Papírtörlőt először "jobban" átáztatok alkoholos ablaktisztítóval (persze azért ne csöpögjön/folyjon belőle, rányomva se) és azzal alaposan áttörölgetem a telót. Majd mégegyszer, de akkor már egy sokkal kevésbé átáztatottal (amivel ha letörlöm, akkor utána szinte egyből szárad/párolog is; tehát nem marad foltos/csíkos/pöttyös).

Persze azt nem tudom hogy baciknak mennyire árt, de szempre patyolattiszta lesz :D

[ Szerkesztve ]

(#163) gameradam89 válasza AliceWake (#17) üzenetére


gameradam89
csendes tag

Én dettól törlőkendőt használok ;) Jelentem egészséges vagyok :D ( le is kopogom) . Most döbben rá mindenki , hogy az élet nem strerilizált ????!!!! Ez eddig sokaknak nem esett le ? Sokan azt hiszik ( bocsánat a kifejezésért ) Istennek képzelik magukat, vagy mikor azt hiszed ,hogy ha meglőnek akkor át se megy rajtad a lövedék :D Jó reggel kívánok ez a Föld nevű bolygó élő organizmusokkal. Ne már emberek . Tessék odafigyelni magunkra és akkor nincs gond. Nem csak most kell mindenkinek a másikkal segítőkésznek lennie bárkivel szemben és udvariasnak , hanem az év 365 napján is ! Nagyon ritkán írok ,de ez most kikivánkozott belőlem !

[ Szerkesztve ]

(#164) AliceWake válasza gameradam89 (#163) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

Természetesen és általában mindenre is jó és elég az összes ilyen, drogériában kapható háztartási tisztító és fertőtlenítő szer.

A kérdés itt most az volt, hogy ha valaki jól leköhögi a telefont, mit kenjen rá, hogy elpusztítsa a kórokozókat, esetlegesen akár a Covid-19-et. Nem háztartási tippeket közöltünk és nem véletlen, hogy ilyen jellegű anyag pont most ment ki.

[ Szerkesztve ]

Non omnis moriar.

(#165) somogyib válasza fehér_ember (#162) üzenetére


somogyib
őstag

"azt nem tudom hogy baciknak mennyire árt"

Annyi biztos, hogy nem használ nekik.
Egy egyszerű kézmosásos gyakorlat Semmelweisnek is bejött 170 éve, pedig ő még a baktériumokat sem ismerte. :)

(#166) arnyekxxx válasza AliceWake (#164) üzenetére


arnyekxxx
veterán

ha te köhögöd tele vírussal a telefonod akkor szvsz tök mindegy sterilizálgatod-e 2óránként, más meg miért/hogy köhögné le úgy, hogy csak a te telefonod lesz vírusos? Vagy te is beállsz 2óránként egy UVC zuhanyba?

"Nem háztartási tippeket közöltünk"

Pedig annak több értelme lenne, szerinted 10millió magyar mobiltelefonból hány fog UVC-t látni a következő mondjuk 2 hónapban?

(#167) somogyib válasza arnyekxxx (#166) üzenetére


somogyib
őstag

"ha te köhögöd tele vírussal a telefonod akkor szvsz tök mindegy sterilizálgatod-e 2óránként"

Hát a mostani helyzetben éppen, hogy nem tökmindegy.
Leköhögöd vírussal, nyomkodod tovább, aztán meg felszállsz a buszra és ugyanazzal a kézzel végigtapicskolod a kapaszkodókat...

Természetes, hogy mindenki úgy van vele, hogy el ne kapja, de azt már sokak leszarják, hogy ha esetleg hordozó vagy, azért próbáld meg megelőzni a továbbadást.

[ Szerkesztve ]

(#168) arnyekxxx válasza somogyib (#167) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Amennyiben a zsebedben hordot a posztbeli varázsdobozt és abban tartod a telefonod, valamint a kezed is minden köhintés után lemosod útközben akkor valóban nem lesz tőled vírusos a kapaszkodó.

A továbbadást elsősorban a nemráköhögéssel (maszk) és otthonmaradással lehet megoldani. Szerinted tényleg életszerű, hogy a bkvzó telefontaperoló minden köhögés (és minden a környezetében történt köhögés) után nekiáll a telefonsterilizálásnak meg kézferőtlenítésnek?

(#169) Tetsuo


Tetsuo
aktív tag

Azt nem látom a cikkben, hogy mennyi idő alatt fertőtleníti a telót?

(#170) collecting


collecting
tag

Feljebb kerdeztem, hatha valaki tudja, az olednek art az uv-c?

(#171) bkercso válasza arnyekxxx (#168) üzenetére


bkercso
nagyúr

Azért a fertőző / nem-fertőző dolog egy felületnél nem szigorúan 1-0 állapot. Egyetlen vírus ritkán fertőz, mert már a bőrön is vannak immunsejtek, nem beszélve a nyálkahártyákról. Egyén- és immunrendszerfűggő, melyik részen éppen mennyi vírusnak kell együtt lennie, hogy ne győzzék az immunsejtek a takarítást és a vírusok osztódni tudjanak. Ekkor fertőzhetnek.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#172) somogyib válasza arnyekxxx (#168) üzenetére


somogyib
őstag

"Szerinted tényleg életszerű..."

A mostani helyzetben vajon mi "életszerű"? ;)

[ Szerkesztve ]

(#173) arnyekxxx válasza somogyib (#172) üzenetére


arnyekxxx
veterán

A fentebb leírt szituáció a véleményem szerint semmiképp. De ezek szerint te se gondoltad komolyan.

(#174) AliceWake


AliceWake
HÁZIGAZDA

Nem pontosan értem a problémát, de maradjunk annyiban, hogy a telefont, mint minden használati tárgyat, illik rendszeresen takarítani, akár csak azért is, hogy ne nézzen ki ocsmányul. Erre pont megfelel mondjuk a szemüvegtörlő, nem is írtunk róla cikket, hogy helló, pucold le a telefonodat. Van, akinek természetes, akinek meg mondani kell, pont nem egy cikk miatt fog rászokni.
Jelen helyzetben viszont a fertőtlenítés is indokolt, mi erre igyekeztünk alternatívákat bemutatni, a doboz csak egy opció. Nem tudom például hányan voltak tisztában azzal, hogy a 98%-os alkohol miért nem optimális, ha konkrétan vírusokat (és egyebeket) akarunk gyilkolászni, vagy hogy a benzalkónium-klorid és a klórhexidin (számos bolti törlőkendő hatóanyaga) kevésbé effektív.

Non omnis moriar.

(#175) ígyvanferi válasza arnyekxxx (#142) üzenetére


ígyvanferi
addikt

A második bekezdés nem igaz, és pont az elsőben leírtak miatt.

"Valószínűleg mindenki tudja, csak nem sejti,..." - :DDD Épp valamelyik nap néztem újra sokadik alkalommal az Oscart.

(#176) Memmaao válasza AliceWake (#174) üzenetére


Memmaao
addikt

A cikk teljesen jó és hasznos. Én ebben a pillanatban éppen 12 órán keresztül viselek ffp2 maszkot a pécsi SBOn, mint műszakvezető orvos. Csak azért nem ffp3, mert abból nincs, csak akkor jut, ha bemegyek a covid elkülönítő részlegre. Evidens, hogy folyamatosan fertőtlenítem a kezem, ez eddig is az volt, még az is, hogy a telefonomat nem viszem a házba úgy, hogy nem fertőtlenítem le! Sajnos hosszú távon az IP védettség ugrik minden alkohol alapú fertőtlenítő esetén, mert a gumit kikezdi. A cikkben szereplő dobozhoz hasonló már itthon is beszerezhető.10e Ft körül, ugyan olyan, mint pl. a gearbest vagy banggood kínálatában lévők. Szóval a sok okos hozzászólás gazdájának: a minimum az, ha hazamész és a gyerek közelébe kerülhet a telefon, mert hagyod, hogy játsszon vele, vagy berakod az ágyba magad mellé,.este ott nyomkodod, akkor mielőtt belépsz az otthonodba, fertőtlenítsd azt. Remélhetőleg az ujjad sem nyomod a gyerek szájába, ha nem mostál kezet, a telefonodat se rágja!

My name is Bond, James... Dean.

(#177) Chaser válasza Memmaao (#176) üzenetére


Chaser
titán

tudsz valami hatásos kézápolót - korrigálni az alkoholos fertőtlenítők kevésbé áldásos hatásást -, hogy ne száradjon szét az ember keze? az enyém legalábbis nem valami jól tolerálja a fertőtlenítőket napi sokszor
én most sanitollal kínálom meg a csodafont, nem mintha olyan sűrűn kivinném a lakásból, úgy láttam nem bánt semmit

szerk:
gumikesztyűt kb nem kapni, ahogy kb maszkot se, legalábbis ahol mi szoktunk boltolni'

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#178) AliceWake válasza Memmaao (#176) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

:R

Non omnis moriar.

(#179) somogyib válasza arnyekxxx (#173) üzenetére


somogyib
őstag

A te általad írt szituáció szerintem sem.

De én most pl. ha a munkahelyről elindulok áttörlöm a telefonomat és egyéb használati cuccomat fertőtlenítő kendővel, és kesztyűt húzok.
Ha hazaértem kesztyű ki a kinti kukába, és az előszobában ismét áttörlöm a dolgaimat.

Lehet, hogy kicsit paranoiás vagyok de most ez van. :D

Erre gondoltam, amikor írtam, hogy alapesetben ez nem életszerű, de szerintem egy ilyenfajta hozzáállás lassíthatja a vírus terjedését.

[ Szerkesztve ]

(#180) somogyib válasza ígyvanferi (#175) üzenetére


somogyib
őstag

- Bárcsak figyeltem volna arra, amit anyám mondott amikor fiatal voltam.
- Miért, mit mondott?
- Nem tudom, nem figyeltem.

:DDD

(#181) Memmaao válasza Chaser (#177) üzenetére


Memmaao
addikt

Nekem a Bioderma atoderm krém vált be. De ebben én elég márkahű vagyok, a gyerekek születése óta ABCDerm fürdetőjüket használjuk, magamnak az olaj fürdetőjüket, feleségem a krém fürdetőt. Nekünk évek óta bevált márka.

My name is Bond, James... Dean.

(#182) Chaser válasza Memmaao (#181) üzenetére


Chaser
titán

:R megpróbálom levadászni
niveát és garnier testápolót használok jobb híján, nem lenne rossz, csak 2-3 óránként kellene a kezemre kenni és 10-20 percig nem kell utána semmihez nyúlni, olyan adag kell hogy "hasson"

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#183) Braddock


Braddock
őstag

Köszi a hasznos cikket!

A kulcscsomó csak a mellékelt kép alapján jutott eszembe, még sosem mostam meg...
Mostantól alap lesz.

(#184) somogyib válasza Memmaao (#181) üzenetére


somogyib
őstag

Én most egy ilyet használok kütyü-fertőtlenítésre:

Neked, mint szakmában dolgozónak, erről mi a véleményed?

(#185) Quentin Ruby válasza Memmaao (#181) üzenetére


Quentin Ruby
senior tag

kérdésem: egészségügyi szövetből készült szájmaszk fertőtelítésére a mikrohullámú sütő jó lehet? Mondjuk egy 3 perces aktív kezelés?

CAPITAL AND COUNTY GOVERNMENT COMMISSIONER

(#186) Memmaao válasza Quentin Ruby (#185) üzenetére


Memmaao
addikt

Nem.

#somogyib: ez a kendő teljesen rendben van!

My name is Bond, James... Dean.

(#187) nicu71 válasza Braddock (#183) üzenetére


nicu71
addikt

anyám eddig is rendszeresen mosta ,fel is idegesített , sokszor ahogy percekig csörgette a mosdókagylóban.Most már én is mosom..ide jutottunk.

[ Szerkesztve ]

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#188) Braddock válasza nicu71 (#187) üzenetére


Braddock
őstag

Ennyi az előnye, hogy ha egyszer vége lesz, akkor jobban fogunk figyelni a higiéniára, mint előtte.

(#189) Tikakukac válasza Braddock (#188) üzenetére


Tikakukac
titán

Bár így is lenne. De az ember nem így működik :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#190) trialboj


trialboj
őstag

Hello,

Ma sokadjára letöröltem a telefonom alkohollal, miután kint jártam, és elszállt az ujjlenyomat olvasó, sehogy sem működött, pedig tiszta volt és száraz.
Újra regisztráltam és szerencsére ok, de felmerült bennem, hogy esetleg ezzel a tisztogatással szétmaratom a szenzort.
Az érdekelne hogy mivel lehet/szabad/érdemes/hatásos jelenleg tisztítani a telefont, ami ezt az új szuper baktériumot elsöpri, de a telefonban nem tesz kárt.

Köszönöm.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#191) Tikakukac válasza trialboj (#190) üzenetére


Tikakukac
titán

Első körben ez a tömény alkoholos dolog amit nyugodtan el lehet felejteni.

Eseted pedig a véletlen egybeesések tökéletes példájának tűnik. Az alkohol valóban remek dolog, de memóriát nehezen töröl :P

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#192) la_cc


la_cc
addikt

Ötlet, hogy hol lehet venni ilyen fertőtlenítő kendőket esetleg? :U

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#193) Memmaao


Memmaao
addikt

Én ilyet vettem: sterilizáló doboz
Olcsóbb, mint gearbest-ről vagy banggood -ról rendelve.

[ Szerkesztve ]

My name is Bond, James... Dean.

(#194) trialboj válasza Tikakukac (#191) üzenetére


trialboj
őstag

Miért kell elfelejteni az alkoholt? 70%, nem az az egyetlen dolog ami képes fertőtleníteni a kezed/dolgokat?

Nem azt írtam hogy kitörölte a memóriát, hanem hogy lehet megmarta az olvasó felületét, vagy ami valószínűbb és remélem inkább ez volt, csak az ujjlenyomatomat csípte meg picit, és ezért nem találta.

Valós megoldás csak nem érkezett, mivel tisztítsuk a telefont?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#195) Tikakukac válasza trialboj (#194) üzenetére


Tikakukac
titán

Írom megint, mert szelektív lett, essünk neki ismét:

"Első körben ez a tömény alkoholos dolog amit nyugodtan el lehet felejteni."

Ha 70%-ra hígítottról van szó, akkor pedig nincs gond, ha 10 éve működik laptopra és teló meg tabra, gyanúsan nem most kezd majd el nem működni.

Nem azt írtam hogy kitörölte a memóriát, hanem hogy lehet megmarta az olvasó felületét

És akkor hogyan lehetett utána felvenni az ujjlenyomatokat megint? :B

és remélem inkább ez volt, csak az ujjlenyomatomat csípte meg picit, és ezért nem találta.

Megcsípte, az visszacsípett és utána már megint ment. Nem így működik, szerintem magad is rájöttél, hogy ez erős logikai hurok ami csak szorulni tud.

Tökéletes az így bekevert alkohol, de mehet a Clin is, Dettol meg ég tudja micsoda. Túl van megint tolva az egész, basszus évente ha 3-an megkérdezték mivel takarítjuk a gépeket. Most robban fel az internet :N

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#196) Tetsuo válasza Memmaao (#193) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Ha az olcsóságra mész... akkor jó.

(#197) Memmaao válasza Tetsuo (#196) üzenetére


Memmaao
addikt

Gondolom tenger tapasztalatod van UV sterilizáló dobozzal... :U

My name is Bond, James... Dean.

(#198) Tetsuo válasza Memmaao (#197) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Ha az olcsóságra mész, akkor jó lesz az is - ehhez nem kell szakértőnek lenni. ;)
Hogy valaki orvosi fizetésből az egyik legolcsóbb sterilizálót vegye, és még dicsekszik is az árával, márka és valós kép nélküli terméket mutogatva az khm...

(#199) Memmaao válasza Tetsuo (#198) üzenetére


Memmaao
addikt

Ja, mert ha orvos vagyok, akkor a drága sterilizáló dobozt kell vennem?? Nem vagy te kicsit sznob?? Ugyan azon az elven működik, mint a másik. És a minősége is kifogástalan. Nem tudom most lefotózni neked, mert hétfőig nem jutok haza az ügyeletből, de ha otthon leszek csinálok róla fotót. Kettőnk közül szerintem te ülsz fordítva a lovon.

My name is Bond, James... Dean.

(#200) Quentin Ruby válasza Memmaao (#186) üzenetére


Quentin Ruby
senior tag

ok, köszi!
Ha kifőzöm lobogó vízben - mosógépben ritkán mosok 90 fokon - meddig tegyem?

CAPITAL AND COUNTY GOVERNMENT COMMISSIONER

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.