Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Tetsuo válasza #07746304 (#247) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

De ha valóban van időd, a videózás rejtelmeiben jobban is elmélyedhetnél. ;)

(#252) #07746304 válasza Tetsuo (#251) üzenetére


#07746304
törölt tag

Részletesebben ? :)

(#253) Tetsuo válasza #07746304 (#252) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Ha jól emlékszem, fényerő, képstabi stb. de mindenekelőtt a komozíció és a vágás, amin kell "csiszolnod". ;)

(#254) coolabácsi válasza Tetsuo (#253) üzenetére


coolabácsi
tag

Állványon volt a kamera, ahhoz minek stabilizálás :C

(#255) Chaser válasza Memmaao (#246) üzenetére


Chaser
titán

liftet hogy célszerű szerinted fertőtleníteni?
ugye átjáróház, tejjesen' jó ha nyakon öntik sanitollal, 1-2 óra múlva már nem ér semmit, vagy annyi ideig sem
kitaláltak itt valami csoda fertőtlenítést, elvileg az majd itt heteken keresztül sterilen tartja a liftet, van egy tippem h ez egy kicsit fake
viszont barátommal beszélgettünk múltkor, hatásos uv-t ha behajítanánaka liftbe, és mindig menne amikor a lift üresen van, az már működne? telefonos mókázás alapján igen, és folyamatosan megoldott lenne az esetleges oda nem való dolgok likvidálása

szerk:
de ezt én nagyon nem vágom, létezik ezekből nagyobb verzió, akár műtőkben, bárhol, ahol lehetne ilyet venni?

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#256) Reggie0 válasza Chaser (#255) üzenetére


Reggie0
félisten

Germicid lampanak hivjak, olyan mint a fenycso, csak teljesen atlatszo kvarcuvegbol van. Illetve mamar van kompakt fenycso kivitele. Hatranya, hogy ha valaki belenez akar a folyosorol eleg csunya kotohartya gyulladast lehet kapni, par perc utan pedig maradando lataskarosodast is, tehat az, hogy nincs senki a liftben meg nem biztos, hogy elegendo vedelem, ha van ablaka. Tovabba ozont termel es oregiti a muanyagokat.

[ Szerkesztve ]

(#257) Chaser válasza Reggie0 (#256) üzenetére


Chaser
titán

:R
nem lehet belenézni, működhetne mindig amikor üresben van a lift, ami műanyag benne van annak mámindegy' ( :
a "termelt" ózon káros az élő szervezetre?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#258) Tetsuo válasza Chaser (#257) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Az ózon mérgező, de nem vészes. Hamar elillan.
A liftben simán működhetne fertőtlenítő UV, de ahhoz úgy kell tervezni a liftet. Utólag beszerelni elég ócska lehet.

(#259) Chaser válasza Tetsuo (#258) üzenetére


Chaser
titán

ez egy ócska régi lift, nem fog rontani az összképen ha beépítik :) egyébként sem az esztétikum most a legfontosabb

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#260) mimey


mimey
tag

Sziasztok!

Rendeltem a linket shop-ból a tesztben szereplő UV-C sterilizálót.
Kipróbáltam 1 mosható és 2 sebészeti maszkkal. Főleg a mosható maszkon tapintásra és szaglásra is érezhető volt, hogy működik a doboz, de a linkelt review videóban láttam, hogy a tartóka (vagy mi a neve) uv reagens, tehát az UV-C hatására lila árnyalatúvá kéne váltania. Ez nálam egyszer sem történt meg. A védőfóliát eltávolítottam, az egész csomagot én nyitottam ki először, tehát nem használtat kaptam.
Illetve a videóban egy tesztpapír is van, amin a szöveg szintén reagál az uv-ra. Ez benne sem volt.
Aki mostanában rendelt ilyet, neki is ezek a tapasztalatai? Vagy küldhetem is vissza?

(#261) Lalee válasza mimey (#260) üzenetére


Lalee
aktív tag

Szia! Én két gépet is rendeltem tőlük, az egyik amiről a cikk szól, a másik meg egy ovális, de ugyanannyiba került. Egyikben sem volt tesztpapír és a szilikon tartó nem színeződik el.

(#262) Tetsuo válasza Chaser (#259) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Nem az esztétikumra céloztam.

(#263) mimey válasza Lalee (#261) üzenetére


mimey
tag

Szia!

Köszönöm a válaszod!
Arra jutottam így teszt hiányában, hogy valószínűleg működik a gép, mert egy érezhetően más szagra sterilizálás előtt és után, pl.: a maszk.

(#264) Reggie0 válasza mimey (#263) üzenetére


Reggie0
félisten

Ugy tudod tesztelni, hogy beleraksz egy telefont videocsetet elinditva es egy nagy cimletu penzjegyet, ugy hogy lassa a kamera. Ha valoban UVC jon belole, akkor az UV-s vizjelek piros szinben lathatoak lesznek.

(#265) Chaser válasza Tetsuo (#262) üzenetére


Chaser
titán

"A liftben simán működhetne fertőtlenítő UV, de ahhoz úgy kell tervezni a liftet. Utólag beszerelni elég ócska lehet."
akkor mire? ha esetleg kifejtenéd

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#266) Tetsuo válasza Chaser (#265) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Utólag beszerelve a lift belső részéhez igazítanák a fényforrást úgy-ahogy, míg együtt tervezve bizonyosan nem lennének részek, amik árnyékban lennének, anyagok, amiket nehezebb sterilizálni, ablak, amin kiszűrődik a fény, illetve a jelenlétet érzékelő szenzorok optimálisabban lennének elhelyezbe.

(#267) Reggie0 válasza Tetsuo (#266) üzenetére


Reggie0
félisten

Illetve alul levego befujas, felul kifujo nyilas, hogy az ozon a termelodesi helyehez viszonyitva hamar eltavozzon, ne az emberek feje fele aramoljon.

(#268) Lalee válasza mimey (#263) üzenetére


Lalee
aktív tag

Ha működés közben kinyitod akkor egy pillanatra még lehet látni, hogy a ledek lilán világítanak mielőtt lekapcsolnak.

(#269) trialboj


trialboj
őstag

Picit off de ugyanúgy kijelző.

A monitort hogy lehet normálisan letakarítani, hogy közel olyan állapotú legyen mint újkorában. Én már legalább 5 féle löttyöt kipróbáltam sok féle ronggyal de mint ugyanolyan mázgásan hagyta. Persze ez annyira nem látszik, csak ha ki van kapcsolva, de nem értem miért nem sikerül rendesen letakarítani.
Ugye itt matt műanyagról?, beszélünk nem ugyan az a helyzet mint a teló kijelzőjével amit szinte bármivel törlök, csíkmentesen tiszta lesz.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#270) somogyib válasza trialboj (#269) üzenetére


somogyib
őstag

Én a munkahelyen (és a itthon is) a clean ablaktisztítót használom papírtörlővel.

Tapasztalataim szerint ez lehozza a felhalmozódott dágványt. :)

[ Szerkesztve ]

(#271) Chaser válasza Tetsuo (#266) üzenetére


Chaser
titán

abból főzünk ami van, nem poénból szereltet be az ember ilyet, hanem most leginkább kényszerből, nyilván egy eleve olyanra tervezett lift jobb, az nem kérdés, de nyilván egy szükségmegoldásnak pedig nevében benne van mért születik

szerk:
somogyib
nekem is maximálisan bevált, bőven 1000 fölötti kijelzőt takarítottam meg vele
a papír a másik fontos része, minőségi legyen ami nem porzik szét, nem szöszöl

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#272) trialboj válasza somogyib (#270) üzenetére


trialboj
őstag

De a papír törlő nem hagy kis. papír maradványokat? A monitor képernyőjét nem lehet károsítani az ilyen erősebb szerekkek? Milyen anyagból van?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#273) somogyib válasza trialboj (#272) üzenetére


somogyib
őstag

Én a sima papírtörlőt használom, semmilyen nyomot nem hagy és nem is károsítja a monitorfelületet.

De mégegyszer: nem vagyok szakértője a témának, ezért írtam, hogy "tapasztalataim szerint".

(#274) Chaser válasza trialboj (#272) üzenetére


Chaser
titán

eggyel fölötted/alattad, tudom nagyon el van dugva
a te kedvedért direkt neked címezve:
jó minőségű papír - evidens -
nem bántja a kijelzőt, csak laza 1-2000 közötti notebookot takarítottam meg vele kompletten, kijelzőt is beleértve
sajátomat is azzal takarítom, valószínűleg úgy feltűnt volna már, ha bántaná az anyagát a szer

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#275) nicu71 válasza trialboj (#269) üzenetére


nicu71
addikt

Nagyon jo kérdés, örülök hogy felmerült. Én eddig sima desztillált vizes mikroszálas törlővel oldottam meg, igaz nem jellemző nálam a zsíros ujjlenyomatos taperolás, de ki fogom probálni a Cleant 😉

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#276) sherlock82


sherlock82
senior tag

Kipróbltam a clean + papírtörlős tisztítást. Teljesen jó, szerintem ennél több nem kell.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#277) Janoo_07 válasza Chaser (#274) üzenetére


Janoo_07
aktív tag

Laptop, monitor vagy bármilyen IT kütyü takarításra nekem a DM monitortörlő kendője jött be. Én nagyon ajánlom.

(#278) Fryskitt válasza Soltee1 (#16) üzenetére


Fryskitt
addikt

:W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W

Amúgy pedig....túl szép, hogy igaz legyen. Ahogy itt lehet olvasni.

[ Szerkesztve ]

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#279) arskeliss válasza toronyhaz (#2) üzenetére


arskeliss
friss újonc

Hali. Kérlek elmagyaráznád, hogy hogyan is képzeljem el és esetleg ismételjem el én is a folyamatot? Miután leragasztottad, teljesen belemártottad a fertőtlenítő löttybe? Nekem is takarítanom kell az Androidomat.

(#280) Novver válasza Janoo_07 (#277) üzenetére


Novver
senior tag

Denkmittel az a baj hogy nyomot hagy, foltos marad.

Life is a game... The game is my life!

(#281) OSERANSKY


OSERANSKY
junior tag

Kicsit megkésve, de sikerült beszereznem a cikkben is említett MovoMed Alcohol pads törlőlapot, 100db-os kiszerelés, heti 1 takarítással is durván sokáig kitart majd :)

https://pingvinpatika.hu/movo-med-alcohol-pads-torlolap-100x

(ha valaki rendelne / vásárolna)

[ Szerkesztve ]

If it’s not broken, keep fixing it until it is...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.