Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) somogyib válasza joey04 (#99) üzenetére


somogyib
őstag

Nekem meg az a tapasztalatom, hogy informatikai eszközök tekintezében éppen, hogy elhanyagolják az ilyesmit.

Sok notebookkal találkoztam amihez nem volt sok kedvem hozzányúlni - kb. két év ki tudja minek a maradékát kellett eltávolítani mire az érdemi (informatikai) munkához nekikezdtem. :)

És ezek nem csak lepattant userektől jöttek, hanem jól ápolt, láthatóan magukra adó hölgyektől is.

(#102) #12901120 válasza GoldhandRent (#70) üzenetére


#12901120
törölt tag

Nem akarsz blogolni arról, mi helyes, hogyan és miért? :D Gyűjtögess témákat, mint ez, aztán mehet is. Én tuti olvasnám. :))

[ Szerkesztve ]

(#103) Gunnarsson


Gunnarsson
friss újonc

Túl van ez a dolog lihegve. A Windex mindenre jó.

[ Szerkesztve ]

(#104) joey04 válasza somogyib (#101) üzenetére


joey04
titán

nem azt mondtam, hogy mi az általános, hanem hogy az itteni példák közül pár már kicsit túl van a józan ész határán. nálam. :R

(ezzel nem cáfolom azt, hogy az átlag trehány, igénytelen)

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#105) vicze válasza Piftuka (#97) üzenetére


vicze
félisten

"lézer nyomtatóval, és mellette állni is egészségtelen, illetve veszélyes?"
Igen.

[ Szerkesztve ]

(#106) Yeffy válasza #10949376 (#65) üzenetére


Yeffy
veterán

egyszeri hasznalatra, persze... ;] :DD

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#107) Wapmester válasza AliceWake (#33) üzenetére


Wapmester
senior tag

majd megsorozod shotival, mint itt ;] [link]

(#108) #89309696


#89309696
törölt tag

Fel nem tudom fogni, hogy ki képes háromnegyed órát ücsörögni a szarszagban telefont nyomkodva, mikor 5 perc az egész aztán utána lehet nyomkodni a kényelmes fotelben is. Újságolvasás ugyanez.
Akinek meg 40 perc kell ahhoz, hogy a leüléstől számolva meginduljon a végtermék, annak vagy nem kellett tojnia vagy valami bélbaja van.

(#109) movax


movax
őstag

Van zsírtaszító réteg a telefonképernyőn?? :D

(#110) somogyib válasza joey04 (#104) üzenetére


somogyib
őstag

Na igen, azért az igaz, hogy nem mindennap kell tűkötsimára törölgetni mindent, csak az alapvető higiénia legyen meg. :K

De pergettem ki már billentyűzetből is annyi morzsát, hogy abból egy komplett zsemlét összerakhattam volna. :D

(#111) rii


rii
nagyúr

a készpénz csokkal mocskosabb ... azutan én mar mindig kezet mosok par éve ...
a pénztarcaban meg mi lehet .........

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#112) HarleyCustom válasza #89309696 (#108) üzenetére


HarleyCustom
veterán

:D
Én sem értem, mi a jó abban, hogy őrzi a szarát valaki ahelyett, hogy lehúzná. Ül felette, mintha féltené, hogy valaki elveszi. :D :N

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#113) somogyib válasza #89309696 (#108) üzenetére


somogyib
őstag

"Fel nem tudom fogni, hogy ki képes háromnegyed órát ücsörögni a szarszagban telefont nyomkodva, mikor 5 perc az egész aztán utána lehet nyomkodni a kényelmes fotelben is"

Ezt lehet úgy is értelmezni, hogy 5 perc wc után szarjunk tovább a fotelben.

...de lehet, hogy csak félreértettem.

:DDD

(#114) RetepNyaraB válasza AliceWake (#81) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

"De vannak 400-700 nanométeres növénynevelő fénycsövek is"

növényevő fénycsöveket olvastam. Azt hiszem megyek pihenek kicsit.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#115) #89309696 válasza somogyib (#113) üzenetére


#89309696
törölt tag

Tulajdonképp a fotelben kényelmesebb, mint a kemény műanyag ülőkén. Csak utána vagy takarítani kell a fotelt vagy kidobni.

(#116) Lalee


Lalee
aktív tag

Sziasztok! Találtam róla egy videót. 8:18-nál mi az a műanyag rúd amit majd betesz a gépbe amikor beüzemeli és elszíneződik? Azt mindig bele kell tenni vagy csak valami tesztelő?

(#117) toronyhaz válasza #89309696 (#108) üzenetére


toronyhaz
aktív tag

Szerencsére nem tartozom olyan emberek közé de így te sem, akik gazdagok alul. Elég sok ember van ilyen sajnos és szarnak bele. Így akkor szó szerint is. Elég buták sajnos. Viszont van aki a munka alól húzza ki magát rendesen. Én meg csak annyit mondok hogy 8 perc és jövök :U

(#118) ricsi0307


ricsi0307
senior tag

Hát srácok ne haragudjatok, de három oldalt nem fogok elolvasni arról hogyan tisztítsam a telefonom, főleg hogy eddig is megoldottam.

(#119) Trevize1987 válasza Lalee (#116) üzenetére


Trevize1987
aktív tag

Mivel ez egy női cucc és nem telefonfertőtlenítő, csak hirtelen lett az 35ért, az a dolog egy sminkecsettartó (vagy bármi más tartó).

(#120) AliceWake válasza Lalee (#116) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

Az csak egy távtartó, ha olyan cuccokat teszel be. Én nem használtam, sminkecseteknél sem.

Non omnis moriar.

(#121) somogyib válasza ricsi0307 (#118) üzenetére


somogyib
őstag

Akkor csak azért írtál ide, mert...de miért is?

Most már kíváncsi vagyok, hogy te a tisztítást hogyan oldod meg.

A "srácok" meg gondolom nem fognak haragudni - meg talán AliceWake se, mert ő nem is "srác". :)

(#122) Tetsuo válasza Bog (#6) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Ez a cikk szerintem is hasznos volt, köszi!
A kérdés az, most mennyivel drágábbak ezek, mint a járvány előtt?

(#123) Tetsuo válasza Atomgeszi (#8) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Én oldószert (pl. alkohol) nem használnék napi szinten, mert tönkrevághatja a készüléket. Ez az UV meg elszínezheti a műanyag felületet, de ezt kipróbálnám...

(#124) Tetsuo válasza Soltee1 (#16) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Egyetértek, viszont a teló lehet full steril, attól még a napi "betevő" meglesz. ;)

(#125) ricsi0307 válasza somogyib (#121) üzenetére


ricsi0307
senior tag

Azért mert elolvastam volna ha nem egy regényt írnak le.

(#126) #89309696


#89309696
törölt tag

Betadine vizes oldata nem jó egyébként? Az mindenkinél is van.

(#127) collecting


collecting
tag

Venném nagyon, de félek, hogy az UV-sugarzas nem tenne jot se az oled-nek, se a kameraknak. Vagy oriasit tevedek? :B

(#128) Zé.


Zé.
tag

Spanyolországban szerdáig már többen haltak bele a betegségbe, mint Kínában összesen.
Mi lett volna, ha megtartják az MWC-t? Mert nem sokon múlt...
[link]

(#129) savliget válasza AliceWake (#72) üzenetére


savliget
tag

Szép estét Mindenkinek!

GoldhandRent fórumtársnak tökéletesen igaza van. Persze lehetne mondani, hogy ne rugózzunk a szavakon, de egy szakmai fórum esetében igenis helyesen kell alkalmazni a szakkifejezéseket még akkor is, ha a köznyelv esetleg helytelenül használja.

Fénytanban a következő elsődleges fényforrásokat különböztetjük meg:

1. Termikus sugárzó: ténylegesen adott hőmérsékleten sugároz (pl. izzó parázs, szénszálas izzó...), nem csak korrelált színhőmérséklettel jellemezhetjük
2. Gázkisülés: fénycsövek
3. Fotolumineszcencia: foszforeszkálás, fluoreszkálás
4. Elektrolumineszcencia: LED
5. Kemolumineszcencia: ide tartoznak pl. a világító "fesztiválkarkötők"
6. Biolumineszcencia: pl. szentjánosbogár

Többször jeleztem azt is, hogy helytelenül használjátok a fényerősség mértékegységének a nit-et a kijelzők jellemzését bemutató táblázatokban. Ez utóbbi a fénysűrűség mértékegysége a fényerősségé az 1cd (Kandela).

Tisztelem a munkátokat, elismeréssel tartozom értük, nem volt szándékomban senkinek a megbántása. Javító és nem kritikai szándékkal tettem a megjegyzéseimet.
Szerintem érdemes ezekre az apróságokra figyelni, megfogadni a tanácsokat, szükség esetén javítani, ezáltal válhat még korrektebbé és megbízhatóbbá az ország egyik legjobb mobilos oldala. ;) :C

További szép estét!

[ Szerkesztve ]

(#130) Lalee válasza AliceWake (#120) üzenetére


Lalee
aktív tag

Szia! Köszönöm a választ. Miért színeződik el? Sajnos nem tudok angolul, de a videón mintha magyarázná.

(#131) Tikakukac válasza savliget (#129) üzenetére


Tikakukac
titán

Ez a szakmai fórum esetünkben a Mobilarena, margón jegyezném meg, hogy ehhez mérd a szakmaiság ezen részét ;)

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#132) savliget válasza Tikakukac (#131) üzenetére


savliget
tag

Ha ezen fórum hatására csak néhányan helyesen kezdik el használni a szakkifejezéseket, az már jó dolog :D :R

(#133) la_cc


la_cc
addikt

Hetek óta nem találok ilyen fertőtlenítős kendőket... Mégis honnan a búsból lehetne Pesten szerezni ilyet? :(

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#134) Chaser


Chaser
titán

vannak itt bajok, párszor majdnem felröhögtem ( : - de a kiskutya alszik, pssssszt :) -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#135) beyruth82


beyruth82
veterán

Soha nem tisztítom a telefont, kezet sem mosok wc után(soha).A mobilt rendszeresen a wc-re hordom és avval a kezemmel tapicskolom amivel kitörlöm és néha még puszilgatni is szoktam a kepernyőt ha valami aranyosat látok a neten.Egész életemben nem költöttem összesen annyi pénzt tisztálkodási szerekre mint amibe ez az uv szűrő kerül.Az évenkénti néhány tucat gombás,herpeszes,gyulladásos,influenzás, megfázásos,ótvaros,rühes,orbáncos megbetegedéseken kívűl kutya bajom.Nem értem miért kell ennyire felfújni ezt a dolgot.Szerintem a túlzott tisztaság csak árt. :P

(#136) jUUh


jUUh
addikt

Így fél 1 felé végigolvastam a kommenteket... Ha ettől nem álmodok furcsákat. :DDD

Samsung Galaxy S23+

(#137) Memmaao válasza beyruth82 (#135) üzenetére


Memmaao
addikt

Remélem ez inkább valami hülye poén. De ha komoly, bízom benne, hogy se nem EÜ dolgozó, se nem vendéglátós vagy. Van UV sterilizáló doboz már 10e Ft körül. Én kórházban dolgozom. Minden műszak után fertőtlenítem a telefonomat. Egyéb esetben a gyerek közelébe se vinném!

My name is Bond, James... Dean.

(#138) HarleyCustom válasza beyruth82 (#135) üzenetére


HarleyCustom
veterán

:D

"Kezet foghatsz" akkor pár emberrel, nem vagy egyedül a klubban. ;]

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#139) HarleyCustom válasza Zé. (#128) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Mi lett VOLNA HA? :F
(imádom az ilyen értelmetlen mondatokat)

Nos, itt a kérdésedre a válasz.: Bármi, vagy annak az ellenkezője.
HA nagyanyámnak töke lett VOLNA, Ő lett VOLNA a nagyapám.

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#140) pècsimunkás válasza AliceWake (#17) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Én- 10 éve biztos- alkoholos általános törlőkendővel takarítom a telefonjaimat. Minden nap, néha többször is naponta. Mindegyik multinak megvan a saját márkása, jó mindegyik. Most éppen ezt használom: [kép] [kép]

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#141) #27070592 válasza joey04 (#99) üzenetére


#27070592
törölt tag

Itt Európában mostanában már a születéssel átestünk a ló túloldalára.
"Természeti" népeknél, ahol általában otthon történik a születés, többnyire bábaasszonyok közreműködésével, ott a megszülető kisember a legelső pillanataiban megkapja az anyukától annak teljes, bélben élő baktériumflóráját, ami szájon át le is jut a rendeltetési helyére. Részletekbe nem mennék bele, mindenki el tudja képzelni.
Nálunk viszont kórházban szülnek, mintha ez betegség lenne és nem a legtermészetesebb dolog a világon. Mániákusan takarított szülőszoba, anyukának egy szép nagy beöntés vajúdás közben, nehogy "baleset" történjen, vagyis a baba nem kapja meg ezeket a baktériumokat. A vicc az hogy már nem is tudja megkapni, mert anyuka is így született, ő sem kapta meg annak idején, tehát átadni sem tudja. A következmények még nem teljesen tisztázottak, (mert a jó esetben cirka hatezer féle, a beleinkben élő baktériumfaj szerepe sincs még alaposan letisztázva) de már ott tartunk, hogy különféle betegségek kezelésére felnőtt embereken fekália-transzplantációt hajtanak végre. 2020-ban. Mert a "modern" ember baktériumflórájának fele hiányzik.

(#142) arnyekxxx válasza #27070592 (#141) üzenetére


arnyekxxx
veterán

"Természeti" népeknél, ahol általában otthon történik a születés, többnyire bábaasszonyok közreműködésével, ott a megszülető kisember és az anyukája sokkal gyakrabban lesz halott kisember és halott anyuka mint itt a fujjkórházas európában.

Mert a "modern" ember baktériumflórájának fele hiányzik. mégis a modern ember sokkal tovább él mint a random "természeti nép"

[ Szerkesztve ]

(#143) hemaka válasza Zé. (#128) üzenetére


hemaka
nagyúr

Semmi, csak hamarabb jutottunk volna el ebbe az állapotba, ahol most vagyunk.

(#144) Tetsuo válasza HarleyCustom (#139) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Nem a mondat értelmetlen, hanem a hozzászólásod. Már miért ne lehetne eltöprengeni olyan dolgon, ami nem történt meg? Csak fantázia kell hozzá.
Az ezen kijelentéseken alapuló vita lenne értelmetlen.

(#145) #27070592 válasza arnyekxxx (#142) üzenetére


#27070592
törölt tag

Igen, ez tény, magasabb a csecsemő-halandóság pl. Afrikában, viszont ha túlélik a születést (és éhínség sincs) egy afrikai gyerek egészségesebb mint az átlag európai (betegségektől most eltekintve, a szuvas fogak számából egyértelmű)

A másik, jól mérhető tény a várható élettartam, ami tényleg magasabb a "developed" országokban, ami viszont annyira nem jól mérhető paraméter, az az életminőség. Elég csak a 60+-os modern átlagember napi gyógyszeradagját és az erre elköltött saját és állami költségvetésből származó pénzeket vizsgálni, de az sem ad pontos képet.

(#146) Tetsuo válasza #27070592 (#141) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Nyugaton már nem törlik meg a babát közvetlenül szülés után, hagyják, hogy a cucc egy része felszívódjon a baba bőrébe. Egyre több helyen császármetszéskor a vagináról vett kenettel kenik be a kicsi arcát, száját az immunerősítő baktériumflóra miatt.

(#147) vicze válasza #27070592 (#145) üzenetére


vicze
félisten

"ha túlélik a születést (és éhínség sincs)" = "az az életminőség"
Most poénkodsz? :U Mert nem vicces...
Wakandában biztos jó az életminőség...

[ Szerkesztve ]

(#148) petymeg


petymeg
addikt

Nekem nem koszolódik a telefonom, mert tok+üveg van rajta.
;]

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#149) hemaka válasza petymeg (#148) üzenetére


hemaka
nagyúr

Az enyém se, be van vonva nano robotokkal, megölik a vírust, a kezemet meg simogatják. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#150) #27070592 válasza Tetsuo (#146) üzenetére


#27070592
törölt tag

Igen, ez már előrelépés, ahhoz képest hogy tíz éve még köldökzsinór elvágása után fél percen belül ment a baba a vízcsap alá, hogy lesúroljanak róla minden "oda nem illőt", aztán ment is valamelyik kiságyba a többi, az anyjától hasonlóan izolált, ordító újszülött közé..

#vincze1: fölösleges szavakon lovagolni, az éhínség természetesen nem poén (naponta több mint harmincezer ember hal éhen jelenleg)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.