Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Vitamincsiga


Vitamincsiga
tag

A cikk tavalyi, a vége fele részletezi, a mem és a proci nélküli BIOS frissítések mikéntjét: [link]
A kérdés csak annyi, hogy ez miért nem alapfunkció...

Jó lenne egy varázsgömb ;-)

(#52) vensuns válasza Pug (#9) üzenetére


vensuns
csendes tag

Baromi egyszerű, bios frissítés proci nélkül, MSI legtöbb lapja tudja (mortar és tomahawk tutira) Asus crosshairek is, simán van egy usb port amibe ha egy fat32es pendriveon bedugod az új friss biost, akkor egy gombnyomással felfrissíti a BIOSt, és mehet bele az új proci.... csak ennek nem luxuskategóriának kéne lennie mint Asusnál, hanem alapnak mint MSI nál. Asrock meg Gygabyte meg nem is hallott ilyesmiről :D

(#53) Pug válasza vensuns (#52) üzenetére


Pug
veterán

I know that, a Sabertooth-om nekem is tudja. ;)

Az már megint más kérdés, hogy az alaplapokat nem az AMD gyártja, szóval eme funkciók hiányát rajtuk számonkérni, kissé röhelyes. :N

(#54) zither válasza Ribi (#22) üzenetére


zither
csendes tag

Új procit megrendel, kibont. Régi gépet bekapcsol (hiszen még elindul), UEFIt frissít. Újraindítás után már nem működik tovább, viszont már nem is kell, hiszen a frissítés lement. Régi proci ki, új be, bekapcsol, örül.

Kb. ennyi a forgatókönyv ebben az esetben. Ha a frissítés maga nem hiúsul meg, akkor nincs vele gond. Ha meg elakad valami, akkor úgy is csak valami dualBIOS megoldás mentheti meg az eszközt.

[ Szerkesztve ]

Zavard össze a világot: mosolyogj Hétfőn

(#55) Scarletiel


Scarletiel
senior tag

Felmerült bennem pár kérdés.
Ha most frissítenék Ryzen 5 3600-ra akkor a jelenlegi processzor és vga pároshoz képest mennyit nyernék a dologgal kizárólag játék tekintetében?

Jelenleg egy Intel I5 4590 3,3Ghz-es proci van egy MSI GTX 1070 Gaming X 8GB-al párosítva 16GB DDR3 rammal egy MSI Gaming 3 H97-es alaplapban.

Igazából meg vagyok most is elégedve a teljesítménnyel, csak sok helyen olvasom, hogy egy erősebb proci jobban kihajtaná a VGA-t. De mi számít jobbnak? Kb mennyivel fogja vissza a jelenlegi a 3600-hoz képest? Illetve a 3600-nak mi lenne a vége? Melyik VGA az amit még 100% kihajtana?

Egy B450-es Mortar lapba belemehet a 3600 kis OC-val?

Köszönöm a választ előre is. :R :R :R :R

(#56) Piistii válasza Scarletiel (#55) üzenetére


Piistii
tag

nekem 1060 melett +30 fps-t hozott átlagban néhol többet.i5 3570 volt elötte

(#57) tasiadam válasza Scarletiel (#55) üzenetére


tasiadam
veterán

Hát egy i5 édes kevés hozzá. :D Gondolj bele, hogy ha egy 3770K tudja rendesen egy 1070et kihasználni, ha húzva van.
Nem kéne hozzá OC. És szerintem 2080 is simán belefére a bottleneckbe.
AMúgy: Megnézheted ha listában van/lesz

[ Szerkesztve ]

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#58) Scarletiel válasza tasiadam (#57) üzenetére


Scarletiel
senior tag

Az igen. Egy jó 38%-ot fog a kártyámon. Azt hittem ennél többet bír... Annó úgy vettem, hogy ez mindenre is elég :/

Köszi az oldalt nagyon hasznos!! :R

(#59) tasiadam válasza Scarletiel (#58) üzenetére


tasiadam
veterán

Dehogy :D nekem 2500am volt a gtx960hoz, és kiderült, hogy hiába K meg úristen, nem tud semmit a 4 mag. Úgyhogy xeonra cseréltem. Igen, a 960 mellé 3,6ghz-n pörgő 1240 v2-re.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#60) Scarletiel válasza tasiadam (#59) üzenetére


Scarletiel
senior tag

De akkor itt igazából a magszám a lényeg és a freki? Mert még most is sokan mondják, nem kell 4 magnál több, úgy se fejlesztenek 8 magra stb játékot. Erre meg bukok 20-30 fps-t mert nem elég erős a proci, pedig a rendszer pörgős. :F

(#61) tasiadam válasza Scarletiel (#60) üzenetére


tasiadam
veterán

Hát 4 magra fejlesztettek, de evidens, hogy nagyobb multi játékoknál kell a 4+. Nekem BF1-ben mediumon ment 60fps 1080p a 2500al, megkapta a xeont, máris ultrán lett 50-60fps 64 slotos szerveren. Szóval... Ha alapokra kell, akkor 4 mag elég. De ha poweruser vagy, akkor kell a 4 mag 8 szál vagy a 6 mag és egyéb varrinások. Most igazából az intelnék a 8600k az, ami 1 magon eléggé erős, és van belőle sok. Syóval nem tudom, mi az aranyközépút. De szerintem a 6 mag az, ami már mindenképp kell.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#62) Scarletiel válasza tasiadam (#61) üzenetére


Scarletiel
senior tag

És arról nem tudunk valamit (tudom ez kb a legkorábbi alkalom amikor megkérdezhetem...) hogy a mostani ryzen után mi várható? Mert ezt az évet még kitolnám a jelenlegi konfiggal, aztán váltanék, úgy is jön ki a ddr5 ram ha minden igaz.

(#63) tasiadam válasza Scarletiel (#62) üzenetére


tasiadam
veterán

Én már most mondanám azt h nem éri meg. Mivel 2020ig lesz a ryzen, aztán valamikor új platform. Kérdés, hogy mit jelent az új. AM4+? Vagy teljesen új tokozás, méret stb? A második gen elején egy B450-el simán el lehetett volna élni még X évig. Most megveszed, és másfél év mulva ki is vonul az AM4. Mondjuk ha addig él, mint az am3+, akkor sokáig eláll.
Nehéz erre válaszolni. túl sok a HA. De mivel nicns jobb opció...
Én vettem zsír ujonnan, amikor megjelent a haswell, egy képet, elsőnek xeon (mindig az volt :D) egy celeront, 4gb ram, jó alaplap, táp, stb. Errefel most nem ér kb semmit. Belemegy 16gb ram, 4790K, és ugyan úgy max egy rtx2700et fog kihajtani.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#64) Scarletiel válasza tasiadam (#63) üzenetére


Scarletiel
senior tag

Mármint melyik része nem éri meg? Most váltani majd Ryzenre, vagy megvárni, hogy jövőre mi jön ki és arra váltani? Azt tudom, hogy pár év alatt elveszti az értékének jórészét a gép. Sajnos.. Igazából abba nem akarok belefutni, hogy most felújítok, mondjuk jövőre kijön a DDR5 vagy 2021-ben és akkor megint egy jelentős lépéssel hátrányba vagyok. Igaz az arany szabály, hogy ne várj ha van pénzed és akarsz fejleszteni, fejlessz mert mindig lesz mire várni. :DDD

(#65) tasiadam válasza Scarletiel (#64) üzenetére


tasiadam
veterán

Hát mivel se a DDR5, se újabb PCIe szabvány nincs a közeljövőben képben, plusz ezek 7nm-esek, minden lehetséges legújabb bennük van.
Abból viszont nem éri meg, hogy 2020 a vége a paltformnak.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#66) Yutani válasza tasiadam (#65) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ugyan, ne vicceljünk már! Hány évig lesz elég egy 8-12-16 magos Ryzen? Ennyi erővel 9900K-t se vegyél, mert halott platform. :U

#tarcsad

(#67) tasiadam válasza Yutani (#66) üzenetére


tasiadam
veterán

En nem azt mondtam, hogy nem lehet nem szabad, hanem azt, hogy megveszed most a lapot, es ennyi volt. Mig a masodik genes b450el jart volna a legjobban az ember, mert tudja, hogy jon bele meg x evig egy jo proci. Nekem is 7 eves 1155-om van, megis el vagyok vele. De boviteni mar nagyon nem tudom, foleg, hogy sata2-es, es egy 860 evo csucsul mellette, elegge visszafogva.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#68) snecy20 válasza tasiadam (#67) üzenetére


snecy20
veterán

Ha 7 éve tolod a régivel, akkor viszont nem értjük az ajvékolást. :D
A jelenlegi csúcs asztali prociknak garantáltan lesz még ugyanígy 5-6 jó évük.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#69) tasiadam válasza snecy20 (#68) üzenetére


tasiadam
veterán

Azert tolom ezzel, mert nem igenylem a jobbat. :D Nem fogok venni amugy sem uj gepet, vagy ha igen, az is persze AMD lesz. De perpill meg egy 6. gen i7 is upgrade lenne, de azalatt semmi sem elorelepes nekem. Akinek kell az i7 8 es 9. gen, az vegye. Nekem most a xeonom tudja azi, mint egy i3 8100, vagy egy 6-7. genes i5. A 960 melle szinten felesleges nagyobb. Es a napi fel-1 ora jatek mellett foleg felesleges.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#70) Scarletiel válasza tasiadam (#65) üzenetére


Scarletiel
senior tag

Köszi szépen a segítséget! :R :R

(#71) tasiadam válasza Scarletiel (#70) üzenetére


tasiadam
veterán

Nincsmit!

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#72) vensuns válasza Jesus_Shaves (#17) üzenetére


vensuns
csendes tag

értelmes ember nem vesz x570 es lapot egy közép alsó kategóriás 3600 mellé, hanem egy b450 essel használja ami fele anyniba (se) kerül. De ha esetleg valaki régóta AMDs meg ryzenes (pl én) akkor a vadi zsír új procit bele tudja rakni a több mint 3 éves x370es lapjába.. ezt Intelnél hol csinálod meg? Még akkor is csak 2 gen ig jók a lapjaik ha saját bénázásuk miatt socketet se váltanak, és simán mehetne 4 generáción kersztül ugyanaz a chipset.

(#73) kalozhun100


kalozhun100
őstag

Nincs valakinek BIOS frissítésre egy processzora? Lenne egy gyártótól kapott Asrock X370 Fatal1ty Gaming-ITX/AC lap, amin még a gyári BIOS van.

Samsung Galaxy S7 Edge

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.