Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mokó


Mokó
aktív tag

Na azt se gondoltam volna ezek az arcok Aladdin-nal nyomták valaha...Igy vagy úgy ,elöntött a nosztalgia.

(#2) Findzs válasza Mokó (#1) üzenetére


Findzs
addikt

szerintem minden akkor megjelent játékot kötelezően próbálgattak, hogy legyen mihez viszonyítani a sajátjukat

valószínűleg most is így tesznek a fejlesztők, egymástól lopkodnak ötleteket, vagy egyszerűen inspirációt

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#3) james001


james001
veterán

Mennyire old school :D
Doom a legjobb fps ami valaha megszületett,pont mostanában kezdtem újra játszani vele (PS3-on Doom 3 BFG Edition-ben),2-3 havonta elő kell venni :DDD

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#4) Mokó válasza Findzs (#2) üzenetére


Mokó
aktív tag

Meglehet,meglehet.

(#5) Dr.F.E.R.I. válasza Findzs (#2) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

00:30 - "We played all games on all systems"

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#6) Tomcat


Tomcat
őstag

Hát igen, régi szép idők...fiatalkorunk emlékei. Emlékszem mit össze nem szervezkedtem meg kunyeráltam mire nekem is meglett '94-ben (Copyparty Rules), és büszkén futtattam a verejtékkel megkeresett 486DLC-s Cirrus Logic VGA-s AT-s PC-men. Persze a PC speaker ciripelése "hang" gyanánt alap volt, mert a hangkártya akkoriban még luxuscikk volt, de 1 évvel később már jöttek a SounBlaster kompatiblis jumperelhető ISA-s "elérhető árú" hangkártyák. Gravis Ultrasound-on (később amikor megvettem) már valami fergeteges élmény volt játszani az akkori technológiákhoz képest ugrásszerűen fejlődésen keresztül ment hanghatások mellett amelyek a 320*240-es garafika mellett hihetetlenül sokat hozzátettek az egyébként is lebilincselő atmoszférájú játékélményhez. Ezek az élmények talán már soha nem jönnek vissza...
Csak egy dolgot sajnálok, azt hogy AMIGA-ra nem fejlesztettek, pedig akkoriban volt (lett volna) még benne potenciál. Kíváncsi lettem volna akkoriban egy AMIGA 1200-as AGA-s átiratra.

Tomcat

(#7) khron78


khron78
őstag

A nagy okosság megint. Ne egy platform játékot hasonlítsatok már egy fps-hez.
Jelenleg is ég és föld a grafika a kettő között. Más a célközönség, más a játékélmény.
93-ban a Genesis a végét járta, jött a Saturn meg a Playstation. Arra ott volt a Doom, meg a többi klónja.
Annak idején a Wolfenstein is azért szakított, mert FPS volt. A Doom meg azt fejelte meg, ahogy azt meg a Duke Nukem.
Ennyi.

(#8) Chp


Chp
őstag

Már viszonylag régóta elérhető ez a videó YouTube-on, mindenesetre megint megnéztem, mert jóérzés látni, hogy milyen családi a légkör az id-nél, és nem sürgeti őket semmilyen kiadó... :K

(#9) zone válasza Chp (#8) üzenetére


zone
őstag

"John Romero megosztott egy archív felvételt"
"Egy nem mindennapi felvételt tekinthettek meg most"

Öt éves a videó... nem értem miért van úgy beállítva, mintha ez valami újdonság lenne.

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#10) Chp válasza zone (#9) üzenetére


Chp
őstag

Nem tudom, talán így többen klikkelnek, vagy fene tudja. :B

(#11) DMG válasza Mokó (#1) üzenetére


DMG
senior tag

Tekintettel arra, hogy azzal kezdték, hogy a Mariot akarták PC-re portolni (csak a Nintendo-t nem érdekelte a lehetőség), miért lepődtél meg? :)

Amit ma megtehetsz, azt tegnap kellett volna.

(#12) Vistaboy válasza zone (#9) üzenetére


Vistaboy
veterán

Elnézést, nem tudtam, hogy ez öt éves videó, minden portál most adta le, én pedig még nem láttam, ezért újnak hittem. Kijavítottam a szöveget. Ami pedig a nem mindennapiságot illeti, valóban nem az, hiszen nem sűrűn láthatunk ilyen videókat, melyek a fejlesztők hétköznapi/kulisszák mögötti életét mutatják be.

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#13) Bird


Bird
addikt

Úttörők voltak a maguk idejében...Rengeteget köszönhetünk nekik! :R

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#14) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Ilyen az amikor a tehetség koncentrálódik és jó helyen van jó időben. Ha belegondolok, gyerek voltam mikor már ők letették a legnagyobb ütőkártyákat. Sajnos ilyesmit itthoni felsőoktatásban megtanulni nem lehet, nincs meg a tudás az egyetemeken és nem innovatív a szemlélet. Itthon ipar van és kész. Életem legnagyobb hibája volt, hogy magamtól nem kezdtem el foglalkozni. Annak idején azt hittem a gimnáziumban, hogy "majd az egyetemen, hiszen a tudásért megyek oda". Egy nagy ló****t, már elnézést!

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#15) BulletBill27


BulletBill27
aktív tag

Mindig érdekesnek tartottam az ilyen jellegű nosztalgia videókat :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.