Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Milyen érdekes, hogy ennek a 180 MB/s-os sebességhez elég a Sata 2 áteresztő képessége is. Bezzeg a Seagate új merevlemezének 140 MB/s-ához kell már a Sata 3 is. Há logikus... :DDD

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#2) gabor85 válasza Kendek (#1) üzenetére


gabor85
őstag

Jó megfigyelés :DD

(#3) darkarthur válasza Kendek (#1) üzenetére


darkarthur
senior tag

Nekem is pont ez jutott eszembe :DDD

Am kár, hogy drágák ezek a lapkák.

Samsung S23 Ultra 5G

(#4) D.Orion


D.Orion
veterán

Tök jó, hogy ha 90°-al elforgatjuk az új ketyerét, akkor csak kb fél cm-el keskenyebb az elődjénél. Ez egyáltalán nem mini, csak annyival jobb, hogy a kártyára hosszában van elhelyezve a csatlakozó.

[ Szerkesztve ]

(#6) Sanyix válasza Kendek (#1) üzenetére


Sanyix
őstag

6 gigabit éééted... a havernak istvánkának számít! ha gyorsan megvan akkor már tud a gépe írni a 9400gt 8gbyteos ddr2 memóriájába éééteeed! Ezért kell sata3. Na meg a 3 több mint a 2 tehát biztoss jobb.

[ Szerkesztve ]

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#7) bteebi


bteebi
veterán

Jó cucc azért ez, már csak jóárasítani kellene :).

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#8) DiVaD válasza bteebi (#7) üzenetére


DiVaD
senior tag

arra még várhatunk egy darabig :(
De én se bánnám ha lejjebb mennének az SSD árak. :)

(#9) D.Orion válasza DiVaD (#8) üzenetére


D.Orion
veterán

Majd ha már visszahozták a fejlesztésük és egyéb járulékos dolgok költségét, akkor talán lejjebb mennek.

(#10) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Erdekesek ezek a kapacitasok, 30GB, 62GB.

...

(#11) Geönczy válasza D.Orion (#9) üzenetére


Geönczy
aktív tag

Meg ha már eladtak belőle annyit, hogy olcsóbban is megérje őket árulni.

(#12) .mf válasza Kendek (#1) üzenetére


.mf
veterán

"Sata 2", "Sata 3"? Az meg mi? Mármint SATA 3Gbps és SATA 6Gbps, ugye? :U

---

Ez az mSATA csatlakozó más méretszabvány, mint a korábbi, 1,8"-eseken használt micro-SATA? Ha igen, akkor ennek ám sok értelme volt; ha meg nem, akkor pedig mégsem új szabvány, mert már pár éve vannak micro-SATA csatlakozós 1,8"-es lemezek.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#13) ngabor2 válasza Devid_81 (#10) üzenetére


ngabor2
nagyúr

egyszerű... 2GB egyébnek van fenntartva. 32-2=30, 64-2=62.

(#14) Kendek válasza .mf (#12) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem egészen, ezekkel a számokkal a Serial Advanced Technology Attachment generációit jelöltem, mint 2. meg 3.. Természetesen 2. = SATA 3,0 Gbit/s, 3. pedig SATA 6,0 Gbit/s.
Persze bele lehet kötni az apróságokba is, pedig ha jól gondolom maximálisan megértetted a mondanivalóm. :P
Persze azért igazad van, mert írhattam volna olyat is, hogy 2.0, 3.0, -2, -3 vagy éppen II, III. Kinek, hogy tetszik. Falun jó így is. :)

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#15) waterman_


waterman_
aktív tag

kellett ez az új csatoló, mint üveges tótnak a hanyattesés..

..egy sikátorba talátak rám, egy régi frigóba próbátam viszatérni a főd légkörébe..

(#16) .mf válasza Kendek (#14) üzenetére


.mf
veterán

Persze, hogy értettem, csak a "falun jó így is" helyett inkább "legalább mi itt egy számtech-fórumon használjuk rendesen", szvsz. Nem létezik SATA-1, SATA-2 és SATA-3, ez így hibás, ezek nem generációk (hanem a SATA-IO munkacsoport szabványozó ülésszakai voltak); SATA-1,5Gbps, SATA-3,0Gbps és SATA-6,0Gbps a hivatalos elnevezésük.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.