Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ddekany


ddekany
veterán

A verzió számok már régóta marketing eszközök... (Emlékszek pl. mikor a Java 1.5-ből hirtelen Java 5 lett.) És tulajdonképpen ez még szerencsésebb eset, mert lehetett volna az, hogy a FF 4 után jön az FF MX, aztán FF MX2, aztán FF Visio, aztán FF 3000, stb.

(#2) Youri


Youri
veterán

Na persze.....

RTX ON

(#3) #51736960


#51736960
törölt tag

ez mondjuk azt fogja eredményezni, hogy az emberek nem tartják majd fontosnak a váltást, "minek rakjam fel a hatost, tavasszal úgyis itt a hetes"
ja és persze ha valaki webre fejleszt, az ezután már nem csak explorerre, operára és chrome-ra tesztel, hanem firefox 2-3-4-5-6-7-re is :O

(#4) Narxis válasza #51736960 (#3) üzenetére


Narxis
nagyúr

"ez mondjuk azt fogja eredményezni, hogy az emberek nem tartják majd fontosnak a váltást, "minek rakjam fel a hatost, tavasszal úgyis itt a hetes"

Nem kell felrakni, automatikusan fog frissülni.

Thanos was right.

(#5) pzstm válasza #51736960 (#3) üzenetére


pzstm
titán

Chrome-ból meg 6-7-8-9-10-re, IE ből meg 6-7-8-9-re :U

amúgy meg nem automatikus frissítési rutin lesz benne? :U

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#6) #51736960 válasza Narxis (#4) üzenetére


#51736960
törölt tag

már ahol nem kapcsolják ki ezt a funkciót.
én például mindig kikapcsolom, ha olyan ember gépét telepítem, akit megzavarhat ez a dolog. (pl. anyukám azonnal "lefagyna", ha firefox 3-ról a 4-es bétára frissülne a böngészője. jó, tudom, bétára nem frissül magától, csak egy példa volt)

ez #5-re is ment :)

[ Szerkesztve ]

(#7) zoo8800


zoo8800
veterán

A Chrome divatot teremtett a számozási módszerével...
AZ IE mikor fog belehúzni? ;] Le lesz maradva a 9-cel.

rip and tear, until it is done

(#8) pzstm válasza zoo8800 (#7) üzenetére


pzstm
titán

csak épp a Chrome számozása és az IE számozása köszönőviszonyban sincs egymással....
Míg a Chrome esetében egy "főverzió" ugrás "muszájmertmegígértük", addig IE esetében tényleg elég komoly változás, újítás történik.....

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#9) Narxis válasza zoo8800 (#7) üzenetére


Narxis
nagyúr

Igen...a Chrome felkavarta az álló vizet. :K

Thanos was right.

(#10) #16820480 válasza pzstm (#8) üzenetére


#16820480
törölt tag

chrome-ból három verzió van: stabil, béta és dev.
a frissítést letiltani meg kb olyan megfontolt döntés, mint amikor a rendszerfrissítést gyilkolják le az emberek, hogy "úgyistönkrevágjaagépet". :K

(#11) erdoke válasza Narxis (#4) üzenetére


erdoke
titán

Az ilyen szirt-szart (toolbarok és egyebek) felrakó programokat előállító cégek esetében mindig tiltom a frissítést. Némelyik olyan agresszív, hogy nem elég a programban kikapcsolni (már ha lehet egyáltalán), hanem az automatikusan induló, a háttérben folyamatosan futó processzt/szolgáltatást kell agyonverni hozzá. :((
Google és Apple is tipikus példa.

A legjobb aláírás a héten

(#12) leviske


leviske
veterán

Amikor a 3.7 64bit-es bétáját kipróbáltam, jelentősen gyorsabb volt. Csodálkozom, hogy az 5-ös verzióig kitolták. Ennyi probléma lett volna vele, hogy nem fért bele a 4.0-ba?

(#8) pzstm: Eddig az Fx számozása is eltért a Chrome-étól.

(#3) Loveless: Ha jól sejtem, akkor a Chrome motorja és ezel a weboldalakhoz való hozzáállása közel ugyanaz már az 1.0 megjelenése óta, így is külön külön kell tesztelni? Csak mert feltételezem a Fx4.0-tól sem lesz más a helyzet, hiszen a Mozilla gondolom mostantól csak csiszolgat a motoron, míg sebességben be nem érik/le nem hagyják a konkurenciát (Safari/Opera/Chrome).

(#13) Lenry


Lenry
félisten

óóó anyám! mert tényleg a verziószám a legfontosabb? ami eddig simán befért volna 4.1, 4.2 és 4.5-nek, azt most főverziózni kell.

tényleg ennyire idióták a népek, hogy azéárt használnak majd Chrome-ot meg Operát, mert az 9, meg 11-nél tart, míg a FF 4-nél?
mert gondolom ez ennek a döntésnek az indoka.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#14) .tnm válasza leviske (#12) üzenetére


.tnm
addikt

Szerintem, a 64 bites flash hiánya miatt nem sietnek Mozillaék sem.

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#15) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Szánalmas.

(#16) rt06 válasza Lenry (#13) üzenetére


rt06
veterán

remember kids, the higher your version number goes, the longer your penis is

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#17) #51736960 válasza leviske (#12) üzenetére


#51736960
törölt tag

őszintén, fogalmam sincs :)
én flash-el dolgozom, általában csak explorerben és firefoxban tesztelem, és csak remélem, hogy a többi böngésző alatt is működni fog. (a flash kevésbé érzékeny a böngészőre)
viszont úgy gondolom, hogy egy html/php weboldalt minden alatt illik tesztelni, de majd ha erre jár valami szaki, úgyis megmondja, hogy megy ez.

[ Szerkesztve ]

(#18) Gabás válasza .tnm (#14) üzenetére


Gabás
addikt

van 64 bites flash (beta)

(#19) JColee válasza .tnm (#14) üzenetére


JColee
őstag

Van 64 bites flash plugin.
Lassú voltam. :)

[ Szerkesztve ]

(#20) Móci


Móci
addikt

Hát, ez azért nem semmi...
Mindegy, valakinek biztos tetszeni fog, de szerintem maradhatott volna minden úgy, ahogy volt.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#21) .tnm válasza Gabás (#18) üzenetére


.tnm
addikt

beta, és amilyen lassan sikerült kicsikarni magukból egy beta-t, nem tartanám vissza a lélegzetemet a az első végleges verzióig (de remélem tévedek).
kicsit róka fogta csuka a helyzet, mert, amíg nincs végleges 64 bites bengésző, addig nem sürgős hozzá a flash adobe-nál, viszont amíg nincs végleges flash, addig a bengésző se fontos a tömegnek

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#22) HZoli87


HZoli87
veterán

Én már a 4-s verziónak is örülnék ha rendesen megcsinálnák. :U

(#23) erdoke


erdoke
titán

Tehát 5 év alatt 4 verzió, aztán 8-9 hónap alatt még 3? Ettől biztosan jobb böngésző lesz, mint ahogy a Chrome is az. Gyorsan ki kell adni az Opera 129-et és az IE 87-et. :))

A legjobb aláírás a héten

(#24) floatr


floatr
veterán

Áhh ez nagyonjóóóó :))

Először jöttek a fapad felülettel, az ismét újraírt js motorral, aztán a sunnyogó update-tel, erre most itt van ez. Na, lehet szidni a chrome-ot :)

(#5) pzstm régi chrome-ra minek is kell tesztelni?
(#8) pzstm az ie7/8 között én sem látok semmi változást ;) De amúgy attól, hogy te nem látod, hogy miket fejlesztenek, attól pl még van webgl, meg cloud printing a 9esben (tudom: piha), vagy egy immáron natív kód teljesítményéhez konvergáló js motor a 10-esben.

(#11) erdoke ehhez csak gratulálni tudok, én is tűzzel-vassal irtottam ezeket a live szirszarokat az xp teszt image-ből, mert a fél vm-et megette, tele volt mindenféle processzekkel, és még frissített is ez a fostaliga ;] Nomeg milyen már az, hogy frissíti magát a barma (nodeám amikor valaki balga a winupdate-et tiltja le, akkor ő az idióta :C ). Amúgy chrome, opera és tudtommal a ff is menet közben külön szolgáltatás indítása nélkül teszi mindezt. Ez a szolgáltatásosdi a java, és adobe reader/flash update szokása, meg néhány vírusirtogatóé.

(#25) Brown ügynök válasza erdoke (#23) üzenetére


Brown ügynök
senior tag

Hát az IE-nek nem ártana... ;] A 9-el elkéstek 2-3 évet a webes szabványok követésében.

"hacsak nem jön a jó tündér break utasítás képében..."

(#26) j0k3r! válasza #51736960 (#3) üzenetére


j0k3r!
senior tag

igen, az eleg erdekes lesz 4 bongeszo osszesen 10 - 15 verziojara optimalizalni, egyre jobb a musor...

some men just wanna watch the world burn...

(#27) blaselinux válasza ddekany (#1) üzenetére


blaselinux
csendes tag

Teljesen egyetértek. Ez nem más mint marketingfogás. Az r=1 user akinek a Windows telepítése után ki kell választani a böngészőt és még soha nem látott ilyent, az csak annyit vesz észre, hogy az egyik a 8-as verziónál jár, a másik a 9-esnél a harmadik meg csak a 4-esnél... biztos olyan "régi"...

Csupán ennyiről szól a történet. A minőség valószínűleg nem változik, csak kicsit felgyorsítják a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

http://linuxegyszeruen.hu | http://blaselinux.hogyan.org

(#28) amadeus11


amadeus11
senior tag

Ezzel az a baj , hogy ezek a számok pár év múlva semmit se fognak jelenteni .Chrome 21 Firefox 18 . :F

There is a star

(#29) floatr válasza amadeus11 (#28) üzenetére


floatr
veterán

Chrome esetében a verziószám az aktuális feature set-et jelenti. Amikor kijött a 9-es, a gugli nem rendezett tortás hepipartit, csak szépen frissültek a háttérben a böngik, és bejelentették, hogy mától van webgl, meg tsai. Nem is értem, hogy mit kell ezen a verziós témán pörögni, pláne, hogy másoknak is megtetszett a release-korán-release-gyakran stratégia.

Max néhány ember fejében okoz majd katyvaszt, de talán az lenne a legjobb kompromisszum, ha havi release-ek lennének a stabil branchből, és év-hónap szerint verzióznák. Akkor talán mindenki leszállna a témáról végre

(#30) #16820480 válasza blaselinux (#27) üzenetére


#16820480
törölt tag

nem csak azért nagy szám. eleve még alverziókat sem frissítettek ilyen gyorsan, mint ahogy a következő néhányat előre bejelentették.

(#31) erdoke válasza floatr (#24) üzenetére


erdoke
titán

Nekem állandóan futott egy Google Updater nevű processz a háttérben, nem is kevés RAM-ot zabálva. Kilőttem az automatikus indítását, és még mindig keresett frissítéseket. Végül találtam egy szolgáltatást, aminek az automatikus indulását letiltva szerencsére megoldódott a dolog.
Elsődleges böngészőnek Operát használok, Facebook játékra Safarit, Chrome-ot csak tesztelgetem néha. Utóbbi kettőnél értelemszerűen nem akarok automatikus frissítést, előbbinél pedig azért nem aktív, mert a béta verziók közül is szoktam telepíteni, így rendszeresen ellenőrzöm a fejlesztés helyzetét.

XP-re már nem is emlékszek...

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#32) schawo


schawo
titán

Ki a frászt érdekel, hogy 4.3-nak, vagy 7.0-nak hívják? Ha így jobban tetszik nekik, miért is ne. Ha működik, ugyanúgy fog működni, bármilyen száma is van. Nem értem a sírást.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#33) F34R


F34R
nagyúr

Mostanában ez a divat a fő verziószám ugrálás :DDD egyedül talán még opera tartja (de meddig ?) egyébként semmi köze nincs a számoknak milyen böngészőt használunk .

Való életben sem a 70 éves nyanyát fogod választani hanem aki hozzád illik ;]

(#34) pzstm válasza floatr (#24) üzenetére


pzstm
titán

(#5) pzstm régi chrome-ra minek is kell tesztelni?

Mert előttem az volt kollega baja, hogy FF 2-3-4-5-6-7-re kell tesztelni majd....akkor régi FF-re is minek tesztelni? :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#35) ntomka


ntomka
nagyúr

Kerestem valami ideillő smiley-t, de szerintem nincs. ;] :DDD

(#34) pzstm: Mondjuk ezért felesleges?

Mint látod a frissítési mechanizmusnak hála a régebbi verziók részesedése marginális. A többiek inkább csak példát vehetnének róla, akármennyire agresszív a dolog a ti szemetekben.

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#36) FTeR


FTeR
addikt

ez legalább annyira irritáló, mint amit nvidia csinált az átnevezésekkel.
attól, h gyorsabban léptetik a főverziót még nme fog gyorsabban fejlődni a kód.
nevetséges az egész. G-nek is sikerült átesni a ló másik oldalára, eddig arról volt híres, h a gmail 4 év után még mindig beta, most meg...

(#37) pzstm válasza ntomka (#35) üzenetére


pzstm
titán

percig sem állítottam hogy agresszív, sőt tudomásom szerint az új FF-be is belekerül ez :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#38) floatr válasza erdoke (#31) üzenetére


floatr
veterán

[link]
Ütemezetten fut le egy rövid lekérdezés erejéig, nekem óránként. Mondjuk binugz alatt lényegesen egyszerűbb a helyzet a repository-kkal...

XP-re meg én azért emlékszem, mert egyelőre elég volt egy XP image az aktuális exploder teszteléséhez, amúgy meg célszerű emlékezni egy jelenleg is 48%-os részesedéssel rendelkező rendszerre.

(#39) #41133696 válasza zoo8800 (#7) üzenetére


#41133696
törölt tag

Chrome hatás jaja :) lesem tagadhatnák :D Ha nincs a Chrome még 3 év múlva sem lenne Firefox 7 :D

(#40) floatr válasza pzstm (#34) üzenetére


floatr
veterán

Régi chrome-ra azért ne akarjon tesztelni senki, mert annak a régi verzióját csak erőfeszítések árán lehet fenntartani. FF2-re azért nem érdemes tesztelni, mert gyakorlatilag eltűnt a piacról. Max amiatt lehet rá szükség, ha egy megrendelő ezt akarja -- nem találkoztam még ilyennel, de nem kizárt :)

Ellenben IE6/7/8 nagyon is kézzelfoghatóan jelen van még külön-külön is. Halkan jegyzem meg: operára sem valószínű, hogy nagyon tesztelni akarjon valaki

(#36) FTeR És gondolkoztál már rajta, hogy ez téged miért irritál annyira?

[ Szerkesztve ]

(#41) ddekany válasza schawo (#32) üzenetére


ddekany
veterán

"Ki a frászt érdekel, hogy 4.3-nak, vagy 7.0-nak hívják?"

Pont azért váltottak át erre a számozásra, mert sokakat érdekel (olcsó marketing trükk). Viszont gyanítom hogy néhány év múlva ez is elveszti majd a varázsát, mert mikor már 43 vs 44 van, akkor már a nagyközönségnek nem lesznek érdekese a verziószámok, mármint nem lesz már komolyabb pszichés hatása. (Szvsz kb 12 után a következő szám a "sok" az átlagembernek, ha verziószámról van szó.)

(#42) blaselinux válasza #16820480 (#30) üzenetére


blaselinux
csendes tag

Persze, hogy eddig nem frissítettek, de most a marketing hatás elérése érdekében frissítenek egy nagyot, illetve alá tesznek pár technikai jellegű újítást is, hogy ne legyen annyira feltűnő és mégis rá lehessen húzni valamire, hogy miért van rá szükség. Gondolom jövőre visszavesznek majd a tempóból, amennyiben utolérik a Chrome-ot és az Explorert, legalábbis ha nem lesz ekkora nagy különbség a verziószámok között.

[ Szerkesztve ]

http://linuxegyszeruen.hu | http://blaselinux.hogyan.org

(#43) #41133696 válasza ddekany (#41) üzenetére


#41133696
törölt tag

Igen várható, majd hogy a Chrome-nál is lesz verziószám számolási változtatás 10+ fölött.

(#44) #16820480 válasza blaselinux (#42) üzenetére


#16820480
törölt tag

igen, csak a ugye a különbség a Chrome és FF közt az, hogy a Chrome esetében az ilyen techportálokon kívül szinte sehol nem találkozik az átlagfelhasználó a verziószámmal, az inkább csak ilyen belső/fejlesztői jelölés. a FF esetében viszont a letöltőoldaltól kezdve mindenhol vigyorog rád, hogy ez az x.y verzió.

(#45) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Szép. :U Bár engem különösebben nem érdekel a verzió, a lényeg belül van.

Szerintem előbb utóbb átállnak az évszámos verziószámozáshoz, pl Firefox 2012, mert 20 felett a verziók már erősen áttekinthetetlenek.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#46) #41133696 válasza lezso6 (#45) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ja de azt ki kell majd egészíteniük pl 2012 q1 ha csak nem egy év egy verzió :D

(#47) lezso6 válasza #41133696 (#46) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Szerintem ez a verseny max 15-ös számig fog tartani, utána csak megunják. :)

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#48) Rickazoid válasza #51736960 (#17) üzenetére


Rickazoid
addikt

Nem vagyok szaki, de majdnem felesleges 4-5 böngésző legfrissebb verziójánál több alatt ténylegesen tesztelni egy weboldalt. De szerintem a szakik még ennyit se foglalkoznak vele, nem egy weboldalt láttam már, ahol belelógtak idióta ablakok a szövegbe és csak adblock-kal lehetett őket eltüntetni (nem hirdetések voltak), a mai napig használt IE only oldalakról nem is beszélve. Én mint nem szakmabeli, csak hobbi szinten ezzel foglalkozó, személy szerint 5 alatt tesztelek (IE, Firefox, Chromium, Opera, uzbl). A többire ott a böngésző kompatibilitás, megnézem jó-e azt kész. Mindenre optimalizálni úgyse lehet, még Flash-t se (mindig lesz böngésző, amin nem működik egy-egy vezérlő vagy épp nem ott jelenik meg a tartalom, ahol kéne neki, de ez minden technológiára igaz, amíg a kedves böngésző fejlesztők nem hagynak fel a saját, standardtől eltérő megoldások beépítésével).

A cikkhez:
Engem személy szerint hidegen hagy, hogy mik az új verziók, de abszolút feleslegesnek érzek ennyit, ha ilyen gyorsan be tudnak építeni ennyi újítást, az bőven bekerülhetne egyetlen főverzióba, sajnos tényleg marketing trükk szaga van a dolognak.

(#45) lezso6: az évszám szerinti verzió jó ötlet lenne, de ha egy éven belül többet is ki kell adni, akkor kell egy hónap szerinti kiegészítés, mondjuk 10.02. Kisebb lenne a káosz, de ezzel meg egyértelművé válna a laikusok számára, hogy melyik böngésző adott verziója mikor készült és lehet, hogy pont emiatt inkább egy kevésbé régen kiadottat választanának, még ha az egyáltalán nem is jobb semmivel a többinél.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#49) sh4d0w válasza FTeR (#36) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

A Mozilla sem állította, hogy gyorsabban fejlődik a kód. Ez az egész marketinfogás, semmi több. Nem Neked szól, nem nekem, sem a többi, itt aktívan fórumozó és az IT vmely területéhez kiválóan értő fórumtársakhoz, hanem az r=1 usereknek. Hidd el, hogy ők vannak többen...

https://www.coreinfinity.tech

(#50) floatr válasza sh4d0w (#49) üzenetére


floatr
veterán

Annyi azért szvsz itt is világos mindenkinek, hogy gyakrabban akarnak verziókat kiadni, mint eddig, csak ezek szerint kisebb változásokkal. Szvsz ez szerencsésebb, mint 1-2-3...6-10 évenként szopni a migrációval.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.