Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

A képminőségre kéne rágyúrni, attól nem lesz jobb egy TV, hogy ráírják a dobozra az úhádéhádéer marketinget, amikor egy 10éves plazmának kisebb felbontás mellett jobb képe van a gyakorlatban.

Tévedés ne essék, a 4k felbontásnak látom értelmét, de nem ez az elsőszámú probléma - csak az "okos"baromságok után ez a legolcsóbb "fejlesztés". A 3D-ről gyorsan leszoktatták a júzereket, mivel az gyorsabb panelt igényelt, így többe került volna - ahogy a minőségi sztereoszkopikus tartalomgyártás is.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#2) PuMbA válasza t72killer (#1) üzenetére


PuMbA
titán

A legtöbb cégnek a profit a lényeg, nem az, hogy hogy milyen képminőséget kapsz. Az én 4 évvel újabb Samsung 4K TV-m is több paraméterben rosszabb képminőségű, mint a szüleim Samsung FullHD-ja ugyanabban az árkategóriában :)

[ Szerkesztve ]

(#3) M107


M107
addikt

:R

"
Ez csak annak fényében meglepő kicsit, hogy a legnagyobb, legfontosabb gyártók kínálatában már nagyítóval kell keresni a Full HD és HD Ready televíziókat, de a jelek szerint azért még sokan megtalálják ezeket.
"

Sok helyen látok én még az ország több pontján Full HD-s TV-ket, igaz egyre kevesebbet, lassan 4K TV-k u.a árban lesznek mint a Full HD-s társaik tudja azt is + a 4K u.a áron.

Új TV-ben már inkább a 4K veszik meg az emberek mert már az a tutti és tudja a Full HD-t is.

UI:

Személyem is most vesz 4 K 43" tv a régebbi F HD-s helyet 4 éves semmi baja nem is azért veszem csak lett egy PS4 PRO-M és most tudok váltani, amúgy idáig is jó volt ezután is jó lett volna még 2-3 évig a rég tv-m

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#4) Dr. X válasza M107 (#3) üzenetére


Dr. X
aktív tag

Monitornak fogod használni? Mert a 43 hüvelyket kb. onnan kell nézni.

(#5) M107 válasza Dr. X (#4) üzenetére


M107
addikt

:R

Arra van egy 32" LG-m

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#6) jedis


jedis
senior tag

Hát azon csodálkozok, hogy lehet még sima FHD-s, meg HD ready-s cuccokat kapni. Gyorsan rákerestem az árúkeresőn, hogy mekkora ártól indul az UHD-s buli, és hát kicsit meglepődtem, mert már 80-ért volt 43-as TV, igaz valami másodvonlabéli márka, de bőven 4-es feletti több emberes értékeléssel. :Y

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#7) atike


atike
nagyúr

....és egy éve még mit "összeaggódott" mindenki azon, hogy mennyire felesleges meg hogy soha nem fog elterjedni.... Jövőre már szinte alap lesz a 4K. Majd 5 év múlva meg így lesz a 8K-val is... :)

(#8) Ribi válasza atike (#7) üzenetére


Ribi
nagyúr

2-3 éve már hasonló árakon mennek a 4k TV-k. :U
4k-nak még csak csak van értelme, de 8k-nak TV-ből már nem nagyon. Esetleg monitornak, mert azt nagyon közelről nézed. De a 4k monitor árak meg viccesen magasak.

[ Szerkesztve ]

(#9) nihill válasza atike (#7) üzenetére


nihill
őstag

Azért azt tisztázzuk, hogy nem azért veszik a népek a 4k-t, mert annyira szükségük van rá, hanem mert a FHD ezzel párhuzamosan ki van futtatva. De hiába 4k ha tartalom még (natív) FHD-ra is csak korlátozottan van (TV adásról beszélek). A 8k-nak meg nem csak az szab gátat, hogy milyen kamerával kell felvenni, hanem a közvetítés szávszélesség-igénye is többszöröse a FHD-nak.
[/ IMG]

[ Szerkesztve ]

(#10) atike válasza nihill (#9) üzenetére


atike
nagyúr

....min változtat azon amit mondtam....? :F

A tévék viszont egyre kevésbé tévéadás nézésére vannak... :U

Az 5 évet azért írtam, mert addigra fejlődik annyit mind az infrastruktúra, mind a kódolás, mind minden más, hogy nem lesz annyira kiugró a 8K igénye. És addigra talán már tartalom is lesz rá "rendesen"...

(#11) nihill válasza atike (#10) üzenetére


nihill
őstag

"hogy mennyire felesleges" ezen pl.
Én nem a fejlődés ellen vagyok, de ez így értelmetlen, hogy még az előző lépés sincs kimaxolva, de a piac már 2 kategóriával előrébb jár.
A képminőség meg kit érdekel, az relatív, a felbontás viszont egy fix érték, rá lehet írni a TV dobozára, a nagyobb számot kell venni, az a jobb :U

"A tévék viszont egyre kevésbé tévéadás nézésére vannak"
De.
Ne magadból, belőlem, vagy a PH olvasókból indulj ki, a TV vásárlók nagyrésze r=1 Marinéni.
A 4k TV-k nagyrészén gyanítom barátok köztet néznek, és nem BD-t.

[ Szerkesztve ]

(#12) atike válasza nihill (#11) üzenetére


atike
nagyúr

...ne Marinéniből indulj ki és ne kis hazánkból. Az online szolgáltatások hasítanak de nagyon... Netflix és társai. És Mary néni pedig igenis nézi már nem sima tévéadást néz kint...

(#13) #54625216 válasza nihill (#9) üzenetére


#54625216
törölt tag

Klasszikus marketing bullshit, hogy kiragadnak egy adott paramétert és azt hypeolják, mintha az lenne a minőség egyedüli mértékegysége.
A PC-nél pl. a CPU sebesség: ami gyorsabb, az jobb. Hordozhatóság, fogyasztás, melegedés, ergonómia lényegtelen, a "gigaherceket mondjad".
A TV-knél mára a felbontás lett az új dili. A 4K jobb, mint a fullHD, a 8K jobb, mint a 4K. A képminőség, válaszidő, kezelhetőség, hang, stb. lényegtelen, csak a felbontás legyen minél nagyobb.
Az egészben az a legszomorúbb, hogy a fullHD tényeg leszorult a gagyi szegmensbe, de nem azért, mert a fullHD felbontás nem lenne elég (mert bőven elég lenne), hanem mert más paramétereiben is gagyi TV-ket árulnak már csak fullHD-ban. Ezzel aztán jól alájátszanak a marketingnek, hogy "na ugye, a felbontás a lényeg, nézd meg a 4K TV-knek mennyire szép a képe". Hogy ugyanilyen lenne-e kisebb felbontáson is, azt már sosem tudjuk meg, mert olyat ugye nem gyártanak.

(#14) #04430080


#04430080
törölt tag

Persze, hogy hasít. 50" felett lassan ki is vezették a nem 4K modelleket.

[ Szerkesztve ]

(#15) ttwepinefrin válasza Ribi (#8) üzenetére


ttwepinefrin
tag

A 4k-ra is ezt mondták.

(#16) t72killer válasza ttwepinefrin (#15) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

4kTV-nek semmi értelme 50" alatt, ergo 8kTV-nek 100" alatt nincs értelme, ennyi. (TV=mozgókép 3méterről nézve)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#17) Morph76 válasza t72killer (#16) üzenetére


Morph76
aktív tag

Ezt most nem értem .
A 4k-nak igazán van értelme 50" felett is, egészen 100-120"-ig. Nem is a felbontást élvezed ,de a csirkeháló tuti eltűnik és ez a legfontosabbak egyike. Mozgóképről kár beszélni,mert ugye nem plazma tehát a mozgókép felbontás kevéske, de ugye ,sample and hold-nál ez van.

(#18) t72killer válasza Morph76 (#17) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"4kTV-nek semmi értelme 50" alatt" - ez megvan:F? Persze, 50-100" közé én is a 4k-t tartom ideálisnak, ahogy monitorban is 27-32" közé.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#19) core i7


core i7
addikt

Én még mindig ezzel nyomom :DDD

[ Szerkesztve ]

(#20) nihill válasza core i7 (#19) üzenetére


nihill
őstag

Antennába nem gondolkoztál még hozzá? :DDD

(#21) core i7 válasza nihill (#20) üzenetére


core i7
addikt

kábelről megy csak most kivan húzva :DDD

[ Szerkesztve ]

(#22) Morph76 válasza t72killer (#18) üzenetére


Morph76
aktív tag

Sorry ,láma voltam. :R :R

(#23) Necroman_Mk2


Necroman_Mk2
őstag

"Ez csak annak fényében meglepő kicsit, hogy a legnagyobb, legfontosabb gyártók kínálatában már nagyítóval kell keresni a Full HD és HD Ready televíziókat, de a jelek szerint azért még sokan megtalálják ezeket."

Mivel az egy dolog, hogy mit gyártanak le most, de ugyebár a kereskedők szeretnék a korábban viszonteladásra megvásárolt termékeiket eladni, nem pedig visszaküldeni a gyártónek, esetleg bezúzni. Illeltve azt se felejtsük el, hogy a 4k az év végére lett slágertéma, de 2018. elején még magas árfekvésű kategóriának számított.

[ Szerkesztve ]

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#24) Lacok válasza t72killer (#1) üzenetére


Lacok
őstag

Azért lehet nagyon jó képminőségű tévéket kapni csak azoknak az ára többszöröse a kommersz modellekéhez képest.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.