Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) L4mie


L4mie
veterán

Nekem van egy B450M-PLUS 2700x-el
2 DIM-nyi ramot kezel 3200Mhz-n stabilan, annál többet csak 2400 on vagy 2667-et, persze lehet ki lehet válogatni, nyilván nem az a ram lesz bele kompatibilis magas frevencián is amelyik megfizethető :(

ahogy nézem nem túl bőséges a ram kompatibilitás a fenti problémára lista szerint 2700x 4 dimmel nem képes a 3200MHZ-re :( : [link]

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#2) ALBY


ALBY
senior tag

Pont egy ilyen tesztet vártam, köszi.
Kár hogy nem a PRO verziót teszteltétek a TUF lapból, az izgalmasabb.

[ Szerkesztve ]

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#3) Tyrel


Tyrel
őstag

Nagy piros pont a sok UEFI képért, megesik, hogy az ember kíváncsi lenne egy-egy alaplapban egy konkrét UEFI funkció benne van-e egyáltalán, és ha igen akkor az hogyan van megvalósítva... és hát gyakran elég nehéz infót találni ezekről.

Ilyen legyen mindig! ;)

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#4) solfilo


solfilo
veterán

A 7-Zip-nél nincsenek felcserélve a számok?
Az ASUS lap hasonlót hoz tömörítésnél, mint a többi kicsomagolásnál, és hasonlót hoz kicsomagolásnál, mint a többi tömörítésnél, jóval kisebb felcserélve a difi a lapok között. :F

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#5) Synthwave válasza solfilo (#4) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem, ez ennyi volt; ezért is raktam bele azt a kis táblázatot a részidőkkel.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#6) solfilo válasza Synthwave (#5) üzenetére


solfilo
veterán

Köszi, de akkor nem értem.
Arra van valami magyarázat, hogy hogyan végezhet fele idő alatt az ASUS lapban a proci kicsomagolásnál? A B350 idejének 42%-a alatt végez. :Y

solfilo

(#7) Synthwave válasza solfilo (#6) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nincs ötletem. Ami különbség volt a két rendszer közt, az a Windows 10 verziója (meg a jelen esetben irreleváns, újabb NVIDIA driver).

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#8) paperboy válasza solfilo (#6) üzenetére


paperboy
senior tag

Nameg, hogyan gyorsabb a betömörítés, mint a kicsomagolás...

(#9) solfilo válasza paperboy (#8) üzenetére


solfilo
veterán

azt nem is néztem, de tényleg. :B

solfilo

(#10) Tyrel


Tyrel
őstag

Memória késleltetések kottára ugyan azok voltak?

Nekem a B450 Tomahawk-ot nem feltétlen hatja meg hogy milyen XMP profilt választok, az órajelét fixen felhasználja, az elsődleges késleltetéseit... hát úgy 90%-ban igen, de előfordul hogy változtat rajta, a másodlagos késleltetéseket meg halvány gőzöm sincs honnan szedi de szinte biztos hogy nem az XMP profilból (ha egyáltalán van benne olyan).

Persze lehet hülyeséget beszélek, de nekem egy ideje az a benyomásom hogy a B450 Tomahawk-ban van egyfajta "beépített DRAM Calculator", legalább is a késleltetéseket elég dinamikusan kezeli...

Turenkarn

(#11) Lacc válasza Synthwave (#7) üzenetére


Lacc
aktív tag

Hát a régebbi Windows Defender visszafogja a kitömörítés teljesítményét. (Igaz nem jelentősen, de mérhető a különbség, ha ki van kapcsolva). Többi vírusírtó is ugyanúgy figyeli a kitömörítés alatt lévő fájl(oka)t. Anno Eset, és most a Bitdefender is. (Az eset le is állította egyszer a kitömörítést mert kérdées fájlt talált, de csak hamis találat volt.)

(#12) Synthwave válasza Tyrel (#10) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Aha, minden ugyanaz volt. Amúgy kétszer is megnéztem a 7-Zipet, de hibaszázalékon belüli eredmények születtek.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#13) Taranti


Taranti
senior tag

Hát igen, az 5 db TUF matrica árából talán kijött volna egy Q-Connector. Költségcsökkentés... ;]

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#14) Synthwave válasza Taranti (#13) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Én azért szeretem a matricákat, kitűzőket, hűtőmágneseket, mindenféle egyéb lootot, de a Q-Connector hiányát tényleg nem tudom hova tenni.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#15) Taranti válasza L4mie (#1) üzenetére


Taranti
senior tag

A B450-es lapok általában nem szeretik ha mind a négy memslot ki van használva, a legjobb 2400MHz volt, amit idáig láttam. Egy ideje, ha ismerős megkérdez AM4 alaplapról, rögtön a QVL lista tanulmányozását ajánlom neki. :K

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#16) L4mie válasza Taranti (#15) üzenetére


L4mie
veterán

igen, sajnos saját káromon kellett megtapasztalnom.

Vicces ez egy olyan CPU-MB-RAM párosnál egy alaplaptól amikor nagyon nagyon hangsúlyosan ki van emelve mindenhol hogy a RAM teljesítménye erősen befolyásolja a teljes rendszer teljesítményét.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#17) mcs válasza Taranti (#15) üzenetére


mcs
veterán

+1

Ismerősöm ugyanennek a lapnak az ATX tesójával beszívta olyan ramokkal, amik nem voltak a QVL listában.
Bárhogy emelve a feszültséget nem bírták stabilan a 3000et, majd QVL alapján választva 3200asakat megoldódott a kresselési gebasz. :)

[ Szerkesztve ]

(#18) solfilo válasza Synthwave (#12) üzenetére


solfilo
veterán

És ha nem az ASUS eredményei vannak fordítva, hanem a korábbi MSI mérés számai? Azoknál gyorsabb a betömörítés a kicsomagolásánál, ami azért fura, vagy nem?

solfilo

(#19) #16939776 válasza ALBY (#2) üzenetére


#16939776
törölt tag

Asus régen is így pozicionálta be az mATX lapjait, az "M-Pro" volt a bizalom gerjesztőbb, a sima "M" meg látványosan lábon volt lőve..
Annyira fontos nekik az mATX méret, hogy jelenleg ennél nem is árulnak komolyabb lapot AM4-re.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

A mért eredmények eltéréséből én is inkább a memória időzítések eltérésére gyanakodnék, mint a csipszet képességeire. Főleg úgy, hogy a mérésekben nem teljesen konzisztens a "B450 előnye".

Q-conector-ban nem bíztam, mert vékonyabbak voltak a tüskéi és ezért lötyögtek rajta a rádugott csatlakozók. Magam szívatása helyett inkább be konfiguráltam egy 5x2-es csatlakozót a front panel pin-jeivel, és azt dugtam az alaplapra. :U

[ Szerkesztve ]

(#20) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

jöhet(ne) sok alaplap teszt mint régen...

bár tudom manapság már nincs akkora különbség köztük, de a bios és szoftveres körítésben azért vannak ...

mondjuk a jelenlegi ryzen generációnál nem számít annyira a vrm hacsak nem extrém alul méretezett (2-3 fázis?), vagy akar extrém tuningot az ember ... mondjuk ryzen 3 esetén kérdéses, hogy milyen szinten lesz tuningolható és "értelmessé" teszi-e a 4+ fázisos alaplapokat érdemben.. jelenleg egy jó 4 fázisos bőven elég lehet.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#21) Synthwave válasza solfilo (#18) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Megvannak a tavalyi SPECwpc result fájlok (OCD :D), biztos, hogy ennyik voltak. Tényleg semmi nincs fordítva; én is csak pislogtam, hogy méennyi.
,

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#22) solfilo válasza Synthwave (#21) üzenetére


solfilo
veterán

oké, elhiszem :DDD
Köszi a tesztet amúgy! :R

solfilo

(#23) ussseal


ussseal
tag

Értem, hogy hova próbálja bepozícionálni az Asus a TUF brandinget/termékcsaládot, de nekem és itthon még valószínűleg jópár egyetemistának és főiskolásnak kicsit rossz beidegződései vannak a TUF (vagyis TÚF) betűszóval kapcsolatban (TárgyÚjraFelvétel)... :D

[ Szerkesztve ]

(#24) L4mie válasza ussseal (#23) üzenetére


L4mie
veterán

Nekem vanilla WoW-ból a The Unstoppable Force 2h mace jut eszembe :D

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#25) ussseal válasza L4mie (#24) üzenetére


ussseal
tag

Akkor nem is gondoltunk annyira különbözőre, Unstoppable Force volt az is, és garantáltan stunolta a félévedet... :D

(#26) Synthwave válasza L4mie (#24) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nekem meg a Tengeri Uborkák Fesztiválja.

Az stunol csak igazán. :D

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#27) Mark023


Mark023
tag

Egyébként ha jól tudom, akkor az nvme használat is felezi az x16-ot. És X370-nél nem is működik az SLI ilyen esetben de nem vagyok már biztos benne. Ködös a memóriám, mikor a kezem alatt volt. Meg tud erősíteni valaki?

Amit te szereztél, csak is te tudod elveszíteni.

(#28) hokuszpk válasza Synthwave (#7) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"Ami különbség volt a két rendszer közt, az a Windows 10 verziója (meg a jelen esetben irreleváns, újabb NVIDIA driver)."

esetleg a regebbi teszt egy "korrigalatlan" NV driverrel folyt ?

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#29) Strapáciusz


Strapáciusz
tag

Biztos hogy támogatja a 3. generációs Ryzen-eket?

A lélektani hadviselés spécije

(#30) Male válasza Mark023 (#27) üzenetére


Male
nagyúr

Na ez érdekes kérdés, bennem is felmerült, hogy ilyenkor mi is a helyzet...

(#31) hokuszpk válasza Strapáciusz (#29) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

biosfrissites utan tutti.
mar kint van a megfelelo bios

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#32) Strapáciusz válasza hokuszpk (#31) üzenetére


Strapáciusz
tag

Köszönöm szépen. :R
(azt láttam hogy alapból nem támogatja, de nem gondoltam hogy van már BIOS frissítés egy valamikor érkező generációhoz)

A lélektani hadviselés spécije

(#33) hokuszpk válasza Strapáciusz (#32) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

kb. 1 honappal a start elott azert nemakkora meglepetes ez.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#34) green dude válasza Mark023 (#27) üzenetére


green dude
tag

Ez engem is érdekelt, amikor a lapomat vettem. Nem felezi a x16-ot, külön van.
[link]

(#35) Strapáciusz válasza hokuszpk (#33) üzenetére


Strapáciusz
tag

Én azért meglepődtem. Mondjuk én nem csak a bejelentettekre gondoltam, hanem a be nem jelentettekre is.
( például a két APU-ra, ami csak pletyka szintjén terjed.(nem az első "kiszivárogtatott biztos infó"-ra (AdoreTV), hanem a másodikra))

A lélektani hadviselés spécije

(#36) ussseal válasza Strapáciusz (#35) üzenetére


ussseal
tag

(#37) takacsbotond


takacsbotond
őstag

Ezzel a tactical sound mode, overlay-el kapcsolatban tudna valaki dobni egy videót, hogy hogy is néz ki cs-ben?

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#38) Synthwave válasza takacsbotond (#37) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ejnye.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#39) Jon Mathias


Jon Mathias
senior tag

ez a chipset mennyire kompatibilis a win 8.1-el. b350 kevés van újba inkább ilyet vennék ha támogatott.

AMD&Hardstyle 4 ever! A dízel turbó nélkül halott! by bélabá.

(#40) Male válasza green dude (#34) üzenetére


Male
nagyúr

Köszönöm az infót! :R

(#41) Csapoati válasza Jon Mathias (#39) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Az iponon csak 19 féle B350-es lapot találtam, az kevés lenne? Van olcsó meg drága is.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#42) Tidus válasza Synthwave (#14) üzenetére


Tidus
addikt

Nem tudom hogy felfigyeltél e rá, de az AMD alaplapoknál, mindig kell kötni valami kompromisszumot,
Valami mindig lemarad, v, kevés.

(#43) Jon Mathias


Jon Mathias
senior tag

használtan keresek max 20k ig

AMD&Hardstyle 4 ever! A dízel turbó nélkül halott! by bélabá.

(#44) Synthwave válasza Tidus (#42) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Kivéve talán a csúcslapok. Bár szerintem a középkategóriában is van egy-kettő olyan modell, ami rendben van - pl. most éppen egy B350 Tomahawk Arcticom van és így hirtelen nem jut eszembe, hogy mi olyan hiányzik róla, ami nem számít extrának.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#45) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Még több ilyen cikket! Régi szêp idők... :)
Mit jelent az, hogy Ryzen Gen. 3 max. 8 magig? Felette másik chipset kell?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#46) Synthwave válasza Jim Tonic (#45) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Köszi. Nem várt pozitív reakció.

Tudtommal felette már X570 kell.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#47) green dude válasza Male (#40) üzenetére


green dude
tag

Alap! :)

(#48) burriebonz


burriebonz
tag

Elég off topic, de szerintetek mi lenne a legjobb megoldás? Ennek a pro verziója vs. asrock steel legend vs. msi tomahawk? Valahogy az asus jobbnak tűnik vrm-ben mint az asrock, perpill árban is közel vannak egymáshoz, msi viszont talán kiforotabb mert már elég régóta piacon van viszont jelenleg szerintem kissé túlárazott, na most az rgb meg i/o shield marhára nem izgat, sőt még az integrált hang se!

Köszönök előre minden konstruktív választ!

(#49) Csapoati válasza burriebonz (#48) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Ha a vrm számít, akkor ezekből a Tomahawk. [link] Én egy Asrock Fatal1ty Gaming K4-et vettem a héten, egyelőre meg vagyok elégedve vele, és az ára is nagyon jó (24e most a PCX-nél épp).

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#50) burriebonz válasza Csapoati (#49) üzenetére


burriebonz
tag

Na de az nem b350?

Lehet idővel váltok ryzen 2-re.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.