Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [iBalu:] Artemis

Hozzászólások

(#1) D1Rect


D1Rect
félisten

Pont a Marsit olvasom. :R

(#2) joghurt


joghurt
addikt

Nekem a leginkább az tetszett benne (a poénkodáson és az alap sci-fi dolgokon kívül), ahogyan komolyan vette a fizikai valóságot. Mármint a fizikát.
Ha az ember belegondol, akkor nagyon durva para az egész űrutazás, és egy űrbázis. Nincs segítség, és a legalapvetőbb dolgokba is könnyedén bele lehet pusztulni. (Ilyesmin filózik a Szaljut-7 c. film is.)

A tej élet, erő, egészség.

(#3) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A Marsi egy kicsit kemény sci-fi - nekem nem volt egyszerű olvasmány.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#4) ergoGnomik


ergoGnomik
tag

De miért Marsi? Miért nem inkább Marslakó?

(#5) UnA válasza ergoGnomik (#4) üzenetére


UnA
Korrektor

Lehet itt marketing majmozni, de a "marsi" így magyarul szörnyen lapos és semmitmondó. Az angol szó talán egy kicsit jobb (angolul a latinos eredetű szavak menőbbnek hatnak...), de azért a könyvnek mégis kell cím magyarul is ;)

(#6) Navaren válasza bitpork (#3) üzenetére


Navaren
aktív tag

Igen, elég nagy a hangsúly sokszor azon, hogy mi az elmélete egy-egy kütyü működésének, a Marsiban is és az Artemisben is, de technikai oldalról nézve éppen azért lesz hihető(bb). hiteles(ebb) a könyv, hogy az ég világon minden valós, vagy fiktív eszköz működését viszonylag egyszerű fizikával bemutatja a szerző, és ha a kicsit szakmaibb ember utánagondol/számol, akkor 'kijön a matek', ha érted mire gondolok :).

Nekem sokat ad hozzá az élményhez, pedig nem vagyok az a csőkocka típus :).

[ Szerkesztve ]

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#7) Navaren válasza UnA (#5) üzenetére


Navaren
aktív tag

'A Marsi' - ez a cím szerintem teljesen rendben van, ezt jelenti az eredeti, angol cím is.
Az értetlenség részemről onnan jön, hogy a film megjelenésekor minek kellett megváltoztatni? Az angol cím ugyanis nem változott semmit.

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#8) bitpork válasza Navaren (#6) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Hogy ezt elmondtad az önértékelésedet nem tartom helyesnek. Volt egy ismerősöm aki ha volt szabadideje akkor integrált és derivált... szóval kocka vagy ha utána számolsz :D

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#9) joghurt válasza bitpork (#8) üzenetére


joghurt
addikt

Annyira késő van, hogy a nicked alatt azt olvastam, hogy "vegán". Meg is lepődtem rajta erősen.

A tej élet, erő, egészség.

(#10) D1Rect válasza joghurt (#9) üzenetére


D1Rect
félisten

lol

(#11) ergoGnomik válasza Navaren (#7) üzenetére


ergoGnomik
tag

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

Statisztikailag nekem úgy tűnik, hogy a marsi szót inkább melléknévként értelmezik, mintsem főnévként. És hát egy főnév azért még mindig jobb címnek. Szerintem. Hogy arról már ne is beszéljünk, hogy szép anyanyelvűnkben van ez az aranyos szó, hogy marslakó. Miért ne használnánk? A marsi egyszerűen ehhez képes lapos, ahogy UnA is írta.

Egyébként biztos igazad van, csak én akadékoskodok és okoskodok feleslegesen.

(#12) Navaren válasza ergoGnomik (#11) üzenetére


Navaren
aktív tag

Nincs ezzel semmi baj, máshogy gondolkodunk :).

Egy apróság: Nem azt akarom mondani, hogy 'A Marsi' tökéletes cím, én nem mondom, én továbbra is elsősorban azon akadtam fenn, hogy miért kellett megváltoztatni a film megjelenésekor

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#13) Navaren válasza bitpork (#8) üzenetére


Navaren
aktív tag

Hmm.
Ám legyen. Kocka hajlamaim felszínre törtek a könyv olvasásra kapcsán :).

De viccen kívül, nekem tényleg felüdülés volt, hogy az 'átlag' Sci-Fi-ben a pilóta elüvölti magát, hogy 'Punch it, Chewie', és akkor a megnyúlt csillagok között fénysebességre ugrik a járgány, mi pedig elhisszük, hogy ilyet 'tud', itt pedig konkrétan le van írva a technológia elvi működése.
Nekem klassz élmény, na. Nem vagyunk egyformák.

[ Szerkesztve ]

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#14) bitpork válasza joghurt (#9) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Na, ezt olvasni a nevem alatt az ultimate sci-fi!

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#15) Cifu válasza joghurt (#2) üzenetére


Cifu
nagyúr

A blogbejegyezés alapját adó regényt nem olvastam még, de a Szaljut-7 c. film (ami kb. semmiben sem követi a valós, megtörtént eseményeket) is rávilágít, hogy folyamatosan egy kisebb hadsereg dolgozik azon a Földön, hogy az űrhajósok dolgát megkönnyítsék a világűrben.

Belehalni pedig könnyedén bele lehet a legalapvetőbb dolgokba a Földön is... :(

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#16) UnA válasza Cifu (#15) üzenetére


UnA
Korrektor

Akkor olvasd el, csak ajánlani tudom a könyvet. :)

(#17) qqcqqc


qqcqqc
őstag

Amikor meg akartam venni a Marsi című könyvet, megkérdeztem egy boltban az eladót, hogy van-e náluk? Egy hölgy felkapta a fejét mellettem és megkérdezte, Anikó írt egy könyvet? Az eladólány értetlenül nézett rá. :DD

Artemis: Szerintem megint egy jó, érdekes és olvasmányos regény született. Egész kidolgozott társadalmi kép, kalandos történet. Nekem legjobban a földi haverral folytatott levelezés tetszett.

(#18) e-newsee válasza bitpork (#14) üzenetére


e-newsee
addikt

Bírom az emberi agynak az ilyen asszociációs trollkodásait. :D

A témához pedig:
Az Artemist tervben van elolvasnom, de még nem jutottam odáig.
A Marsi viszont nagyon bejött. Gépészként (és úgy általában a technológiai dolgok iránti érdeklődőként) az volt az első gondolatom nekem is, hogy végre nem egy "teljesen" elrugaszkodott sci-fi. Az LCD-s résznél konkrétan fogtam a homlokom, hogy bakki, én kb. pont így jártam volna. Mert most őszintén, ki gondolna bele hasonló helyzetben?
Watney világában az a kemény -1 bar nem szívta volna ki a Zalient egy lyukon keresztül. ;]

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [iBalu:] Artemis
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.