Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gabo9201


gabo9201
senior tag

"AMD Phenom II X4 555" Ez X2 akar lenni ugye? :)

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#2) agemate válasza gabo9201 (#1) üzenetére


agemate
addikt

Javítva!

(#3) kleinguru


kleinguru
addikt

Ezt a fogyasztás dolgot már annyiszor megbeszéltük:W
A 125W az az elméleti maximum, tekintve, hogy tdp osztályokat ad meg az AMD és nem a fogyasztást. Szintén AMD védelmében mondom, hogy gyártástechnológia különbség is van a 2 cpu között:))

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#4) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Gratula a teszthez;)

(#5) kerelo


kerelo
senior tag

jó teszt:K szerintem erre már sokan vártak.jó proci a i3 2100 :K

[ Szerkesztve ]

Lássanak hát csodát,kicsik és nagyok,a becsületes ember én magam vagyok "bendeguz"

(#6) csucsbicep


csucsbicep
nagyúr

Grat. Jó teszt.
Csak segítség: Magok/szálak: 4/0 sztem itt 4/4 re gondoltál.

(#7) Biga123 válasza kleinguru (#3) üzenetére


Biga123
addikt

De azért abban megegyezhetünk hogy a 2100 as lényegesen kevesebbet fogyasz mint a 955-ös... :U

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#8) JoolsNOS válasza Biga123 (#7) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Az tuti, de a 125 wattot még 4 gigára húzva prime alatt se lehet kihozni az x4ből :N

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#9) diegho


diegho
nagyúr

mindig véditek itt a fogyasztással az amd-t, lehet 125W TDP, de akkor is jóval többet fogyaszt ugyanaz a rendszer, mint Intel-nél, nekem pl nem mindegy, hogy 50W-al többet fogyaszt a gépem... (és az 50W-al még keveset is mondtam)

(#10) csibe1 válasza diegho (#9) üzenetére


csibe1
addikt

Az oké,hogy többet fogyaszt,de nem volt konkrét fogyasztásmérés a konfigokhoz,így nem tudni pontosan mennyivel fogyaszt többet a 955 a 2100-ashoz képest.

"nekem pl nem mindegy, hogy 50W-al többet fogyaszt a gépem... (és az 50W-al még keveset is mondtam)"

Az szerintem attól függ milyen procival hasonlítod össze a 955-öst.

A Hawk X grafikonjánál nem a processzor nevek vannak,hanem Oszlop C és B.

A teszt tetszik,jó hogy össze lett hasonlítva a két processzor,vásárláskor könnyebb dönteni,
attól függően ki mire használná a gépet.

[ Szerkesztve ]

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#11) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Sose hagyjuk ki, hogy ez a "4 magos CPU gyorsabb" dolog csak akkor igaz, ha megfelelő szoftvert futtatunk!
Ha nincs megfelelően többszálúsítva a program, és ki sem használ a négyből 2 magot, akkornyilván nem sok gyorsulást látunk.

Egyébként a legtöbbeknek tényleg bőven elég az i3. (Ami amúgy sem feltétlen a kétmagos mezőnyben versenyez, ha jól láttam, van benne HT).

Mutogatni való hater díszpinty

(#12) Xaels válasza hcl (#11) üzenetére


Xaels
félisten

Valószínűleg azért is született ez az összehasonlítás mert a az i3-as ugye hiába 2 mag, de 4szálon dolgozik és árban hasonló a 2 termék.

Amúgy igen, játékra látszik, hogy ezeknél többre nem nagyon van szükség mert általában előbb jelentkezik a VGA limit. Akinek meg telik olyan videokártyára aminél processzor limit lép fel annak valószínűleg van pénze ezeknél drágább CPU-ra is.

A teszthez meg annyit, hogy engem kicsit frusztrál, hogy a memória és a VGA is különbözik. Szerintem ha minél objektívebbek akarunk egy tesztnél maradni, akkor érdemes a lehető legtöbb körülményt megismételni.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#13) JoolsNOS válasza diegho (#9) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Tény, hogy az amd többet fogyaszt. De az az 50watt terhelve jön elő. Nálam gép netezés közben 80-85 wattot eszik hálózatról. (ebben tehát minden benne van tápveszteséggel együtt) Nekem se mindegy mennyit fogyaszt a rendszer, ezért is vettem új monitort. A 65-80w helyett most fogy 11w.

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#14) mghltm


mghltm
addikt

"A két rendszer azonos, a dual channel az AM3-as gépnél be volt kapcsolva, de nem hiszem, hogy ez bármekkora teljesítménynövekedést is generált volna az egy darab 4GB-os modulhoz képest."

sajnos vannak olyan jatekok, amik profitalnak a plusz memoria savszelessegbol ( dual/tri channel vagy magasabb mukodesi frekvencia ). :K

koszi az osszehasonlito tesztet! :R

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#15) kleinguru válasza diegho (#9) üzenetére


kleinguru
addikt

Mihez képest fogyaszt 50W-tal többet?!

Az én konfigom terheletlenül, értsd net, monitor nélkül eszik 50W összesen :D

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#16) JoolsNOS válasza kleinguru (#15) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Hálózat felől? Bronz tápnak mennyi a hatásfoka? Elég kevéskének tűnik.

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#17) Benőke


Benőke
őstag

"érdemes inkább pár ezressel többet rákölteni az új i5-ökre"

Halkan jegyezném meg hogy az a corei5 amire érdemes lenne pénzt kiadni az már min 2x annyiba kerül mint az itt feltüntetett core i3. A hétköznapokban semmi különbséget nem érzek a Core 2 duo után Core i5 -re váltás esetében. Ahol már nem anyira számít a pénz oda meg a Core i5 kevés... Mellesleg sok esetben HT kikapcsolásával jelentősen gyorsul bizonyos alkalmazásokban a cucc... Sokkal haszonsabb ha több natív mag elérhető mint a HT.

(#18) kleinguru válasza JoolsNOS (#16) üzenetére


kleinguru
addikt

Ennyit vesz ki a konnektorból, az igazsághoz hozzátartozik, hogy picit alul van feszelve:)
Phenomtweaker-->800Mhz@0.9V

De, a szivattyú is innen van táplálva ddr2es ramjaim vannak és a 7odd-ből jelenleg 3 van bekötve.

Hatásfoka a tápomnak elvileg 82;85;82%|20;50;100% terhelésnél

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#19) F34R


F34R
nagyúr

jó kis teszt lett nem is gondoltam volna hogy a kis i3 ilyen jó :)

(#20) hyperman25


hyperman25
tag

Hiánypótló teszt! :R

Phenom-nál a magok/szálak száma tényleg inkább 4/4 legyen szerintem is.

(#21) #98593280 válasza kleinguru (#15) üzenetére


#98593280
törölt tag

HD4670-el nem kell csodálkozni az 50 watton. Az a kártya alig eszik vmit. Én egyébként mértem már diszkrét VGA nélküli i5-2300-as gépet, 30 wattot mutatott a mérő alapjáraton. A 2100-asom még nem mértem a 6850 nélkül, de hétvégén megteszem, mert már kíváncsi vagyok. Szerintem 20-25 watt körül lesz.

(#14) tiborandras: Tudsz ilyen tesztet mutatni, ahol nagyobb az FPS a dual vagy tri-channel miatt??

[ Szerkesztve ]

(#22) hohoo


hohoo
senior tag

Ha játékos fogyasztást akarsz összehasonlítani teljesítménnyel, akkor inkább sok ghz-s x2-t kéne az i3-al hasonlítani. Egyértelmű hogy az x4 plusz teljesítménye nem fog kijönni, mert a játékok nem sűrűn profitálnak 3-nál több magból. Kb olyan mintha magyar minőségű úton hasonlítasz össze egy átlagautót egy ferrarival :) A ferrari fog veszíteni, mert többet fogyaszt, és ugyan olyan gyorsan tud csak menni.

[ Szerkesztve ]

T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

(#23) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Nagyon jó, hiánypótló írás, köszi a cikket! Sajnos hiányoltam belőle 1-2 dolgot, köztük leginkább a fogyasztás mérést, remélem majd utólag pótolva lesz!

A Sandy Bridge játékra piszkosul erős, ezt most újra sikerült bebizonyítani, a tesztalany Core i3-2100 CPU ára nem is vészes (25-30 k között).

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#24) Xaels válasza #98593280 (#21) üzenetére


Xaels
félisten

Single Channel Vs. Dual Channel test

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#25) agemate


agemate
addikt

Nem tudom, mennyi különbség lehet két teljesen ugyanolyan grafikus kártya között, ha az órajelek is megegyeznek, csak az egyik 1155-ös, a másik pedig AM3-as környezetben, ugyanazzal a driverrel dolgozott. A különbség a hűtőborda műanyag borítása és talán a nyák színe a két kártya között, semmi egyéb.

Az írás pedig nem feltétlen a két mag vs négy magot hasonlítja, jóval inkább a két mag+HT-t a natív négy maggal játék alatti teljesítményét. Az pedig egyértelmű, hogy ami két magra íródott nem lesz gyorsabb négy magon.

Az utolsó grafikon valóban rossz de nem tudom javítani, hiába írom át az táblázatkezelőben, nem történik változás.

Xaels: Ezek minimális különbségek, a gyakorlatban nem számít, hogy 85.3, vagy 82fps van CoD2 alatt.

[ Szerkesztve ]

(#26) D1Rect válasza #98593280 (#21) üzenetére


D1Rect
félisten

[link]

Nem sok a különbség, de pont elég, hogy ne lehessen egyenlőségjelet tenni a 2x2=/=4 közé. ;)

(#27) #98593280 válasza Xaels (#24) üzenetére


#98593280
törölt tag

Ez DDR2-es teszt, DDR3-as is van? Bár végül is tök mind1, én teszek rá hogy 198 az FPS vagy 200:)

(#26) D1Rect : Akinek FPS kell, az vegyen izmosabb VGA-t, ennyi:)

[ Szerkesztve ]

(#28) D1Rect válasza #98593280 (#27) üzenetére


D1Rect
félisten

Hosszabb a csík?
Y/N?

Ez valószínűleg kijön ebben a tesztben is?

Rengeteg helyen minimális a különbség.

[ Szerkesztve ]

(#29) Xaels válasza agemate (#25) üzenetére


Xaels
félisten

Itt most nem az értékeken van a hangsúly, hanem azon hogy van kimutatható különbség SC és DC között. Ki tudja, hogy ezeken kívül más programok miként viselkednek és ebből adódóan szerintem hiába érdekes az írás, de nem lehet rá alapozni emiatt. Nem bántás, de legközelebb érdemes azokat a memóriákat kicserélni, hogy minél kisebb legyen az eltérés a 2 konfiguráció között.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#30) #98593280 válasza Xaels (#29) üzenetére


#98593280
törölt tag

Én azt gondolom, hogy nagyon nem kell ezzel a dual vs single channel dologgal foglalkozni. Elég csak ha arra gondolok, hogy az ország PC boltjai (szinte az összes) hulladék tápegységekkel, gagyi VGA karikkal, lga775-el, Athlon X4-ekkel, Thubannal ajánlgatnak Full HD gamer konfigot vevőknek. Szóval magasról le...rom a 2 FPS különbséget (főleg 60 fps felett) a dual channel miatt. Ez egy nüansz, tű a szénakazalban. Készíts mindenre kiterjedő ALAPOS cikket, nekem Agemate összehasonlítása bőven elég, meg az is hogy teljesít otthon az i3-2100 + a HD6850... a 2x4GB duálcsönellel:)

Egyébként elég sok mai deszkán csak 2 db slot van, szerintem fontosabb hogy később egy új 4GB-os modullal könnyen lehessen bővíteni, mintsem a dualcsönellre fókuszálni.

[ Szerkesztve ]

(#31) kleinguru válasza #98593280 (#21) üzenetére


kleinguru
addikt

Ha lenne a lapon integrált, akkor oda is adnám öcsémnek játszani, mert a hd gyorsításon kívül szinte semmire sem használom (nem játszok), amire használnám (videóvágás) érdemben nem lehet még sajna:(

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#32) Srodney


Srodney
senior tag

a tesztből és a kommentekből nyilvánvaló lett számomra ha az intel fanok összehasonlítják a procijukat amd-s procikkal és az amd győz akkor konstatálják hogy intelt kell venni,mert kevesebbet fogyaszt,ráadásul csak pár fps-sel tudott győzni az amd,az intel meg olcsóbb is.

de ha az intel proci netán verné egy másik tesztben az amd procit akkor persze hogy intelt kell venni mert az egyértelműen jobb,még akkoris ha csak pár fps-ről van szó...

DE hogy jót is mondjak végre van egy teszt ahol normális és sokak által játszott játékok szerepelnek...VÉGRE!!!....mafia2-őt annyira ritkán látni jelenlegi tesztekben,pedig egy pár évig kemény dió lesz...

[ Szerkesztve ]

(#33) diegho


diegho
nagyúr

Nem tudom ti hogy vagytok vele, de nálam a gép többet van 100% cpu használaton, mint 50% alatt. Úgy tudnám mondani, hogy amikor be van kapcsolva, akkor az esetek 85+%ában 100% cpu terhelés van stabilan. (amit használok egy i7-et is 100%-ra tud fogni, annyi erőforrást használ amennyi elérhető, másik gépemen is mind a 4 mag 100% és a 8gb memóriából nincs 1gb szabad...)

A fogyasztásról pedig lehet nézni teszteket, itt ph-n is, siralmas az amd fogyasztása.

(#34) kleinguru válasza diegho (#33) üzenetére


kleinguru
addikt

Igazad van, szar az amd, de ne felejtsd el, hogy gyártástechnológia különbség is van (, s nem is kicsi) az intel javára, szeptemberre ez normalizálódni fog, tudom azon ez nem segít, aki most akar gépet venni, újítani, de ez van:)

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#35) horush válasza Benőke (#17) üzenetére


horush
addikt

Ez azért nem így van. A i5-2300 kb. 38k, ez meg 26k rendesebb helyeken. A különbség 12k, nem pedig a duplája :)
Ha meg az I5-2500k-ra gondoltál, akkor azt nem ezzel a 2100-al kellene összehasonlítani, mert ugyanúgy ajánlott vétel a 2300 is, ami már nagyon szépen kiszolgál egy jóval erősebb VGA-t is.

diegho: Nem tudom, hogy te mit csinálsz a gépeddel, de az elég abszurd, hogy 100%-on megy a proci, amikor nem csinálsz vele semmit.. Nincs vmi. vírusod? :) Normális esetben csak a komolyabban CPU igényes alkalmazások tudják felvinni ennyire, nekem pl. még a GTA4 sem tudja high beállítások mellett 60%-nál jobban leterhelve..

[ Szerkesztve ]

(#36) Xaels válasza #98593280 (#30) üzenetére


Xaels
félisten

Ez a D1rect által linkelt tesztből van. A lényeg 2Gib single és a 2Gib vonalon van és ott is kék ami jobban számít, ugye a minimum fps érték. Itt már jelentősebb különbséget mutat az SC Vs. DC. Itt még egyszer hangsúlyozom, hogy nem az értékeken van a hangsúly, hanem azon hogy befolyásolhatja a CPU teszt végeredményét ezáltal elveszíti az objektivitását az írás.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#37) #98593280 válasza Xaels (#36) üzenetére


#98593280
törölt tag

Ha már az objektivitásról beszélünk, azt mivel magyarázod, hogy ezen a grafikonon lassabb a FarCry 8GB ram-mal mint 4-el?:) LOL :)

(#33) diegho: A Homefront 60FPS átlag körül, Full HD-ban, HD6850-el 50%-ban bírta leterhelni az i3-2100 -at:)

[ Szerkesztve ]

(#38) Vegadog


Vegadog
tag

Szokásosan magas szinvonalú a cikk, úgyhogy tényleg nem a szívózás kedvéért, de a végén
az Összegzésként elmondható... kezdetű mondatban van egy freudi elütés (mellet). Bocs. ;)

(#39) Xaels válasza #98593280 (#37) üzenetére


Xaels
félisten

Lehet annak oka a rosszul megírt program vagy egy rosszul működő memóriavezérlő és stb... De megint csak a számokkal jössz pedig hangsúlyozom, hogy nem azon van a hangsúly az írás tekintetében. Itt processzorokat küld szorítóba az író és éppen, hogy egy olyan komponensben tér el ami a végeredmény szempontjából érdekes lehet.

Tehát kérdezem: Befolyásolhatja-e a végeredményt a memória mérete illetve az üzemelési módja?

Megsúgom, a válasz: Igen...

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#40) #00137984


#00137984
törölt tag

2011. elején már föleg C3 steping ajánlott 95w-os fogyasztása és a magasabb tuningpotenciál miatt. Nekem majd fél éve ez van. A játékos-gépes szakma is ezt ajánlja GTX460 vagy HD6850 párosítással. Nálam Win7 X64, Giga lapban, csak tuningos 4GB DDR2 1066 ramokkal dualban is ennél jobban kifutja magát. Csak teljesítmény/fogyasztás alapján tartom jobbnak az intel vonalat, de nekem AMD teljesítménye meggyözőbb volt. A fogyasztástás miatt nem is ajánlott akkor NV-t venni, még is sokan viszik. A gyengébb vagy energiatakarékos CPU-n meg visszanyerik a különbséget, a végeredmény meg a legtöbb esetben felemás lesz . . .

[ Szerkesztve ]

(#41) ProEvoFan válasza Srodney (#32) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

kemény dió a Maffia 2???
a volt 4850em átlag 42fpsel vitte a játékot...1680x1050ben, minden high, 8AF, igaz AA és "fiziksz" kikapcsolva
ha volt benne AA akkor tényleg nem volt nagy fps...26 volt az átlag....

köszi a tesztet :R
kár hogy 2 játék volt aminek igazán kell a 4magos cpu, mert érdekes hogy a GTA4 alatt simán nyer az x4 955, míg a BF2ben meg kb egyformák...gyakorlatilag mindkettő játék 100%osan igényli a 4magot
egy F1 2010 tesztet de megnéztem volna!!!! itt is alap a 4mag

vajon ezek a cpuk kihajtanak egy 6950et :F

[ Szerkesztve ]

(#42) kleinguru válasza ProEvoFan (#41) üzenetére


kleinguru
addikt

Az csak a grafikai részletességtől függ :DD

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#43) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Régóta best buy kategóriájában az i3-2100.
Ha valamiért meg downgrade-elnem kéne, ilyet vennék :K

Teszthez meg grat!

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#44) ProEvoFan válasza ProEvoFan (#41) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

közben találtam egy F1 2010 tesztet ezzel a cpuval, igaz, itt gtx480al teszeltek, de ez mindegy:) szép eredményt ér el a i3-2100 [link]

[ Szerkesztve ]

(#45) agemate válasza Xaels (#29) üzenetére


agemate
addikt

A cikkben az i3 általában valamivel gyengébb, mint a Phenom. Ez az eltérés akár betudható az általad bizonygatott SC/DC különbségének. Ez is azt támasztja alá, hogy az i3-2100 igenis megfelel játékra - ha DC-s ramokkal ment volna az 1155-ös gép, biztosan jobb eredményeket produkált volna az i3 - és az írásnak ez volt az alapkérdése (Phenom vs i3 játék alatt).

(#46) Xaels válasza agemate (#45) üzenetére


Xaels
félisten

Eleve, ha egy ilyen összehasonlítás születik illik azonos memóriát, vga-t és az eredmények szempontjából változó tényezővel bíró alkatrészeket megtartani és ugyanolyan állapotban működtetni(ez esetben ugye csak az alaplapnak és a processzornak szabadott volna különböznie).

Az eltérés meg jó nagy "HA"... semmivel sem lehet megmondani csak, ha újraszületik a teszt azonos feltételekkel. Lehet, hogy nem különbözött volna ezekben a játékokban a végeredmény, de lehet hogy igen. Lehet, hogy minimális eltérés lett volna, de lehet nagyobb is.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#47) #98593280 válasza Xaels (#39) üzenetére


#98593280
törölt tag

Érdekes valóban lehet, de markáns változások akkor sem lennének, ha mind2 gépben dual-channel lett volna. Tőlem őrizgetheted a Phenom 955-öd egészen a Bulldózerig, de a Sandy most jobb vétel, ezt kellene elismerni és nem ragaszkodni a gyökerekhez. A világ változik, a számítástechnikai trendek is.

(#48) Motion_Blur válasza ProEvoFan (#44) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Szép kép, főleg a ramok mennyisége :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#49) banhammer


banhammer
veterán

Én a helyedben inkább egy Core i7-2600-at vettem volna.
Kellemesen brutális a sebessége ahhoz, hogy évekig ne kelljen hozzányúlni.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#50) #98593280 válasza banhammer (#49) üzenetére


#98593280
törölt tag

Ha mindenki azt venne, amit szeretne, akkor nem létezne low-end kategória. Tudjuk hogy brutális, csak ugyanennyire qrvára sokba is kerül. Nincs mindenkinek közel 70k-ja csak procira, hozzáteszem, a legtöbben ki sem használnák.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.