Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) djculture válasza Scholes9 (#48) üzenetére


djculture
félisten

Nem rossz

(#52) HookR válasza Goblin12 (#37) üzenetére


HookR
addikt

Példának okáért néhány további mini-ITX lap:
- ASRock Z97E-ITX/ac (10Gb/s, 2230/2242)
- Asus H97I-Plus (10Gb/s, 2260/2280)
- Asus Z97I-Plus (10Gb/s, 2260/2280)
- MSI Z97I Gaming ACK (10Gb/s, 2242/2260)

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#53) Goblin12 válasza DRB (#50) üzenetére


Goblin12
őstag

Ez a négy lap ami tud PCI-E x4 32Gbit/sec-et az az ~4GB/sec-et LGA1150-ből M.2-őn közvetlenül! A többi csak ~1GB/sec-es.

(#52) HookR: Igen de azok csak 10-ek, az a 4 lap amit én írtam az pedig 32-es, és ennek a HyperX-nek illene a 32-es. Továbbra is közvetlen M.2-ről beszélek.

[ Szerkesztve ]

(#54) DRB válasza Goblin12 (#53) üzenetére


DRB
senior tag

Az előbb nem ezt írtad, arra reagált HookR fórumtárs, meg én is.
Mi az, hogy „közvetlen” M.2? :F

[ Szerkesztve ]

(#55) HookR válasza Goblin12 (#53) üzenetére


HookR
addikt

A 32Gb/s majd LGA1151-es lapokon lesz elterjedtebb. Amiről eddig lehet tudni mini-itx fronton:
- ASRock Z170 Gaming-ITX-AC Fatal1ty
- Gigabyte GA-Z170N-WiFi

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#56) Goblin12 válasza DRB (#54) üzenetére


Goblin12
őstag

Hogy M.2-be rakod bele, és nem az adapterrel PCI-E slotba.

(#55) HookR : LGA2011-3-on is van már jó pár 32-es. :K

[ Szerkesztve ]

(#57) flash-


flash-
veterán

mi lehet az oka hogy windows boot időnél nincsen releváns különbség a samsung 850 evo hoz képest?

mi lehet itt a gyenge keresztmetszet?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#58) DRB válasza Goblin12 (#56) üzenetére


DRB
senior tag

Én egy szó sem volt semmilyen adapterről, nem is értem, hogy ezt most hogy keverted ide.HookR fórumtárs által említett alaplapokon van M.2 foglalat, ha úgy tetszik közvetlen M.2. Azaz azt a megállapításodat cáfolja, hogy „...4db alaplap van LGA1150-es vonalon amelyik PCI-E sávon képes M.2-tőt fogadni”. De említhetném az én alaplapomat is(ez alapján írtam, hogy a megállapításod téves), amelyik nincs a Te általad említett 4, illetve a kolléga által említett további 4 alaplap között sem, viszont van rajta M.2 foglalat. Egy ilyen SSD volt benne sokáig.

(#59) #16939776 válasza flash- (#57) üzenetére


#16939776
törölt tag

OS

(#60) Goblin12 válasza DRB (#58) üzenetére


Goblin12
őstag

3 féle M.2 van. 32Gbit/sec 10Gbit/sec és a Sata alapú. Amit én linkeltem 4 lap az 32Gbit/sec-es és azok LGA1150-ek. Ezért mondom hogy 32-ből 4 darab van LGA1150-es ágo.Amit Te mondasz az 10Gbit/sec-es amiből van tonna. :D

Igen amit dőlttel szedtél idézetem az pontatlanul volt megfogalmazva.

Azért kevertem ide az M.2-őt mert szerintem nem jó megoldás adapterrel használni, ha már van slot a lapon. De mivel ez alá a HyperX alá érdemes 32Gbit/sec-el rendelkező M.2-es lapot rakni amiből 4 van LGA1150-es fronton így ezért linkeltem azt a 4 lapot. :R

Még egy kicsit bonyolítsuk a dolgot. HookR fórumtárs LGA1151-es lapokat írt amin már 32Gbit/sec-es M.2 foglalat van. + (#52)-ben LGA1150-es lapokat írt 10Gbit/sec-es M.2-vel.

[ Szerkesztve ]

(#61) DRB válasza Goblin12 (#60) üzenetére


DRB
senior tag

Hogy hány féle M.2 van az attól függ hány(és/vagy melyik generációs) PCIe sávot adnak a foglatnak. Bár valójában attól, hogy az egyik pl. csak 2 sávot kap, míg a másik mondjuk 4-et, még nem másféle/fajta, szerintem, max az „áteresztőképességük” más. De tőlem lehet akár más féle is, pl. az ASRock elnevezte Ultra M.2-nek a gyorsabbik verziót. :D

Ok, értem, tehát elírás. Akkor kiegészíteném(vagy helyesbíteném) a mondatod azzal, hogy jelenleg csak négy olyan LGA1150-es alaplap van forgalomban amelyiken PCIe Gen3 x4 sávot rendeltek az M.2 foglalathoz, a többin, amin van M.2 foglalat, általában „csak” Gen2 x2-t.

(#62) Goblin12 válasza DRB (#61) üzenetére


Goblin12
őstag

Igeeeeeeeeen. :DD :R

(#63) Locutus válasza flash- (#57) üzenetére


Locutus
veterán

Nem hittem hogy a boot idő még tényleg érdekel valakit manapság :) Főleg ezek az 1-2mp-es különbségek...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#64) Scholes9 válasza Locutus (#63) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Ha x58-ról vált az ember akkor nagyon is :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#65) Sinesol válasza flash- (#57) üzenetére


Sinesol
veterán

Szerintem az AHCI szabvány a szűk keresztmetszet, egyszerűen elavult az egész rendszer.
Az NVMe szabványt teljesen ssd-re fejlesztették, sokkal inkább képes kihasználni ezeket a tárolókat, ott lehetnek majd elég jelentős ugrások teljesitményben.
De a gyártók jó szokásukhoz híven inkább az elavult sz@rt nyomják továbbra is, pedig az m2 portos deszkák támogatják az NVMe szabványt is.
Szóval totál nem értem, hogy egy m2-es ssd-hez miért AHCI-t használnak az ssd gyártók...
Azért remélem nem ugyanez lesz ebből, mint monitoroknál a tn panel, hogy hiába szar, akkor se akar kihalni.

[ Szerkesztve ]

(#66) pprod94 válasza _Scythe_ (#46) üzenetére


pprod94
aktív tag

Ezt én sem értettem. SSD-nél úgysem kell..

(#67) helkis válasza Goblin12 (#37) üzenetére


helkis
addikt

Köszi, ill. a kivesézést is! :R

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#68) sb válasza djculture (#44) üzenetére


sb
veterán

Biztos nem rossz, de kicsit ágyúval verébre bizonyos esetekben.
Persze ha kihasználja az ember - nagy fileok, video, zene, stb... - akkor jó lehet... csak kérdés mennyit ér meg.

Napi használatban nem sok értelme van, az a tesztből kiderült. Pedig én nem vagyok a gyors rendszer ellen, sőt. De valahogy az ingerküszöbömet meghaladja az 1db normális (gyors) SSD felett elérhető átvitel/elérési idő.

szerk: A boot idő jó példa. Az soha nem zavart pl. Persze mióta 10mp alatt indul a rendszer tudom értékelni, de csak emiatt nem váltanék. Kényelmes, de nem musthave. Amúgy ha már bootnál tartunk érdekes, de legkevésbé a hw teljesítményén múlik szvsz.
- A G2020-as gépem "béna" OCZ-vel kb. ugyanannyi idő alatt bootolt, mint az i5 akkor menőnek számító Samsung 830-al.
- A win öregedésével az i5-ön lelassult a boot. Persze most is megvan 15-18mp alatt, de nem 10-12.
- A win7 is jóval lassabb, mint a win8. Indulásra és hibernálásra is. Fast boot nélkül is.
- Nagyon sokat számít a bios szintű támogatás vagy gyorsaság. UEFI-s fast boot-tal sok lap jóval gyorsabb. De pl. nálam Asrocknál UEFI nélkül gyorsabb a boot. 1-2mp alatt továbblép a bios postról és indul a win.
- A leggyorsabban bootoló gép viszont a Samsung Series 5 laptop a közelemben. Egy win8-ról upgrade-elt és 1-2-szer restore-olt 8.1, tehát finoman szólva sem tiszta. Tele Samsung bloatware-ekkel. Fast boot-tal vagy hibernálásból kb. 2-4mp a bejelentkezés. Pedig nem egy erőmű ugye és 1db SSD.

[ Szerkesztve ]

(#69) demagóg válasza Sinesol (#65) üzenetére


demagóg
aktív tag

Szerintem az AHCI szabvány a szűk keresztmetszet....

Ez igaz lehet, de tegyük hozzá, hogy a MS az oprendszereiben a lehetőségek kis részét használja csak ki. Több mint tíz év alatt nem mertek/nem akartak minden részletekben rejlő lehetőséget kihasználni az AHCI terén. Ráadásul amit egy programozó részére adnak funkcionális lehetőségként, az meg siralmasan gyenge, erősen szűkített. Akinek a teljes funkcionalitás kell az megírja magának vagy megveszi horror pénzért.
Ugyanez lesz/van az NVM Express implementálással is. Részleges, nem teljes funkcionalitású. Pedig már az oprendszer része ez a támogatás is (visszamenőleg win7-nek is).

-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

(#70) hemaka


hemaka
nagyúr

Jó cucc, jöhet a gépembe egy. :D

(#71) ViZion válasza sb (#68) üzenetére


ViZion
félisten

egy dolgot kihagytál: hang.
Lecseréltem a hangszigetelt kecót ablakosra... majd kaptak a játékok is SSD-t, h ne zizegjen. Vinyó így többnyire leállítva, megint csendes a gép. :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#72) sb válasza ViZion (#71) üzenetére


sb
veterán

Lehet, hogy félreértettél.
SSD kell a gépbe. Kinek mekkora... aranyat ér.

Csak 1300000MB/s-es SSD-nek nem látom értelmét - átlagos használatnál - egy sima, mezei 300-500MB/s SATA SSD-hez képest.

A teszthez egy kérdés:
A méretet és átvitelt/frekiket látva engem a melegedésen kívül egy fogyasztásmérés is érdekelne. SSD-nél soha nem figyeltem, lévén, hogy egyik erőssége, de 1-2 nagyobb/gyorsabb modell tesztjénél láttam már olyat amitől leestem a székről mert többet evett jóval mint a HDD-k.

(#73) Goblin12 válasza helkis (#67) üzenetére


Goblin12
őstag

Hali.

Nincs mit. :R

(#50) DRB: Helkis-re ment az első linkes HSZ-em, azért is lett pontatlan az az 1 mondat mert az Ő HSZ-ben már benne volt az amit én kihagytam. :R

[ Szerkesztve ]

(#74) nakos1212


nakos1212
senior tag

Ez egyelőre e-pénisz növelő egy budget ssd-hez képest, semmi más.
Az jópofa, hogyha akarod m2, ha akarod pcie, de gondolom egy olcsó átalakító is tudja ezt.

(#75) idegen lény válasza Goblin12 (#37) üzenetére


idegen lény
őstag

Melyik a "pici lap" ezek közűl? A hărom nagy közűl pedig melyiket ajănljătok I7-4790K ês GTX-960 mellê gamer cêlra szănt gêpbe? Az Asrock is megbizható lapokat gyărt? Vannak olyan jók, mint az Asusok? Úgy hallottam, hogy az Asrock is Asus. Nem szeretnêm húzni.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#76) nakos1212 válasza idegen lény (#75) üzenetére


nakos1212
senior tag

Bocs, de te írsz fura karakterekkel vagy az én vga-m hulla?

[ Szerkesztve ]

(#77) idegen lény válasza nakos1212 (#76) üzenetére


idegen lény
őstag

ên, okos TV :)

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#78) Goblin12 válasza idegen lény (#75) üzenetére


Goblin12
őstag

Ez nem az a topik. . . keresd a Milyen alaplapot vegyek topikot.

Az Asus lapja a "pici".

[ Szerkesztve ]

(#79) idegen lény válasza Goblin12 (#78) üzenetére


idegen lény
őstag

Köszi. Azêrt irtam ịde, mert csak az SSD-kompatibilităs miatt akarok ilyen lapot venni.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#80) kpal


kpal
veterán

Szép és jó ,de nekem megteszi a Natur SATA SSD vagy a natur PCI-os is.

(#81) nakos1212 válasza kpal (#80) üzenetére


nakos1212
senior tag

jó márka lehet a natur :D

(#82) #16939776


#16939776
törölt tag

Egy pár soros áttekintés a témában, ami érinti a lényeges sarokpontokat.:[link]

[ Szerkesztve ]

(#83) Locutus válasza kpal (#80) üzenetére


Locutus
veterán

Az a natúr PCI-os az milyen?

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#84) helkis


helkis
addikt

akció -40k!

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#85) Locutus válasza helkis (#84) üzenetére


Locutus
veterán

Miért is akciós ez 110-ért?
Én 80-ért vettem április elején...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#86) helkis válasza helkis (#84) üzenetére


helkis
addikt

elcsesztem, ez csak 240Gb-os.. :B

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#87) mmdms


mmdms
addikt

A képfájlokat a DDR4-es rendszermemóriában létrehozott, 27 GB-os RAM drive-ból másoltuk

Melyik progit használtátok ennek létrehozására?

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#88) csabaizoli


csabaizoli
tag

üdv!

Fujitsu P702 ivy procis notiba ha van mini PCIe(34mm) csatoló, akkor azt honnan tudom hogy m2. sata kompatibilis-e? eredeti hdd-t benne akarom hagyni, ide pedig egy rendszer SSD-t szeretnék betenni, ha megoldható....

(#89) Feri1977


Feri1977
senior tag

Ennek lassan már semmi értelme...ugyanis maga a ram meg proci nem fogja már tudni olyan gyorsan feldolgozni az adatot amit kap.. :W

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#90) Sinesol válasza Feri1977 (#89) üzenetére


Sinesol
veterán

A ram sebességekhez képest kanyarba se vagyunk még.

Ez az SSD: 1,4 gb/sec
Egy random noname 1600-as ram: 18-20 gb/sec

[ Szerkesztve ]

(#91) Feri1977 válasza Sinesol (#90) üzenetére


Feri1977
senior tag

De a procikéhoz már igen!

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#92) Sinesol válasza Feri1977 (#91) üzenetére


Sinesol
veterán

A prociknak még a RAM is túl lassú, ott még komolyabb sebességekre van szükség.

i7 2600k L1 cache speed :

Read:110Gb/sec
Write: 60Gb/sec
Copy:110Gb/sec

SSD : 1.4gb/sec

[ Szerkesztve ]

(#93) Feri1977 válasza Sinesol (#92) üzenetére


Feri1977
senior tag

Ok, értem.

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#94) snecy20 válasza flash- (#57) üzenetére


snecy20
veterán

"mi lehet az oka hogy windows boot időnél nincsen releváns különbség a samsung 850 evo hoz képest?
mi lehet itt a gyenge keresztmetszet?"

Az, hogy egy szinten túl már nem tud hová gyorsulni a boot idő.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#95) bteebi válasza Sinesol (#92) üzenetére


bteebi
veterán

A precízség kedvéért amire te gondoltál, az a GB/s. A Gb-nek még van értelme (ugyebár 8 Gb = 1 GB), de a gb-nek nincs.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#96) Sinesol válasza bteebi (#95) üzenetére


Sinesol
veterán

Igen, köszönöm a korrekciót :R

(#97) snecy20


snecy20
veterán

Amúgy egyszer ha az ember szeretne hat-nyolc darabot ilyen PCI-E SSD-ből, akkor hova dugja?

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#98) idegen lény válasza bteebi (#95) üzenetére


idegen lény
őstag

Az a gigabit, ugye?

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#99) krsz


krsz
csendes tag

Szerintetek a GA-EX38-DS4 alaplap alatt működik, vagy működhet ez a kártya?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.