Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MongolZ


MongolZ
addikt

Még a végén igazam lesz, és hogy ha nem szekvenciális írásról van szó, akkor CPU limitesek az SSD-k...

(#2) t72killer válasza MongolZ (#1) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Simán. Lassan az intelnél és az AMD-nél elkezdhetnek gondolkozni a RAM-vezérlő mintájára egy kétcsatornás SSD-vezérlő beépítésén:DD

"A NAND chipek 19 nm-es, Toshiba A19 típusú toggle-mode MLC lapkákat rejtenek. " - hm, nem a 19nm-ből volt galiba a Samsung 840 EVO-knál?

Amúgy tetszik a technológia, még pár ilyen és lesz egy kisebb sebességugrás SSD-fronton. Azért ez közel sem akkora, mint a HDD->(akármilyen modern) SSD lépés, de talán itt lehet majd érezni is némi gyorsulást.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3) Normi™ válasza MongolZ (#1) üzenetére


Normi™
őstag

És pár éve még a leglassabb alkatrész volt a merevlemez a gépben,változnak a dolgok :)

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#4) bteebi


bteebi
veterán

"a szekvenciális olvasás során ... egyértelműen a Predator nagy erőssége. Ezzel szemben átlagfelhasználás közben még ez az SSD sem képes SATA-s társai fölé emelkedni, ergo aki egy egyszerű rendszermeghajtót keres, annak ez a fajta megoldás gyakorlatilag felesleges, hisz nem nyújt többet az olcsóbb megoldásoknál."

Nagyjából ezt az eredményt vártam, néha még így is meglepett egy kicsit, mert azért az olvasási és az írási sebessége is eléggé rendben van. Az összkép azonban - figyelembe véve az árát - nem annyira pozitív, úgyhogy ehhez nagyon power usernek (vagy egyszerűen csak gazdagnak) kell lenni, hogy megérje. Átlagfelhasználónak pl. egy 850 EVO sokkal jobb választás.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#5) Achill3uS


Achill3uS
veterán

Oliverda, az összes mérés a lap m.2 slotjában volt? nálam is van egy ilyen ssd és a szekvenciális olvasás felmegy 1500-1600-ra is a pcie slotban a "kártyában" mérve.

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#6) Oliverda válasza Achill3uS (#5) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen, az alaplapi slotban. Oda is ugyanolyan sávok mennek a procitól mint a rendes slotokhoz.

Érdekes, hisz 1400 van megadva rá gyári adatnak. Mondjuk gondolom nem IOmeter-rel mérted.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#7) bugizozi


bugizozi
őstag

A "számok" terén (iometer) nagyon szépen teljesít, kár hogy ez a gyakorlatban - ahol fontosabb lenne - egyáltalán nem látszik, sőt... (lassabb játék betöltés, .NET telepítés) :(

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#8) Achill3uS válasza Oliverda (#6) üzenetére


Achill3uS
veterán

atto-val mértem. de giga lapban. bár a sebessége így is a slot elméleti határain belül van, de valahogy a kártyában mégis jobb számokat mutatott. viszont az enyém csak 240-es ssd. elvileg lassabb csak 1400/600-as.

ránézek erre az iométerre énis.

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#9) Goblin12


Goblin12
őstag

Azta, engem igazából ebből a tesztből az lepett meg, hogy milyen klassz tesztrendszeretek van. :C

(#10) vinibali válasza t72killer (#2) üzenetére


vinibali
őstag

a TLC több feszültségértékkel dolgozik, mint az MLC

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#11) #16939776


#16939776
törölt tag

884TB-t 1170MB/s-el ~8,74 nap alatt el lehet érni :U

Tartós írás közbeni hőmérsékletről lehet-e pontosabbat tudni?

[ Szerkesztve ]

(#12) snecy20


snecy20
veterán

150 rongyért kihagyós. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#13) Oliverda válasza #16939776 (#11) üzenetére


Oliverda
félisten

Jó, de ki az aki 24 órában szekvenciális írást nyom? :U Amúgy egy merevlemez is könnyen beadja a kulcsot 1000 TB környékén.

Nem írta a hőmérsékletet, de szekvenciális írásnál eléggé felmelegedett, bár ez kb. minden SSD-re (vagy inkább NAND chipre) igaz.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#14) t72killer válasza #16939776 (#11) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egyelőre a hőfokok tudtommal a nagyobb (1TB) meghajtók problémái, bár lehet ekkora sebességnél 500megánál is beüt a forró ménkű. Hiányzik a jó kis lecsavarozott 2.5"-os fémházikó:U

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#15) Oliverda válasza t72killer (#14) üzenetére


Oliverda
félisten

Eddig asszem egyetlen olyan SSD-t láttam (V+100 talán) ahol a NAND chipekre is jutott hővezető anyag. Az összes többinél legfeljebb csak a vezérlőt hűtötte a fémház.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#16) Dude666 válasza Oliverda (#6) üzenetére


Dude666
csendes tag

Ez biztos? Akkor miért gen.2? Nem lehet hogy az alaplapi slot esetében nem közvetlenül a prociba van bedrótozva? (nem igazán értek hozzá...) hanem "kerülőúton" a chipsetben? Ez megmagyarázná a teljesítménykülönbséget, nameg azt, hogy az asrock miért tud gen.3 m2 slotos lapokat gyártani.
És akkor ha belerakok az alaplapiba (z97 lap esetén) akkor a vgatól vesz el a 16 sávból kettőt vagy négyet?

De ezeken felül az sokkal jobban érdekelne, hogy hogyan teljesít egy z97 lapban. ugye ott csak 2 sávnyi gen.2 pic-e van. Akkor vajon feleződik a sebesség mint mondjuk egy single channel-dual channel ram esetében, vagy ki tudja használni a 10 gigabit/sec-et? Nem kallódik ott valahol egy z97 lap?

(#17) Oliverda válasza Dude666 (#16) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen, biztos. Mi a Gen 2?

"Nem lehet hogy az alaplapi slot esetében nem közvetlenül a prociba van bedrótozva?"

Hova máshova lenne bedrótozva, ha az X99-es PCH csak Gen 2-es sávokkal rendelkezik?

Z97-nél 1000MB/s körül lenne az olvasás, de ha kártyával teszed be egy megfelelő slotba, akkor ez a korlátozás máris kiesik.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#18) #16939776 válasza Oliverda (#13) üzenetére


#16939776
törölt tag

Átlag felhasználóknak szánt termékeknél ~30/70% W/R aránnyal szoktak tesztelni az SSD terhelhetőséget, melegedését. Azt biztos bírja, de aki ilyet vesz, az szerintem "többet akar" tőle mint egy átlagfelhasználó. Nem az OS-t fogja rátenni a mínusz 3 sec-ért, inkább adatbázist vagy videóvágáshoz forrás+cél meghajtónak fogja használni, ahol tartós 30/70-nél jóval komolyabb terhelés is érheti.

Ennél a terméknél van limitálva, hogy mekkora adat lehet ráírni, naponta/óránként hogy ne lassuljon be a vezérlő vagy, ne mennyen tönkre az SSD túlmelegedés miatt?

[ Szerkesztve ]

(#19) helkis


helkis
addikt

köszi a tesztet, jó lett! :R

egy dolgot hiányolnék: egy gyakorlati alternatívát, pl 2x 850evo 250Gb Raid0-ban mit tudna művelni a teszekben? ;) van-e előnye így építkezni, stb.

mi a cél ezzel a haswell-e-s platformmal? ebből szerintetek egy átlag geek le tudja vonni a következtetéseket a saját átlagos gépéről tudásban/teljesítményben?
szvsz jobb lenne egy 4790K-s konfig.. (az is egy vagyon, de könnyebben elérhető a népnek mint a mostani tesztkonfig)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#20) bteebi válasza helkis (#19) üzenetére


bteebi
veterán

"szvsz jobb lenne egy 4790K-s konfig.. (az is egy vagyon, de könnyebben elérhető a népnek mint a mostani tesztkonfig)"

A magasabb órajele miatt alapból több tesztben is jobb lehetne - persze nem mindegyikben -, de itt az 5960X-et is 4 GHz-en járatják...

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#21) caprine


caprine
aktív tag

Azért volt néhány meglepő eredmény a tesztben. A V300 lassabbra tippeltem, meglepett hogy egész jól bírta a lépést a 850-essel. Volt 120GB V300-om és 250GB 840-esem, ezek alapján gondoltam.

Azért az OCZ már 2011-ben meglépte a PCI csatolót a revodrive-al, meglepett, hogy az évek alatt egyedül az intel csinált még hasonlót, pedig a trend egyértelmű volt.

A kártya maga tetszik, minimalista, mármint egy revohoz képest. Jó ez a kártyás kialakítás mert nem kell kábelezni, se táp, se SATA csati, pöpec.

Árban szerintem több mint érdekes. Ha azt vesszük, hogy egy SATA 3-as 480GB most 60-65e, akkor a 90 ezres pluszban a nagyobb tempo miatt nem biztos hogy kifizetendő, én biztos nem venném meg ennyiért. Ha meg ehhez hozzáveszem azt, hogy a Revo 3 X2 240GB példányát ÁFÁsan boltból újonnan 74 ezresért vettem (gondolom gyenge volt a dolcsi), és mindezt 2 évvel ezelőtt volt, na akkor meg pláne hogy drága.

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#22) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Ez az ár nevetséges. Térjünk vissza rá pár év múlva...főleg Windowsos használatot nézve semmi különbség nincs egy harmad ennyibe kerülő SATA 3-as társához hasonlítva.

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#23) Duree


Duree
veterán

Nem az átlagnak készült,inkább profi célra,az ára azt tükrözi.

duree54

(#24) Achill3uS válasza helkis (#19) üzenetére


Achill3uS
veterán

egy átlagos gépben alaplapi m.2 foglalat sincs, vagy nem tudja a 32gb/s adatátvitelt. persze ezért van pcie kártyában. de egy high-end célközönségnek szánt eszközt miért ne az aktuális csúcs chipsetben teszteljenek? :R

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#25) HookR


HookR
addikt

"Az említett M.2 és SATA Express csatolók asztali környezetben tavaly tavasszal, a Z97-es lapkakészlettel mutatkoztak be, majd természetesen a nyár végén befutott X99-es alaplapokon is helyet kaptak."
Árnyalja a képet, hogy M.2 csatlakozó asztali környezetben - különálló, de az alaplaphoz mellékelt bővítőkártya formájában - már 2013-ban bemutatkozott. (Például az Asus felszereltebb lapjain: Maximus VI Formula, Maximus VI Impact. Mondjuk csak a PCIe 2.0 x1-nek megfelelő 5Gb/s-es formában...)

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#26) t72killer válasza Achill3uS (#24) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kevés idő kérdése (sacc/kb 2 generáció) és a low-end lapokon is lesz. Anno usb 3 (2, 1.1...) se volt minden lapon, aztán mivel szükség volt rá elég gyorsan elterjedt. A laptopok belsejében már most elég gyakori a miniPCIe port ami elvileg kompatibilis ezzel az SSD-vel.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#27) Oliverda válasza #16939776 (#18) üzenetére


Oliverda
félisten

Nincs megadva semmiféle adat erre vonatkozóan. Kétlem hogy normál környezetben odáig fajulhatna a helyzet, hogy hőmérséklet miatt belassulna.

helkis: RAID0-ban kb. duplázódna a tempó, de nőne az adatvesztés lehetősége.

A tesztplatformmal az a cél, hogy lehetőleg semmilyen esetben se limitáljon, ezzel pedig a maximumot tudjuk kihozni a különféle termékekből, legyen az SSD, VGA, vagy bármi más.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#28) TeeJay válasza t72killer (#26) üzenetére


TeeJay
félisten

Giga B85M-D3H lapom van, és ahogy látom nem ér veszteség hogy nincs rajta M.2 hiszen a SATA3 csatlakozón egy 850EVO vagy PRO simán hozza ezt az eredményt...
azt hiszem jó lesz nekem a 2,5" SSD még egy ideig.
laptopokban viszont jó lenne már ha mindben lenne és akkor M.2 foglalatban SSD, a másik két SATA3 foglalatba meg mehetne HDD tárolásra :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#29) bolic


bolic
őstag

Még mindig használom a merevlemezeket. :B

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#30) davidsone válasza bolic (#29) üzenetére


davidsone
addikt

Én is de fel is bsza az agyamat mikor bekapcsol (adattárolás/seed) és felhördűl, kerreg, berreg... ;]

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#31) Tengo


Tengo
aktív tag

Nem tudja valaki honnan és mennyiért lehetne szerezni ilyen x4 pci-e m2 bővítőt? Tökéletes lenne az x58-as lapomba. A marvel sata 3 vezérlő egy hulladék.

(#32) LamerGyuri válasza Tengo (#31) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Kínából. Szerintem.

piros nyák

zöld nyák

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#33) helkis válasza Achill3uS (#24) üzenetére


helkis
addikt

ok, de ha sima haswell-el tesztelnének, akkor pl. el is lehetne mondani, hogy melyik z97.es lapot lenne érdemes megvenni, mert ott mind a 4pcie sin be van kötve az m.2-be, ezzel egyenes ági hasznot termelne az oldal a lapszélén található reklámozóknak, amitől még többet költenének ide... :)
továbbá nem lenne baj, ha a user könnyen össze tudná hasonlítani a saját gépével, esetleg egy 2600K-s konfigba is bedobtam volna, hogy mennyit nyerne valaki egy ilyennel..
másfelől, mint a piáknál, szerintem itt is a alsó-közép kateges hw-en van a legnagyobb haszonkulcs, tehát a nagytesót hiába vennék sokan, nem menne sokkal több a gyártók zsebébe..

(#27) Oliverda - igen, az olvasás duplázódna, és az írás?
+valszeg nem minden tesztben duplázódna/feleződne minden, pont erre lennék kíváncsi, hogy kb 60k-ból (2x850evo) meg lehetne-e szégyeníteni a Predator-t.. :B
az "adatvesztés lehetősége nőne", ezt hogy érted?

[ Szerkesztve ]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#34) Sinesol


Sinesol
veterán

M2 port + AHCI 150k-ért...vicc. Olyan kb mint a 4gb ddr3-as videokártyák.
Nem értem minek erőltetik ezeket, persze hogy lóf@szt se ér, a nyers sebesség, sose fog átmennni valós teljesitménybe, ha nincs NVMe támogatás.

(#35) Locutus


Locutus
veterán

Én is ilyet használok már majdnem 2 hónapja... a hozzá való PCIE riser carddal x4-ben.

Simán kurva gyors, lefuttattam anno én is mindenféle tesztet rajta, és hozza amit kell.

A játékok, és az installálás is gyorsabb rajta, mint a mezei sata ssd-n mellette.

Ugyanakkor komolyan tud melegedni is: Hosszabb tartós másolásnál 47 fokot is eléri), de akár 50 fölé is bekóstol néha egy-egy pillanatra, miközben a sata ssd még csak 37-39 fokig megy fel max.

Itt voltak az én méréseim. (meg még több hsz-ben ezután közvetlenül, mindenféle programmal)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#36) Baryka007


Baryka007
őstag

Azért az nem semmi.... Windows képfájl másolása teszttárolóra 26,2gb 28 mp... :Y :Y :Y

Azaz 935 mb/s :Y :Y :Y

(#37) Goblin12 válasza helkis (#33) üzenetére


Goblin12
őstag

Üdv.

1. ASUS ROG Maximus VII Impact 1 x M.2 Socket 3 on mPCIe Combo IV expansion card(s), black, *4with M Key, type 2242/2260/2280/22110 storage devices support (Support PCIE SSD only)
Support M.2 Type 2242/2260/2280/22110 SSD card (up to 110mm in length), support PCI express 3.0 x4 standard

2. ASRock Z97 Extreme6
- 1 x Ultra M.2 Socket (M2_1), supports M.2 PCI Express module up to Gen3 x4 (32 Gb/s)
2.1 ASRock Z97 Extreme6/3.1
2.2 ASRock Z97 Extreme9

Jelenleg ha jól látom 4db alaplap van LGA1150-es vonalon amelyik PCI-E sávon képes M.2-tőt fogadni.

Az az ebből a 4-ből 2 ugyan az szóval marad 3 lapunk abból az egyik egy pici lap a többi meg nagy az Extreme9 77k HUF még az Extreme6 55k HUF míg az Asus lapja 67K HUF.

Azért egyik se olcsó, csak azért, hogy LGA1150-en is PCI-E M.2-n legyen SSD. Ezek a lapok amik kompromisszum mentesen tudsz M.2-t használni az az nem "veszítesz" PCI-E csatlakozót.

[ Szerkesztve ]

(#38) Oliverda válasza helkis (#33) üzenetére


Oliverda
félisten

Csak neked:[link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#39) Scholes9 válasza Duree (#23) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Ez mondjuk jogos :K

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#40) vinibali válasza Oliverda (#15) üzenetére


vinibali
őstag

OEM toshiba meghajtók is előszeretettel voltak nand szinten meghűtve

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#41) Tengo válasza LamerGyuri (#32) üzenetére


Tengo
aktív tag

Köszi, egy ilyen remek lenne.

(#42) Fecogame


Fecogame
veterán

A cikk alapján ez a kérdés fogalmazódott meg bennem:

A PC-k PCI Express csatolója gyakorlatilag egyenlő a notebookban lévő M.2 csatolóval?

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#43) Oliverda válasza Fecogame (#42) üzenetére


Oliverda
félisten

[link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#44) djculture


djculture
félisten

Én 4db ssd-t használok raid0-ban, szekvenciálisban gyengék mert régi szériás ipari ssd-k és slc chipesek. Viszont hihetetlen gyorsan bootol a gépezet előtte az internet modemet bekell kapcsolnom megvárni hogy felcsatiizzon mert a windows hamarabb bejön mint a modem. Left4 dead 2 játékot onnan futtatom vagy fél perccel haraabb tesz be a védett házba, többieket utána rakja be én addig már rég a fegyvereket szedegetem meg ha van kint támadó zombi füstös boomer stb azokat lövöm. Zeneszerkesztésben is betyár mert egy felvételt 1-2 terás hdd-re fél óráig mentette ssd raid kötetre 1 perc kb.

[ Szerkesztve ]

(#45) zolem


zolem
aktív tag

Nekem h97 van m.2 vel az elmeletileg 10Gb/s tud

にんじん

(#46) _Scythe_ válasza Oliverda (#43) üzenetére


_Scythe_
aktív tag

"A partíciót mentés előtt töredezettségmentesítettük"
Minek? Vagy ez még korábbról maradt HDD tesztekből?

[ Szerkesztve ]

(#47) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Ez eleg gyatra elso körben...

Tobb SSD-t raid0-ban jobbnak vélek, de lehet ez csak az én meglatasom.

Egyelore van hova fejlodnie ennek

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#48) Scholes9 válasza djculture (#44) üzenetére


Scholes9
nagyúr

A mostani [link] rendszerem. Sztem annyira nem rossz. Főleg egy x58-as platform után maga a megváltás :D :B

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#49) ViZion


ViZion
félisten

Nah, jó lesz ez sztem, csak jöjjenek ócóbbak, meg kisebbek is... :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#50) DRB válasza Goblin12 (#37) üzenetére


DRB
senior tag

Jelenleg ha jól látom 4db alaplap van LGA1150-es vonalon amelyik PCI-E sávon képes M.2-tőt fogadni.

Ez tévedés(vagy elírás?).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.