Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Huma válasza rt06 (#48) üzenetére


Huma
addikt

Mármint szerinted. Esetleg kifejhetnéd a dolgot. Szívesen elolvasom.

(#49) alibaba78:
Nem értelek. Szerintem semmi erre utalót nem írtam. Amit ti kritikaként próbáltok megfogalmazni annak a nagy része valamilyen félreértésre vezethető vissza.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#52) rt06 válasza Huma (#51) üzenetére


rt06
veterán

jah, szerintem, meg a teljes filmvilag topic szerint
de lehet mi vagyunk hulyek es egyedul te vagy itt helikopter

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#53) Huma válasza rt06 (#50) üzenetére


Huma
addikt

"es ahhoz minek kell lenni, hogy ennyire hulyenek nezz mindenkit? illetve ez mennyire jellemes dolog?"
Látom humorérzéked annyi van mint régen. Vagy csak szándékosan nem akarod érteni a poént.

Senkit nem néztem hülyének.

"szoval a jellemes dolog nem elgondolkodni a leirtakon, hanem gyorsan elterelni a temat, mert kezd farasztani, hogy mindenki azt mondja, veled van a baj?"

Rajtad kívül nem nagyon írja senki hogy konkrétan velem van baj. Abból ered a problémájuk, hogy megpróbálják összekapcsolni a kitiltásommal a blog keletkezésének okát.

És igen. Fárasztó dolog ugyanazt leírni újra és újra. Már leírtam vagy hatszor, hogy a kettőnek nincs köze egymáshoz. Csak ezt te (pár emberrel egyetemben) nem vagy hajlandó figyelembe venni ill hazugságnak tartjátok.

(#52) rt06:
Még mindig nem a kérdésre válaszoltál. Szépen fejtsd ki , hogy pontosan mire gondolsz mert anélkül ez csak alaptalan vádaskodás. Én is tudnék ilyet írni, csak távol áll tőlem más ember szándékos, alaptalan lejáratása.
Amúgy meg pl pont az objektivitásom miatt nem szeretnek sokan.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#54) rt06 válasza Huma (#53) üzenetére


rt06
veterán

"Senkit nem néztem hülyének."

dehogynem, megpedig akkor, mikor azt hazudod, hogy ez az iras nem egy yetike elleni (vagy minimum altala ihletett) hisztizesed kirohanasod

"Rajtad kívül nem nagyon írja senki hogy konkrétan velem van baj. Abból ered a problémájuk, hogy megpróbálják összekapcsolni a kitiltásommal a blog keletkezésének okát."

hogymi?
[link], [link], [link], [link], [link], [link], [link]

"És igen. Fárasztó dolog ugyanazt leírni újra és újra. Már leírtam vagy hatszor, hogy a kettőnek nincs köze egymáshoz. Csak ezt te (pár emberrel egyetemben) nem vagy hajlandó figyelembe venni ill hazugságnak tartjátok."

na, pontosan errol beszeltem, mikor azt irtam, hogy nem kellene mindenkit hulyenek nezni

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#55) alibaba78 válasza Huma (#53) üzenetére


alibaba78
őstag

"Rajtad kívül nem nagyon írja senki hogy konkrétan velem van baj."

Ja, csak Lauda, Viktor, Tim, Eeastmen, es en.

(#56) Eastman válasza Huma (#47) üzenetére


Eastman
őstag

Alázat nélkül nem jutsz sehova, elhiheted.

A taplóság lett népszerű manapság. Sajnos Csernus és - nem jut eszembe annak a most futtatott bóhócnak a neve - mások arogáns kritikái óta, nem divat az alázat. ...ami sosem egyenlő a megalázkodással. Egyszerűen meghajolsz a nagyobb tudás előtt. Ami nem jelenti azt, hogy az egész ember előtt meg kell hajolnod.* Pusztán a tiédnél nagyobb képessége előtt. Einsteinről az hírlik, hogy borzalmas családapa volt. Kérdezted volna a feleségét, hogy milyen ember Einstein. Nem biztos, hogy azt mondja elsőre, hogy korszakalkotó zseni.

Én pl. tisztelem a szomszédom bizonyos törekvéseit, alkotásait, de emberileg nem tartom sokra. Sz@r alak. Van akiket az emberi tulajdonságaik, önzetlenségük és a bennük lévő szeretet miatt tisztelek, de lényegében semmit nem alkottak egész életükben, sanszos, hogy gyerekrajzokon kívül semmi nem marad utánuk. De anno nem is egy kollégámra jellemző volt, hogy gyönyörű dolgokat alkotott, mindemellett önző volt és mocskos szájjal fröcsögött. Konkrétan az első útjuk az utca túloldalán álló kocsmába vezetett. Mégis több felszentelt rézmunkájuk megcsodálható több templomban. Ez a dilemma.

Lásd csak az értékeit.

Az önzetlenség pedig az amikor nem vársz semmit cserébe, még köszönömöt sem.

* A legnagyobbak persze 100%-ig elfogadnak másokat a hibáikkal együtt is. [link]

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#57) Huma válasza rt06 (#54) üzenetére


Huma
addikt

A linkekkel csak engem igazoltál.

Hétből öt egyértelműen a téves feltételezésen alapul.
A maradék kettő közül pedig csak egy az ami ténylegesen azt írja hogy velem van baj.

De befejezhetnénk már végre?

(#55) alibaba78:
Lásd ezt a hozzászólást. Téves feltételezéseken alapszik az ítéleted.

(#56) Eastman:
Szépen leírtad a gondolataidat. :R

Viszont az az önzetlenség amit te írsz nem nagyon létezik. Minden ember önző a maga szintjén. Hacsak nem egy szent vagy elmebeteg az illető.
Az alapvetően az élőlényekbe van kódolva az önzés. Ez alól az ember sem kivétel.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#58) rt06 válasza Huma (#57) üzenetére


rt06
veterán

"Hétből öt egyértelműen a téves feltételezésen alapul."
ezen hangosan felnevettem, koszi, cso

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#59) Huma válasza rt06 (#58) üzenetére


Huma
addikt

Örülök hogy jobbá tehettem a napodat. Szia!

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#60) rt06 válasza Huma (#59) üzenetére


rt06
veterán

most oszinten, ez mi, ha nem provokacio? es meg mi, tobbiek kotunk beled, igaz?

ha felreertetted volna az elozot, akkor leirom, azon nevettem fel, hogy mekkora egy ontelt alak vagy, aki keptelen barminemu kritikat nem hogy megfogadni, de akar csak felfogni is
ebben a topic-ban is tobben leirtuk, hogy ideje lenne tukorbe nezned, de ebbol neked mindossze annyi esett le, hogy mi vagyunk azok, akik felreertik a dolgokat

mint korabban mar irtam, egyre egyertelmubb, hogy itt rajtad kivul mindenki hulye

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#61) Eastman válasza Huma (#57) üzenetére


Eastman
őstag

Viszont az az önzetlenség amit te írsz nem nagyon létezik.

...de törekedhetünk rá. Nem tilos.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#62) Huma válasza Eastman (#56) üzenetére


Huma
addikt

"Alázat nélkül nem jutsz sehova, elhiheted."
Ez igaz. Legalábbis ha fölfelé nem mutatok alázatot. Hisz tudjuk, hogy a törekvő ember felfele nyal, lefele rúg.

Értem, hogy mire akarsz utalni az alázattal, de szerintem nem ez a legmegfelelőbb szó rá. Sokkal jobb szó erre a tisztelet. Tiszteled a nagyobb tudást, tiszteled a jó embereket, tiszteled az időseket, stb.

Én mindenkinek megelőlegezem a tiszteletet. Aztán vagy méltónak bizonyul rá vagy nem.

(#60) rt06:
Mármint az a provokáció, hogy elköszöntem tőled? Vicces hogy ezt te provokációként sérelmezed miközben minden második hozzászólásodban beírsz valami sértőt rólam.
Amúgy már mondtam neked, hogy nyugodtan mehetsz máshová mert nem hiányzik nekem a folytonos szurkálódásod. És az sem tetszik ahogy próbálod elterelni a blog témáját az általad kívánt irányba. Én próbálom tartani a három lépés távolságot tőled a múltkoriak miatt, de látom, hogy te erre fittyet hánysz.

(#61) Eastman:
Törekedni lehet, de elég esélytelen és ha mégis sikerül is megvalósítani azzal a saját életét teszi tönkre az illető. Az embernek önmagát is tisztelnie kell annyira, hogy nem teszi szándékosan tönkre az életét. Egy kívánatos egyensúlyt kell fenntartani.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#63) Viszlát válasza rt06 (#60) üzenetére


Viszlát
addikt

Gyerök még, figyelemre vágyik, más ötlete nem volt, ez meg jól bevált, mert foglalkoznak vele. De azért szó sincs arról, hogy ő lenne az ördög maga, én egy kicsit sajnálom is.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#64) Tim82 válasza Huma (#47) üzenetére


Tim82
nagyúr

Olvass tovább. Nem az elvárt jutalomért vagyok jellemes hanem mert így tartom helyesnek. Csupán az alapvető tiszteletet várom el ami minden normális embernek kijár. Ebben szerintem semmi kivetni való nincs.

Idézek a bejegyzésedből: "Mindkét esetben megkaptam az elvárt jutalmamat, egy köszönömöt. Szerintem ez nem túl nagy elvárás."

Teljesen mindegy, hogy anyagi vagy szociális előnyök miatt "segítesz", ha egyszer nem "ingyen" csinálod - a fent idézett résznél simán kilóg a lóláb. Tekintve, hogy "jótékonyságodból" önreklámot igyekeztél csinálni (illetve külső szemlélő számára öntömjénezésről, illetve önfényezésről szól a bejegyzésed)*, ez semmiképpen sem a "jellemességedet" bizonyítja.

Mindenesetre valóban sokkal jobb annál, mintha egyáltalán nem segítettél volna az általad leírt két esetben és ez mindenképpen nagyon is becsülendő dolog, de azért remélem, érzed a problémát azzal, ahogyan megírtad.

Vagy te talán önzetlenül segítesz olyanoknak aki rendszeresen belédrúgnak?

Ennek semmi köze sincs a felvetésemhez. Amúgy természetesen a válaszom általában véve "nem", bár vészhelyzet esetén felülkerekednék az ellenérzéseimen - van olyan helyzet, hogy az egyéni sértődöttségem talán nem olyan fontos.

* Tudom, erre az lesz a válaszod, hogy félreolvasom, félreértem, rosszindulatú előítélettel állok hozzá estébé-estébé. Azt hozzá kell tennem, hogy nem ismerem fórumbeli munkásságodat, sem az itt emlegetett korábbi kitiltás stb. részleteit, tehát kénytelen vagyok a bejegyzésed szövege, valamint a hozzászólásaid alapján ítélni és abból ez jön le, szemlátomást nemcsak nekem; elgondolkodhatsz azon esetleg, hogy vagy a megfogalmazással, vagy a bejegyzést motiváló gondolataiddal lehetnek problémák.

Szerk.: formázás... :)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#65) rt06 válasza Viszlát (#63) üzenetére


rt06
veterán

en nem, maganak koszonheti
volt egy munkatarsam, annak voltak hasonlo elkepzelesei helyenkent, mind onmaga ertekeleserol, mind a humorrol, mind a kozossegbe valo beilleszkedesrol

szerencsere irl sokkal konnyebb megfeleloen kezelni az ilyen egyeneket, de huma tokeletesen kihasznalja azt, hogy utestavon kivul van

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#66) Viszlát válasza rt06 (#65) üzenetére


Viszlát
addikt

Mármint nem az itt kapott reakciók miatt sajnálom, azt valóban magának csinálta. De mindig is sajnáltam kicsit azokat, akik nem találtak más módot arra, hogy foglalkozzanak velük. Empatikus alkat vagyok, ez van. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#67) Eastman válasza Viszlát (#66) üzenetére


Eastman
őstag

...és köszönetet vársz-e? ;]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#68) rt06 válasza Huma (#62) üzenetére


rt06
veterán

"Amúgy már mondtam neked, hogy nyugodtan mehetsz máshová mert nem hiányzik nekem a folytonos szurkálódásod."
teljesen hidegen hagy, hogy mi mennyire hianyzik neked, amig telibesz*rod sokunk kereset, hogy ezt-azt a topic-ot (meg ugy az egesz forumot) hanyagold, vagy legalabb vegyel visszabb az arcodbol, addig az igenyeid semmit nem jelentenek

"És az sem tetszik ahogy próbálod elterelni a blog témáját az általad kívánt irányba."
az elozohoz hasonloan, az sem erdekel, mi tetszik, s amig te sem foglalkozol azzal, hogy masoknak mi nem tetszik (konkretan te, meg a hulyesegeid), addig szerintem erre vonatkozoan nem is biztos, hogy megjegyzeseket kellene tenned
ha masert nem, hat azert, mert nem eppen jellemes dolog elvarni mastol azt, amire te magad nem csak hogy nem vagy hajlando, buszken, nagy arccal erolteted tovabb az ellenkezojet

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#69) rt06 válasza Viszlát (#66) üzenetére


rt06
veterán

ertettem elsore is, mire gondoltal, de mint irtam, maganak koszonheti, fokent az onmagarol alkotott elkepzeleseinek, es a beilleszkedesre valo keptelensegenek koszonhetoen
pedig e ketto alakithato, ha torekszik ra az ember (es meg csak bele sem kell szakadnia)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#70) Viszlát válasza Eastman (#67) üzenetére


Viszlát
addikt

Általában előre kérem, biztos ami biztos. ;)

rt06: oké, igazad van, de hát az érzések sosem racionálisak...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#71) rt06 válasza Viszlát (#70) üzenetére


rt06
veterán

akkor - tisztsegednek megfeleloen - korrekturazd azokat ;p

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#72) Huma válasza Viszlát (#63) üzenetére


Huma
addikt

Szeretnék én gyerek lenni.
Amúgy meg ne sajnálj hanem küldjél pénzt! :D

A filmtopicban téged ért "sérelmeket" pedig ne itt torold meg. Ha már benéztél ide akkor legalább konstruktívan szólj hozzá a bloghoz ne pedig rt06 kezét rázogassad.

(#64) Tim82:
Mondom hogy olvass tovább. A hozzászólásokat is.
Illetve igazad van. Totálisan félreértelmezted az általam leírtakat.

Írtam hogy nem azért teszek jót mert anyagi vagy szociális előnyöket várok tőle. Azért teszek jót mert így tartom helyesnek. De természetesen elvárom, hogy megköszönjék ha valakivel jót teszek. Mint minden normális ember.

Ebbe belekötni irtózatosan demagóg dolog mivel kb azt sugallod magadról, hogy te egy szent vagy.

"Vagy te talán önzetlenül segítesz olyanoknak aki rendszeresen belédrúgnak?

Ennek semmi köze sincs a felvetésemhez."

De van. Erről szól a bejegyzésem is. A belédrúgást értelmezheted szellemi síkon történtnek is. Pl rendszeresen áldoznál fel órákat az életedből valaki olyanért aki utána fordított helyzetben a kisujját sem mozdítja meg érted? Erősen kétlem.

Valamint mint mondtam nem öntömjénezés/önfényezések akartak lenni a példák. Egyszerű történetek amik velem estek meg és a világnézetemet valamint az emberek többségének a viselkedését próbáltam vele illusztrálni.
De te pl hogy hoztál volna példákat a helyemben, hogy ne tűnjön nagyképűségnek?
Írtam, hogy az álszerénység is a hiúság egyik formája. Nem vagyok különösebben büszke a tetteimre, de nem is fogom titkolni csak azért hogy azt bizonyítsam vele, hogy mennyire szerény vagyok.

(#65) rt06:
Gondolom ezzel arra akarsz utalni hogy te hú de ellátnád a bajomat ha találkoznánk. Hihető... Tudod ez a blog nem vetítőterem. :U

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#73) rt06 válasza Huma (#72) üzenetére


rt06
veterán

rosszul gondolod - ebbol is csak az latszik, hogy fogalmad nincs arrol, hogyan, mikent kell es lehet viselkedni az emberek kozott, emberekkel szemben

ezek utan erdekelne, hogy honnan is szarmazik az a fenenagy elettapasztalatod, amirol folyton hazudozni, akarom mondani vetiteni, ize beszelni szoktal

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#74) Viszlát válasza Huma (#72) üzenetére


Viszlát
addikt

A helyzet valós felismerése a legkonstruktívabb amit ilyen körülmények között tehet az ember. Sajnos túl jól ismerem azt az embertípust amit te is reprezentálsz, ahhoz, hogy megpróbáljalak észhez téríteni. rt06-nak meg igaza van, én kérek elnézést, hogy egyetérteni merészeltem vele. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#75) Huma válasza rt06 (#68) üzenetére


Huma
addikt

Látod ez a különbség kettőnk között.

Én tisztelem annyira a másikat, hogy ha megkér arra hogy távozzak akkor távozom.
Nem járok be más blogjába csak azért hogy utána mindenféle alaptalan rágalmat a fejéhez vágjak.
És legfőképp nem próbálok meg folyamatosan lejáratni másokat légből kapott hülyeségekkel.

(#73) rt06 :
Na pontosan erről beszéltem. :U

Amúgy meg elég demagóg (már hanyadjára is írom le?) egy olyan ember kioktatása a helyes viselkedésről aki előkelő helyet foglal el a legtöbbször bannoltak listáján mivel sosem tud viselkedni.

De szerintem most bezáratom egy moderátorral ezt a topicot mert úgy látom feltett szándékod, hogy teljesen szétziláld.
Megelőlegezem a következő hozzászólásodat:
Nem azért záratom be mert menekülök a kritikák elől. Ha ez lenne az ok akkor csak simán kitörölném az egészet. Egyszerűen csak már meguntam, hogy itt randalírozol.
Azért kíváncsi lennék, hogy ha én mentem volna be a te blogodba ezt művelni akkor hanyadik hozzászólásom után rohantál volna a modkerbe. :U

(#74) Viszlát:
Milyen embertípus lennék? Csak mert mindenki beszél róla, de senki sem írja le. Kivéve rt06-ot, de ő meg nem túl objektívan áll hozzá a dologhoz. Mondhatni ott próbál ferdíteni ahol tud.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#76) rt06 válasza Huma (#75) üzenetére


rt06
veterán

"Én tisztelem annyira a másikat, hogy ha megkér arra hogy távozzak akkor távozom."
tobben, tobbszor egyertelmuve tettuk, hogy nem vagy kivanatos a filmvilag topic-ban - nem tortent semmi
kertelek, hogy inkabb ne menj a taborba, gunyolodas volt sak a reakcio
ezek utan, ha azt irom, hogy a fenti mondatod ordas nagy hazugsag, megint fel leszel haborodva?

"Mondhatni ott próbál ferdíteni ahol tud."
semmi ilyesmi nem tortent

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#77) Huma válasza rt06 (#76) üzenetére


Huma
addikt

Már bocs, de a filmtopic nem pár emberből áll. Ha mindegyik (legalábbis a többség) azt mondja hogy, viszlát akkor elmegyek. Az hogy pár ember nem lát ott szívesen egy dolog. Ettől függetlenül vannak ott többen is akiknek semmi bajuk sincs velem.
Ellenben ez egy személyes bejegyzés.

Az meg hogy kértél hogy ne menjek a táborba? Nonszensz.
Ha megkérlek, hogy ne gyere Budapestre akkor soha életedben nem teszed be ide a lábad?
Valamint hol volt ott gúnyolódás? Annyit írtam, hogy miért? Legalább személyesen is találkoznánk. (vagy valami ilyesmit) Ebben mi volt a gúny?

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#78) rt06 válasza Huma (#77) üzenetére


rt06
veterán

tehat bar allitod, hogy tiszteled a masikat annyira, hogy ha megker, hogy tavozz, akkor tavozol, az ilyen kereseket igazabol figyelmen kivul hagyod, mert vagy nem mondjak elegen, vagy mert szimplan csak nonszensznek tartod a kerest?
ez az igazi jellem
belegondolni is rossz, hogy mi lenne, ha hazudozni kezdenel
bar az is lehet, csak a tisztelet fogalmaval nem vagy tisztaban (ami abbol kiindulva, hogy eddig aki ellened mert szolni, azt burkoltan lehulyezted, nem is lenne meglepo)

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#79) Tim82 válasza Huma (#72) üzenetére


Tim82
nagyúr

Illetve igazad van. Totálisan félreértelmezted az általam leírtakat.

Mármint "és még rajtam kívül minden olvasód". ;) Csak az a probléma, hogy (épp most is) igazolod az általam (és mások által) a bejegyzésed kapcsán leírtakat.

Igazam amúgy abban van, hogy előre feltételeztem, hogy ez lesz a válaszod, ahogy ezt le is írtam. Amúgy a mondanivalómban benne volt az is, hogy esetleg csak elszúrtad a megfogalmazást, és emiatt tűnsz ennyire... minek is nevezzem... fogalmazzunk úgy, hogy minden kisebb és nagyobb tettedért azonnal elismerést váró emberkének. De szemlátomást a megfogalmazás nincsen elszúrva. :R

Ebbe belekötni irtózatosan demagóg dolog mivel kb azt sugallod magadról, hogy te egy szent vagy.

Értem én, hogy inkább vagdalkozol itt, semmint értően olvasnád a kritikát, de ezt Te látod bele sértődöttségedben - közben maga az írásod alapból hatásvadászra sikerült. Érdekes dolog egyébként úgy közölnöd egy bejegyzést, hogy utána besértődsz azon, ha nem a várakozásaidnak megfelelő kép alakul ki az alapján rólad a kommentelőkben. Lehet, hogy jobban a várakozásaidnak megfelelően alakult volna a történet, ha csak annyit írsz, hogy kérsz egy kis ego-simogatást. :))

Másrészt pusztán csak az volt a gondom, hogy Te állítottad be magadat az erények foglalatának, egy "jellemnek", amikor úgy tűnik, nyilvánvalóan gyenge pontod a hiúság/presztízs és ez még a példáidon is megmutatkozik.

Nem, nem vagyok szent, de nem is én írtam ilyen önfényező célzatú bejegyzést.

De te pl hogy hoztál volna példákat a helyemben, hogy ne tűnjön nagyképűségnek?

Az én példámhoz nem kell nagyon keresgélned. Ha belinkeltem volna kapásból, akkor valóban adtam volna némi okot arra, hogy demagógiával vádolhass.

Pl rendszeresen áldoznál fel órákat az életedből valaki olyanért aki utána fordított helyzetben a kisujját sem mozdítja meg érted? Erősen kétlem.

Előfordult már ilyen velem és még fog is, gondolom. Ettől még nem tartom magamat jellemesnek, csak van egy mérce, amit el szeretnék érni.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#80) Eastman válasza rt06 (#73) üzenetére


Eastman
őstag

fogalmad nincs arrol, hogyan, mikent kell es lehet viselkedni az emberek kozott

Csak annyit mondok, hogy spam kérdéskör és polipos link. Tudod, hogy mire gondolok?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#81) Huma válasza Tim82 (#79) üzenetére


Huma
addikt

Én nem sértődök meg a kritikán. Csak nem értek vele egyet mivel szerintem téves.

Te azzal vádolsz, hogy "minden kisebb és nagyobb tettedért azonnal elismerést váró emberkének" tűnök.
De ezzel csupán annyit mondtál, hogy az emberek 99,999%-a önző. És ebben igazad is van.
Szerintem teljesen alap dolog, hogy megköszönjék a segítséget. Én is megteszem, elvárom mástól is.
Ezt nevezhetjük elveknek, etikettnek, vagy aminek akarjuk. A lényeg az hogy ez nem valami degeneratív jellemvonás hanem teljesen alapvető dolog.
Ezt haszonlesésnek, hiúságnak vagy mittom én minek beállítani demagóg (kéne egy számláló) dolog, hisz minden ember sajátja.

Nem értem miért kell ego-simogatássá degradálni a bejegyzésem. Alapvető emberi dolgokról van benne szó. És nem azért írtam hogy vállon veregetést kapjak hanem egy kifakadás akart lenni a társadalom és a túlzott emberi gyarlóság iránt. (Akármennyire is hangzott hülyén az utolsó mondatom)

Az a baj, hogy te önfényezőnek látod a bejegyzést miközben nem az. Csak te annak látod.

"Előfordult már ilyen velem és még fog is, gondolom. Ettől még nem tartom magamat jellemesnek, csak van egy mérce, amit el szeretnék érni."

"Az én példámhoz nem kell nagyon keresgélned. Ha belinkeltem volna kapásból, akkor valóban adtam volna némi okot arra, hogy demagógiával vádolhass."

Pont azért demagóg az amit írsz mert jobbnak próbálod beállítani magad. Amivel csak magadat fényezed.
Legalábbis azt állítani, hogy egy köszönöm elvárása már haszonlesés és emiatt már nem is igazán jó ember az illető elég nagy csúsztatásnak tűnik.

Én elismerem hogy bizonyos téren (bizonyos fokig) önző vagyok, te viszont nem. Ezáltal az emberiség 99.9999%-a felé helyezed magad ebben a tekintetben.

(#78) rt06:
Különbséget kell tenni bizonyos dolgok közt.
Ha valaki megkér hogy ne menjek be a lakására akkor nem megyek.
Ha valaki megkér hogy ne menjek a Sziget fesztiválra mert nem szeretne ott látni akkor elmegyek, ha kedvem szottyan rá.
Szerintem ezen nincs mit magyarázni.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#82) rt06 válasza Eastman (#80) üzenetére


rt06
veterán

nem
tudnom kellene?

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#83) Eastman válasza rt06 (#82) üzenetére


Eastman
őstag

Arra tippelek, hogy igen. Valaki linkelt anno egy videót vagy .gif-et fényes nappal, amit a körleveles ismerőseinek küld vissza válaszként egy polippal aki távozik. Ha nem ismerős, akkor bocs, de tennék rá, hogy tudod miről van szó.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#84) rt06 válasza Eastman (#83) üzenetére


rt06
veterán

nem remlik ilyesmi, de figyelembe veve azt, hogy olyan a fejem, mint egy molyragta szita, ez semmit nem jelent - legy szives, privatban pontosits

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#85) Tim82 válasza Huma (#81) üzenetére


Tim82
nagyúr

Legalábbis azt állítani, hogy egy köszönöm elvárása már haszonlesés és emiatt már nem is igazán jó ember az illető elég nagy csúsztatásnak tűnik.

Alapvetően itt fogható meg, mennyire nem érted a mondanivalómat.

Nem arról van szó, hogy haszonlesés. Nem is arról, hogy ez nem érthető és nem elfogadható. Hanem arról, hogy pont ez az átlagemberre jellemző tulajdonság, és ebben semmivel sem emelkedsz ki az átlagemberek közül, bármennyire is "jellemesnek" szeretnéd mutatni magad (amiben ugye benne van, hogy Te ezzel a "jellemességgel" különb vagy). "Jellemes", különb akkor lennél, ha valóban önzetlen lennél.

Éppen ezért önfényezés, amit írsz (megint csak hozzáteszem: nem csak szerintem, lentebb mások is leírták előttem más szavakkal és nem csak rt06, akivel szemlátomást régi vendetta folyik közöttetek) - képzeld el azt is, hogy mi lenne, ha mindenki írna egy ilyen bejegyzést, arra kihangsúlyozva, hogy ő mekkora nagy arc az átlaghoz képest - miközben pont az a probléma, hogy a segítőkészségnek kellene természetesnek lennie, függetlenül attól, hogy megköszönik-e utána a segítőnek vagy nem.

A többit inkább rád hagyom, végül is a modkerben már eléggé nyilvánvalóvá tetted, hogy az első hozzászólásoddal ellentétben mégiscsak személyi játszótérnek és egotripnek szántad a bejegyzésedet. Jelzem (megint és ezúttal utoljára), ha máshogyan fogalmazod meg a bejegyzésedet, akkor nem ezt a fogadtatást kaptad volna az olvasóktól.

Pont azért demagóg az amit írsz mert jobbnak próbálod beállítani magad.

Ha belinkeltem volna, akkor meg azért írtad volna ugyanezt. ;) S épp ezért nem hiszem, hogy valóban érvelni tudnál vagdalkozás helyett. [ ez pedig itt a híres Ford Fairlane-féle hasonlat helye a sajtreszelővel való rejszolásról ]

Mindenesetre tiszteletben tartom, hogy én is nemkívánatos lettem a topikban, úgyhogy ez volt az utolsó hozzászólásom itt.

Szerk: kiegészítettem még egy kicsit, hogy érthetőbb legyen.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#86) Eastman válasza rt06 (#84) üzenetére


Eastman
őstag

...pm ment.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#87) Huma válasza Tim82 (#85) üzenetére


Huma
addikt

" Hanem arról, hogy pont ez az átlagemberre jellemző tulajdonság, és ebben semmivel sem emelkedsz ki az átlagemberek közül, bármennyire is "jellemesnek" szeretnéd mutatni magad"

Hát ebben tévedsz. Egyáltalán nem jellemző az átlagemberekre az a szintű önzetlenség amiről írtam. Most nem egy köszönömről van szó, mert azt az emberek nagyrésze aktívan alkalmazza. Ellenben folyamatosan csak a saját érdekeit nézni, saját magát helyezi a többség elé. Ez mindenkiben benne van mert természetes ösztön.
Ahhoz kell a jellem, hogy valaki ezen felülemelkedjen. Én is ott hagyhattam volna a vak embert az út szélén mint az emberek 90%-a, de mégsem tettem mert vannak elveim.

Minden ember küzd a saját alantas természetével és állati ösztöneivel. Aki ezt tagadja az nem mond igazat vagy csak nem ismeri még önmagát sem.

Valamint nem vagdalkozok hanem leírom a meglátásaimat.

De ha te annyira szerény jellem vagy akkor miért használsz olyan szavakat, hogy vagdalkozás, ego simogatás, stb, stb. Ezek nem egy szerény jellem szavai...
Az álszerénység pedig nem egy pozitív jellemvonás.

Te önfényezésnek mondod, én ténynek.

Leírtam az általam tapasztaltakat és azt amit gondolok, magamról és a többi emberről.

Tudom, hogy az átlagnál jobb vagyok ha elvekről van szó. Nagyképűség? Nem. Egyszerű tény. (számomra legalábbis) Hisz nap mint nap tapasztalom.
Ha egy sprintert megkérdeznek hogy hány embernél gyorsabb és azt mondja, hogy gyorsabban fut az emberek 99%-nál akkor beképzelt? Fényezi magát? Nem. Egyszerű tényt közöl.

Én is ezt tettem. Elmondtam, hogy milyen vagyok. Mit gondolok.
Persze az álszerénység gúnyáját is magamra ölthettem volna, de nem szeretek hazudozni.
Ez a bejegyzés nem azért jött létre hogy magamat fényezzem. Azonban elengedhetetlen magamról és az elveimről is írnom ha konkrét akarok lenni. És te ezt állítod be dicsekvésnek.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#88) Dr. Romano válasza Huma (#87) üzenetére


Dr. Romano
veterán

"Tudom, hogy az átlagnál jobb vagyok ha elvekről van szó."

Honnan tudod?

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#89) Huma válasza Dr. Romano (#88) üzenetére


Huma
addikt

Örülök, hogy megkérdezted. Amúgy is ki akartam fejteni.

Először is tisztában vagyok azzal hogy vannak nálam sokkal jobb emberek. Méghozzá rengetegen. Egyáltalán nem vagyok az erény és tisztesség mintaképe.
Azonban az emberek többségénél még így is jobb vagyok. Máris rátérek, hogy miért is gondolom így.

Rengeteg olyan embert ismerek akik soha nem mozdítják a kisujjukat sem ha a másikról van szó. Ellenben ha nekik kell valami akkor elég erélyesek tudnak lenni.

Sok olyan embert ismerek akinek nincs gerince felvállalni ha elkövetett valamit és ehelyett másra keni.

Nem egy ember volt már aki csak addig volt barát amíg neki volt szüksége rám.

Iszonyatosan sok tiszteletlen emberrel találkozok nap mint nap az utcán akik nincsenek tekintettel a másik emberre.

Sok aljas, sz@rkeverőt ismertem már aki imádta, ha kiszúrhat valakivel.

Rengeteg az irigy ember.

Rengetegen vannak akik hatalmi mániások. És lehet hogy csak egy BKV ellenőr, de kihasználja minden csepp jogkörét hogy a másikkal éreztetni tudja ezt.

És úgy általában az emberek nagyrésze telibesz*rja a másikat mert számára a saját boldogsága mindennek felett és mindenki kárára elsőbbséget élvez.

Biztos tudnám még folytatni, de egy szuszra legyen elég ennyi.

Ezek nem jellemzőek rám. Viszont az emberek többségére igen. Ebből vontam le azt a következtetést amit.

szerk:
A leggyakoribb a saját érdek a többiek érdekei főlé helyezése. Ez természetes dolog, csak egy szinten túl már nagyon negatív jelleget ölt a dolog.
Pl jól akarom érezni magam és senki más nem érdekel = üvöltve bömböltetem a zenét miközben sörösüvegeket dobálok a lent mászkáló emberek lába elé mert milyen jó móka.

És igen, tudom hogy kicsit szélsőséges példa, de sajnos egyáltalán nem áll olyan messze a valóságtól mint szeretném.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#90) Dany007 válasza Huma (#89) üzenetére


Dany007
veterán

"Sok olyan embert ismerek..."

És akkor ez így máris egy reprezentatív minta? Szerintem azok az emberek, akiket te ismersz - legyen az 100-500-5000 fő - kevés ahhoz, hogy átlagnak tekintsd őket és a teljes átlagra vonjál le belőlük következtetések.

Amúgy Isten ments, hogy beleszóljak a diskurzusba :) élvezet olvasni... , de mivan ha mégse te vagy a "helikopter"? :U

Tudod van egy olyan "mondás" vagy mifene, hogy "mindenki hülye csak én vagyok helikopter". Itt is kb. ezt érzem.

(#91) Eastman válasza Huma (#89) üzenetére


Eastman
őstag

"Sima" világfájdalmad van, ennyi. Keress valamit ami motívál. ...és lapozz bele ebbe a könyvbe:

Lényegében egy megoldásokkal teli receptkönyv azoknak akik nem találják a helyüket ebben a felgyorsult világban és úgy érzik, hogy túl sok külső és belső ingerrel kell megküzdeniük. Nem rossz.

Béke!

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#92) Huma válasza Dany007 (#90) üzenetére


Huma
addikt

Hát pedig elég reprezentatív a minta szerintem. Vagy úgy gondolod hogy az összes "rossz" ember körém csoportosul? Nem hiszem hogy vonzanám őket.
Nagyjából szerintem jól eloszlik a dolog. Nem hiszem hogy ha átköltöznék mondjuk Debrecenbe akkor teljesen más gondolkodásmódú emberekkel találkoznék.

A helikopter pedig én vagyok. :D

Szerintem elég jól megválaszoltam a felmerülő kérdéseket, kijelentéseket. Utólag elolvasva én is látom, hogy milyen hibák vannak a válaszaimban ill a bejegyzésemben amik félreértésekre adhatnak okot. Pl a 87-es hozzászólásom vége sem sikeredett túl jól. Ismét túlságosan félremagyarázható lett és nagyképűséget lehet kiolvasni belőle ha úgy áll hozzá az ember.

(#91) Eastman:
DE ÉN NEM VAGYOK SZUPERÉRZÉKENY!!! :D

Viccet félretéve tényleg világfájdalmam van. Már elég régóta. De az ilyen könyveket sosem szerettem. Pontosabban szólva beleolvastam egybe, de elég nagy hülyeségnek tartottam.
Ez persze nem zárja ki hogy az általad linkelt könyv jó, de megvenni biztos nem fogom.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#93) rt06 válasza Huma (#92) üzenetére


rt06
veterán

ugye fogalmad sincs arrol, mit jelent a reprezentativ minta?

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#94) Eastman válasza Huma (#92) üzenetére


Eastman
őstag

Pedig, ha visszaigazoltál akkor neked való. Pont arról szól, hogy áldás és nem átok a túlérzékenység. Vannak kb. 80%-ban a harcosok akik leterítik a mamutot, akik kivont karddal ordítva rohanják az ellent és kb. 20%-ban vannak a megfigyelők, felderítők, sámánok, gyógyítók, az ősi tudás és a megérzések mesterei. Így épül fel a társadalom. A 20 nélkül nem működik a 80 és fordítva. Ha lehajolsz másokért és nem a törtetés a célod, sanszos, hogy telenoros vagy. :D Ne sopánkodj, hanem élj vele!

Rengetegen dolgoznak kórházban 80-100-ért és ha nem is boldogok, mennek minden nap, mert érzékenyek mások gondjai és fájdalmai iránt. Teljesen normális. ...a pénz nem az amit kapnak érte, de ez más tészta.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#95) BITBOYS válasza Eastman (#91) üzenetére


BITBOYS
addikt

Ezt elolvasom :D
Köszi.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#96) Huma válasza Eastman (#94) üzenetére


Huma
addikt

"20%-ban vannak a megfigyelők, felderítők, sámánok, gyógyítók, az ősi tudás és a megérzések mesterei."

Mintha engem írtál volna körül.
(remélem ez nem hangzott nagyképűnek) :D

Az tény hogy másképp látom a világot mint az emberek többsége. De ebből eddig sem csináltam titkot.
Az is tény hogy az emberek nem díjazzák a másságot. Félnek tőle, elítélik, kigyomlálandónak tartják.

Elég elolvasni a Zabhegyezőt. A főszereplő is ékes példája ennek. Nem találja a helyét a világban mert az emberek viselkedése túlságosan is idegen tőle. Érti őket, de nem ért velük egyet.
Nagyon jól rávilágít a dolgokra a könyv. Nem hiába zseniális mű.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#97) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Ezt nem tudom már követni, ehhez én túl lusta vagyok. :D

(#98) sztanozs válasza Crystalheart (#97) üzenetére


sztanozs
veterán

Vazz elég csak az avatárjára ránézni (imádom a logoutot böngészni - főleg ilyenkor nyáridőben kész csemege) :D

BITBOYS: Asszem láttam a filmet. Bejött.

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#99) BITBOYS válasza sztanozs (#98) üzenetére


BITBOYS
addikt

Tudod ki az avatarja? :)

(#97) Crystalheart Öregszel :D

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#100) Crystalheart válasza BITBOYS (#99) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Hiába, az én avatarom nem Dr. Manhattan, csak saját magam, eljár felettem a kor. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.