Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3201) zsolt160 válasza pajorgergo (#3200) üzenetére


zsolt160
tag

Igazad lehet, mert ha jól emlékszem EMUI 5 van rajta, és csak a Y7 2019-nél lehetett újra frissíteni....

(#3202) ruzsass


ruzsass
tag

Sziasztok,
GT2 Pro tulajokhoz az lenne a kérdésem, hogy a gyári mágneses bölcsőfej helyett van aki más vezeték nélküli töltőt használ? Milyen típusok használhatóak Qi töltők 1 vagy 2 vagy ezeknek csak egyedi mágneses bölcsők felelnek meg, mert itt korábban a fórumban valaki említette hogy vezetéknélküli iPhone töltő is jó hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#3203) Jack Oneill


Jack Oneill
veterán

Ez a idojaras riasztas dolog a nyomasvaltozasra csak akkor megy, ha aktiv az idojaras kijelzes?

(#3204) roller


roller
csendes tag

Sziasztok!
Ios-al ugyanugy mukodik minden az oraval, mint androiddal?
Pl futas szinkronizalas, messenger uzenetek...

(#3205) B. Tamas válasza Jack Oneill (#3203) üzenetére


B. Tamas
aktív tag

Nem tudom, 3 hónapja van meg de még egyszer sem riasztott, most is szakad az eső, a távolban dörög, de semmi.

[ Szerkesztve ]

Ericsson A1018 ‣ A2628 ‣ R320 ‣ SonyEricsson T68i ‣ T610 ‣ Nokia 7650 ‣ SonyEricsson P800 ‣ P900 ‣ Asus P525 ‣ P750 ‣ HTC HD2 ‣ Sensation ‣ Sony valami :D ‣ THL 5000 ‣ Honor 7 ‣ Vkworld S8 ‣ Xiaomi MI 9 6/128 ‣ Redmi Note 12 Pro 5G 8/256

(#3206) Alien4


Alien4
tag

Sziasztok!
Apósomnak nyugdíjba vonulására gondolkoznak a lányai egy okos órán.
Célok: szív monitorozása (ugye pulzus van, de nem tudom mennyire hitelesen monitoroznak ezek akármilyen gondot... problémát... Esetleg vérnyomásmérés. Véroxigén, bár tippre ha már az elsőt tudja, a többit is tudja)
EKG/pulzusmérés legyen ofc, ha vérnyomás/légzés lenne, akkor pedig gondolom kiegészítő is kell neki.
Mivel teljesen kezdő vagyok a témában, a Ti segítségeteket kérném és témába illő gondolatok osszátok meg Velem kérlek, melyik lenne a célnak legjobban megfelelő típus?!
Előre is köszönöm, legyen szép napotok! :R

(másik csoportból hoztam a kommentet, elnézést érte)

(#3207) Degeczi válasza Alien4 (#3206) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Egyáltalán nem hiteles egyetlen ilyen eszköz sem, ez csak tájékoztató jellegű, a vérnyomás meg parasztvakítás annál is, ami "tudja". Ez nem, csak automatikus pulzusmérést tud optikai módon (elektromos mérés, így EKG nincs), és külön indítva a véroxigén szintet. Ezeket nagyjából korrekt módon, de mint minden hasonlónál, rengeteg múlik a bőrtípuson, szőrzeten, verejtéken, fölcsatolás szorosságán. Ebben a topikban is láthatóak teljesen eltérő tapasztalatok.

[ Szerkesztve ]

(#3208) csipuka válasza Alien4 (#3206) üzenetére


csipuka
senior tag

Te az apple watch csoportot keresed :D

(#3209) Decske válasza Alien4 (#3206) üzenetére


Decske
aktív tag

Apple watch. Egyetlen hátránya van, hogy mindenképp kell egy iPhone hozzá.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Fold 3, Asus Zephyrus G14 (2020)

(#3210) Alien4 válasza csipuka (#3208) üzenetére


Alien4
tag

Én egy jól fizető munkahelyet keresek... :D
Komolyan amúgy, racionális vélemények érdekelnek, hogy mit lenne érdemes a termékcsaládból megvenni a lányainak... (főleg nekem javasolni mint "teknikál szupport" :D)
Nem akarom elkomolytalankodni a dolgot, tehát ha nem is ez a modell... de bármely másik optimálisabb lenne, akkor osszátok meg velem kérlek!

(#3211) Degeczi válasza Decske (#3209) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Meg a naponta töltés, ami szerintem elfogadhatatlan egy ilyen eszköznél.

(#3212) Decske válasza Degeczi (#3211) üzenetére


Decske
aktív tag

Hát, az egyéntől, használattól és az óra méretétől függően változik.
Ettől függetlenül más, tényleges okosóra, ami ennyire kiforrott és jól működik, szvsz nincs.

Samsung Galaxy Z Fold 3, Asus Zephyrus G14 (2020)

(#3213) csipuka válasza Alien4 (#3210) üzenetére


csipuka
senior tag

A GT2 egy nagyon pofas activity tracker. Tudja monitorozni a pulzust, de mozgas kozben mindegyik oranak ez kihivas, foleg ha nem szoritod a csuklodra.
EKG, vernyomas, legzes? figyeles nagyon cuki dolgok, de ahhoz is nyugalom kell, hogy ne mozogjon az ora, a pontossagukrol nincs infom. Az apple reklamozza ezeket a feature--kat, nekem nem fontos, hogy meglegyenek, mert szamomra a napi toltes oranal elfogadhatatlan.
En joanyamnak akartam egy Mi Band-et a pulzus miatt, de mar az is bonyolult volt neki, es visszautasitotta.

(#3214) zsolt160 válasza ruzsass (#3202) üzenetére


zsolt160
tag

Ha megnézed az órát illetve a töltőt, láthatod, hogy nem vezeték nélküli a töltés, van két érintkező azon keresztül van a töltése. A mágnesesség azért kell, hogy a polaritást ne cseréld fel véletlenül.

(#3215) Degeczi válasza zsolt160 (#3214) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Pro-ról írt, az vezeték nélküli.

(#3216) zsolt160


zsolt160
tag

Akkor azt benéztem, sorry...

(#3217) Tiédetis


Tiédetis
senior tag

sziasztok

Egy ideje elkezdtem rendszeresen kerékpározni reggel és este. Órán indítom a hozzátartozó edzést. Ami zavar, az a pulzus kezelése. 65-80 körül van a nyugalmi állapot. Most reggel szinte olyan szintre esett, ami egy alvási fázist mutat. Levettem, megtisztítottam, másik csuklóra tettem. Semmi. Hazaértem, lekapcsoltam az edzést és egyből 100 fölé ment. Járt már más is így? Mit lehet ezzel tenni?

A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

(#3218) zsolt160 válasza B. Tamas (#3205) üzenetére


zsolt160
tag

Nos, én megváltoztattam az alap értéket 2hPa/órára, így párszor értesített amikor nagy vihar volt, olyan jégesős. Kétszer volt ilyen jelzésem, azóta semmi, bár eső itt (Ausztria) volt tegnap is. Akkor a képeket is betettem, de megteszem most is.

(#3219) B. Tamas válasza zsolt160 (#3218) üzenetére


B. Tamas
aktív tag

Köszi a tippet, beállítottam.

Mellesleg az Időkép appja szépen teszi a dolgát, figyelmeztet ha a környéken vihar van és az értesítések szépen jönnek az órára is, szóval igazából megvagyok nélküle így hogy van alternatíva.

Ericsson A1018 ‣ A2628 ‣ R320 ‣ SonyEricsson T68i ‣ T610 ‣ Nokia 7650 ‣ SonyEricsson P800 ‣ P900 ‣ Asus P525 ‣ P750 ‣ HTC HD2 ‣ Sensation ‣ Sony valami :D ‣ THL 5000 ‣ Honor 7 ‣ Vkworld S8 ‣ Xiaomi MI 9 6/128 ‣ Redmi Note 12 Pro 5G 8/256

(#3220) evitiguF


evitiguF
senior tag

Sziasztok,
új GT2 tulaj vagyok, még nem sikerült minden funkcióját kipróbálnom, biztosan tartogat még meglepetéseket, viszont lenne egy kérdésem: iPhone SE-vel használva hogyan lehetne zeneszámokat az órára varázsolni?
Gondoltam futás/kerékpározás alatt szóljon valami, úgy, hogy a mobilt ne kelljen magammal vinnem.
A neten csak azt találtam, hogy legyen egy androidos telefon, lecsatlakoztatom iphoneról, androidoson az appon keresztül felteszem a zenét, majd visszacsatlakoztatom. Tényleg ennyire bonyolult?
Nincs arra lehetőség, hogy pl PC-ről bluetoothon keresztül átküldjem?

(#3221) thebiker válasza evitiguF (#3220) üzenetére


thebiker
tag

Szia,
Szerintem jól gondolod :) sajnos. Mintha erről volt szó már korábban. Andoid alól tudod feltenni a zenéket. Majd lecsatlakozol és fel az iPhone-ra.

Üdv:

Robi

(#3222) B. Tamas válasza evitiguF (#3220) üzenetére


B. Tamas
aktív tag

Nem, nincs hozzá PC-re alkalmazás. És sajnos egy sima átküldéssel sem megy a dolog.

Ericsson A1018 ‣ A2628 ‣ R320 ‣ SonyEricsson T68i ‣ T610 ‣ Nokia 7650 ‣ SonyEricsson P800 ‣ P900 ‣ Asus P525 ‣ P750 ‣ HTC HD2 ‣ Sensation ‣ Sony valami :D ‣ THL 5000 ‣ Honor 7 ‣ Vkworld S8 ‣ Xiaomi MI 9 6/128 ‣ Redmi Note 12 Pro 5G 8/256

(#3223) B. Tamas


B. Tamas
aktív tag

Nemrégiben találtam egy angol nyelvű videót arról, hogy hogyan lehet kinyerni az óra által rögzített nyomvonalakat (feltölteni Stravára).

Aki esetleg nem tudna angolul, készítettem egy magyar nyelvű összefoglalót, remélem maradhat.

Ericsson A1018 ‣ A2628 ‣ R320 ‣ SonyEricsson T68i ‣ T610 ‣ Nokia 7650 ‣ SonyEricsson P800 ‣ P900 ‣ Asus P525 ‣ P750 ‣ HTC HD2 ‣ Sensation ‣ Sony valami :D ‣ THL 5000 ‣ Honor 7 ‣ Vkworld S8 ‣ Xiaomi MI 9 6/128 ‣ Redmi Note 12 Pro 5G 8/256

(#3224) embe válasza B. Tamas (#3223) üzenetére


embe
nagyúr

Már miért is ne maradhatna? :U

Köszi a fórum nevében is! :R Majd átnézem és mentem. :DDD

Arcam AVR5 és Yamaha RX-A2080 Aventage erősítők, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#3225) B. Tamas válasza embe (#3224) üzenetére


B. Tamas
aktív tag

Nem mindenhol nézik jó szemmel az önreklámot... :U

Ericsson A1018 ‣ A2628 ‣ R320 ‣ SonyEricsson T68i ‣ T610 ‣ Nokia 7650 ‣ SonyEricsson P800 ‣ P900 ‣ Asus P525 ‣ P750 ‣ HTC HD2 ‣ Sensation ‣ Sony valami :D ‣ THL 5000 ‣ Honor 7 ‣ Vkworld S8 ‣ Xiaomi MI 9 6/128 ‣ Redmi Note 12 Pro 5G 8/256

(#3226) Jack Oneill


Jack Oneill
veterán

Sziasztok. Ma elmennek futni, tudnatok tippeket adni, mire figyeljek edzes beallitas téren? Meg nem hasznaltam futashoz, nem is futottam nagyon amugy sem 😄😄 szoval gondolom, valami gyenge edzestervet kellene inditani.

(#3227) embe válasza B. Tamas (#3225) üzenetére


embe
nagyúr

De itt egy a közösséget segítő írásról van szó. ;)
Akkor más oldalt sem kellene linkelni senkinek sem... Nincs ezzel itt baj. Szerintem.

Arcam AVR5 és Yamaha RX-A2080 Aventage erősítők, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#3228) Zototh64 válasza B. Tamas (#3225) üzenetére


Zototh64
őstag

Teljesen jó helyen van itt (is).
Köszönjük szépen!

Samsung Galaxy S23 Ultra 5G, Huawei Mate 20 Pro, Garmin Instinc 2X Solar, Garmin EDGE 1040

(#3229) col válasza Jack Oneill (#3226) üzenetére


col
addikt

Csak használati tanács. Az óra edzés közben néha "dumál" is (a távolság közlése, időtartam, pulzus mértéke, stb.), ami idegesítő és esetleg ijesztő is lehet. :)
De kikapcsolható, ha az edzés indításakor a felső gombot megnyomod és ott a hangerőt leveszed. :)

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#3230) Jack Oneill válasza col (#3229) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Koszonom, most indulok 🙂 Szerintem 10 perc utan meghalok 😄

(#3231) col válasza Jack Oneill (#3230) üzenetére


col
addikt

Hát lehet, nem 30+ fokban kéne futnod amúgy. :)

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#3232) Degeczi válasza B. Tamas (#3223) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ugyan Stravát nem használok, de Google Fithez én is ezzel szinkronizálom az alvás, pulzus, és lépésadatokat.
A gyári szinkron sosem működött, ez teljesen jó, csak néha kézzel kell elindítani mert a telefonom vmiért nem futtatja a háttérben pedig hozzáadtam a korlátozás alóli kivételekhez. De nem gond, mert ha kimarad pár nap, pótolja azokat (míg a gyári mindig csak aznapot volt hajlandó szinkronizálni, ha egyáltalán)

Viszont teljesen érthetetlen, más gyártókkal szemben a Huawei miért nem enged kézi módosítást hibásan detektált alváskezdeten... :(
Volt már, h bő 3.5 órával korábbra vette az alvás kezdetét, amikor épp nem is volt rajtam, hanem az asztalon hevert - de nem zavartatta magát, szépen "detektálta" akkor is a könnyed és a mély alvási periódusokat... (legalább az lenne egy vészfék az algoritmusnak, h nincs pulzus... de úgy nézem a Google Fit-ben, h saccolt magának azt is) ennyire lehet hát komolyan venni.

[ Szerkesztve ]

(#3233) Jack Oneill válasza col (#3231) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Már itthon vagyok :) Igazad van, de ez nem olyan futás volt, hiszen azt nem bírtam volna, el vagyok attól szokva nagyon. Ez alapszintű aero edzés volt, vagyis 3 perc séta, aztán 2 perc kocogás és így tovább 9 fázisban. Ez nekem kezdésnek bőven elég. Nagyon kellemes volt, ezt többször fogom ismételni. Ülő munkát végzek és gondoltam, valami mozgás nem ártana.
Az óra működése edzés közben nagyon tetszett. Először majdnem kiugrottam a testemből, olyan hangos volt :D

[ Szerkesztve ]

(#3234) col válasza Jack Oneill (#3233) üzenetére


col
addikt

:C :))

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#3235) Balcsix válasza Degeczi (#3232) üzenetére


Balcsix
senior tag

Érdekes, nekem még soha nem csinált olyat, hogy nem volt rajtam és azt alvásnak vette, vagy pulzust "saccolt be".

(#3236) Jack Oneill válasza Balcsix (#3235) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Pedig nekem is nagyon sokszor van ilyen. Én éjszakára leveszem, és legtöbbször alvásnak veszi.

[ Szerkesztve ]

(#3237) evitiguF


evitiguF
senior tag

Sziasztok,

cikluskövetéshez andoidon melyik plusz alkalmazást kell feltenni, mert számomra nem egyértelmű.
(és amúgy miért kell?)

(#3238) Decske válasza evitiguF (#3237) üzenetére


Decske
aktív tag

A health appban találod, én nem tudok külön alkalmazásról.

Samsung Galaxy Z Fold 3, Asus Zephyrus G14 (2020)

(#3239) Degeczi válasza Balcsix (#3235) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Általában fönnhagyom és csak zuhanyozás idejére szoktam levenni, ennyivel még nincs gondja. Talán mert rövid időre veszem le, talán mert amikor visszaveszem, nem megyek rögtön aludni.
Ilyenkor többnyire pontos az alváskezdet (a vég is az szokott lenni, max. ha nagyon zombi vagyok még, kitolja pár perccel)

Pár napja viszont hazaérve koszos munkát csináltam, levettem, és órákra az asztalon felejtettem, majd csak a lefekvés előtt vettem vissza, és szerinte az asztalon hagyással kezdődött az alvás...

Nem is lenne gond, ha
- más márkához hasonlóan lehetne legalább a kezdeti időpontot szerkeszteni, hiszen különben semmit nem ér az alvás-statisztika, ha van benne durva hiba is
- sosem kamuzna be pulzust. Talán ez a téves alvás oka is. Érthetetlen, mert még csak nem is volt piszkálgatva az asztalon, nem rezgett, mégis ott a "változó pulzus" a jelölt időponttól kb. fél 12-ig, amikor már tényleg fölvettem:

Más, asszem Xiaomi gyártmánynál is volt olyan tudósítás, h teásbögrére csatolva is "érzett pulzust", szóval az érzékelő alkalmi hülyesége lehet. Talán rajta maradt verejték zavarja meg, fene tudja.

Máskor amúgy nálam is kihagyja azt a szakaszt, amikor nincs rajtam:

(#3240) B. Tamas válasza Degeczi (#3232) üzenetére


B. Tamas
aktív tag

"A gyári szinkron sosem működött..."

Igen, ezt én is tapasztaltam, pedig (szerintem) minden helyesen volt beállítva és minden engedély meg volt adva.

Azt sajnálom, hogy ezekhez a cuccokhoz nincs olyan külső fejlesztésű app, mint pl a Xiaomi karkötőihez a Notify, na az mindent IS tud (pedig a Xiaomi gyári appja is fényévekkel jobb, mint ez a nyamvadt Health).

Ericsson A1018 ‣ A2628 ‣ R320 ‣ SonyEricsson T68i ‣ T610 ‣ Nokia 7650 ‣ SonyEricsson P800 ‣ P900 ‣ Asus P525 ‣ P750 ‣ HTC HD2 ‣ Sensation ‣ Sony valami :D ‣ THL 5000 ‣ Honor 7 ‣ Vkworld S8 ‣ Xiaomi MI 9 6/128 ‣ Redmi Note 12 Pro 5G 8/256

(#3241) Balcsix válasza Degeczi (#3239) üzenetére


Balcsix
senior tag

Érdekes hiba az biztos. Az fix, hogy azért veszi alvásnak, mert pulzust érzékel, tehát ott kezdődik a hiba, hogy valamiért azt hiszi, hogy a kezeden van. Próbáld meg megtörölgetni a szenzorokat miután levetted. De az is lehet, hogy az a tárgy zavarja meg a szenzort amire teszed. Esetleg megpróbálhatod még, hogy más helyre rakod az órát.
Több ötletem nincs

(#3242) Degeczi válasza Balcsix (#3241) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Én még arra gondoltam, a szíj sem mindegy: korábban valódi bőr szíjat raktam rá, ami nagyon kényelmes, de kánikulában nem akarom, h biciklizés közben teleszívja magát izzadsággal, ezért ilyenkor fémszíjjal használom - ez pedig kioldott állapotában sem bomlik két részre, a szíj csatján és nem az asztallapon fekszik föl a lerakott óra.
Talán erről a fém csatról visszaverődés is erősíti a fals jelet (bár persze pulzálónak ettől még nem kellene lennie)

(#3243) Balcsix válasza Degeczi (#3242) üzenetére


Balcsix
senior tag

Ez sem kizárt.

(#3244) zsolt160


zsolt160
tag

Tegnap nekem egész nap nem volt pulzus mérés, az óra folyamatosan 60 mutatott, de a statisztikánál nem volt semmi arra a napra (előtte nap éjfélig volt). Persze este vettem észre, érzékelőt megmostam és működött. Alvás érzékelése eléggé pontos, bár volt olyan, hogy csak feküdtem az ágyban és néztem a tv-t, erre azt írta pihenő ettől eddig. Van amikor már lefekvést úgy veszi, hogy alszom. :DD

[ Szerkesztve ]

(#3245) spirit78


spirit78
tag

Sziasztok!

Huawei WATCH GT 2e-nek miből van a kijelző borítása? Műanyag, üveg vagy milyen anyag? Mennyire sérülékeny, karcálló?

Köszi!

(#3246) zsolt160 válasza spirit78 (#3245) üzenetére


zsolt160
tag

Magyar tesztben nem találtam erről semmit, külföldi teszt szerint műanyag. Nekem sima GT 2-m van, de én használok tokot hozzá, sokszor megvédte. Én nem használom fürdés, zuhanyzás közben, de ha van rajta tok, meg állhat alatta a víz.

(#3247) Balcsix válasza spirit78 (#3245) üzenetére


Balcsix
senior tag

A GT 2 és a GT 2e kijelzője is üveg, szóval tud karcolódni és törni is ha ütik-vágják.

[ Szerkesztve ]

(#3248) janesart


janesart
tag

Sziasztok! Valaki cserelt mar kijelzot a Gt2 ben!
Nehez nagyon? Vagy tudna segiteni valaki benne? 30.000 a szervizbe de 6.000 ert lehet venni es gondoltam kicserelnem magam.

(#3249) embe válasza janesart (#3248) üzenetére


embe
nagyúr

Hajrá!

Arcam AVR5 és Yamaha RX-A2080 Aventage erősítők, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#3250) Macika66 válasza embe (#3249) üzenetére


Macika66
addikt

A vietnami fiúk mindig kitalálnak valamit.

Azért a vízállóságát nem próbálnám ki....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.