Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-03-01 18:52:34

LOGOUT.hu

Huawei P9 Lite 2017 összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3402) jjohn válasza robert900420 (#3399) üzenetére


jjohn
aktív tag

Szia!
A youtube-on van egy videó és kihangsúlyozzák, hogy ehhez a készülékhez. Már az elején ott van PRA-LX1 itt jól bemutatják a bootloader nyitást a rootolást. Neked most már csak a megfelelő programot kell leszedned.

A mágus oldalon, amit fórum társunk ajánlott valóban kérhetsz segítséget, ha nem vagy biztos benne.

Annyit hozzá tennék a első rootolásom előtt legalább egy hónapot kutakodtam, mire bele vágtam.

Tudom ezt most kioktatásnak veszed, de nem annak szántam, hanem mert ha csak összedobod akkor lehet tégla a teló. Nézz rá a prividre!

[ Szerkesztve ]

(#3403) baltamas


baltamas
csendes tag

Sziasztok!
Hol találok a topicban összefoglaló leírást arra vonatkozólag, hogyan kell hard resetet, meg egyéb ilyen műveleteket (pl. root stb.) csinálni a telefonon?
Régebben mintha a legelső oldal elején lett volna, de nem találom. Köszi

(#3405) zolnagy


zolnagy
őstag

Szeretném kérni a segítségeteket.
A teló sokkal gyorsabban merül, mint korábban.

Gyakorlatilag úgy, hogy alig használom (melózok), a nap végére szinte teljesen lemerül.
Korábban ilyen használattal akár 3 napot is bírt, de 2-t biztosan.
A háttér, hogy összetörött a kijelző és kicseréltem egy Kínából rendelttel.
A szoftveres oldalt kizárnám, mert hard resetet is csináltam, biztos ami tuti.

Szóval két dolgot gyanítok. Vagy sz@r minőségű a kijelző és sokkal többet fogyaszt, vagy az akksit érte valami, amikor kifeszegettem a helyéről (jól oda volt ragasztva).

Az akku használatot megnéztem. 70% a hardver. Ebből 24% a "cella készenlét", 20% a "képernyő" és 13% a "telefon tétlen" ezek a legnagyobbak. A képernyőnél a bekapcsolva töltött idő 38 perc, tehát abszolút nem extrém.

Nos a segítség az lenne, ha megnéznétek a hasonló akku használatot, abból talán ki lehet következtetni vmit, hogy nálam mi a nagy fogyasztó. Vagy, ha bármi ötlet lenne, szívesen veszem.
Köszi!

(#3406) baltamas válasza #72445440 (#3404) üzenetére


baltamas
csendes tag

Nagyon köszönöm!
Azt a fránya lépésszámlálót hol lehet kikapcsolni?

(#3408) zolnagy válasza #72445440 (#3407) üzenetére


zolnagy
őstag

Köszi a hozzászólást. Én is hw hibára tippelek. Rendelek egy új akkut hozzá, aztán meglátom. Nem gondolnám, hogy vmit nem csatlakoztattam. Nem először szedem szét. 1 éve, szinte újan beleesett a vízbe, akkor szétkaptam és kiszárítottam. Szerencsére jó lett, mert a vizes eset után hiába kaptam ki gyorsan a vízből, nem működött. Magamat precíznek tartom az ilyen szereléseknél, persze minden (is) lehet. :)

(#3409) milu


milu
aktív tag

Ehhez a modellhez keresek egy olyan megoldást, hogy a telefonomon történő aktivitást szeretném felvenni, majd egy prezentációba betenni (egy Androidos applikációt kell bemutatnom egy prezentációban)

Vagy emulálnom kellene az androidot a PC-n, vagy felvenni és azt lejátszani egy PC-s bemutatón.

Ismertek ilyen megoldást, megoldásokat?

(#3411) milu válasza #72445440 (#3410) üzenetére


milu
aktív tag

Köszönöm a válaszodat, a HiSuite programmal (ami a telefon gyártója adott ki) a videófelvételt és a képernyőmentést a prezentációkhoz meg tudom csinálni.

(#3412) Aramitz


Aramitz
csendes tag

Na, így már tényleg el merem hinni, hogy nekünk is jön a turbo. Már csak hónapok kérdése, hogy az én készülékem is sorra kerüljön. :-D
https://huaweiblog.hu/huawei-p9-lite-2017-gpu-turbo-frissites-erkezett

(#3414) Lacccca87


Lacccca87
őstag

Arra van valami gyári megoldás hogy 2 WIFI kapcsolat között priorizáljon?
Gondolok it arra hogy céges telefon hotspotját szoktam használni ha éppen munkába utazok vagy onnan haza, de jó lenne ha automatikusan átváltana otthon a router által szórt wifire.
Vagy erre külön app kellene?

[ Szerkesztve ]

(#3415) Ajembumbi


Ajembumbi
csendes tag

Sziasztok!

Két kérdésem lenne:

1. Csináltam egy backupot, a hisuite-al, és két hibát is elkövettem: 1, az sd kártya tartalmát is backupoltam,
2, jelszóval titkosítottam a backupot...
Most az a helyzet, hogy nem tudom a telefonra restore-olni, mivel a régi sd kártya tartalmat is a belső memóriába akarja betuszkolni, ami ehhez nem elég. Viszont a fileokhoz nem férek hozzá, mert minden titkosítva van... Tudtok erre valami megoldást?

Másik bajom:
Lezárt képernyőnél (pár perc után?) eldobja a gps-t, wifit, és időszakosan jönnek meg az üzenetek. gps trackerek csak akkor működnek, ha a kis lakattal fixálom őket a futó appok közé (jobb oldali négyszög gomb).

Az előző telefonom google fittel szépen rögzítette amikor futottam/bicajoztam/sétáltam úgy, hogy hozzá se kellett nyúlni. Ez lehetséges ennél a telefonnál?
Akku kímélő mód ki van kapcsolva
Appok engedélyei megvannak
Turn off wifi when sleep ki van kapcsolva
Protected appok között benn van a strava/fit/google apps.

Mit tudnék még tenni?
Gondolkodtam azon, hogy felteszek valami alternatív romot, van valakinek tapasztalata ezzel?

Köszi,
Máté

(#3417) Ajembumbi válasza #72445440 (#3416) üzenetére


Ajembumbi
csendes tag

Szia!

Köszi a választ.

Azonos ejtésű dolgoknál annyira automatikusan jön az angol, hogy nem érzem szükségét ráerőltetni magam a magyarított kifejezések használatára. Ettől függetlenül a kritikád jogos, komolyabb postnál/publikációnál erre mindenképpen figyelmet kell fordítani.

Így a rendszert vissza is tudtam állítani, de az SD kártyán lévő dolgaimat nem kapom vissza, azokat nem tudom más helyre kicsomagolni :/ Elég lenne nekem, ha a titkosítást valamivel le tudnám operálni róla (a jelszót értelemszerűen tudom), és a gépen meglennének.

Köszi,
Máté

(#3418) raider21


raider21
aktív tag

Telenornál megjött a GPU Turbós PRA-LX1 8.0.0.387(C432) -es frissítés. Az EMUI biztonsági szint: októberi. Épp most települt. :)

[ Szerkesztve ]

raider21

(#3420) raider21 válasza #72445440 (#3419) üzenetére


raider21
aktív tag

Mivel nem játszok így nem fogom tudni kivesézni a GPU Turbót. Nekem kb. olyannak tűnik mint amilyen eddig is volt, csak frissebb a biztonsági szint.. ;) :) Ja, 596 MB az új frissítés mérete.

Más: De ahogy néztem, talán '19 Q3 -ban jönni fog erre a készülékre is a Pite, azaz az EMUI 9.0. ;)

raider21

(#3421) raider21 válasza raider21 (#3420) üzenetére


raider21
aktív tag

Ja, most nézem: A galériában a fotószerkesztésnél az effektek elrendezése kicsit más lett, meg mintha több lenne belőlük, mint amennyi eddig volt.

[ Szerkesztve ]

raider21

(#3422) zolnagy válasza zolnagy (#3408) üzenetére


zolnagy
őstag

Az akksi volt a hibás, most újra a régi Illetve csak részben, mert megint sikerült lejtenem és a kijelző szélét megrepesztenem. :) A következő telóm ütésálló lesz...

(#3423) Rula válasza raider21 (#3421) üzenetére


Rula
tag

Nagyon hiányzott, hogy amikor rányomsz az effektre kiírja nagybetűvel a nevét... :(

[ Szerkesztve ]

(#3424) Domi392


Domi392
tag

Sziasztok! Valahogy ki tudnám függetleníteni, ingyen, anélkül hogy felhivnám a szolgáltatót?

The force is with You

(#3426) Domi392 válasza #72445440 (#3425) üzenetére


Domi392
tag

Vodafoneos. Roottal hogy? Ha felteszek egy új ROM-ot?

The force is with You

(#3427) vargarobi21 válasza Domi392 (#3424) üzenetére


vargarobi21
csendes tag

Ha a vodafone-nál vásároltad, és lejárt a hűséged, vagy feltöltőkártyás esetben már feltöltötted legalább egyszer akkor ingyen függetlenítik már. És ez igaz bármelyik szolgáltatóra is.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#3428) Domi392 válasza vargarobi21 (#3427) üzenetére


Domi392
tag

Igen, de még van hűségidő.

The force is with You

(#3430) Domi392 válasza #72445440 (#3429) üzenetére


Domi392
tag

Igen értek ilyesmihez, régebben csináltam ilyet. Hát akkor az lesz. Köszönöm a választ 😁

The force is with You

(#3431) szoki_


szoki_
csendes tag

Sziasztok!
Másnál is úgy van a 8.0-ra váltás óta, hogy a zárképernyőn nem lehet megnézni az üzeneteket?

(#3433) szoki_ válasza #72445440 (#3432) üzenetére


szoki_
csendes tag

Már mident megnéztem és állítani is próbáltam. A frissítéstől kezdve ilyen volt.

(#3434) jjohn


jjohn
aktív tag

Hali mindenki!
Megérkezett a GPU Turbo ma az októberi frissítéssel együtt
PRA-LX1 8.0.0.389(C432) 596 MB

[ Szerkesztve ]

(#3436) Mirones válasza #72445440 (#3328) üzenetére


Mirones
tag

Szia!

Az én telefonom is csinált már ilyet. (azt mutatja van térerő, de sem indítani sem fogadni nem tudok hívásokat)
Eddig 3 alkalommal észleltem ebben az évben.
Ezt a hibajelenséget a 0mb tárhely is előidézheti?
Szervízből szerintem elhajtanak ha ezzel oda állítok.

Köszi!

(#3438) mjani1172


mjani1172
addikt

Sziasztok!

Van egy gondom a készülékkel amit nem tudok megoldani. Állandóan visszaáll a hívószámkijelzés,az újraindítás után mindig a hálózati alapértelmezettre, és akkor nem jelzi ki. Persze kézzel vissza lehet állítani de ha elfelejtem akkor nem tud
A telefonon csak az alap dolgok (gyári appok) vannak fent. A legújabb fw van rajta, de mikor felment az oreo azóta már jelen van a probléma. Már volt hard reset is, abban bíztam de nem jelent megoldást.

Van valami ötlet?

(#3440) vargarobi21 válasza mjani1172 (#3438) üzenetére


vargarobi21
csendes tag

Nekem is előjött ez, viszont azt a megoldást találtam a legegyszerűbbnek, hogy a Telekomnál a hívószámkijelzés tiltását kikapcsoltam. Így a hálózati alapértelmezett az lett, hogy számmal hívok :)

Ezt az alkalmazásban gyorsan megtudtam csinálni.

(#3441) mjani1172


mjani1172
addikt

Köszönöm nektek, megpróbálom akkor a telekom -nál beállíttatni.

(#3442) Mirones válasza #72445440 (#3437) üzenetére


Mirones
tag

Köszönöm a választ!

Szokott 0Mb lenni akkor tiszítom a memóriát és akkor kicsit javul a helyzet.
Mondjuk nem tudom mi veszi fel a tárhelyet, mert bkk futár, képméretező és jófogáson kívül csak gyári appok vannak fenn.
Erősen gondolkodom egy reseten, de még nem csináltam ezért kicsit tartok tőle. :)

(#3443) Lacccca87 válasza Mirones (#3442) üzenetére


Lacccca87
őstag

Esetleg messenger? vagy bármilyen üzenetküldő szolgáltatás ami automatikusan menti a képeket,videókat, stb.. Nálam ez volt a gond, mert az összes animált megnormál képet és videót mentette ( ami 1-1 csopotba jócskán van) és mindig teleszemetelte a telefont. De miután beálítottam hogy ne mentse nem volt gond.

(#3445) daimon


daimon
csendes tag

Sziasztok! Amennyiben a memóriakártya mellett szeretnék még használni egy DuoNet SIM-et is, akkor mit tudok tenni, hogy ezt sikerüljön abszolválni?

(#3447) kotsyzs válasza daimon (#3445) üzenetére


kotsyzs
csendes tag

Szia!

A barkácsolást én sem merném, az előttem leírt indokok miatt. De kitaláltak erre már egy jobb megoldást. Szalagkábellel kivezetik a SIM kártya kivezetéseit.
https://in.c.mi.com/thread-237580-1-0.html

Ezt a módszert kipróbálnám, ha nem szolgáltatói egykártyás telefonom lenne. Szerintem megér egy próbát, de azért összerakásnál figyelj, hogy nem túl magas-e.
Az egyik hely, ahol beszerezhető:
https://www.ebay.com/itm/Hybrid-Nano-SIM-SD-Card-Adapter-for-Samsung-S8-S8-Plus-Support-2-SIM-1-SD/112478613291?hash=item1a303f6f2b:g:DSwAAOSwfIxZZcut:rk:5:pf:0

Ha rászánod magad, és kipróbálod, kaphatnánk egy visszajelzést?

(#3448) fcjuveka


fcjuveka
csendes tag

Szombaton 394-re frissült, tegnap meg már jött a 397 dececember 5-ei biztonsági javítással. Elég érdekes!

(#3449) Lacccca87 válasza fcjuveka (#3448) üzenetére


Lacccca87
őstag

Nálam is hasonlóan ment.

(#3450) pjen válasza Lacccca87 (#3449) üzenetére


pjen
félisten

Nekem vodás,és tegnap jött az októberi. :((

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.