Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-03-01 18:52:34

LOGOUT.hu

Huawei P9 Lite 2017 összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3701) Zsoxx válasza Csöves (#3698) üzenetére


Zsoxx
senior tag

+ A mai áron nem nagyon kapsz ennél jobb kamerájú okostelót.

(#3702) Csöves válasza Zsoxx (#3701) üzenetére


Csöves
senior tag

Lenovo S850 amit vált, attól akkor biztos jobb.

Aquila non captat muscas.

(#3704) janeszgol


janeszgol
félisten

Hibás az összefoglaló.
P8 Lite 2017: PRA-LX1
P9 Lite 2017: VNS-L31 (A VNS-L21 a 2GB ram verziós.)
A VNS-L31-nek is kerek az ujjlenyomatolvasója.

A PRA-LX1 és a VNS-L31 a következőkben térnek el egymástól:
PRA-LX1: android 7 -> android 8, Kirin 655, 3 vagy 4 GB Ram, van 32GB Flash verzió is, VOLTE.
VNS-L31: android 6 -> android 7, Kirin 650, csak 3 GB ram.

[link]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#3705) janeszgol válasza janeszgol (#3704) üzenetére


janeszgol
félisten

Bocs, a VNS-L31-nek szögletes az ujjlenyomatolvasója. De minden más stimm. Az a baj, hogy sok verzió van ebből.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#3706) janeszgol válasza janeszgol (#3704) üzenetére


janeszgol
félisten

Na kicsit jobban utánanéztem (érdekelt már régen), és tévedtem. A VNS-L31 csak a 3 giga rammal szerelt alapváltozat, nem 2017-es. Bocsi.
Az tévesztett meg, hogy Legendd írta a 2016-os P9 Lite tesztben, hogy a 3 giga rammal szerelt verzió nincs hazánkban, holott nekem van egy ilyenem, és a magyar nyelvet is támogatja.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#3709) MaciPali


MaciPali
csendes tag

Sziasztok. Olvasgattam a hozzászólásokat. Azt sok helyen írjátok hogy kevés a hely. Nekem is és alig van rajta valami. 8.0 van rajta. A frissítési fájlt miután telepítette letörli a telefon? Mikor belépek a tárhely menübe ott van az első sor hogy firmware 5,85Gb. Ez egy maradék fájl vagy telepítés után ezt használja? Esetleg nem kell lehet törölni? Köszi a válszokat.

(#3711) MaciPali válasza #72445440 (#3710) üzenetére


MaciPali
csendes tag

Köszönöm. Valahogy még kibírom ezt a pár napot. A Mate 10 pro telóm szervízben van addig használom ezt csak. (Még érdemes volt megcsináltatni). A P9 a gyerkőcé volt de neki is van már jobb. Köszi

(#3712) mmmilan


mmmilan
csendes tag

Sziasztok!

Írok egy kis szervíztapasztalatot, hátha vkinek segít. A problémám az volt, hogy rettentően homályosan fotózott a főkamerával - ami nem volt csoda a rommá tört hátlap fényében (ez addig nem zavart, míg a működést nem befolyásolta).

Itteni fórum ajánlás nyomán a József Krt.-i hivatalos Huawei szervízbe vittem múlt pénteken, szervíznapon. Helyben megállapították (kb. negyed óra alatt), hogy a kamera nem hibás, csak a hátlap cserélendő. Árajánlat a javításra: 1800 huf. (Nem írtam el.) Hétfő délelőtt (azaz fél munkanap sem telt el) írtak, hogy lehet menni a telefonért.

Ma tudtam elmenni érte. A hátlap szépen illeszkedik, kifogástalan. Az előlapra tettek egy új fóliát (az előző, eredeti gyári nagyon karcos volt), ennek a közepén van 2 vízszintes csík. Erre rögtön rá is kérdeztem, a válasz az volt, hogy hát ez csak egy ingyenfólia, hogy védjék a szervízben, a csík azért van, mert így rakják rá, majd halványul, de eltűnni nem fog. Ajándék lónak ne nézd a fogát alapon nem kötekedtem. Valamint mondván, hogy szervíznapon mentem, kaptam ajándékot is: egy kis fekete branded zsákot, benne pár haszontalan apróság mellett egy 2A-es töltő.

Összességében ha csak szervíztapasztalat alapján kellene dönteni, a következő telefonom is Huawei lenne.

Üdv,
Milán

(#3714) janeszgol válasza mmmilan (#3712) üzenetére


janeszgol
félisten

Örülök a jó tapasztalatnak. Az öcsém is odavitte a felesége P30 telóját (eltört kijelző). Fizetős volt, és kiváló munkát végeztek.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#3715) Bogyi007 válasza #72445440 (#3703) üzenetére


Bogyi007
veterán

Ma is érkezett egy rendszerfrissítés, ezzel 2020 szeptemberi biztonsági szintre állt a teló, valamint közel 1 GB tárhely növekedés történt...

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#3717) Bogyi007 válasza #72445440 (#3716) üzenetére


Bogyi007
veterán

Én is annak használom, Digi mobil Sim kártya van benne. :))

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#3718) Csöves válasza Bogyi007 (#3715) üzenetére


Csöves
senior tag

Nekem nem frissít. :F

Aquila non captat muscas.

(#3719) milu


milu
aktív tag

Videót vettem fel a telefonommal. kb. 2 perces videó (,mp4) 200 MB körüli méretre "hízott" míg másnak a hasonló témájú felvétele (nem Huawei P9 Lite 2017) kb. 3 perces videó 100 MB körüli méretű lett. (A két felvétel közötti minőséget nem fedeztem fel (bemutatkozó szelfi felvételek voltak, így a megvilágítás, a fényviszonyok változóak voltak a helyi viszonyok miatt)

Kérem a javaslatotokat, hol lehet a videó méretét (vagyis a felvétel beállításait) állítani a felvétel előtt?

(#3721) milu válasza #72445440 (#3720) üzenetére


milu
aktív tag

ish4d0w! Valóban megtaláltam a beállításokat az általad javasolt menüben! (Az alacsonyabb beállítást választottam próbaként)

Köszönöm a válaszodat, köszönöm, hogy foglalkoztál a problémámmal!

(#3722) Csöves válasza Csöves (#3718) üzenetére


Csöves
senior tag

Nekem is frissített Szeptemberre.
Az Androidot nem frissíti?

Aquila non captat muscas.

(#3724) Csöves válasza #72445440 (#3723) üzenetére


Csöves
senior tag

Köszi.

Bogyi007 írta, hogy 1MB tárhely bővülés történt, amit nem értek. :F

Aquila non captat muscas.

(#3726) Csöves válasza #72445440 (#3725) üzenetére


Csöves
senior tag

Így már értem.

Köszönöm.

Aquila non captat muscas.

(#3727) Harkovz


Harkovz
aktív tag

A tárhelynél az Egyéb mappát hogyan lehet kiüríteni vagy törölni?Már elég sok helyet foglal.

(#3729) amol


amol
addikt

Sziasztok! Szeretnék átírni egy paramétert a build.prop-ban hogy működjön a dt2w. A telefon szűz, nem rootolt PRA-LX1. Átmeneti twrp is jó (adb), viszont nem lett nyitva a bootloader. Tudtok tanácsot adni?
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#3730) adolfo01


adolfo01
tag

Sziasztok.

Dual simes változat tudja a wowifi funkciót?
Esetleg mókolni kell valamit?
Köszi. :R

[ Szerkesztve ]

(#3733) adolfo01 válasza #72445440 (#3731) üzenetére


adolfo01
tag

Szia.
Köszi. :R Digivel szerettem volna használni ha tudja a wowifit! Egyik ismerősnek van ilyen telója.Olvastam valahol(külföldi fórum),hogy egy call wifi apk felrakása után is mehet ez a funkció.Azt hittem valaki már eleve használja.Ugyanis diginél ezáltal ingyen lenne két digis szám között a hívás.

(#3734) amol válasza #72445440 (#3732) üzenetére


amol
addikt

Szia!
Az ujjlenyomat nem olvasható és jó lenne elkerülni az állandó bekapcsoló gomb nyomkodást. Nincs szükségem rootra. Fastboot módban lehet bootolni gépen lévő recoveryvel, és adb pull/push paranccsal lekérhető ill. visszatölthető a gépen szerkesztett file ha twrp-ben mountolva van a system partíció. Elméletileg. Viszont ez zárt bootloadernél valószínűleg nem működik, pontosan hol lehet kódot venni?

"A másik három szolgáltató (Telenor, Vodafone, Digi) esetén nincs VoLTE sem sajnos."
Ez telefon specifikus? P30 kiírja telenor hálózaton.

[ Szerkesztve ]

(#3737) amol válasza #72445440 (#3735) üzenetére


amol
addikt

Köszi, körülnézek. A nyitás töröl mindent? Egyébként volt olyan telefonom amin zárt BL mellett volt fent twrp. Valószínűleg megfelelően alá volt írva.
Asszem ez telekomos telefon volt eredetileg szóval tudhatja akkor a volte-t, majd meglátjuk.
Nem az olvasóval van gond hanem magával az ujjlenyomattal. Próbáltam olyan alkalmazást ami emelésre éleszt de nem megbízható.

(#3739) adolfo01 válasza #72445440 (#3736) üzenetére


adolfo01
tag

Köszi.
Egy kicsit macerasnak tűnik nekem ez a WoWIFI müködésre bírása ezen a p9-en.Még ha lehetne egyből rootolni,de ugye előtte BL unlock.Samsungnál a root sokkal egyszerűbb volt!Lehet beruházok egy olcsóbb samsungra,note 9-em gond nélkül tudja. :K

(#3740) amol válasza #72445440 (#3738) üzenetére


amol
addikt

Létezik ehhez aktív flip tok ami feléleszti a kijelzőt kinyitáskor? Illetve maga a telefon tudja ezt a funkciót? Mert akkor nem tökölök vele.

(#3741) milu


milu
aktív tag

A telefonomban a belső tárhely kimutatása szerint "Egyéb" tartalom 1,82 GB helyet foglal. Hogyan tudom megtekinteni és szükség szuerint tárhelyet felszabadítani? Könnyen kezelhető, erre a célra használható megoldást javasoljatok, kérlek benneteket!

(#3742) milu válasza amol (#3740) üzenetére


milu
aktív tag

Legjobb tudomásom szerint ezt a funkciót ez a telefon nem tudja, egy éve talán, én "elirigyeltem" a P20 ebbéli tudását és akkor kutattam ezután, de azt a választ kaptam több helyről, hogy a P9 Lite 2017 nem tudja!

(#3743) milu


milu
aktív tag

A Google címjegyzékébe beírt személyeket és azok adatait pár napja nem szinkronizálja a telefonom. (Huawei P9 Lite 2017). Tudtok-e működő megoldást arra, hogy az új névjegy bejegyzéseket ismét lássam a telefonomon is?

(#3745) milu válasza #72445440 (#3744) üzenetére


milu
aktív tag

ok, köszönöm a válaszodat!

(#3746) milu


milu
aktív tag

Két vezetékes fülhallgatóm van Androidos telefonhoz.
Az egyik mikrofonos.
A másik mikrofon nélküli, csak fülhallgató.

Ma délelőtt azt tapasztaltam, hogy a mikrofonos fülesemet a telefonom nem érzékeli, ugyanakkor a fülest a számítógépbe bedugva szükség szerint működik.
A mikrofon nélküli szintén szükség szerint működik a telefonommal.

Kérdezem:
1, Tapasztaltatok-e hasonló hibát és ha igen, hogy orvosoltátok?
2, Kapható-e olyan eszköz, ami a telefonnal Bt kapcsolattal működik, de úgy, hogy a vezetékes fülest az eszközbe kell bedugni és az eszköz kapcsolódik Bt-on keresztül a készülékhez, mert gyanítom, a jack dugaljam mehetett tönkre (ahol a mikrofonos fülesnek a kapcsolódási lehetősége van).
Bt mikrofonos fülest nem szándékozom vásárolni

A telefonom Huawei P9 Lite2017

[ Szerkesztve ]

(#3748) milu válasza #72445440 (#3747) üzenetére


milu
aktív tag

Kedves ish4d0w!

Köszönöm a gyors válaszodat!
Holnap (hétfőn) felhívom az egyik közeli szervízt és megkérdezem a szervizelési költségekről.

A Bt eszközökről nincs jó véleményem, általában (Murphy szerint is) akkor merülnek le, amikor a legjobban van rájuk szükség. Rájöttem, hogy a 2. kérdésem nem jó elgondolás, ezért ne is vedd figyelembe.

Marad a :
1, Szerviz
2, Telefon csere (már amúgy is erősen gondolkodtat a csere, a készülék folyamatosa memória szűkében van....

(#3749) sunavlys


sunavlys
senior tag

mért van az hogy ha a telón létrehozok egy naptárbejegyzést az nem jelenik meg google naptárban (számítógépen), fordítva viszont jól működik???

(szinkronizáció be van kapcsolva)

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#3750) Dhampir válasza milu (#3741) üzenetére


Dhampir
félisten

Sikerült megoldani a tárhely felszbadítását?

Bárcsak létezne erre valami egyszerű megoldás.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.