Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:01:36

LOGOUT.hu

Huawei P8 Lite - téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7201) ANDROID??? válasza Dareius (#7200) üzenetére


ANDROID???
addikt

Bocs félreérthetően fogalmaztam (nem arra akart utalni, hogy aberrált lennél :U ).
Ez totál gáz egyébként, de lehet kifogtad a hibás példányt.

(#7202) Dareius válasza ANDROID??? (#7201) üzenetére


Dareius
tag

NP. Van ez így az írott dolgok gyakran félreérthetőek. Hát csak kicserélik.

(#7203) Eldenisa


Eldenisa
csendes tag

visszatalálos

(#7204) Tamás88 válasza Dareius (#7198) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Nekem 0-24-ben elosztóban van a töltő, és csak este rakom rá a telefont a töltőre, semmi baja nincsen (kopp-kopp). Szerintem ez csak egy hibás példány lehetett. Ha garis, akkor kicserélik.

(#7205) gianone


gianone
őstag

6.0-ás Dual SIM-es ROM-nál nekem random nem enged gyorshívásra parancsikont kitenni. Egyes névjegyeknél igen, másoknál nem, illetve amelyiknél nem teszi ki, üzenetküldőset vagy maga a névjegy parancsikonját igen. Se névjegyek menüből, se widgeteknél nem csinálja meg. Utóbbinál kiírja, hogy már van, pedig nincs.
A másik, amit szeretnék kérdezni, nem lehet valahol beállítani stock androidos app switchert? Vagy tud valaki marshmallow-s, esetleg lollipopos gyárihoz hasonló appot?
A harmadik kérdésem, hogy nálam eltűnt a netsebesség értesítési sávon való mutatásának menüpontja. Ha Beállítások keresőjébe beírom, dobja a hálózati sebességet, de már nem jelenik meg, odalépek. Vagy megint én bénázok szokás szerint. :)

[ Szerkesztve ]

Nokia 1610i Huawei Nova

(#7206) bubus66 válasza gianone (#7205) üzenetére


bubus66
nagyúr

A 6.0 még béta verzióba van ezért valószínű, hogy hiányoznak dolgok belőle..

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#7207) gianone válasza bubus66 (#7206) üzenetére


gianone
őstag

Persze, tudom. Igazából az első kérdésem volt a lényeg. :) És nem zártam ki a lehetőségét, hogy csak én nem találom őket.

Nokia 1610i Huawei Nova

(#7208) DrDobos


DrDobos
őstag

Sziasztok!
Tervezek ilyen telefont venni:) Van ami miatt nem ajánlanátok mégsem, vagy van valami hibája a telefonnak?:)

Samsung Galaxy A55 5G

(#7209) Gigi01


Gigi01
őstag

Ha fényképezni akarok,beállítom iso100-ra,meg mondjuk fehéregyensúlyt felhősre,egy idő után visszaáll autora.Másnál is így van?,a gyári szoftverről van szó.
Így állandóan nézegetnem kell,nem állítódott-e el.
Esetleg aki használja,vagy használta a Camera FV-5 appot,ott megmaradnak ezek a dolgok?
Ha minden igaz itt több állítási lehetőség is van,meg talán gyorsabb,és látható,hogy éppen mi van beállítva.

Másik kérdésem,egy hónapja van meg a teló,semmi probléma nem jelentkezett,teljesen meg vagyok vele elégedve.Frissíteni mennyire érdemes?,mert azt még nem tettem meg,egyelőre nem is szándékozom.

[ Szerkesztve ]

(#7210) redati válasza Dareius (#7200) üzenetére


redati
tag

Hát ez semmi kép sem rendhagyó. Mindegy hogy a konnektorba megy először, vagy a telóra tolod a kábelt. Ilyen esemény semmiképp sem történhetne.

(#7211) ObiWan13


ObiWan13
tag

Sziasztok.

Én is egy P8 Lite tulajdonosa lettem :)
A Tmobilnal vettem részletre, adtak mellé egy okos órát is.

A kérdésem a következő:

-az órát csak TMobilos telefonnal lehet használni, vagy független telefonnal is jó?

Ugyanis el szeretném adni, ezért érdekel.

Köszönöm a válaszokat

(#7212) ANDROID??? válasza ObiWan13 (#7211) üzenetére


ANDROID???
addikt

Mitől lenne T-mobile függő, teszel bele sim-et?
Sőt próbáld ki más típussal esetleg, vagy márkával ;)
Miből gondolod, hogy el tudid adni, láttad ennek a piacát? ;]

[ Szerkesztve ]

(#7213) gianone válasza ANDROID??? (#7212) üzenetére


gianone
őstag

Egy nap alatt eladtam 15-ért.

Nokia 1610i Huawei Nova

(#7214) ANDROID??? válasza gianone (#7213) üzenetére


ANDROID???
addikt

Az egész jó ;)

(#7215) korcsillio válasza gianone (#7213) üzenetére


korcsillio
őstag

Nekem már 5ért is kínáltak :U

(#7216) Melack válasza korcsillio (#7215) üzenetére


Melack
veterán

Az az 5k nagyon de nagyon baráti.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#7217) gianone válasza korcsillio (#7215) üzenetére


gianone
őstag

Én még az akció legelején vettem, és rögtön kiszórtam. Meg kell találni a célcsoportot. Fehér volt, futófelszereléses Fb-csoportban azonnal elvitték. Csajok mindent megvesznek. :)

Azért az 5-nél többet ér, de elhiszem, hogy valakinek egyáltalán nem kell, csak vigyék.

[ Szerkesztve ]

Nokia 1610i Huawei Nova

(#7218) bubus66 válasza ObiWan13 (#7211) üzenetére


bubus66
nagyúr

(#7211) ObiWan13

Már hogyne működne függetlennel.

:B

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#7219) DrDobos válasza DrDobos (#7208) üzenetére


DrDobos
őstag

Kerem, valaki, par szo..

Samsung Galaxy A55 5G

(#7220) Melack válasza DrDobos (#7208) üzenetére


Melack
veterán

A hiba szóra nem ugrottunk, ergo mindenki elégedett :)

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#7221) nala1002 válasza Morzsibácsi (#7098) üzenetére


nala1002
újonc

Igen! Bár így telefonokhoz nem értek, de ha nem, akkor nagyon átvágtak a boltba mivel eladó segített választani. :D

(#7222) nala1002 válasza bubus66 (#7105) üzenetére


nala1002
újonc

Elméletileg annak kell lennie!
Build-szám: ALE-L21C432B170

Bemásolom, ennyit tudtak segíteni, írtam a Huawei-nek facebookon.

Sajnáljuk, hogy probléma adódott a SIM kártyával! A készülék valóban Dual-SIM képes ( Micro Sim + Nano SIM), viszont egyszerre csak egy kártya tud aktívan futni, a másik ilyenkor "stand-by" ("készenléti") módban van. Kérjük ellenőrizd, hogy a SIM kártyát felismeri-e egy másik készülék, továbbá győződj meg arról, hogy a kártya teljesen be van-e tolva a helyére, és hogy nincs-e rajta kártyazár. Ezen kívül érdemes lenne egyeztetni a telefonszolgáltatóval is. Amennyiben nem oldódik meg a hibajelenség, javasoljuk, hogy adataid biztonsági mentése után próbálkozz meg a gyári beállítások visszaállításával. Reméljük, ez megoldja a problémát!
-------------------
Mindkét kártya folyamatosan kapcsolódik a mobil hálózatra, de csak az egyik kártyán aktív a kapcsolat ( ebben az esetben jelentkezhet az a jelenség, hogy miközben az egyik kártyáról telefonálsz, akkor a másik kártyára érkező hívásnál a hívó fél nem elérhetőnek találja a hívott számot, így a másik hívás nem tud kicsörögni a telefonon) !:)
----------------

Ezeket már kipróbáltam! És az oké, hogy egyszerre nem tud a két sim működni, viszont ha a telefon csak az asztalon van sem tudnak a 2. sim kártyáról hívni. Így meg értelmét veszti a dual sim.. :(

(#7223) Zsocy155 válasza DrDobos (#7219) üzenetére


Zsocy155
őstag

Szia!
A téma-összefoglalóban megtalálod a hibákat, amik előfordulnak 1-2 db-nál.

(#7224) bubus66 válasza nala1002 (#7222) üzenetére


bubus66
nagyúr

Azt, hogy elméletileg milyen az egy dolog a tények magukért beszélnek. Esetleg nem lehet kártya hiba talán (ha vágott a NANO SIM). Ha meg nem vágott akkor meg szervizbe kell vinni.

A röhögö görcs elér erre a sablon szövegre..

Amennyiben nem oldódik meg a hibajelenség, javasoljuk, hogy adataid biztonsági mentése után próbálkozz meg a gyári beállítások visszaállításával. Reméljük, ez megoldja a problémát!

Mit old meg a Gyári beállítások visszaállítás max törli a systemet

A Factory Reset az igen.

(#7219) DrDobos

Nyugi.

A LG F70-től mérföldekkel jobb a P8 Lite a Téma Összefoglalóba le vannak írna az hibák, ami nem törvény szerű mindegyik készüléknél.

Én csak ajánlani tudom..

Volt LG De egy életre megutáltam a KDZ sz@rsága miatt 3 telefonom volt a frissítés mit szervizbe..

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#7225) Melack


Melack
veterán

Beállítottam egy aac filet jelzőhangnak. GMail szerint az, rendszer szerint is az. SD kártyán van. De az üzenetek résznél a jelzés néma, és nem is módosítható. Ha sms jön, a gyári telekom hang szólal meg. Ötlet?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#7226) Tamás88 válasza Melack (#7225) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Beállítások-> hang és ott a rendszer hangot választod, majd a telefon beállításokban a hangoknál beállítod a kívánt hangra. Ha így sem megy, akkor megpróbálhatod a kiterjesztést átnevezni MP3-ra.

(#7227) Melack válasza Tamás88 (#7226) üzenetére


Melack
veterán

Megcsináltam, de így néz ki továbbra is:

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#7228) Moleman válasza DrDobos (#7219) üzenetére


Moleman
addikt

A szubjektív hátrányai adottak, nincsenek fizikai gombok a képernyő alatt, elég drága, és kicsit zörögnek a gombok az oldalán (legalábbis azon a 4-5 darabon, ami az elmúlt napokban a kezemben járt). Ha már a látómeződbe került, ergo tetszik és megfelel az igényeidnek, nem hinném, hogy elégedetlen lennél vele. A kamerája-vakuja még engem is meglepett.

(#7229) Rush77 válasza DrDobos (#7219) üzenetére


Rush77
aktív tag

Én LG G2-ről váltottam erre és nem érzem visszalépésnek a mindennapok során.

A kamerát tény, hogy még nem próbálgattam és szerintem az OIS hiányozni fog (kicsit remegős a kezem) és a vaku is egy picit gyengécske az LG-hez képest.

Napi használatban nekem ugyanúgy elvan 1,5 - 2 napot (kis netezgetés, e-mail, kb 1óra telefon, 9gag, whatsapp, viber meg navi néha) úgy hogy a BT, GPS mindig be van kapcsolva.

Játszani nem nagyon szoktam és igazából számomra nem eszeveszett a különbség a FHD és ennek a HD kijelzője között. (lehet savazni de nem vagyok pixelvadász :DDD )

Sz@r a fülese de ugye ez szubjektív másrészt meg meg lehet oldani egy másikkal.

Mondjuk a dupla koppintásos felébresztés nem mindig működik elsőre, ebből a szempontból az LG sokkal jobb volt de ez sem érvágós dolog mert ugye itt oldalt van a bekapcs gomb.

(#7230) BrianD


BrianD
újonc

Sziasztok! Olyan problémám lenne, hogy nem jelennek meg az értesítések a zárképernyőn. Megérkeznek csak nem jelennek meg. A védett alkalmazásoknál bekapcsoltam, hogy védett legyen és az értesítések menüben is mindent bekapcsoltam, az alap témát használom, de így se. Telekomos B181 rom nincs rootolva de a bootloader az nyitva. Van erre valamilyen megoldás?

(#7231) bubus66 válasza BrianD (#7230) üzenetére


bubus66
nagyúr

A Telekomos témáján meg jelenik csak nem látszik tegyél fel másikat és látszani fog

Az van fent???

[link]

Ilyenre gondoltál?

[link]

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#7232) bubus66 válasza BrianD (#7230) üzenetére


bubus66
nagyúr

Tessék ennél a témánál megjelenik.

[link]

Innen letudod tölteni

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#7233) BrianD válasza bubus66 (#7232) üzenetére


BrianD
újonc

Köszönöm szépen remekül működik. Nem értem az alap telekomosat miért nem szereti. Még egyszer köszi. :)

(#7234) viralmind válasza BrianD (#7233) üzenetére


viralmind
aktív tag

Gmail-t viszont ne is vard hogy megjeleniti, azt nem tudja :W

(#7235) Tamás88 válasza Melack (#7227) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Némánál nem is lehet a hangot állítani, próbáld meg úgy, hogy nem némítod le.

(#7236) Melack válasza Tamás88 (#7235) üzenetére


Melack
veterán

Jó, kész, feladtam a harcot a mai nappal. :W Köszi, ennyire süsü is csak én lehetek.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#7237) Morzsibácsi válasza viralmind (#7234) üzenetére


Morzsibácsi
tag

Ezzel a programmal tökéletesen működik mindegyik témával.Valamint a Gmailt is mutatja.

(#7238) ObiWan13


ObiWan13
tag

Sziasztok.

Melyik programmal lehet kihozni a maximumot a fényképezőből?

(#7239) viralmind válasza Morzsibácsi (#7237) üzenetére


viralmind
aktív tag

Koszi , igen en is ezt hasznalom, amig a huawei meltoztatik kijavitani a dolgot.A viber led jelzesre is probalkoztam , de sajnos kudarc lett belole, a light manager jonak tunt, meg pink-et is be lehetett allitani , azonban par alkalom utan mar nem jelzett, szoval az nem jott be.

(#7240) Morzsibácsi válasza viralmind (#7239) üzenetére


Morzsibácsi
tag

Azt nem tudom,azzal nem próbálkoztam.Úgy vagyok vele,"ilyen kis pöttynél"igazából nem érdekel,hogyan világít,majd megnézem mit üzent. :D De a másiknak,a Gmailt ki kéne jelezni :K

(#7241) bubus66


bubus66
nagyúr

Szeretném ha esetleg valakinek meg a Telekomos 181-es OTA Frissítés (update.zip)-je az küldje át nekem. Köszönöm :R :R

Igy lehet ki bányászni

Az OTA frissítéskor az "update.zip"-et a telefon a belső memória "HwOUC" mappájába (esetleg lehetséges hogy az SD kártyára a HwOUC mappába) tölti le. Frissítés elindítása előtt onnan ki lehet menteni.
Fontos!
Addig nem szabad a frissítést elindítani mert a Frissítés végeztével törli a "HwOUC" mappába lévő update.zip-et.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#7242) Moleman


Moleman
addikt

A frissítéseket illetően felmerült egy kis probléma a munkatársaim körében. Néhányan már lefuttatták a vodás 181-es updatet, de szeretnének később rootot. Biztonságos 5.1-ről visszatérni mondjuk 171-re fastboottal? Vagy ebben az esetben is a downgrade-es 170-re van szükség? Vagy inkább legyenek türelmesek, és majdcsak érkezik root 5.1-hez is? Köszi!

Én magamnak a 171-et tervezem felrakni a mostani voda brandelt 140 helyett.

[ Szerkesztve ]

(#7243) bubus66 válasza Moleman (#7242) üzenetére


bubus66
nagyúr

A vodásra hogy lehet fel tenni a 170-et? Én tudom de kíváncsi vagyok rá te tudod-e.

Amit leírtál ahhoz nyitott BL kell

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#7244) Moleman válasza bubus66 (#7243) üzenetére


Moleman
addikt

Az összefoglalóban volt, hogy 6.0 után 170-re áll vissza. De azóta láttam, hogy nem, hanem arra, amit te raksz fel az átmeneti rom után. De gondolom ehhez is a 046b kell először, hogy utána felmenjen a dual simes 170. Bár ebből logikusan következik, hogy az 524 és a 300 is dualos, tehát az se menne fel.

A BL nyitás továbbra sem akadály, a sajátomhoz már van is unlock kódom. A 140-171 update tiszta sor, de a 181-171 akkor mehet minden hókuszpók nélkül?

(#7245) bubus66 válasza Moleman (#7244) üzenetére


bubus66
nagyúr

Az összefoglalóban volt, hogy 6.0 után 170-re áll vissza. De azóta láttam, hogy nem, hanem arra, amit te raksz fel az átmeneti rom után. De gondolom ehhez is a 046b kell először, hogy utána felmenjen a dual simes 170. Bár ebből logikusan következik, hogy az 524 és a 300 is dualos, tehát az se menne fel.

Ennek semmiköze a ROOT-hoz és a vodás romhoz

A B300 visszaállásra szolgál mint ahogy a Címében is benne van 6.0-ról -5.0.1-re.

Én a 6.0 (a B524) vagyok és semmi féle átmenti ROM nincsen nekem...

Amit meg te akarsz oda a 170-es ROM-nak semmi köze nincs a 171-est felehet tenni de aki a ROOT-ra ráereszti az OTA-t az kap egy BOOTLOOP-ot tehát erre érdemes oda figyelni...

A 181-ről simán vissza lehet menni a 171-re Sőt a 140-re is

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#7246) Payphone válasza bubus66 (#7245) üzenetére


Payphone
tag

Felraktam a telefonra azt a témát amit nemrég linkeltél mivel nekem se teszi ki értesítést a zárolási képernyőre. Telekomos vagyok én is. Annyi a gond hogy a témát nem tudom testreszabni, hiába van az beállítva hogy ilyen napsütős effekttel hozzam el a képernyőt ugyan ugy lehet mint ami az alap. És állandóan beakad tőle a telefon, mindig egy pillanatra megjelenik a telefonom háttere mintha egyből feloldanám zárolási képernyő nélkül és aztán felhozza a zárolási hátteret. Minden más téma jól működik amit a gyari téma appbol töltök le de egyikben sincs értesítés a zárolási képernyőn tök mindegy milyet szedek le

(#7247) bubus66 válasza Payphone (#7246) üzenetére


bubus66
nagyúr

Újra, kellene indítani a telefon.. Vagy a toll pihésnek ugyan az a neve esetleg egy pontot vagy egy 1 tennél mögéje akkor jó lenne. Különben az gyári Téma a Függetlenek mind azzal jöttek ki.

Tessék itt van

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#7248) bubus66 válasza bubus66 (#7247) üzenetére


bubus66
nagyúr

Hova tetted????

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#7249) Moleman válasza bubus66 (#7245) üzenetére


Moleman
addikt

Á, értem, köszi! Nem tudom már, honnan szedtem, hogy a 181-ről nem biztonságos a downgrade, de akkor rosszul tudtam.

A bootloop mennyire súlyos? Gondolok itt arra, hogy ha informatikailag beszámíthatatlan nőszemélyeknek rootolom a telefonját, és minden figyelmeztetés ellenére OTA-znak, akkor egy fastbootos újratelepítéssel menthető a helyzet? Bár most leírva ez sem hangzik túl jól, nem szívesen szívatnám magam, inkább csak a sajátomat rootolom.

Még egy kérdés, a recovery. A gyárival nem lehet backupolni (pedig segíthetne egy bootloopból is visszaállni), a TWRP pedig egabi71 szerint ellenjavallott, mert felülírhat valamit a kernelben. Mi a megoldás?

(#7250) bubus66 válasza Moleman (#7249) üzenetére


bubus66
nagyúr

A Megoldás mindenre van, minek kell backup, főleg úgy, hogy ha kapsz egy új rendszer mondjuk a 6.0-ra nem nagyon ajánlott az 5.0.1 backup-ot visszatenni. Én soha nem használok backupot kivétel persze névjegyzék, stb.

A BOOTLOOP-ból ki lehet venni de akkor dolgozni kell vele elég rendesen. Nekem múltkor kb 3,5 órámba tellett még sikerült elindítható állapotba hozni (szerviz box-al) csak.. Ha meg ráereszted a TWRP-re vagy ROOT-ra a OTA-t akkor édes mindegy van-e backup mer a TWRP nem fog jelentkezni és talán egy kis szerencsével, vissza lehet tenni a custom recoveryt..

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.