Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) laci666


laci666
senior tag

Be esett 300K alá az ára :)

ASUS Prime A320I-K,AMD Ryzen3 2200G ,2x8GB 3000MHz DDR4 Corsair ,240 GB Kingston HyperX Savage SSD,LG 27MP59G,SilverStone Raven Z RVZ02,Bequiet Shadow RockLP(Gyári AMD hűtő hely hiány miatt),Huawei Nova 5T, XBOX ONE X,MSI GS63 7RF Stealth

(#252) lolal válasza laci666 (#251) üzenetére


lolal
senior tag

Lesz ez még olcsóbb is remélem... Szvsz jelenleg is sokallom érte ezt az árat. 200 - 250 között félúton már egész kellemes lenne. :K A HMS még nem áll azon a szinten, hogy 300K-t kifizessen érte az ember.

[ Szerkesztve ]

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#253) nagymolnar válasza Zototh64 (#250) üzenetére


nagymolnar
tag

A Googli felmegy és azóta is gond nélkül teszi a dolgát. A Lolal fórumtárs által felvetett árra vonatkozólag csak annyit. Az Android egy ingyenes platform, a Google GMS-ért mintha fizetnének jogdíjat a gyártók a HMS gyerekcipő még valóban, Sajnos nem a HMS adta a340-es indulót, hanem a technika... az más kérdés, hogy a GMS hiánya miatt ez EU-ban nagyon kevesek veszik, illetve a jövőben a HMS.es Huawei telókat is kevesebben, vagy a nem hozzáértők bepalizva döbbennek rá, hogy ez még bukta. A Google függőségünk nagy. De Ott a Honor, akinek GMS kell anno imádtam...
De el kell mondanom sötétben is felismeri az arcom, míg a p30pro nem, a fényképezője szuper képeket csinál, nekem bejön...
Hogy mennyit ér? Kérdezzük erről a rohadt almás usereket, akik a hibás X-et is vitték mint a cukrot, persze arany árban. :Y

(#254) Zototh64 válasza nagymolnar (#253) üzenetére


Zototh64
őstag

Odáig tudom, hogy Te feltetted, csak valamelyik nap olvastam, hogy a Mate 30 Pro-ra már nem megy fel, csak a P40 lite-ra.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23 Ultra 5G, Huawei Mate 40 Pro, Huawei Mate 20 Pro, Huawei Watch GT3 Pro, Garmin Instinc 2X Solar

(#255) kiskeni válasza nagymolnar (#253) üzenetére


kiskeni
aktív tag

De hogy megy fel a Google rá? Mókolással? Mert egy módszert én is ismertem, de azt rövidesen le is kapcsolták, mert komoly biztonsági réseket okozott.

Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

(#256) nagymolnar válasza kiskeni (#255) üzenetére


nagymolnar
tag

Nem tudom, hogy melyik frissítéssel tiltották le, mert nekem azóta nem volt frissítésem és zokszó nélkül felment a biztonsági mentéses eljárással. De ha ez így lenne, akkor downgrade, GMS és frissít. Azóta is a play-ből frissítem a programokat és az Avast (gyári) fent van és fut. Ha a biztonsági rést nézném, maga a telefon, egy biztonsági rés...MINDEGYIK :C (Ja én az Lzplay-el tettem fel)

[ Szerkesztve ]

(#257) lolal válasza nagymolnar (#256) üzenetére


lolal
senior tag

Engem kifejezetten foglalkoztat és érdekel a Mate 30 Pro, mert nagyon tetszik... De azért azt abszolút szégyen kategóriának érzem, hogy 300K-ért mókolgassak, amikor ennyiért már alma pro 11 et veszek, az meg tudja a dolgát nagyon is. Még egy 90K-s P40 Lite-nél beleférne, mert azt mondom annyiért mókolok, de 300K-ért már orálisan is kielégíthetne, nem hogy garanciavesztő eljárással tegyek rá Google-t. Nagyin is foglalkoztat a HMS sőt, gondolkozóba is estem, hogy vegyek egyet... de mivel 2 héten keresztül majdnem minden nap bementem a Huwi storéba nyomkodtam, úgy éreztem Mo-n a HMS még nagyon gyerekcipő és ez így akármilyen hardver, nem tudja kielégíteni a mindennapos igényeimet.

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#258) mookica válasza nagymolnar (#249) üzenetére


mookica
tag

Nálam 10.0.0.203

Viszont nem tudok kezelni most ismét egy olyan problémát, amit már korábban valahogy megoldottam, de most ismét elő jött. Na szóval a Chromeban a megnyitott lapokat csoportokba lehet szedni és még 1 órája így is volt, de egyszer csak azt vettem észre hogy eltűnt, megszűnt. Hogy lehet vissza állítani?

[ Szerkesztve ]

(#259) kiskeni válasza nagymolnar (#256) üzenetére


kiskeni
aktív tag

Ez nem az a módszer. Volt valami nagyon kétes eredetű dolog, nem emlékszem már pontosan, de úgy fel lehetett rakni a GMS-t egy az egyben, csak cserébe valami backdoor-t nyitottál istentudja hova. Valami ilyesmiről van szó, erre gondoltam.

Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

(#260) lolal válasza kiskeni (#259) üzenetére


lolal
senior tag

300.000+ magyar forintért backdoort nyissak adathalászoknak, és még per pill szenvedjek je vele ? :C

Most őszintén...megéri... ?

Én ha megvenném a Mate 30 Pro-t azt kizárólag úgy használnám, ahogy HMS el megvan tervezve. Nagyon jövedelmező lenne 300K-t bütykölni... gari vesztésének fejébe.

Am on: meglehet csinálni sok videót láttam róla, de már a kommentelők közül is panaszkodtak... nem életbiztosítás ez így. Hackelt Googléval hogy merné használni az ember a GPay-t vagy megadni bármilyen bankkártyás dolgot. De mégy egy szaros portálra is 6x átgondolnám a belépést.

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#261) kiskeni válasza lolal (#260) üzenetére


kiskeni
aktív tag

Elvileg biztonsági mentésből is fel lehet varázsolni a GMS-t a telefonra, vagyis hát nagymolnar szerint lehetséges.

Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

(#262) lolal válasza kiskeni (#261) üzenetére


lolal
senior tag

Persze értem, de ennyi pénzért már azzal véget kellene érnie a varázslatnak, hogy kiveszem a dobozból. :K

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#263) kiskeni válasza lolal (#262) üzenetére


kiskeni
aktív tag

Engem szerencsére nem fenyeget az a veszély, hogy valaha Huawei telefonra váltok, szóval nálam el sem kezdődik a varázslat :DDD Ha kérdeznéd miért, alapvetően nincs bajom sem a márkával, sem pedig a vassal amit évről évre letesznek az asztalra. Nekem a szoftverükkel van bajom, pontosabban a felülettel, illetve a sok előtöltött lófaxxal meg a billentyűzettel. Nagyon nem áll kézre sem a billentyűzetük, sem a felület és annak elrendezése sem, ezt pedig ha akarnám sem tudnám orvosolni. Billentyűzetben a Samuék verziójának számomra nincs párja (max a Gboard, az még egy nagyon jó cucc). Felületben meg nincs számomra alternatíva, itt is a Samu a befutó. Meghát, én eleve szeretem a gyári launcher-eket, szóval azt sem lehet mondani, hogy Play-ből fogok egy jó launcher-t. Próbálgattam párat, de egyik sem tudott olyan észrevétlenül eggyé válni a rendszerrel, abba beleolvadni, hogy ne lássam az eltérést és úgy gondoljam, mintha custom UI-t használnék. Gondolok itt arra pl. mikor rendszerappokat nyitogatod meg, ott a gyári UI elemei köszönnek vissza és nagyon nem passzolnak a launcher felületek kb. 100%-ához. Az értesítési sávot sem változtatja meg egyik launcher sem, az is marad a gyári UI szerinti kinézetben. Ez így csúnya, én mikor először próbálgattam ezeket a launcher-eket, akkor azt hittem, hogy mindent módosít. Hát nem.

Ja vágom, fura, hogy ennyire számít a felület, de én így vagyok vele. Erre jön +1 ellenérvnek a GMS hiánya, ami nekem nem érvágás, de már belekényelmesedtem na.

Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

(#264) nagymolnar válasza kiskeni (#263) üzenetére


nagymolnar
tag

Sajnos erre nem igazán lehet mit írni... Billentyűzetből azt töltesz le amit akarsz, én is a gboardot használom, főként a diktálás miatt, mert 90%-os pontossággal ír. A felület az szubjektív. Én két samsungot dobtam (S8 és note9) egy p30pro-ra, amit még nem adtam el. Kíváncsi voltam erre a készülékre. Eddig nem bántam meg.

(#265) dutrás válasza kiskeni (#263) üzenetére


dutrás
őstag

Ha csak a felület az ami neked igazán számít akkor nyugodtan témázhatod az emuit.
Egyébként szerintem a samukon sokkal több cucc van előre telepítve ráadásul levakarhatatlanul. Huaweiről majdnem minden törölhető kivéve a szolgáltatásaihoz kapcsolódóakat.
Billentyűzet meg tetszés szerint változtatható akár áruházból is.

P50 pro/P40 Lite

(#266) thebiker


thebiker
tag

Hát ez az mostani frissítés (?) becsukott pár kiskaput. Mondjuk, hogy nem megy a GMS... Van egy videó ami segít csak hosszú :

https://www.youtube.com/watch?v=hGy6lvLD9_c&feature=youtu.be

Nem is angol de működik. P40 Pro-ra tettem fel. A vége trükkös mert nem könnyű előcsalogatni a Google Service Framework number-t
Nem kell elölről kezdeni mindet :)

(#267) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Az intelligens töltés menü hogy néz ki Mate 30 pro-n? Mit lehet benne állítani? Vagy semmit, mert a telo intéz mindent...
Már akinek van ilyen teloja, rakja már fel ha van ideje... Köszike

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#268) Inarus válasza 7Heads Drago (#267) üzenetére


Inarus
addikt

(#269) hito


hito
nagyúr

Sziasztok! Egyszerű kérdésem lesz: ezekkel a GMS sufnimegoldásokkal sebezhetőbb lesz a készülék? Netbankolok sokat, nem szívesen kockáztatnék.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#270) thebiker válasza hito (#269) üzenetére


thebiker
tag

A magyar bankok is elkezdték feltolni a HMS-be az appokat... esetleg érdemes várni ha épp nincs fent :)

(#271) hito válasza thebiker (#270) üzenetére


hito
nagyúr

UniCredit. Nem találtam :) Mobil fizetés is működik ezekkel az appokkal?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#272) nagymolnar válasza thebiker (#270) üzenetére


nagymolnar
tag

Melyik bank?: OTP, CIB, Rafi, K&H... ezeket megnéztem és egyik sem volt fent...

Amúgy én is sokat bankolok, de 3 hónapja semmi gondom. persze a GMS töréssel... (ez nem buzdítás, eddig szerencsém volt)

(#273) hito válasza nagymolnar (#272) üzenetére


hito
nagyúr

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#274) nagymolnar válasza hito (#273) üzenetére


nagymolnar
tag

bassz... :W lefrissítettem az app galeryt és van cib... De csak az... :(((

(#275) kiskeni válasza dutrás (#265) üzenetére


kiskeni
aktív tag

Megmertem volna esküdni, hogy válaszoltam már :D
A Samuban nem igazán van levakarhatatlan app. A Microsoft-Samsung együttműködés eredményeképp van MS Office programcsomag, illetve Windows PC-vel való összekötésre szolgáló app, de ennyi. A PC összekötős cucc "bele van égetve" mondhatni, az Office appok meg tilhatóak. Más nincs is, vagy pedig első indításnál/FR után megadhatod, hogy eleve fel se felepüljön. Samsung appok közül (pl számológép stb) az összes települése megakadályozható, Google appok közül viszont van egy pár, aminek települését nem tudod megakadályozni, viszont utólag törölni tudod (nem csak letiltani). Ilyen pl. a Google Duo is, hirtelen csak ez jut eszembe (van vagy 5db ilyen app). A Bixby is opcionális, ha akarod beállítod és használod, ha nem akarod nem állítod be csakúgy, mint a Google asszisztensnél. Igaz, törölni egyiket sem tudod, de tiltani lehet ezeket. S9-em van lassan 2 éve, szóval van sejtésem a dolgokról.

Ellenben mikor állítottam be itthon a P8 Lite/Mate 8/P20 Lite telókat, elég sok előre telepített baromságot találtam. Ilyen-olyan eszköz app (WPS office talán), talán kósza játék is (bár ebben nem vagyok biztos) stb. Nem akarok hülyeségeket mondani, így inkább nem mondok semmit, mert nem néztem meg, hogy ezek közül mi tiltható csak és mi törölhető is. Csak annyi, hogy határozottan több oda nem való cucc van fent egy Huawei telón alapból, míg a Samsung még a saját appjai közül is enged szanálni. Ha akarod, eleve fel sem települ a Notes, Music, Számológép, Hangrögzítő, SHealth, SmartThings stb. míg Huawei-nél minden saját app a rendszer része.

Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

(#276) babosf


babosf
aktív tag

lassan rákivánok erre a telóra. lehet még rá mókolni GMS-t vagy már nagyon macera?
Köszi

Galaxy S23 Ultra

(#277) 7Heads Drago válasza kiskeni (#275) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Én a cloud értesítésekre untam rá. 5gb-ra nem tud menteni. És állandóan küldi az üzit hogy bővítsem. És ez miatt ránéztem az appra és meg se jelenik az appok közt ezáltal tiltani se lehet. A google drive viszont simán tiltható. Egyedül a mentés tiltása marad. :)

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#278) 7Heads Drago válasza nagymolnar (#274) üzenetére


7Heads Drago
veterán

[link]
Ha letöltöd az AppGalleryből a MoreApps alkalmazást ott szinte az összes nagy bank appjához hozzáférsz. [link]

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#279) nagymolnar válasza 7Heads Drago (#278) üzenetére


nagymolnar
tag

Igen tegnap előtt én is kaptam értesítést a moreapps applikációról. :C Jónak tűnik rengeteg alkalmazást lehet leszedni, de az se elfelejtendő, hogy a phone clone is áthoz minden alkalmazást, csak nem fog frissülni. Valamint rengeteg gyűjtőoldal van ahol begyűjthető, bármelyik alkalmazás... Csak azok a "necces" alkalmazások amelyek a google gms szolgáltatásait hadználják a háttérben, vagy bármilyen beépülőt....

(#280) hito


hito
nagyúr

Ti hogy szinkronizáltátok le a Google kontaktokat?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#281) nagymolnar válasza hito (#280) üzenetére


nagymolnar
tag

Na igen... Mivel p30 pro-ról költöztem phoneclone-val így mindent -szó szerint- az utolsó sms-ig átmásolt direct wifin közel 200gb adatot, köztük az akkori kontaktokat is. Azóta meg felraktam a gms- t... De pl. a viber biztonsági mentés sem állítható jelyre, mert az is google drivra ment csak.
Látom árulod a telót, megkérdezhetem, hogy miért?

(#282) hito válasza nagymolnar (#281) üzenetére


hito
nagyúr

Kicsit drága ez nekem, égeti a zsebem :B Csak a tudat, hogy ennyit költöttem egy mobilra...

Érdekes, hogy fájlkezelőben ott egy default mappa a Sounds-on belül, aminek az a neve, hogy CallRecord. Hívásrögzítés opciót viszont nem találtam (10 óta ugye nem lehet). Vagy ott van valahol csak sikerült jól eldugniuk? Ha meg nincs, akkor miért van ilyen mappa.

Egyébként az ultra-wide kamera egy nagy átverés benne. Nem 40MP, hanem össze-vissza 10MP felbontású, csak felskálázza 40MP-re. Innentől kezdve ahhoz is kétségeim fűződnek, hogy 1/1.54" méretű. :(

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#283) nagymolnar válasza hito (#282) üzenetére


nagymolnar
tag

Igen, tudom milyen érzés, hiszen egy top laptop (majdnem gamer) árát adod ki egy nyamvadt telefonra. De ilyen a fogyasztói társadalom, meg a nyomás, amit mesterségesen gyakorolnak ránk... Tervezett avultatás, szándékos lassítást, csak, hogy tudatosítsák benned, hogy neked már egy szarod van és ideje cserélni...

A call record szerintem bent maradt, hiszen a kínai verziósban gyárilag van benne, ahogy a p30 pro-mba is felrakható volt. (downgrade 9-re telepít és visszafrissít 10-re és a mai napig rögzít....)

A kamera nem interpolál, hiszen az egy egyszerű duplázás (régi trükk) amivel a kép felbontását szokták behazudni, itt valójában hasonló elven dolgozik a szenzor, de más a trükk... quad-Bayer szűrő leírás
Tesztelést a dxomark weoldalán tudod megnézni, ahol visszacsúsztunk az előkelő 6. helyre 2 hónap alat....

(#284) hito válasza nagymolnar (#283) üzenetére


hito
nagyúr

Nem tudom miért nem gondoltam a QB-re :U

Más: ez a módszer (első post) még működőképes GMS felpakolására, vagy már befoltozták?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#285) nagymolnar válasza hito (#284) üzenetére


nagymolnar
tag

Ez nagyon friss 03.16 post szerintem ez működőképes lehet, tekintve, hogy több mint egy hónapja nem volt frissítés és még a decemberi google biztonsági adatokat használja. (Amúgy érdekes a p30-ra havonta jön, most jött meg a márciusi update...

Próbáld ki, szerintem bukni nem bukhatsz vele...

(#286) babosf válasza nagymolnar (#285) üzenetére


babosf
aktív tag

szia, a hivásrogzitére a mate 30pronál is alkalmazható a az downgrde android 9..stb módszer?

Galaxy S23 Ultra

(#287) nagymolnar válasza babosf (#286) üzenetére


nagymolnar
tag

Persze, ha találsz hozzá 9-es androidot... de nem fogsz, mert 10-el jelent meg :(

Sajnos nem... és a kínai romból kivett apk sem települ, próbáltam.

(#288) babosf


babosf
aktív tag

erre gondoltam...koszi. nem hiszem el h nincs valami megoldás a hivásrogzitésre...

Galaxy S23 Ultra

(#289) hito válasza nagymolnar (#285) üzenetére


hito
nagyúr

Köszi! Nekem pont az éjjel tolt fel valami update-et.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#290) nagymolnar válasza babosf (#288) üzenetére


nagymolnar
tag

Sajnos nincs... Hidd el bármit kipróbálnék és próbálok. A skvalex call recordert ajánlgatták...de az is rossz.... (szerintem) de próbáld ki... nem kell root link

Hito!

Nekem a 10.0.0.193 verzió van fenn, de nem hoz frissítést (C432E6R7P1)

[ Szerkesztve ]

(#291) hito válasza nagymolnar (#290) üzenetére


hito
nagyúr

Akkor nekem erre frissített :)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#292) hito válasza nagymolnar (#290) üzenetére


hito
nagyúr

Rögtön az 5-ös lépésnél elakadtam :( Egyszerűen nem jelenik meg az a kínai írásos G betűs alkalmazás az alkalmazástárban. Hiába telepítem mind a 7 apk-t, nem jelenik meg a menüben.

Itt lehet látni, hogy mi nem települ nekem (vagy települ, de nem az az ikonja) => második sor, balról a második alkalmazás. Mi lehet a gond?

Ezek az ikonok jelennek meg nálam:

Ez a metódus gondolom már nem működik (?).

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#293) nagymolnar válasza hito (#292) üzenetére


nagymolnar
tag

Biztos jól csinálod? Memóriakártyás mentésből vagy PC-ről... simán nem ér felmásolni...

Az a video... https://youtu.be/WjkLIHh1KZ0

(#294) kelekyle válasza hito (#292) üzenetére


kelekyle
őstag

Van ez a módszer, ugyanaz, amit Skyline írt csak jobban össze van foglalva.
LINK
Múlt héten csináltam meg, hibátlan. Sajnos a banki fizetős appok nem mennek csak (Simple NFC pay, vagy Erste Mobilpay, Android Pay), minden más rendben megy.

Xbox: MarkokaZj33 █ Steam: kLe

(#295) babosf válasza nagymolnar (#293) üzenetére


babosf
aktív tag

elszédultem :)

Galaxy S23 Ultra

(#296) thebiker válasza kelekyle (#294) üzenetére


thebiker
tag

https://www.youtube.com/watch?v=Uupb8ON_bzM&feature=youtu.be

Ezzel a módszerrel a Play Protect is működik rendesen. A Simple-ben is feljön a NFC fizetés lehetősége.

(#297) kelekyle válasza thebiker (#296) üzenetére


kelekyle
őstag

Na neki is futok. Köszönöm

Xbox: MarkokaZj33 █ Steam: kLe

(#298) thebiker válasza kelekyle (#297) üzenetére


thebiker
tag

Sikerült??:))

(#299) kelekyle válasza thebiker (#298) üzenetére


kelekyle
őstag

Igazából firlando leírását követtem előzőleg is, ami annyiban tért el, hogy a GMS Core mod2 telepítés előtt nem kellett várni, picit más sorrend volt.
Most megcsináltam úgy, ahogy a csávó csinálta, de pl. amikor a P40 kifagy, a Mate30Pro nem fagy ki (GSF uninstall), és végeredményben utána sem megy a Simple, csak pörög az érintéses fizetés igénylés (P30 Promon és Note 10 Pluson megy hibátlanul, szóval itt valami a google kavarás miatt nem megy)

Xbox: MarkokaZj33 █ Steam: kLe

(#300) mookica válasza hito (#292) üzenetére


mookica
tag

Szia.

Látom neked van olyan benne hogy "Felhasználói útmutató". Nekem nincs, csak Tippek és azon belül User Guide, ami persze angol. Hozzá teszem hogy az enyém kínai ROM, de ezt a magyar "Felhasználói útmutató"-t nem lehet valahogy berakni az enyémbe?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.