Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) lolal válasza KoNZoLik@ (#200) üzenetére


lolal
senior tag

Adok neki fél évet és már 200-240 körül fogsz menni. Eleve a Google szolgáltatások hiánya miatt nagyobb értékvesztő is lesz mint a P30 Pro testvére, és az sem volt túl értékálló. Ősz végére meg bőven 200 alatt lesz. :K

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#202) KoNZoLik@ válasza lolal (#201) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Semmi sem értékàlló, màr az Apple sem pedig az sokàig az volt, gyakorlatilag most jött ki a 11 és 200 alatt van az ára...

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#203) thebiker


thebiker
tag

Ma kaptam egyet kipróbálásra. EU-s verzió. Pár óra alatt sikerült feltennem a Google appokat. Ha valakinek kell segítség szóljon. Nem teszteltem a bankos appokat és a Netflixet, utóbbi állítólag nem megy. :R

(#204) Aryon87 válasza thebiker (#203) üzenetére


Aryon87
félisten

Kíváncsian várom a részletes beszámolódat pár nap múlva. Amit csak lehet próbálj ki rajta ;)
+ pár képnek is örülnék, amit feltöltetnél, de ne az oldal saját képmegosztóját használd, hanem valami külsőset, pl [link] vagy a drive i megteszi. Főleg a széleslátó kamera teljesítménye érdekel, a főkamera elvileg ugyanaz mint a P30Pro-mban van.
Köszi előre is :)

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#205) lolal válasza Aryon87 (#204) üzenetére


lolal
senior tag

Nem tudom, engem hidegen hagy a kamerája mert az fixen durván jó teljesítményt nyújt. Inkább a mindennapi használhatóságra lennék kíváncsi. Oké fentebbi hsz-ben említettem, hogy én APK-ból sok mindent rátudok húzni, de igazából, ha már isten így adta a helyzetet megpróbálnék "tisztán" google nélkül élni már amennyire lehet. Ahogy mondtam is gmail-t, illetve drivet is használok (iCloud mellett, ugyanis apple eszközeim vannak), de pont emiatt is érdeklődök, hogy jött valami olyan droid ami nem a google "csecsén" csüng. :K

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#206) lolal


lolal
senior tag

“Mint megtudtuk, a HMS appok által igénybe vett felhőszolgáltatások az EU-ban eladott készülékek esetében európai szervereken futnak.”

Na ezek bíztató hírek :K

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#207) wferry1


wferry1
újonc

Mi van a
-Gmail... Ami a naptarba is jelöl a levelekből automatikusan

-Naptar
-Tablazatok
-Drive
-Dokumentumok
-Térkép

-YouTube... Amivel az okos tévén is nézetem amit a telefonon kiválasztok..

-nevjegyek.... Ahol ha van cim is akkor a terkepen utvonalat tervez
Helyett?

(#208) thebiker válasza wferry1 (#207) üzenetére


thebiker
tag

A gmail-t biztos tudod használni böngészőből vagy pop3-as levelezőből. Naptár szerintem bukó van saját de ugye ott semmi nincs :) Van csomó táblázatkezelő de ugye a Drive ban tárol adatok nem elérhetőek...
Szerintem egyszerűbb feltenni rá a GMS-t . :)

(#209) -=RelakS=- válasza thebiker (#208) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Amúgy ez hogy megy? APK-ból Play Store felrak, aztán onnan bármit?

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#210) thebiker válasza -=RelakS=- (#209) üzenetére


thebiker
tag

Hát nem ennyire egyszerű... de majdnem :) Másodszorra biztos gyorsabb lesz :)

(#211) thebiker


thebiker
tag

Felkerült egy egyszerűbb módszer is amivel elvileg megy a Netflix is. Itt is pár dolgot fel kell tenni kézzel....

(#212) nagymolnar


nagymolnar
tag

Sziasztok!
Én is vettem egyet (igazából az elsőt :DD , mert én vettem át az előrendelők közül az első darabot). A boltban ki is akadtak, hogy egy P30pro-t cserélek le. Gondoltam megnézem milyen az élet googli nélkül -szerintem nem jó függeni egy cégtől-. Az elején nem volt gond, gyakorlatilag 200Gb-ot másolt át WIFI-n (!!!) laza 1,5 óra alatt a két telefon között a Phone Clone, ami a gyári aplikáció. Nekem tetszett. Természetesen a googli és az ehhez köthető aplikációk eltűntek. Az első kiakadás a viber biztonsági mentés és visszaállítás során ért, amikor kiderült, hogy ezt el is felejthetem. (A Mate Viber verziójában nincs mentés/visszaállítás) Ezt követően, természetesen jöttek a pofonok...Nem is gondoltam volna, hogy minden "szar" program a googli motorjait használja, így nem ment a revolut, a használtautó, az ingatlan.com, a termosztátom távelérése (Nest) és még rengeteg olyan progi amit napi szinten használok. Pl. Youtube -bár erre a Vance megoldás és még sorolhatnám. A következő nagy pofon a naptár. A gyári naptár kuka...semmivel nem szinkronizál csak exchange szerverrel. El is gondolkoztam egy szerver vásárlásában, de hülye azért nem vagyok. A céges és privát naptáram is googli alapon megy, így pár nap után feladtam a Mr. Trump által meghírdetett keresztes háborút és elhatároztam, ha már úgy is a kínai állam és titkosszolgálat kezében van minden adatom, akkor kapja meg a googli is és felraktam. Most minden számomra fontos dolog megy :).
A fényképező esetében két dolgot vettem észre, nincs periszkópos optika, így csak 3X zoom van és csak 30x-os a gigit zoom, de ezt úgy is csak poénnak lehetett használni, remegő kézzel.... Viszont sokkal gyorsabban zoomol a képernyőn lévő banki qr kódokra, mint a p30pro. Ezt teszteltem és tapasztaltam. Az aksi sokkal többet bír. A 10 hónapos p30 nekem egy nap meló után 30-40%-os akkuval ér véget, ezzel 70% volt az első pár nap. A hangerő szabályzó bedigitalizálása működik, amíg nem teszel fel rá tokot, mert akkor már nehezebb az oldalbalökése kétszer. A hajlított kijelző parasztvakítás, bár látványos, de haszna "0". Sőt az olyan oldalak amelyek széltől szélig írnak, még problémás is, mert a kanyarolvasás már nem megy - én már nem az a korosztály vagyok, akinek mobiltelefonban végződik a keze. :C

Ennyit elsőre....

[ Szerkesztve ]

(#213) babosf válasza nagymolnar (#212) üzenetére


babosf
aktív tag

szia, koszi h leirtad. hívásrogzíto megy rajta?

Galaxy S23 Ultra

(#214) nagymolnar válasza babosf (#213) üzenetére


nagymolnar
tag

Sajnos nem. Az eu verziós emui 10-ben a jogvédelem miatt mindenki rögzítheti a hívásokat csak a beszélgetésben résztvevő polgári fél nem. :W Így rendelkezik a felvétellel a magyar állam, persze a szolgáltatód és a kínaiak is....csak te nem. A gond az hogy emui9 nincs eu verzióban szerintem, mert ha volna egy rom akkor arra fel lehet építeni egy hangrögzítős, googlis verziót.

(#215) babosf válasza nagymolnar (#214) üzenetére


babosf
aktív tag

köszi...akkor nem lesz mate 30 pro-m :(

Galaxy S23 Ultra

(#216) kiskeni válasza nagymolnar (#214) üzenetére


kiskeni
aktív tag

Bizonyos szinten talán érthető, mert egy vállalat azért mégiscsak könnyebben elszámoltatható, mint egy magánszemély, könnyebben garantálható a visszaélés kizárása. Magánszemélynél ezt nehezebb lenne szabályozni, hisz nem vonatkozik rá ezernyi adatkezelési törvény, nincs meghatározva miképp is tárolja a milyen típusú adatait, illetve semmilyen egyéb kötelezettsége sincs ezekkel az adatokkal kapcsolatosan. Mégcsak az sincs meghatározva, hogy egyáltalán milyen tevékenységek folytatásakor kell gyűjteni adatot, hisz tulajdonképpen egy magánszemélynek nincs jogszabályban előírt adatgyűjtési kötelezettsége sem.

Úgy elbagatelizálva ahogy te leírtad jogos lehet a felháborodás, de jobban belegondolva érthető. Visszaélni mindennel visszalehet nyilván, de polgári oldalon nehezen (vagy sehogy sem) lenne szabályozható, ha legálisan felvehetné bárki a beszélgetéseket. A visszaélések elkerülése meg ebben az esetben konkrétan lehetetlen lenne. Ékes példája ennek minden más, pl. a szoftverek/játékok stb.

Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

(#217) nagymolnar válasza kiskeni (#216) üzenetére


nagymolnar
tag

Teljes mértékben igazad van, de... Mindig van de, hiszen aki vissza akar élni az vissza is fog, kihangosított hívás felveszi diktafon funkcióval vagy diktafonnal.... Eleve vesz egy telefont emui9-el és bekapcsolja az automatikus rögzítést. A gond, hogy nekem a napi munkámat nehezíti meg, ahogy változik az élet, úgy vagyunk ebbe a mókuskerékbe belekergetve és mi önként tesszük bele a fejünket.
Emlékszem 20-25 éve elmehettem 1-2 hét szabira, senki nem hívott és nem kellett emailokat sem nézni napi szinten. Ha visszajöttem szabiról, várt 3 post-it az asztalon abból 2 dolog már megoldódott.... Azután jött a mail és a mobilkorszak térhódítása. Mindenki elvárja, hogy on-line legyél a nap 24 órájában, felhívnak ledarálnak adatokat (munka) majd mindenki csinálja a dolgát. Na nekem pont erre kell, hogy visszahalgassam mennyi anyagra/munkára adjak ajánlatot. És erre napközben kevés az esélyem, erre vannak az éjszakák... Ugye milyen vicces a modern rabszolgaság és akár így visszakapcsolva az adatvédelem.
Belegondoltál abba, hogy adatvédelem ide vagy oda, ha okos tévéd van akkor tuti, hogy van benne mikrofon(pl. LG magic remote) és amikor mozgatod folyamatosan megy a mikrofon és rögzít, amit eladnak 3. félnek. A facebook a googli is hasonlóan használja a PC-det és az okostelefonodat, erre sok példa volt már a személyre szabott reklámok esetében.
Nekik lehet, mert leraktak egy GDPR-t, amit egyébként ott .... meg ahol akarnak, ha 3 forint hasznuk lesz belőle. Szóval mindenkinek lehet, csak nekem nem akié a telefon, aki beszélek rajta és aki dolgozna vele... Nekem csak ez a gondom.

Miért nem csinálnak egy programot (hiszen lehet) ami jelzi a hívó/hívott félnek, hogy rögzíted a hívást. pl. a viber is jelzi, ha privát módban próbálsz képernyőképet csinálni, amit nem is hagy. De a próbálkozást jelzi a másik félnek.
Ez alapján mindenki el tudja dönteni, hogy hozzájárul, vagy leteszi. Ezt nem lehetne másolni, továbbküldeni és mondjuk 24 óra múlva törlődik.
Apropó, akkor tiltsuk le a képernyőkép készítést is, hiszen az SMS/és minden írott kommunikáció is adatkezelési problémákat vet fel. Na ez már polemizáció...

(#218) kiskeni válasza nagymolnar (#217) üzenetére


kiskeni
aktív tag

Nem akartam belemenni a megoldás részébe, mert megoldás mindig van. Ilyesmi megerősítős hívásra már én is gondoltam, ami így lehetőséget biztosítana a beleegyezésre a másik félnek, de ez pont olyan, ami sosem fog megvalósulni. Nem érdeke senkinek, bele sem gondolnak a rögzítés gyakorlati hasznába, a pozitív oldalba, csak azonnal a negatív dolgok jönnek elő. Bezzeg az atommal való játszadozásnál nem gondolt bele senki a negatív végletbe (de ugye van mondhatni pozitív véglet itt is, lásd erőmű)... Erős hasonlat tudom, de ad egy kis perspektívát.

Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

(#219) mookica válasza nagymolnar (#212) üzenetére


mookica
tag

Szia!

Megnéznéd légyszi, hogy a "Tippek" nálad milyen nyelven van? Nekem csak angolul mutatja. Az "Útmutatók"-nál pedig nekem nem jön be semmi. Csak annyi hogy "Hiba betöltés közben".

(#220) thebiker válasza mookica (#219) üzenetére


thebiker
tag

Magyarul a Tippek és a Útmutatók is magyar

[ Szerkesztve ]

(#221) nagymolnar válasza thebiker (#220) üzenetére


nagymolnar
tag

Magyar volt... de töröltem :(

(#222) nagymolnar válasza kiskeni (#218) üzenetére


nagymolnar
tag

Igazad van. Itt egy piaci rés, amit az egész EU-ban lehetne értékesíteni.

:C

Nem ez lesz az első dolog, amit nem én valósítok meg, de leírom. Annak idején irányméréssel foglalkoztam és autóriasztókat kellett volna egy rádióadóval kibővíteni -90-es évek eleje-, hogy háromszögeléssel megtalálhatóak legyenek. De az idő elrohant felette és közbeszólt az AGPS és a GPS :).

[ Szerkesztve ]

(#223) mookica válasza thebiker (#220) üzenetére


mookica
tag

Aha értem. És hogy tudnám megoldani hogy nekem is magyar legyen a Tippek és megjelenjen az Útmutatók? Hozzá teszem hogy nekem kínai ROM van benne.

(#224) nagymolnar válasza mookica (#223) üzenetére


nagymolnar
tag

Természetesen kínai rom, nem fog magyarul ajánlani. De pl rögzítheted vele a hívásokat, amit mi nem :)
Segítségül leszedtem az EU-romból az összes olyan apk-t, ami ilyesmi lehet. Ha akarod próbáld ki... [link] Feltoltam a wetransfer-re, onnan le tudod tölteni 5 apk van a zipben.
App ajánló
App asistant
Funkcióajánló
Tippek
HwStartupGuide

Ezek voltak szerintem ehhez köthetőek...

[ Szerkesztve ]

(#227) mookica válasza nagymolnar (#224) üzenetére


mookica
tag

Oké köszi. Lehetséges hogy ez nagy segítség lesz nekem. Átmásoltam a telóba, most próbálkozom....

(#228) mookica


mookica
tag

Sajnos ez nem jött össze:

A hiba oka:
Az elemző nem talált tanúsítványt a telepítőcsomagban.

Javaslat:
Telepítse az alkalmazás hivatalos verzióját.

(#229) nagymolnar válasza mookica (#228) üzenetére


nagymolnar
tag

bocs... én megpróbáltam... :((

(#232) mookica válasza nagymolnar (#229) üzenetére


mookica
tag

Semmi gond, egy próbát megért.
Ettől függetlenül nagyon meg vagyok elégedve vele. 99%-ban magyar minden.

[ Szerkesztve ]

(#233) nagymolnar


nagymolnar
tag

További teszt tapasztalatok előtt egy kis gyászhír: :Y A kameránkat legyőzte a xiaomi MI10pro mely 124 pontot ért el a DXOMark listáján, így az előkelő 2. helyre süllyedtünk....

Az akku még mindig hozza a két napot, pedig a P30pro-m nem tudta (az én használati szokásaimmal)
A google jól muzsikál, és elmondható, hogy elégedett vagyok a készülékkel.
Egy kis érdekesség: A GT2-es órával a bejövő hívások az órán hamarabb megjelennek, mint a telefonon. (amúgy igen érdekes az órán keresztül telefonálni és valamiért tényleg nagyobb hatótávolságú a bluetooth, mint a headsetek esetében (a leírás 150!!! métert ír).

Amit nem tudtam megszokni... Bejövő hívás némítása (biztos van rá más megoldás) régebben a hangerő gomb le megnyomásával hagytam a zaklatóimat élvezkedni, de itt szinte sosem jön elő a kopintára a hangerőszabályzó gomb (lehet, hogy béna vagyok)

Vettem rá egy utángyártott ablakos tokot (mert gyári nem volt a márkaboltban) de ez elég gagyi... Most egy jó tokot keresek...

(#234) mookica válasza nagymolnar (#233) üzenetére


mookica
tag

Viszont se IP68, se vezeték nélküli töltés, se memóriakártya bővíthetőség...

(#235) mookica válasza nagymolnar (#233) üzenetére


mookica
tag

Ha képernyővel lefele fordítod, némítod a bejövő hívást.

(#236) thebiker válasza mookica (#234) üzenetére


thebiker
tag

Szerintem vezeték nélküli töltés van benne ....

(#237) mookica válasza thebiker (#236) üzenetére


mookica
tag

Több specifikációt is megnéztem, nincs feltüntetve.

(#238) Z.É.T. válasza mookica (#237) üzenetére


Z.É.T.
őstag

A Xiaomi Mi 10 szériára gondolsz?
Ha igen, mindenhol szerepel a 30W-os vezetékmentes töltés (és a 10W-os fordított töltés is).
Mobilarénától a hivatalos mi.com oldalig, de az összes jelentős tech site is lehozta...

(#239) mookica válasza Z.É.T. (#238) üzenetére


mookica
tag

Igazad van, ezt benéztem. Bocsesz.
Én az Mi Note 10 Pro-t néztem.

[ Szerkesztve ]

(#240) Z.É.T. válasza mookica (#239) üzenetére


Z.É.T.
őstag

:R

(#241) nagymolnar válasza mookica (#235) üzenetére


nagymolnar
tag

Csak akkor, ha előtte menüben bekapcsolod. Viszont a bekapcsoló gomb lenyomja a hangot...

(#242) lolal válasza nagymolnar (#233) üzenetére


lolal
senior tag

Az a gond, hogy a Google-vel nem "érdekes" a beszámoló, mert akkor beszélhetnénk ennyi erővel egy mezei P30 Pro ról is :( . Érted mit szeretnék kihozni belőle. Szerintem aki erre téved, azon véleményekre kíváncsi, hogy HMS el milyen az élet. Köztük engem is hatványozottan érdekel. :K

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#243) nagymolnar válasza lolal (#242) üzenetére


nagymolnar
tag

A beszámoló "googli mentesen" készült, az eredménye lett a googli feltelepítése. Én megpróbáltam a googli mentes létet, és még mindig tenném, de a HMS -bár gyorsan fejlődik- azért egy pofon volt nekik a tiltás. Nyílván a kínai összefogott viszont támadással eredményesebbek lesznek, miután összefogtak(-nak) a kínai gyártók, ráadásul ugye azon a piacon a népesség amúgy is a kínai cenzor elnyomás alatt és guglimentesen nő fel. Ott nem okoz ez egy perc problémát sem.
De itt még egy ingatlan.com és a használtautó.hu és rengeteg banki alkalmazás sem megy + a termosztátom is "offline"-ra degradálódot...

[ Szerkesztve ]

(#244) lolal válasza nagymolnar (#243) üzenetére


lolal
senior tag

Én mindig is Apple párti voltam. Párhuzamosan voltak droidos telóim főként Samsungok. (SIII-tól S6 ig) illetve nemrégiben egy Sony XZ3 , mellet i8 Plust használok. Gondolkodom hogy idén a Q4 ben mi legyen a folytatás. Maradjak az Applenél ahogy eddig is. Esetleg majd egy S20 Ultra / Plus model. De ez a Mate30 Pro is nagyon tetszik összességében, főleg a "fészájdí" miatt. Igazság szerint, azért is érdeklődök utána. Voltam benn többször a Shopmarki huawei storeban, megnyomkodtam nekem bejött. Kérdéses hogy év vége felé fogják-e még árulni. Illetve mit fejlődik a HMS, mert az apple ios és a google ökoszisztéma eléggé kényelmes és ha ilyen marginális hiányosságok vannak amit írsz, az biza elgondolkodtató visszatartó erő.

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#245) Zototh64 válasza nagymolnar (#243) üzenetére


Zototh64
őstag

Szia! A felmókolt guglival mennek a banki dolgok?

Samsung Galaxy S23 Ultra 5G, Huawei Mate 40 Pro, Huawei Mate 20 Pro, Huawei Watch GT3 Pro, Garmin Instinc 2X Solar

(#246) nagymolnar válasza Zototh64 (#245) üzenetére


nagymolnar
tag

Eddig minden megy.. OTP/K&H/ERSTE/GRÁNIT/PAYPAL/REVOLUT

A coin számlákat még nem néztem, de ahogy az árfolyamok állnak azt majd a gyerekem fogja élvezni vagy senki sem :(

(#247) Zototh64 válasza nagymolnar (#246) üzenetére


Zototh64
őstag

Köszönöm szépen! :R
Ez jó hír! Erősen gondolkodom, hogy feljebb váltok Mate 20 Pro-ról.
Simple és a cib ami érdekes számomra egyenlőre.
A coinokat egyenlőre hagyjuk is, így van sajna

Samsung Galaxy S23 Ultra 5G, Huawei Mate 40 Pro, Huawei Mate 20 Pro, Huawei Watch GT3 Pro, Garmin Instinc 2X Solar

(#248) mookica válasza nagymolnar (#241) üzenetére


mookica
tag

Nálad melyik a legújabb frissítés?

(#249) nagymolnar válasza mookica (#248) üzenetére


nagymolnar
tag

10.0.0.193(C432E6R7P1) és nem hoz fel frissebbet

(#250) Zototh64


Zototh64
őstag

Sziasztok!

Fel megy még a gugli mókolás a telóra?

Köszi előre is!

Samsung Galaxy S23 Ultra 5G, Huawei Mate 40 Pro, Huawei Mate 20 Pro, Huawei Watch GT3 Pro, Garmin Instinc 2X Solar

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.