Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:27:56

LOGOUT.hu

Huawei P7 Összefoglaló
Hivatalos OFF topik: Huawei P7 - OFF topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19051) KKrisz751


KKrisz751
aktív tag

Na. Most feltettem a Cunaja v5-öt.
Jól működik 1-2 apró észrevételem van. De lehet csak nálam van ez. (nem kötekedés, jó szándékkal írom)
Utóljára nekem gyári B852 volt fent, root nélkül.

A ledmanager Pro, valamiért kikapcsol rendszeresen. vagyis eltűnik, és nem működik.Elvileg mindenhol engedélyezve van. (B852 alatt stabilan futott a háttérben a letölthető "free" verzió)

DZ609 es órám van és van hozzá egy BTmanager, amit fel kell telepíteni. Az is háttérben futós. Engedélyezve van az is, de eltűnik a háttérből valamennyi idő után, hiába van összekapcsolva az óra a P7-el. (852 alatt stabil)

Rádió1 alkalmazás reggel futott egy órát azóta nem szól rajta semmi. (852 alatt 2 hetig használtam hibátlanul)

És nem tudok rájönni, hogy lehet láthatatlanná tenni a root ot a TVGO hoz. Valaki írta egyszer, de nem tudom ki volt.

Ja és egy huawei azonosító miatt zaklat mikor témát akarok letölteni. Eddig ez nem volt nálam. Mi ez?

[ Szerkesztve ]

... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

(#19052) Cunaja válasza KKrisz751 (#19051) üzenetére


Cunaja
addikt

Majd amit tudok megnézek, csak jelenleg PC Hardver hibám van és korlátozottan vagyok jelen.

1 biztos, drasztikusra sikerült a ram kezelése a romnak. Majd tesztelem.

A Téma, Huawei azonosítót kérhet, de ha a leírás alapján mész végig a témákon, akkor csak az Imei számod kell neki. Az meg azért, hogy tényleg Huawei készüléked van-e?

Ha lesz időm, akkor csinálom a dolgokat, de előreláthatólag januárban foglalkozom tovább a rommal, mert 25-én elutazom és januárban jövök vissza, addig viszont rendbe kell raknom a másik PC-t, na meg egymillió dolog van az ünnep miatt.

Szerk.

A hibajelenség jelzése, soha nem kötekedés, csak jelzése a dolgoknak! :R

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#19053) zeon.hu válasza KKrisz751 (#19051) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Védett alkalmazásoknál is be van állítva?
Nálam nem lő ki semmit, ami ott van.

Talkband B2 karkötőhöz Huawei Wear alkalmazás szintén védetté van téve.

Tuneln rádiót használok, hibátlanul fut.

TV Go-hoz xposed és RootCloak modul kell, de nem 100%, hogy működni fog.

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#19054) KKrisz751 válasza zeon.hu (#19053) üzenetére


KKrisz751
aktív tag

Most közbe én is játszom vele.
Letöröltem a task managert is, ne szóljon bele véletlenül se. Mivel előzőnél nem volt root, nem is tudta kilőni a háttérből, de közbe gondolkoztam az is okozhat hibát.

Holnap kiderül. Éjszakára nem akarom futni hagyni a programokat, mert melóba nem fogok tudni tölteni és 4 óra online rádiót, 8 óra zenét kell bírnia. Holnap túlóra van.

Cunaja:
Közbe kikerestem a régi linkjeim közül, hogy melyik orosz oldalon van a huawei-es login, és megoldottam a cloud+ is. Most már megy a téma letöltés is.

MÁS:
Meg tudja valaki mondani, hogy youtube alkalmazás miért nem tud futni semmilyen módon ha kikapcsol a képernyő (Akár melyik romot vagy telefont nézem.)?
Akár hogyan állítom védetté, biztonságos, sőt task manager-rel is, hogy fusson éjjel nappal. Ahogy kikapcsolom a képernyőt elhallgat. (Csak mert az online rádió nem megy, de youtube csatornán meg megy a rádió.)
Böngészőbe megnyitva persze működik a háttérben is, de a youtube alkalmazás így, hogy lekapcsol, egy baromság. Sokszor zene hallgatásra használjuk, nem klip nézegetésre és ahhoz nem kell kép.
(Csak egy kérdő gondolat)

... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

(#19055) zeon.hu válasza KKrisz751 (#19054) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

YT a google hülyesége miatt nem fut háttérben.
De ha már rootolt romod van, megoldható :)
Xposed+YouTube Background Playback modul.

A Stream-el meg tudod a yt-ot lebegő ablakban nézni.

#?*@&!

(#19056) KKrisz751 válasza zeon.hu (#19055) üzenetére


KKrisz751
aktív tag

xposed-hez hogyan tudok modult letölteni, telepíteni?
Sose használtam.. Nem kellett

... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

(#19057) KKrisz751 válasza KKrisz751 (#19056) üzenetére


KKrisz751
aktív tag

Lejárt a szerkesztés:

Megtaláltam hogyan kell.
Amúgy a RootCloak megoldás nem jött be a TV GO-nál. Ugyan úgy nem megy.

A másik HideMyRoot-nál meg törli a binárist, meg a super su-t ha jól láttam. De nem tudom vissza rakáskor nem lesz-e neki gondja.

... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

(#19058) zeon.hu válasza KKrisz751 (#19057) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Root Cloak listában benne van a Tv Go? Ha nincs, manuálisan kell hozzáadni.

#?*@&!

(#19059) coyote55 válasza zeon.hu (#19058) üzenetére


coyote55
őstag

Megint kezdett sokat fogyasztani a telefon, kiderült, hogy fű alatt frissítette a Google Play Szolgáltatást.
Kiirtottam a frissítést és feltelepítettem a régebbi, jó verziót erre közölte a telefon, hogy a GMail, meg a Youtube mostantól nem működik. Kénytelen voltam frissíteni a progit, viszont a bődületes étvágya elmúlt, 37%-ról 2%-ra csökkent a fogyasztása.
Ki érti ezt? :F

[ Szerkesztve ]

Memento Mori!

(#19060) zeon.hu válasza coyote55 (#19059) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

A play szolgáltatások engem is kikészít!

#?*@&!

(#19061) zeon.hu válasza coyote55 (#19059) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Hogy törölted a frissítést?
Inaktív a gombja.

#?*@&!

(#19062) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Ha valaki más is használna egeret a P7-hez, jól működik.
Beállításokban érdemes a mutató sebességét feljebb állítani.
Rövid videó

#?*@&!

(#19063) coyote55 válasza zeon.hu (#19061) üzenetére


coyote55
őstag

Hányas verziód van? Én valami 10..... töröltem. Nem mondom, nyávogott, de törölte. Utána elindítottam a jó, 9.... verzió telepítését, az végigment hiba nélkül, csak mikor kész lett, közölte: ezzel a frissítéssel sem a GMail, sem a YT nem megy.
Kénytelen voltam a Play-ből frissíteni :(((
Amit nem értek: elméletileg ugyanez a verzió 37%-ot evett, majd újratelepítés után beérte 2%-al!
Miért?

Memento Mori!

(#19064) zeon.hu válasza coyote55 (#19063) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

10.0.84

#?*@&!

(#19065) zeon.hu válasza coyote55 (#19063) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Most frissíti magát, majd meglátjuk, milyen lesz.

#?*@&!

(#19066) Cunaja válasza zeon.hu (#19065) üzenetére


Cunaja
addikt

A verzió ugyanaz.

Jó az egeres videó! :R

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#19067) KKrisz751 válasza zeon.hu (#19058) üzenetére


KKrisz751
aktív tag

Igen. Az volt az első amit be tettem.

... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

(#19068) coyote55 válasza zeon.hu (#19065) üzenetére


coyote55
őstag

Na, hogy viselkedik frissítés után?

Memento Mori!

(#19069) zeon.hu válasza coyote55 (#19068) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

5 óra alatt 10% a play szolgáltatások, majd éjjel kiderül.

#?*@&!

(#19070) KKrisz751


KKrisz751
aktív tag

Xposed alá, az Xprivacy.
tud valaki valamit róla? Elvileg be lehet állítani, hogy egyes programok ne lássák rootoltnak a telót, de nem jöttem rá hogyan.

... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

(#19071) zeon.hu válasza KKrisz751 (#19070) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Alkalmazás topikban kérdezz rá, én nem ismerem.
Kérdezd meg konkrétan a TV Go-t is.

#?*@&!

(#19072) Atlantisz48


Atlantisz48
őstag

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy a Cunaja V5-ben sikerült orvosolni azt a bug-ot, hogy a telefon nem reagál a power gomb megnyomására bekapcsolt állapotban?

[ Szerkesztve ]

(#19073) zeon.hu válasza Atlantisz48 (#19072) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Nálam nincs ilyen hiba. Lezár vagy hosszú nyomásra a power menü jön elő.

#?*@&!

(#19074) Cunaja


Cunaja
addikt

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#19075) Cunaja


Cunaja
addikt

Üdvözlés megvolt, most jöhet egy kis ajándék ötlet!
Sokan panaszkodnak, hogy a V5-ben néhány alkalmazás a reklám blokkolás ellenére is reklámozza a dolgokat!
A fejlesztők amikor frissítik az alkalmazásokat, átírják a host címeket, ami nem szerepel a tiltó listán a Host fájlban-ban.

Most akkor a megoldás! Csak Root hozzáférésnél üzemel, a rom mindegy.

FIGYELEM! A Cunaja romoknál alaposan elolvasni, mert ha nincs visszaállítva az eredeti host és telepíted a programot, akkor összeveszik a rommal, mert nem találja az eredeti host fájlt!

[Letöltöd ezt]

Ez az eredeti Host fájl, helye a System/etc mappában van. Onnan letörlöd az ott lévőt és ezt bemásolod oda, majd jogosultság 644 vagy betűvel rw-r--r-- legyen. Felülírni nem fogod tudni, ezért törölni kell először.
Ezután reboot!
[Letöltöd ezt, majd telepíted]
Innentől a képek beszélnek majd! Ha végeztél és nem akarod, hogy a progi zabálja a memóriát, akkor akár le is törölheted, de előtte a system/etc mappából az átírt host fájlt menteni kell, későbbiekre.

Most elutazom 5 napra, addig nem leszek. Ha sürgős kérdés van írjátok meg, ha tudok válaszolok!

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#19076) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Mindenkinek Boldogat!

#?*@&!

(#19077) Atlantisz48 válasza zeon.hu (#19073) üzenetére


Atlantisz48
őstag

Nem fogalmaztam pontosan,
Alvó állapotból felébresztésnél, amikor megnyomom a gombot, akkor nem reagál.

Boldog Karácsonyt! :D

(#19078) zeon.hu válasza Atlantisz48 (#19077) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Akkor hogy ébreszted?

#?*@&!

(#19079) Tompie


Tompie
őstag

Sziasztok!

Most, hogy lejárt a gari a telón úgy gondoltam ki kéne rootolni.
Gyárilag független, B852 ROM van rajta. Rootolni csak nyitott bootloaderrel lehet? Azt, hogy tudom megnézni, hogy nyitva van-e?
Illetve nem nagyon akarok ROMot mókolni rá, milyen gyári appokat lehet majd fagyasztani, hogy a rendszer stabilan működjön továbbra is de ezáltal esetleg gyorsabban?! :)
Egyelőre ennyi kérdés merült fel bennem :)
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#19080) KKrisz751


KKrisz751
aktív tag

Cu V5 vről a visszatérés B852-re hogyan megy?

Az én TIPP-em:
- 839 es recovery
- Wipe
- Köztes Rollback 5ről - 4re B623
- Majd B839
- És B852

Jól gondolom?

... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

(#19081) Cunaja válasza KKrisz751 (#19080) üzenetére


Cunaja
addikt

Csak B839 recovery kell és mehet a B852.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#19082) Atlantisz48 válasza zeon.hu (#19078) üzenetére


Atlantisz48
őstag

Akkor sehogy, marad a reset.

(#19083) repvez


repvez
addikt

A bloetooth eészről tud valaki egy kicsit bövebbet, hogy az mitől van, hogy kapcsolódik az eszközhöz, konkrétan egy füllhalgatóhoz és, ha a telefonon más alkalmazást is használok közben mig hallgatok zenét akkor szakadozik a kapcsolat?

több BT fülesnél is és a PC-re kötött dungeen keresztül is.
A 10m-es hatótávot meg sem közelitve szinte kartávolságon is. A bringázás alatt volt, hogyha elforditottam a fejem abba az irányba , hogy nem azonos oldalon volt a telefon és a vevő fele akkor szakadozott a vonal.
qy7es kinai füles és egy philips shb3060-assal használva is.
ÉS még a 609 és a 853as romokon is hasonló volt a helyzet , tehát nem csak a rom hibája.
De em hinném, hogy ennyire meg kéne fognia a vasat , ha más appot is használnék zenelejátszás közben .

(#19084) zeon.hu válasza repvez (#19083) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Talkband-el nincs ilyen gondom, de azt nem is zenehallgatásra használom.
A BT sapkánál viszont nem mindegy, hogy melyik zsebbe teszem a telót: ha jobb oldalon a tokba vagy zsebbe, akkor néha nálam is szakadozik, de alig észrevehető.
Autóban a receiver takarva van a teló elől, de ott nincs gond.
BT hangfal akárhol lehet a lakásban, 2-3 fal se jelent gondot.
Szóval a vevő egység is számít, nem csak a telefon adója.

#?*@&!

(#19085) Diplomata


Diplomata
aktív tag

Üdv!

Az lenne a kérdésem hogy rendelt e már valaki ebay-ről hátlapot a p7-hez, milyen minőség, fényes vagy matt fekete e stb. Sajnos a kamera lencse nagyon karcos és homályos képeket készít.

(#19086) philoxenia válasza Diplomata (#19085) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A hátlapot kicserélnéd?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#19087) KKrisz751 válasza Cunaja (#19081) üzenetére


KKrisz751
aktív tag

Kell root törlése, uninstall, egyéb, vagy szimpán B852 mehet fel, nem kell előtte B839 vagy más?

A visszatérés ideiglenes a TVGO miatt.

De tapasztaltam még valamit amit nem tudtam mihez kötni fixen csak leírom.
Telefont a szilikonból, flipes toklba tettem, amin van egy kis ablak.

Azon kívül, hogy kicsit mintha el lenne csúszva a kijelzés helye felfelé, ami már a B609-nél is megvolt, azt tapasztaltam, hogy beszélgetéskor állandóan be rezeg a vibra motor random.
Először azt hittem, hogy mert régi a flip tok, meghajolt a melegben és a távolság érzékelő kapcsolgat, de párom tokjába téve ami hibátlan ugyan ez volt a viselkedés.
(Párom tokjába téve vibrál. - ez nem jött ki jól. :D )

Néha kicsit megakad, és belassul a teló, de mivel nem volt időm mindent aprólékosan ellenőrizni, beállítani, likvidálni a nem használt appokat, ez inkább szerintem csak nálam van. Mert mikor kilőttem task killerrel a dolgokat, nagyon pörgős volt.

Egyébként jó a rom, de akár hogyan erőlködöm ezt sem használom ki átlag használatban.
Vagyis rootra nincs szükségem, xposed-et nem tudom mire használni. Pedig tudom sok mindenre jó, de nem bújom a telót ma már, csak használom átlagként.

Ami hiányzik a standard gyáriból az emelt hangerő torzítás mentesen, és a növelt hívókép. Semmi mást nem használok ki. Öregszem. Még egy tonnányi új téma is van így szerkeszteni sem kell.

Hiába ennél a telónál a gyári rom is hibátlan tud lenni egy átlag usernek.

[ Szerkesztve ]

... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

(#19088) Diplomata válasza philoxenia (#19086) üzenetére


Diplomata
aktív tag

Igen mindenképpen ki kell mivel nem jó így a fotó minőség, hátlap nélkül tökéletes a kép. A sim foglalatot is cserélni kell amúgy is sajnos.

(#19089) radicspeter1 válasza Cunaja (#18833) üzenetére


radicspeter1
őstag

Szia, feltöltené valaki ezt az ADB drivert!! Nem lehet letölteni mivel azt írja, hogy vírussal fertőzött, és csak a tulajdonos töltheti le.

[LG NEXUS 5]

(#19090) zeon.hu válasza radicspeter1 (#19089) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Melyiket akartad feltenni?
Windows 8+-hoz.

Szerk.
Most látom, ez ugyanaz a link.
Hmmm, érdekes ez a fertőzés riasztás...

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#19091) zeon.hu válasza radicspeter1 (#19089) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

ADB mega link.
(Ez a saját tárhelyemen van)

#?*@&!

(#19092) radicspeter1 válasza zeon.hu (#19091) üzenetére


radicspeter1
őstag

respect! :R

[LG NEXUS 5]

(#19093) zeon.hu válasza Atlantisz48 (#19077) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Dupla koppos ébresztés be van kapcsolva?
Ha power gombra nem reagál, próbáld azzal, hátha okosabbak leszünk.

#?*@&!

(#19094) radicspeter1


radicspeter1
őstag

sziasztok, vodás B840-en vagyok, a V5-ös Cunaja akarom felrakni. Erősítsetek meg, hogy jól mondom:

köztes rom --> B623 --> majd B839 és V5.

Ez a sorrend nekem is?

[LG NEXUS 5]

(#19095) KKrisz751


KKrisz751
aktív tag

Valaki...

A bitcasa tárhelyes cuccok nem elérhetők az összefoglalóban.

Pl a hangerő növelés torzítás mentesen részből nem letölthetők a file-ok.
(Fel akartam tenni B852re, gondolván, hogy A Emui3.0 alatt jó, lehet 3.1 alatt is jó.)

A hívókép növelés sikerült, a PM plus sikerült leszedni feltenni.

A hívás rögzítőt sem tudom letölteni.

MÁS:
Utána root visszaállítással próbálkozom. Vagyis vissza minden.
Set-immutable visszarakása, supersu törlés, busybox-ot is megpróbálom full törölni(nem tudom a rendszerbe mit pakol, ki akarom irtani), majd recovery vissza gyárira.

Teszt jelleggel, hogy a TVGO megy-e ezek után.

... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

(#19096) KKrisz751 válasza KKrisz751 (#19095) üzenetére


KKrisz751
aktív tag

Közbe megoldottam.

XDA-n megtaláltam. telepítettem mindent, root leszedve, minden működik és megy a TVGO is.

... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

(#19097) radicspeter1


radicspeter1
őstag

V5-ben a beállítások-energiatakarékks kijelzési módot bekapvsolva újraindul a készülék és nem lehet feloldani hagyományosan...

Egyedi bug, vagy másnál is jelentkezett?

[LG NEXUS 5]

(#19098) zeon.hu válasza radicspeter1 (#19097) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Nem próbáltam.
Szerintem a reboot normális, a feloldás passz.

#?*@&!

(#19099) Janoo_07


Janoo_07
aktív tag

Sziasztok!

Mennyire használható a telefon így 2016 végén? Bírja még 1-2 évig? Nem sok neki a fullHD felbontás?
Gondolkozok egy ilyen készülékben de nem vagyok benne egészen biztos.

Illetve hivatalos frissítés meddig érhető el a telefonra (Vodafone) ugye eredetileg 4.4-el jött ki? 5.1 telepítését felajánlja alapból a készülék?

Üdv.:
Janoo

[ Szerkesztve ]

(#19100) zeon.hu válasza Janoo_07 (#19099) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Vagyunk páran, akik biztosan nem adjuk el, akkor sem, ha újat vennénk.
De házon belül is sok újabb és jó teló van már, igaz csak drágábban.
Voda romra is feltehető az 5-ös hivatalos és custom rom is, de hogy van-e OTA frissítés rá, azt talán majd más megmondja.

#?*@&!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.