Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Nekem is ilyen van.
Hiányoltam róla a hdmi-t.
A bill.-en az enter és fel-le nyíl nekem sem jön be.

(#2) Graphics


Graphics
Jómunkásember

HP 8460P-m volt , botrányosan jó masina, azt hiszem ez volt a HP Elitebook-ok csúcsa, na meg persze a W

Láttam az újkori gépeket... hát nem jönnek be.

Viszont vmi elírást vélek felfedezni? Ez nem lehet 15"-os, tehát vagy 8570P, vagy a kijelző 14-es.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#3) deja vu


deja vu
addikt

Hiba a paramétereknél nem 15, hanem 14 hüvelykes a kijelző. Kinézetre nagyon bejön, sugároz egyfajta prémium minőséget, mondjuk állítólag az már nem a régi. Akinek volt tapasztalata az utódjával az Elitebook 840-el az azt mondja még jobban romlott a minőség, szóval a plusz teljesítményt leszámítva jól jártál. :)
Nekem ez a fajta billentyűzet nem tetszik, gépeltem 8570W-n és nem olyan kényelmes mint mondjuk a Thinkpad T520-é. Ami még nem tetszik az a kijelző felbontása, az elég gagyi, ilyen gépet én csak 1600x900-as panellel vennék, kár hogy ilyen spórolós sok cég. Gondolom csak egy 4 gigás ram van benne, ha néha játszanál Dibalo 3-al érdemes kérni bele még egy 4 gigásat mert az IGP sokat gyorsul vele. :DDD

Mondjuk az a hozzáadott táska is elég gyenge kinézetűnek tűnik, pl: a Samsonite PRO DLX szériában is sokkal faszább laptoptáskák vannak.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#4) Ice&Lime válasza Graphics (#2) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Láttam az újkori gépeket... hát nem jönnek be.
Azoknak már vége sajnos.

(#5) bali93


bali93
tag

Ilyet használtam egy évig és bátran állíthatom, hogy a 8470p a világ egyik legjobb, legmasszívabb üzleti masinája. A touchpadja (a MacBookéval egyetemben) szintén világelső. Egyetlen "hibája", hogy nehézkes egy darab. :))

(#6) Graphics válasza Ice&Lime (#4) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Még a 4530/4540S ProBook üti meg a szintet, nekem 4530s van, 3éves lesz decemberben.

Hibátlan.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#7) Kbali válasza deja vu (#3) üzenetére


Kbali
nagyúr

Céges odadobáskor kb. a legalapabb, az adott típushoz kapható táskát szokták venni (vagy a csomagban kapni). Ezek azok, amiket 5-10e Ft körül mérnek, ha külön veszed. Egy normális Samsonite 15-nél kezdődik, határ meg a csillagos ég :)

(#8) Ice&Lime válasza Graphics (#6) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Nekem még a probook 6460-6470 tetszett, azok is masszívak voltak.

(#9) AxBattler


AxBattler
félisten

8460p, 8470p volt nekem is, de a 7-8 óra üzemidő valószerűtlennek tűnik, normál használattal, SSD-vel, energiatakarékos módban, levett órajelekkel és közepes alatti (40%) fényerővel max. olyan 5,5 óra volt a szint.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#10) deja vu válasza Kbali (#7) üzenetére


deja vu
addikt

Persze nyilván, mint ahogy a kijelzőből is a legolcsóbbat kapják. Tudom kb. milyen árban vannak a Samsonite táskák, van 3. Azért írtam például a PRO DLX-et is, mert szerintem elég minőségi széria. Most fog jönni a PRO DLX 4-es széria, és a 3-as kifutó modellek pl: 40-50 ezer helyett majd 30-ért lesznek kiszórva, holott az új variánsok nem sokkal lesznek jobbak. Igazából lényegtelen, nem kötődik szorosan ehhez a laptop teszthez.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#11) Ice&Lime válasza AxBattler (#9) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Nekem is kb. annyit bír ssd-vel és nagyon visszafogott használattal, kb. max 5óra.

(#12) gebro


gebro
aktív tag

Nekem egy 8440p van és nagyon megvagyok elégedve vele, ha ezt a minőséget hozza, akkor nem hiszem hogy gond lenne vele.
Mondjuk a billentyűzetet nekm is szokni kellett.

(#13) JanR


JanR
addikt

Az dy amúgy :P ;]

(#14) wody21


wody21
tag

Jó kis írás, nagyon tetszik ez a gép, remélem a korosodó 6930p-t majd sikerül leváltani egy ilyenre. (de lehet csak egy ssd + ram lesz, mert semmi baja, még mindig 4-5 órát megy akksiról, rendesen teszi a dolgát, pedig nem kímélem...)

(#15) Ice&Lime válasza gebro (#12) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Még az volt egy nagyon jó széria.

(#16) hallador


hallador
addikt

Köszönöm a tesztet.

Nekem 6460B van. Nagyon szeretem. Szerintem ezek volt a HP utolsó igazán jó gépei, a mai HP-k sajnos nem annyira jól.

(#8) jakos73

Architektúrálisan ugyanaz, mint a 8460/70p. Amiben különbözik, hogy a 8-as széria fém borítású, valamint a billentyűzete háttérvilágítós, de a felépítmény ugyanaz.
A 6460B egy igen masszív masina. Kár, hogy MO-on nem árulnak igazán vállalati verziókat hivatalosan, csak small gépeket, a ProBookokból.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#17) Graphics válasza hallador (#16) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem volt rossz az sem, habár a szervízben arról nem mindig mondtak jókat.

Sajna a jövő a vékony gépeké.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#18) deja vu válasza Graphics (#17) üzenetére


deja vu
addikt

Azért csak nem az Apple féle nulla szerelhetőség lesz az üzleti vonalon, hogy ram, ssd is cserélhetetlen, tehát zéró bővíthetőség.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#19) hallador válasza Graphics (#17) üzenetére


hallador
addikt

Nem tudom nálunk van mostmár ~ 450 db az elromlott gépek száma 2 % alatt van, ami 2 - 3 év alatt nagyon jó érték. A magyar szervizeknek nem hiszek, mert a legtöbb nem igazán veszi komolyan a dolgokat. Pláne, mert a két gép architektúrálisan egy, szóval hogyan lehet, hogy a ProBook 6000 annyival rosszabb, mint az EliteBook? .

Érdekes....

Szóval itt kinn semmi baj nincs a 6000-es szériával, a 8000-essel sincs.
Olyanba mi is belefutottunk, de a teszt időszak alatt kiderült, hogy szar a driver, pl VGA driver volt ilyen, ami dobált hibákat, de ez 2 hét alatt kiderült, lett egy értelmes driver, és semmi gond nincs vele...

Azt gondolom 450 DB-nál már mondhatom, hogy a nagy számok törvénye alapján a magyar szerviz baromságokat beszél (Mondjuk nem az első és az utolsó eset...., nyilván lehet hibás széria is, de az mindenhol van.. )

(#18) deja vu

Nem hiszem, hogy ezt meg merik lépni.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#20) west válasza Graphics (#17) üzenetére


west
őstag

Na igen a vékonyaké a jövő. De a minőségen ami a megbízhatóságot illeti, utol kell érnie magát még a legtöbb gyártónak.

Billentyűzet magyarítás profi szinten. Igényeseknek! Személyesen, vagy postázva.Ritkán vagyok gépnél!!! Mindenkinek fogok válaszolni.Magyarosítás

(#21) zebede


zebede
őstag

A dokkolóval kapcsolatban érdekelne, hogy rátéve a laptopot bezárt állapotban, be lehet e kapcsolni a dokkoló kapcsolójával? :R

[ Szerkesztve ]

(#22) Ice&Lime válasza hallador (#16) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Sajnálom is, hogy vége a jó gépeknek minden oldalon.

Egyébként az enyémben sajnos nem világítós a bill.

(#23) zebede válasza Ice&Lime (#22) üzenetére


zebede
őstag

Miért van olyan ebből a típusból amelyiknek világítós a bill?
Enyémbe csak egy pici lámpa van a kamera mellett, annak kellene megvilágítani a billentyűket. Nem sok sikerrel.

(#24) west válasza Ice&Lime (#22) üzenetére


west
őstag

VillBill nagyon hasznos dolog :) Azon belül a háttér világításos az igazi. A felső "keret megvilágítás" az inkább hiánypótló megoldás szerintem. A semminél azonban sokkal több.

[ Szerkesztve ]

Billentyűzet magyarítás profi szinten. Igényeseknek! Személyesen, vagy postázva.Ritkán vagyok gépnél!!! Mindenkinek fogok válaszolni.Magyarosítás

(#25) Ice&Lime válasza zebede (#23) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Olyat még én sem láttam. Csak rámondtam, hogy az enyém sajnos nem az. Aztán most már én sem tudom, hogy van e vagy nincs. Egyébként a lámpa nekem sem jön be.
Picit olvasd vissza (#16) hallador hozzászólását.

(#24) west: én eddig úgy tudtam, hogy csak a lámpa van hozzá. (8460-70p)

[ Szerkesztve ]

(#26) Petya25


Petya25
addikt

Nekem a nagyobb 8570p van.
Szerintem nagyon jól egyben van, a 14-est pár dologban veri, én meg vagyok vele elégedve.

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#27) Ice&Lime válasza Petya25 (#26) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Például miben jobb azt leszámítva, hogy nagyobb a kijelzője és a felbontása?

(#28) franc0 válasza Graphics (#6) üzenetére


franc0
őstag

Amikor a mostani cégemhez jöttem, hozzámvágtak egy 4530s-t, pár hónap múlva SSD-t is kaptam bele.
Fél év után mégis visszaadtam, behoztam a saját ThinkPad X200-am és dokkolóm, mellé kértem egy monitort.

Tényleg nem rossz gép a 4530s a maga kategóriájában. Más kérdés és számomra óriási rejtély, hogy a fenébe lehetnek emberek megelégedve a 16:9-es 15,6 colos laptopokkal, azok tömegével és a tucat fos 768 soros kijelzővel. Bosszantó.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#29) Graphics válasza franc0 (#28) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Természetesen , ha lehetne fullHD-vel kértem volna.

De nem lehetett ,viszont a keretem is véges volt. Maradt ez a megoldás. Jó választásnak tűnt, mert időtálló, erős, masszív, könnyen hozzáférhető. Kapott 8GB-nyi memóriát, 120GB-os SSD-t, HDD Caddy-t. Most az igényeimnek megfelel.

A többi a blogomban. Ha lesz lehetőségem, fullHD panelt kap, és Ivy procit, ha elbírja a vezérlő, de lecserélni nem fogom.

Ha most kéne dönteni, akkor viszont egyértelműen a 4330S-t venném. Mondjuk ritka

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#30) Petya25 válasza Ice&Lime (#27) üzenetére


Petya25
addikt

Nem nagy dolgokra gondoltam, de így sebtiben...:
- kijelző 15"
- felbontás 1600x900
- proci i5 3360 2,80GHz
- ram 8GB 1600 (max 16GB)
- win élményidex 7,2-7,6-6,5-6.5-7,9
- numerikus pad
- dedikált számológép gomb :)
- 5 usb
- SD kártya olvasó
- SC kártya olvasó
- belső mSata hely

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#31) halkow


halkow
őstag

Te valami komoly cégnél dolgozhatsz fontos ember lehetsz ...a cég számára
452k-s notebook
www.arukereso.hu/notebook-c3100/hp/elitebook-8470p-b5w73aw-p104587845/?mobile-no-redirect

vicc :) ez az árazás a tudásához képest

[ Szerkesztve ]

Alcatel onetouch idol2s the king

(#32) Graphics válasza halkow (#31) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ha fogtad volna a kezedben ,és tudnád ehhez évekig jár support meg minden...

Nem termelő ágazatban dolgozol ennyi... Ez filléres tétel, nézegess youtube videókat.

Amgúy meg már rég nem ennyi az ára... Nem az árukeresőnél kell leragadni :U

Kapásból az első találat nálam 340 ezer... Tied lehet 450-ért , azt is számold, hogy a cégek leírják... ergo 27% -minusz...

És ezért kapsz egy nem fröccsöntött műanyagot. Ha pénzt keresnél vele, te is fontosnak tartanád, hogy a munkaeszközöd hasznot is hajtson :)

Én nem dolgoznék egy percig se olyan gépen, ami tudom hogy összetörik ha elejtem..

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#33) Ice&Lime válasza Petya25 (#30) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Viszont sajnos egyikben sincs hdmi, nekem az nagyon hiányzott.
Egyébként számomra meg plusz pont, hogy a 14"-esben nincs numpad, mert nem szeretem csak útban van, foglalja a helyet.

(#34) deja vu válasza Graphics (#32) üzenetére


deja vu
addikt

Megtalálta a legrosszabb árat, annyiért már Zbook 14-et is veszek.

Az ő hozzászólásától függetlenül nekem nagyon nem tetszik, hogy ezek az üzleti vasak egyáltalán nem tartják az árukat, láttam már 150-ért 8470p-t. Egyszerűen ezeknek sincs semmi értékállóságuk, valaki meg 300-ért eladja a 3 éves Macbook-ját.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#35) Ice&Lime válasza deja vu (#34) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Mondjuk ezt én sem értem miért van.

(#36) anjani182


anjani182
őstag

Nekem az új 840 van, azon kívül hogy gyári hibás volt, semmi baja, kicserélték a gépet, szinte az egészet, alkatrészenként :DDD Most kaptam bele egy 14" HD+ IPS touch screent, 1600x900 felbontással. (gyárilag TN panel 1366x768) A bemutató cikkemnél pont ezen az IPS panelen ment a vita, hogy ennyiért miért nem raknak bele....

Amúgy jó gép a 840 higgyétek el, igaz nem erőmű! Display Port van rajta, nekem az nem hátrány sőt, van egy Dell 23"-as IPS moncsim, már azon is DP van!

HDMI elfért volna ezen is, nekem akkor is túl batár és kocka, de tény hogy minőség a köbön! :))

[ Szerkesztve ]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#37) deja vu válasza anjani182 (#36) üzenetére


deja vu
addikt

Nem is tudtam, hogy van a 840 ips kijelzővel, így már fasza lehet. Aida-ban meg tudnád nézni a panel pontos típusát? Köszi.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#38) Ice&Lime válasza anjani182 (#36) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Nekem meg tudnál nézni egy zsanér-t?
Milyen masszív, feszes.

(#39) mmmt válasza Ice&Lime (#4) üzenetére


mmmt
csendes tag

Vitatkoznék. Van itthon egy Elitebook 8440p, illetve a céges gépem egy Elitebook 840 G1 (Core i7, 8G RAM, SSD, FHD display). Szimplán zseniális, méltó folytatása az Elitebook sorozatnak. Relatív kicsi, valóban könnyű, billentyűzete és tapipadja kiemelkedően jó, a kijelző pedig nagyon szép!

Semmi gond sincs vele a korábbi gépekkel, de pláne a "konkurenciával" összehasonlítva se.

(#40) anjani182 válasza deja vu (#37) üzenetére


anjani182
őstag

Van, csak az +80 rugó, az alaphoz képest, és mindenképp érintős! Sőt még FHD is létezik, nem tudom kishazánkban azt forgalmazzák-e?! A gyári TN panel azért nem az igazi, sajnos...viszont az érintős kijelző miatt vastagabb lett a gépem :)

Írtam róla egy kis tesztet, a zsanérok nagyon jók!

Itt a teszt, olvassátok: [link]

mmmt: A FHD panel érintős?

[ Szerkesztve ]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#41) Ice&Lime válasza mmmt (#39) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Akkor azt mondod, hogy ugyan olyan masszív, strapabíró, igényes is?
..és a zsanérok, fedél is?

Mert nálam azért más kategória a mostani hp széria és a 8440,8460-70p azért masszivitásban.

[ Szerkesztve ]

(#42) anjani182 válasza deja vu (#37) üzenetére


anjani182
őstag

A panel típusa: CMN14A3

MOD: rákeresve ellentmondásos a típus szám, de az AIDA ezt írta ki?!

[ Szerkesztve ]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#43) eastsider


eastsider
nagyúr

egyet nem értek a P-s elitebookokon. hol a középső gombja a trackpointnak?
így használhatatlan, hogy nem lehet vele görgetni... a latitudemon szerencsére van, imádom a trackpointot... bőven el lehet vele lenni egér nélkül.. bezzeg egy touchpad...

(#44) anjani182 válasza eastsider (#43) üzenetére


anjani182
őstag

Ezt nem értem?! Kifejtenéd?

Ha a pöcökre gondolsz, be lehet állítani, hogy nyomás érzékeny legyen és akkor ha picit megnyomod már lehet görgetni :)

[ Szerkesztve ]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#45) Graphics válasza eastsider (#43) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az nem trackpoint amit te hiányolsz, az ott van a billentyűk közt.

a Dellnél vna olyan, ennél meg nincs

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#46) halkow válasza Graphics (#32) üzenetére


halkow
őstag

csak nem golyó álló is? húúhh
harry potter is reklámozhatná ennyi erővel nem

Alcatel onetouch idol2s the king

(#47) Graphics válasza halkow (#46) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Termelési ágazatban fontos a megbízhatóság... Ha nem tudod értékelni, az nem biztos, hogy a laptop hibája...

Ez nem divat-book... Vegyél egy 90 ezres gépet cipeld mindennap magaddal.. nyitogasd naponta 20-30x...

Votl a kezemben agyonhasznált HP Elitebook, ugyanúgy nyílik, masszív a zsanérja, volt a kezemben 90 ezres kategória, ami ilyen használat után kifordult a kezemből, ja és lötyögött a zsanér is...

Nem gond ha nem tudod értékelni, de ettől ez még máshol munkaeszköz. Azt kell megérteni, hogy aki ilyet vesz nem évente szeretne újat venni azért mert nyeklik-nyaklik az egész.

Az már látszik, hogy szerencsére téged ez nem érint :D Én munkaeszköznek vettem a laptopom, nem krájszisz 8-ra...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#48) anjani182 válasza halkow (#46) üzenetére


anjani182
őstag

Ugye nem gondolod, hogy mind hülyék vagyunk akik több száz ezerért vesznek egy integrált VGA-s laptopot, és ez már annyira rossz vétel, hogy semmit sem tud, mert nem 2 GB-os a VGA benne...

Sajnálom, aki addig lát el, hogy x forintért (lehetőleg minél kevesebb) a legjobb procit, VGA-t stb. kapja a laptopjába, a többi meg le van ejtve! :(

Forever and ever, let's make this last forever.

(#49) halkow válasza anjani182 (#48) üzenetére


halkow
őstag

sokk marketing áldozatott ismerek :)

nekem most egy frankó gamer Nóti kéne jó hűtéssel i5,i7 ,hd-s kijelzővel tudtok ajánlani ami tartós is?

Alcatel onetouch idol2s the king

(#50) eastsider válasza Graphics (#45) üzenetére


eastsider
nagyúr

középső egérgomb. amit lenyomva és a trackpointot fel-le pöckölve lehet görgetni :)
és direkt egy HP-t linkeltem be, amin van, igaz W-s, de nem értem miért ne kaphatnák meg a P-sek ezt a fícsört (TP-k megkapják, latik is, csak a P-s EB-k nem. ennyi a lényeg) :)

nekem anno a 6930p-n nem sikerült a 2 gombos setuppal megbarátkoznom...

hagyjátok szegényt... boldog a csillogós kijelzős inspironjával biztos :D nem is tudja mi az a magnéziumötvözet váz, matt kijelző, TPM chip :)) jó recsegős fényes inspiron, erős VGA-val, 1 évet bíró alaplappal. tökéletes választás :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.