Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) hallador válasza halkow (#46) üzenetére


hallador
addikt

De baszki
Meg amit tud még az az, hogy reggeltől estig ütheted vághatod 4 - 5 éven át, napi 12 - 16 órán keresztül. Ami alatt egy ocsssó gép fél év alatt kifingana, nem gondoltál bele mi?

Harry Potter téged reklámozhatna, de inkább mégsem...

(#34) deja vu

Azért a MacBook fóbiát ne keverd ide, USA-ban el nem adod a macbookot ennyi felárral, amiért otthon árulják, ehhez kell egy nagy adag idiotizmus is, ami sajnos otthon meg is van.

(#49) halkow

Most mondhatnám a hozzászólásaid alapján, hogy vegyél MSI-t mert az a Te géped, olcsó, gyors de nem tartós... De nem leszek szemét...

Alienware, Toshiba Qousmio. Csak éppen ezek nagyon nem olcsók...

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#52) anjani182 válasza hallador (#51) üzenetére


anjani182
őstag

Hello, vártam hogy feltűnj :D

Mit szólsz, hogy közben a 840-em érintős lett?! :U

(mondjuk fel is raktam apróra, hátha elviszik, annyira nem tudom értékelni)

Forever and ever, let's make this last forever.

(#53) deja vu válasza hallador (#51) üzenetére


deja vu
addikt

Jó de akkor sincs használtan sok értéke az üzleti laptopoknak. Ezt az Elitebook 8470p-t is ki lehet fogni 150, 160 ezer forintért, holott akár ~400 ezer is lehetett újonnan. Egyáltalán nem értéktartóak ezek az üzleti vasak se, nem szeretem az Apple cuccokat, de azokon nincs ekkora bukó idehaza . Persze ez igaz a Thinkpad, Latitude stb. modellekre is. Majd egy éve láttam pl: Precision M4700-at 250-ért, holott lehet háromszor annyi volt újonnan, és akkor még szerintem az M4800 sem volt kinn. Szóval se az üzleti, és sem a workstation kategória szerintem nem értéktartó.

(#42) anjani182
Köszi! :) Hát tényleg ellentmondásos, meg nem nagyon van róla infó, ami meg van az nem felel meg a valóságnak. Chi Mei panel, ilyenről sem hallottam :DDD, tuti nem olyat raktak bele. Persze nem azt mondom, hogy mást mondasz mint ami, csak furcsállom. :R

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#54) hallador válasza anjani182 (#52) üzenetére


hallador
addikt

Mi ebből nem rendeltünk még, de nem is nagyon fogunk, mert 2015 év végén lesz újabb beszerzés. De szerintem üzleti modellekbe nem való az érintő kijelző, mondjuk a menő manó marketinges, sales tuti imádná, de egy mérnök biztosan nem.
Igen sajnos ez tendencia lett mostanában.

(#53) deja vu

A Chi Mei igen híres nyugati körökben, mondjuk sajnos Magyarországon kb amit nem ismernek az gagyi legalábbis ez a felfogás sajnos (Még mindig uralkodik a szocializmusból visszamaradt, mi dolgozunk, a legtöbbet, mi tudjuk a legjobban stb elmélet, sajnos ez magyar betegség tisztelet a kivételnek) Nem rád vonatkozik, csak leírtam.

A Chi Mei cooperált a föld legkomolyabban vett minőségi gyártójával (Mitsubishi), de sokminden köthető ehhez az OEM-hez. Komoly cégnek számítananak az iparban. Amúgy informatikai szempontból elég régi cégnek számít 1992-ben alapították.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#55) cellpeti


cellpeti
veterán

jók ezek a HP-k, sőt még tetszenek is, de a kijelző tényleg gyenge egy ilyen kaliberű géphez. Inkább Thinkpad

Tigris, tigris, csóvafény...

(#56) hallador válasza deja vu (#53) üzenetére


hallador
addikt

Az előző hozzászólásomat magadra ne vedd nem neked szólt ám, csak az utolsó bekezdés.

Igen sajnos ez a nagykerek miatt van, de a HP MO is elég szemét, sajnos a 400 000-es ár nagyon elrugaszkodott sajnos MO-on a HP alapból túl van árazva, és ez sztem direkt. Pl Németországban is ez a helyzet, ott is túlárazzák.. Sajnos...
Mi pl az utolsó rendelésünket, igaz 150 db-ot (6470b) ha jól emlékszem 5 - 550 pound-ért vettük, h lenne MO-on ilyen modell nincs, mert ezek vPro-s gépek, pöcökegérrel, amilyet MO-on nem árultak soa, kb 350 000 Ft-ól indult volna.... Ez van sajnos.

(#55) cellpeti

A kijelző fényereje valóban nem az igazi.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#57) cellpeti válasza eastsider (#50) üzenetére


cellpeti
veterán

6910P is kapott trackpointot anno. Nekem az volt. HP és TP-k is átvehetnék a Delltől az alulról megvilágított gombokat, mert abban a Dell viszi a pálmát, mert a Thinklight is jójó, de a Dellhez képest ló két lába közötti földig érő szerszám sajnos ;]

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#58) eastsider válasza cellpeti (#57) üzenetére


eastsider
nagyúr

imádom a backlit keyboardot :)
meg is vagyok lőve, mert a sima billem a közelébe nincs a beépítettnek :(

nem a trackpoint a lényeg, hanem a 3 gomb, ami hozzá tartozik (tartozna)

(#59) deja vu válasza hallador (#54) üzenetére


deja vu
addikt

Az lehet, hogy a Chi Mei igen komoly cég, sajna akkor sem hallottam felőle pedig a monitor piacot azért elég aktívan követem. Szerintem ebben a szegmensben nem alkothattak semmi átütőt, mert akkor az Eizo, NEC, DELL, HP nem LG panelt használna. A professzionális piac 90%-a LG panelt használ, akkor csak hallottam volna felőle, a legtöbb Eizo LG panellel van szerelve, és azok nem szarral gurigáznak, egy gagyibb modelljük van Sharp MVA-val, meg két bentragadt modell van Samsung S-PVA-val, de ezek a Samsungok már ősöreg modellek valószínű nemsokára ki lesznek vonva a forgalomból. De mondhatnám a HP Dreamcolor, Dell Premiercolor, NEC SpectraView cuccok mind mind LG panellel vannak szerelve.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#60) hallador válasza deja vu (#59) üzenetére


hallador
addikt

Nyilván az RGB szabványnak megfelelő panelekben nem alkottak akkorát, de nagyon sok helyre szállítanak, többek között a sima paneleknek egy szép nagy százalákt szállítják.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#61) deja vu válasza hallador (#60) üzenetére


deja vu
addikt

Akkor gondolom TN panelekben utazhatnak, azokat nem követem. Az ips panelek 90%-a is LG lehet az 50 ezres modelltől fölfele, szarásig van a piac az LG-vel. Gondolom olyan minőség lehet mint kb. az AOC, de majd utánanézek. Köszi a felvilágosítást.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#62) anjani182 válasza hallador (#54) üzenetére


anjani182
őstag

Én se vagyok oda érte, max. az az előny hogy értelmes a kijelző, szépek a színek, 1600x900 felbontás stb.

Hátránya, hogy vastagabb és nehezebb lett picit a gép :( Mondjuk ez által nőtt a masszivitás érzete!

Forever and ever, let's make this last forever.

(#63) anjani182 válasza deja vu (#59) üzenetére


anjani182
őstag

Azért van még panel gyártó, pl AUO, CMO.

Dell monitorba LG panel???

[ Szerkesztve ]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#64) deja vu válasza anjani182 (#63) üzenetére


deja vu
addikt

Persze, de most nem ez a téma.
Egyébként jó, hogy mondod az AUO-t, én marha azt akartam írni ebbe a mondatba az AOC helyett:
"Gondolom olyan minőség lehet mint kb. az AOC, de majd utánanézek. Köszi a felvilágosítást."

"Dell monitorba LG panel???"
Miért mit hittél? :DDD Majdnem mind az, egyedül Dell S2440L AUO AMVA, P2714H Samsung PLS, UP3214Q Sharp Igzo. A többi legalább 40 LG IPS panelt használ, szóval a Dell-ek 90%-a szerintem LG panellel van szerelve.

LG panel:
AdobeRGB szinterű: Dell U2713H, U2413, U3014

LG panel:
sRGB: U2913WM, U2412M, U2312HM, U2212HM, U2414H, P2214H, P2314H, P2414H, S2740L, S2340M, S2340L, S2240M, S2340T

De beírhatnék még vagy 50 LG paneles Dell-t, csak kurvára unom már.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#65) eastsider válasza anjani182 (#63) üzenetére


eastsider
nagyúr

pontosan!
U2212HM-emben az figyel. a latitudeban pedig samu nagyon(!) durva fényerővel

(#66) oszi666


oszi666
őstag

Ööö lehet hülye kerdes, de minek ket tolto?

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#67) hallador válasza oszi666 (#66) üzenetére


hallador
addikt

Gondolom egy a géphez, és egy alaphelyzetben jár a dokkolóhoz is.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#68) anjani182 válasza deja vu (#64) üzenetére


anjani182
őstag

Akkor miért is vettem Dell moncsit az LG helyett? Fórumokban a Dell-t ajánlották :DDD

[ Szerkesztve ]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#69) eastsider válasza anjani182 (#68) üzenetére


eastsider
nagyúr

mert durván jó az állványa, USB hub stb :)

[ Szerkesztve ]

(#70) balees válasza zebede (#21) üzenetére


balees
tag

Szia,
igen, a dokkoló egyik oldalán a kioldó gomb van, a másikon a bekapcsoló.

(#71) balees válasza oszi666 (#66) üzenetére


balees
tag

Az egyik a dokkolóhoz, a másik pedig ha hordozni kell. :)

(#72) deja vu válasza anjani182 (#68) üzenetére


deja vu
addikt

Átvertek, mindenki tudja, hogy mennyi kenőpénzt csúsztatott a Dell a monitoros komment vadászoknak. :))
Azért mert jobb az Dell anyagminősége, nem fényes biliműanyag, jobb az elektronikája, a legtöbb PWM mentes, jobb sRGB színtér stb stb de gondolom ezt te is tudod. A 10 bites LG-k meg még drágábbak is mint a Dell-es variánsok, szóval nem éri meg. Az olcsóbb 6+2 bites monitorok olcsóbbak pár ezer forinttal, de megéri a Dell a felárat.
Nagyon félrement a témázgatás, bocsánat. :R
Cső!

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#73) Petya25 válasza Ice&Lime (#33) üzenetére


Petya25
addikt

Van hozzá egy Display Port > HDMI átalakító.

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#74) eastsider válasza Ice&Lime (#33) üzenetére


eastsider
nagyúr

nekem pl a latiteden HDMI van, a dokkolóján DP, a DELL monitoromon szintén DP...
bár talán jól is van ez így. inkább akad mindenhol HDMI kábel, mint HDMI-DP

(#75) Ice&Lime válasza Petya25 (#73) üzenetére


Ice&Lime
veterán

És úgy átmegy a hang? Mert, nekem azért kellett volna (persze mindegy).

(#74) eastsider: hát ja, hdmi-vel tisztább a dolog, nem tudom miért nem fért bele hdmi egy 2013-as drága gépbe.

[ Szerkesztve ]

(#76) cellpeti válasza Petya25 (#73) üzenetére


cellpeti
veterán

nekem pont ilyen kábel kellene T410hez

Tigris, tigris, csóvafény...

(#77) eastsider válasza Ice&Lime (#75) üzenetére


eastsider
nagyúr

lehet ez valamiféle tüntetés (ugye a DP licenszdíjmentes)

(#78) =Mentor= válasza deja vu (#64) üzenetére


=Mentor=
őstag

Szerintem az a vicces, hogy a Dell nem egyszer leveri az LG monitorjait képminőségben, pedig elvileg ugyanaz az "alapanyag" :)

[ Szerkesztve ]

(#79) hallador válasza Ice&Lime (#75) üzenetére


hallador
addikt

A HP a business kategóriás gépein évek óta nem használ hdmi portot, csak DP portot. Ez nem belefér, vagy nem kategóriája a HP Business gépeket nem nagyon van hdmi kimenet. (Persze biztosan létezik ilyen modell, de fehér holló kategória HP Business-ben amin van HDMI)

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#80) Petya25 válasza Ice&Lime (#75) üzenetére


Petya25
addikt

Simán átmegy rajta a hang, most épp a Real-Bayer meccset lesem 720p-ben. :)
Kb ilyen:

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#81) Garyka


Garyka
tag

Egy két apróságot javithatnál.
A fém szerü szálcsiszolt aluminium burkolat ami magnézium ötvözeten van!
A billentyüzet pl. cseppállo, víz elvezetésü. A szellözés nem alulrol történik hanem a bill. felöl igy nem gyüjti az asztalrol a port. Szoval van par dolog ami az elitebook kiváltsága.

Üdv

(#82) arelim


arelim
tag

hát ahogy nézem, az én öreg elitebook 8530w-mhez képest ez kurvára nem prémium kategória. :/
egyedül a port replikátor ér valamit.

(ノಠ益ಠ)ノ彡┻━┻

(#83) Tomaaasz


Tomaaasz
aktív tag

Lassan egy 3 hónapja kaptam meg a 8440P-t a cégnél.

Napi szinten hurcolom, itthon is gyűröm, hátizsákban hordom... Kapja az ívet, és meg se nyikkan.

Pót akksival egy álom az üzemidő...

Számomra tényleg etalonok ezek a gépek. :C

Oda mentem, ahol vagyok!

(#84) Ice&Lime válasza Petya25 (#80) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Hát akkor ezt jó tudni, és mennyi egy ilyen átalakító?

(#79) hallador: csak az a furcsa, hogy dell 6420,30,40-be, 5420,30,40-be belefért a hdmi port.

(#77) eastsider: dell megtudta magának engedni a licence-t, a hp már nem úgy látszik.

(#85) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

8470 teljesen jo, enyem csendben van, SSDvel megfeleloen gyors is. 8gb ram meg eleg arra amire nekem kell.

egyetlen baja, hogy az integralt intel csak ket kijelzot tud meghajtani, szemben a nagyobb modell AMD haromjaval. emiatt munkahelyen par ember elegge szomoru. sajnos ennek a billentyuzeterol is kopnak a feliratok. kieg: ehhez hozzatartozik, hogy en notorius koptato vagyok, a Steelseries 6Gv2omon mar egy het utan elegge latvanyos volt a kopas, igy egy ev utan meg elegge szurke kb a prtscrn/scrlk/pause kivetelevel minden. a faceliftes natural ergonomic 4000 meg birja itthon (facelift elotti kopott), de itthon lenyegesen kevesebbet irok.

HDMI uzleti laposra szerintem nem kell, VGA (regi projektorok miatt amiket jellemzoen nem cserelnek gyakran az aruk miatt) es DP van, mas felesleges. persze, en is haza szoktam hurcolni ha nincs kedvem workspacet valtani melo kozepen. asztalim van, sajat laptopom van, HTPCm van szoval az uzleti lapost kizart, hogy rakotnem a TVre. munkatarsaknal is elegge hasonlo a helyzet.

jakos73: billentyuzet, mas nem igazan tudna lekopni:)

oke, dellen lehet van, de szerintem felesleges. 9 honapja van meg, sose ereztem, hogy szukseg lenne HDMIre. de ha tenyleg annyira kene van atalakito.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#86) Ice&Lime válasza proci985 (#85) üzenetére


Ice&Lime
veterán

A dell 6-os és 5-ös széria is üzleti és mégis van rajta hdmi port, de tényleg ebbe ne menjünk bele.

Egyébként hogy érted hogy kopik a felirat, milyen feliratok?

(#87) *Mukeey*


*Mukeey*
addikt

Nekem is Hp 8460p-m van,nagyon jö kis gép,valószínűleg az egyik utolsó Hp,ami tényleg minőségi cucc:)

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#88) hallador válasza Ice&Lime (#84) üzenetére


hallador
addikt

Akkor még egyszer hátha nem voltam érthető, vagy csak nem sikerült elolvasni amit írtam... A HP Businsess (Nem Dell baszki) nincs HDMI port, a Dellen tudom, hogy van... A HP-n nincs, ez van, soha nem éreztem hátrányát dolognak pedig volt 4 HP-m 2005 óta, az évek során..., de ha kötözködni akarnék tuti jó téma... Kérdés mi értelme van...

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#89) hallador válasza arelim (#82) üzenetére


hallador
addikt

Ha már Delles szóhasználattal élsz, mert a HP dokkolónak nevezi, a dolgot, csak elmondanám, hogy a ez a vas masszívabb, mint a 8530W. Nyilván a billencs a 8530W-ben jobb lesz, a kijelző is jobb lesz, de ha összehasonítod egy ZBook 15-el, akkor a 8530w elmehet Szomáliába ételt osztani. Aztán, ha jobban megnézed, akkor e tiedet inkább a 8570W-hez kellene hasonítani, na az meg oda vissza veri a 8530W-t mindenben.

Dolgoztam 8530W-vel nem rossz, de az újabb 15"-os WS mobile HP-k jobban. (Ez alól a billentyűzet az egyetlen kivétel, minden másban sokkal jobb.)

(#86) jakos73

Ha neked annyira kell a HDMI vegyél Dell-t, nekem soha nem kellett még HDMI, ellentétben a Display port jól jött... Business-ben a hdmi nem követelmény...

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#90) Ice&Lime válasza hallador (#88) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Ez köztünk a különbség, te véded, én nem, én nem vagyok elfogult.
A dell-nek ilyen téren plusz pont, pedig ugye az is üzleti kategória az e6420-40, mert adott még egy pluszt hozzá, ennyi. És ezt úgy mondom, hogy nem dell-em van, hanem pont a cikkben lévő típus.
Van két üzleti gép, egyikre fért hdmi, a másikra nem.
Vitatkozni nem kell, ki akar, nincs értelme, ezek csak tények.

(#91) hallador válasza Ice&Lime (#90) üzenetére


hallador
addikt

Én sem vitatkozom, csak Te meg úgy adod elő, mintha valami hatalmas baki lenne hogy nincs hdmi, a HP, APPLE, Lenovo tuti hülyék nem mérték fel mire van a Usereknek szükségük, a Dell szerint pedig Hdmi-re, és akkor mi van, nem én jöttem kötözködni, hogy a Dell-en van.

Én ennyit írtam hogy:

A HP a business kategóriás gépein évek óta nem használ hdmi portot, csak DP portot. Ez nem belefér, vagy nem kategóriája a HP Business gépeket nem nagyon van hdmi kimenet. (Persze biztosan létezik ilyen modell, de fehér holló kategória HP Business-ben amin van HDMI)

Erre jöttél a Dellel, igen és akkor mi van ha a dellen van, én nem védek semmit ember... Hol láttál ilyet linkeld már, mert valahol elvesztettem a fonalat vagy csak Te írtál valami balgaságot....

Szóval?

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#92) Ice&Lime válasza hallador (#91) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Nagyon agresszív vagy és átmentél közönségesbe, ezért hagyjuk is abba.

(#93) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

A gépen a szellőzőrács nem csak az oldalán van, hanem alul is.
Ezt csak azért mondom, mert van ennél sokkal átgondoltabb megoldása a HP-nek. Máshol még nem láttam.
De régi HP NC4200 és NC4400 modelleknél oldalt és felül van a szellőzője, alul nincsen. A pihe, puha ágyra is rá lehet tenni, nem forr fel.
Azokat a sorozotakot tartom máig etalonnak. Bár ha valaki tud hasonló megoldású gépet, várom, mert vennék megint egy olyat.

Jevons paradox

(#94) hallador válasza Ice&Lime (#92) üzenetére


hallador
addikt

"Nyilván én vagyok az agresszív", csak nem nagyon szeretem, ha olyat állítanak, amit nem csináltam, csak azért, hogy be bizonyíthassa az illető, hogy neki van igaza. Én elismerem hogy ha nincs igazam (Ez nem szokás tudom...) Csak felvilágosítást kértem mert nem értettem a helyzetet... :)

Amúgy ha már itt tartunk az Új Dell Lati 6000 és csak az (Precision is nyilván kivétel 3800), a legjobb Business gép ami kapható a haswell szériás business gépekből, ha ma rá lennék kényszerülve, hogy Corporate/enterprise business gépet vegyek Dell Latitude 6440-et vennék én is mert a HP EB 840-et, meg a T540P-t kenterbe veri.

De ez nem ide tartozik... De ettől így van...

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#95) Ice&Lime válasza hallador (#94) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Ha most kellene választani az új 840 és a dell e6440 között, én is a dell-t választanám inkább.
Már szerintem nem sok esélye van annak, hogy az elitebook ismét a régi legyen a 840 után.

[ Szerkesztve ]

(#96) HPAA


HPAA
őstag

4.éve használok EB-ot , /8530w/,előtte én sem igazán értettem ,mi miért ennyi , söt ismerőseim most is cikiznek hogy mit használok még mindíg
azóta persze kikupáltam ,8gb ddr2 ! , ssd , ... máig patika állapotban van ,villámgyors /amire nekem kell/ ,és strapabíró ,megbízható ,soha semmi bajom nem volt vele
ezek az új szériák design-ra személy szerint nekem nem jönnek be, biztos jó gépek de én ha váltok 8540w-t vagy semmit

************* censored

(#97) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Elég sokáig dolgoztam ilyen gépekkel, de nem értem a hype-ot. Átlagos hardver és brutális felár. Senki nem hordozza ezeket, hanem dokkolóba be és egér+bill páros. Pont ezért nem is értem, hogy miért plusz az összeszerelés minősége, ami gyakorlatilag az egyetlen ezen a gépen, ami nem mondható átlagosnak.

Mitől elit/üzleti kategória? Ez a lehúzás, nem az Apple..

[ Szerkesztve ]

(#98) Ice&Lime válasza Jhonny06 (#97) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Igen, túlzóan drága, de azért nézd meg milyen teszteket állt ki.

(#99) mmmt


mmmt
csendes tag

anjani182: Hál'Istennek nem. Normál, matt kijelző.

jakos73: teljes mértékben. Szerelhetősége pedig egy álom. Lepattintod az alját és kész.

Van itt a környezetemben Dell Latitude, Fujitsu S904, többféle Sony Vaio az Elitebook simán sokkal jobb. Egyedül a dokkolója ami középszerű, de a Latitude-hoz valónál pl sokkal jobb, igaz az előző Z-s Sony VAIO-ét nem éri utol.

(#100) Khelben válasza Jhonny06 (#97) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nem tudom, mit és meddig dolgoztál ilyen gépeken, de volt olyan üzleti kategóriás gépem, amit 6 év után adtam el, újszerű, karcmentes állapotban, miközben napi 8 órát ment a melóhelyen, utána meg otthoni gépként még 3-4-et. Ez kerül ezekben ennyibe, nem a hardver. És az, hogy a 8 óra munka alatt nem sül rá a kezed a műanyag házra, nem szidod a szar billentyűzetet és a kijelzőn is rendesen látod a dolgokat. Egyszer próbáltam egy konzumer gépet kitenni hasonló megpróbáltatásoknak, se a gép nem bírta, se én.
Azt meg végképp nem tudom, honnan veszed, hogy senki nem hordozza ezeket. Nálunk a cégnél aki notebookot kap, az mind hazaviszi munka után és ha épp kiküldetésre megy, akkor viszi magával. Ez 1300-1500 ember, tehát elég jó rálátásom van az üzleti kategóriás gépek felhasználására. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.