Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) zebede válasza hallador (#150) üzenetére


zebede
őstag

Pár napja a hp notebook topikban írta valaki, hogy kérte a hp-tól a recovery dvd-ket ahonnan küldik is neki kb. 10 nap múlva és 47 euroért. Mások meg azt írják hogy ingyen kapták meg.
Nem tudom, számomra egyszerűbb kiírni 2 dvd-t, mint telefonálgatni, postára várni. De ha szükségem lenne rá később akkor természetesen megteszem.

Én inkább azt nem értem, hogy egy felső kategóriás notebookba miért nem tudja a hp alapból belerakni a dobozba azt a két nyamvadt dvd-t...

(#152) hallador válasza zebede (#151) üzenetére


hallador
addikt

Nekem ingyen küldte ki a DVD-ket a HP. Igaz a 10 nap az teljesen jogos kb 10 nap volt, de ingyen. Igen ez teljesen jó kérdés, hogy miért nem csomagolják hozzá, na ezt nem tudom...

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#153) Ice&Lime válasza zebede (#151) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Spórolnak a költségeken kicsit, ha nem rakják bele a dvd-ket a gépekhez.

Egyébként ingyen kell hogy adják, de ha nem, akkor is tájékozódhatsz és ha nem ingyen, akkor nem kell elfogadnod, ha viszont ingyen küldenék akkor miért ne.

(#154) tom956ster


tom956ster
aktív tag

Köszi a tesztet, nagyon tetszett, mint ahogyan tetszi a gép is. Én úgy gondolom, céges gépnek ne nézdd a fogát, ingyen van, örülni kell neki és használni. Ezzel sok gondod nem lesz, nem egy 100000-és Tesco laptop... Prémium a felső szegmens kapuja ( persze van még feljebb bőven)
Én egy 8740w-t használok egy ideje. Nekem csak használtan volt módom hozzájutni, lévén már nem gyártják és amikor gyártottak akkor sem volt rá 610000-Ft kpm. :(
Írták páran a táskát, szerintem alaphangon elég hozzá, aztán ha nag.don bántja az ízlésed, majd veszel egyet hozza max. Nekem komoly gondom volt a 8740w szállításával, mivel 17" és nekem inkább hátizsák kell, a cuccos utazó súlya több mint 6kg... Így lett egy drágább de strapabíró és épp beleférős túra hátizsák...
Kellemes használatot a cuccoshoz, biztosan nem fogsz csalódni benne!

3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

(#155) ChRiS_RS


ChRiS_RS
aktív tag

Srácok, hogy a bánatba lehet beállítani, hogy a saját optikai meghajtójáról bootoljon? Sehogy nem sikerül beállítani. :U :(

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#156) ChRiS_RS válasza ChRiS_RS (#155) üzenetére


ChRiS_RS
aktív tag

Már nem aktuális, le volt tiltva az eszköz. :W

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#157) balees válasza tom956ster (#154) üzenetére


balees
tag

Kis update a géppel kapcsolatban: a fantasztikus billentyűzetvilágítás megadta magát, így most alig lehet becsukni, és folyamatosan ég... van olyan gép aminél hiába csukod be akkor is ég...
amúgy jól működik, jól bírja az aksi is.

(#158) szi7777777


szi7777777
csendes tag

Üdv emberek!

Olyan bosszantó problémával küzdök, hogy amikor bedugom a töltőt, egy pillanatra elsötétül a kijelző, majd visszajön a kép rendesen. Ugyanez történik akkor is, amikor kihúzom a töltőt, ott annyival megspékelve, hogy akkor kell neki kb 1 másodperc, hogy beálljon a megfelelő szín és kontraszt, addig az 1 másodpercig elég fakó a kép. Nem az időtartamokkal van a gond, hanem aggaszt az egész. Lehetséges, hogy ez szoftveres hiba, vagy inkább hardveres? Bárkinek ilyesmi vagy bármi info? Köszi előre is.

(#159) dugo_ válasza szi7777777 (#158) üzenetére


dugo_
veterán

Látatlanban azt mondanám, hogy az energiasémáknál energiatakarékosság miatt be van állítva a képfrissítés változtatása energiaforrás függvényében és a 40/60Hz közötti váltást látod.

Nézd meg először, hogy ez okozza-e, aztán mehetünk tovább.

(Van benne valami dedikált kártya, vagy csak intel grafikás?)

(#160) szi7777777 válasza dugo_ (#159) üzenetére


szi7777777
csendes tag

Igen, ez volt a megoldás, reggel felhívtam a boltot ahol vettem, de azért big köszi itt is :D Only Intel egyébként. Viszont ha már kérdezősködtem, akkor megkérdeztem, hogy az miért van, hogy a kijelző kikapcsoláskor olyan mintha folyna (kivülről befelé). Ez a kikapcsolás legutolsó fázisa, már nincs háttérvilágítás meg semmi. Az legit, hogy alapból ilyen amikor elveszi tőle az áramot a gép vagy gyanakodhatok másra is? :D

(#161) dome067


dome067
csendes tag

Sziasztok!
Selejtezésből hozzám került egy elitebook 8470p.
Szeretném magamnak rendberakni, ha anyagilag bírom. Viszont van egy panel, ami szerintem hiányzik belőle, de hiába keresgélek nem tudtam beazonosítani.
A hátlap levétele után a középen touchpad alatti részen van két csavarhely, meg egy csatlakozó.
Ha valakinek van ilyen gépe, és küldene egy képet erről a részletről, vagy leírná, mi van ott, azt nagyon megköszönném. :K :K :K :K :K

(#162) dugo_ válasza dome067 (#161) üzenetére


dugo_
veterán

HP support, "HP EliteBook 8470w Mobile Workstation and HP EliteBook 8470p Notebook PC Maintenance and Service Guide" pdf.

Ha jól értem, a kérdésed a telefonmodem helyére irányult, valószínűleg opcionális felszereltség volt. A csatlakozás a bevezetett RJ11-es aljzaté.

[ Szerkesztve ]

(#163) dome067 válasza dugo_ (#162) üzenetére


dome067
csendes tag

Köszönöm!
valószínűleg ez lesz az, bár kívül jele sincs a csatlakozónak, akkor valószinű nincsi rá szükségem. Egyébként a mai világban mire tudnám még használni? Fax, telefon?

(#164) dugo_ válasza dome067 (#163) üzenetére


dugo_
veterán

Ide kerülne a legszélső takaró alá az aljzat: kép
Hasznosságáról nem tudok nyilatkozni.

(#165) dome067 válasza dugo_ (#164) üzenetére


dome067
csendes tag

Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#166) Bohus


Bohus
aktív tag

8470p masinámra nem ment fel a Windows 10 frissítés, 0xc1900200 hibával leállt. Kevés volt a szabad hely a helyreállítási partíción, szerencsére a betűkészlet állományok törlésével ezen lehet segíteni, és így már jó eséllyel lefut a frissítés. Ennek az útmutatónak követtem a lépéseit a megoldáshoz.

A Föld legnagyobb problémája maga az ember.

(#167) bigyo108


bigyo108
aktív tag

Szép napot,

Ma cseréltem kijelzőt a 8470p-ben.
Lesett 2m magasról kirobbant az akku a helyéről, letört a karmokból 2 pöcök.
Akku vissza már pörgött is tovább - igaz a kijelzőn megjelent egy linear csík, papírral kitámasztva elment 1-2 hétig, de aztán visszatért.

Majdnemhogy örökéletű gép - de ha egy mégis kidöglik, már rabolunk is rá az alkatrészekre :)
jelenleg 12 GB ram - de 16 lesz nemsokára :).
i5-3360M - vPRO - de cseréljük i7-re.
A világ legjobb munkagépe :Y
már az 5. éve ..... nálam .... :)

Bye

A PC visszafelé MINDIG kompatibilis lesz,.... MINDENRE!! :)

(#168) Hiroto válasza bigyo108 (#167) üzenetére


Hiroto
újonc

Szia. Sok sikert a gép rendbe tételéhez. Itt kérdezném : érdemes- e egy ilyen 2012-ban gyártott üzleti gépet megvenni? Kapok még frissítéseket hozzá a következő években? A gép Core i7-3520M,8GB ram, 1600X900 felbontással ,128GB SSD, DVDRW szép állapotban. Köszi gyors válaszodat előre is.

(#169) bigyo108 válasza Hiroto (#168) üzenetére


bigyo108
aktív tag

Szép napot,

WIN10 re jönnek a frissítések.
Amennyiben nem irracionálisan drága, én mindenképp aztmondom hogy IGEN ÉRDEMES.

A PC visszafelé MINDIG kompatibilis lesz,.... MINDENRE!! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.