Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) FattyDove


FattyDove
őstag

brace yourself for the deahanyatlónyugatoniskövetikazembereketcsúnyagonoszusa hajraputyin kommentek.

[ Szerkesztve ]

(#2) szabogabor10


szabogabor10
veterán

A cím nagyon találó. Communism at its finest. Szerintem egyhamar nem akarják ezt a rendelkezést visszavonni, akkor se, ha már nem is emlékszünk a vírusra.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#3) Fred23


Fred23
nagyúr

Ha nem vigyázunk, nálunk is ez lesz.

(#4) BoB válasza szabogabor10 (#2) üzenetére


BoB
veterán

Miért vonnák vissza? Hiszen "bármikor jöhet egy másik vírus" :))

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#5) BiP válasza szabogabor10 (#2) üzenetére


BiP
nagyúr

Jaja. És mivel a helyzet globális, a papíron demokratikus országok is simán be tudják vezetni a teljes kontrollt a vírusra hivatkozva.

Ahogy nézem a videót, az egész intézkedés a visszájára sült el. Tömegben várakozó emberek, 20centiről QR-kód leolvasás-bénázás, dugók, stb. Ennek így nincs értelme. De ugye ez nem szempont, a lényeg, hogy meg lehessen figyelni, meg korlátozni az embereket.

(#6) Hieronymus válasza BiP (#5) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Az utazási korlátozásoknak történelmi hagyománya van Oroszországban. A SZU idejében is engedélyeztetni kellett az utazásokat.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#7) Karmko válasza BiP (#5) üzenetére


Karmko
tag

Szeptember 11-ei false flag óta kell rettegni a "terrorizmustól". Megoldásként a megfigyelést, és jogok elvételét kínálták. LOL
Most már a vírustól is kell rettegni. Hogy mennyire kell komolyan venni, arról a média gondoskodik most is: [link] Sokatmondó az is, hogy Kína egyetlen 4-es biztonságú víruslaborja hogyhogy nem, pont Wuhanban van: [link] . Micsoda véletlen! De azért okoljuk továbbra is a wuhani piacot...
Természetesen erre is a totális megfigyelést és jogok szűkítését kínálják majd. A sok birka meg tapsol hozzá, mint 19 éve...

(#8) Karness Muur


Karness Muur
csendes újonc

https://www.youtube.com/watch?v=5N-mqiMuS-I
2017. jún. 16. Svédország

(#9) Krix válasza Fred23 (#3) üzenetére


Krix
őstag

Vigyázhatsz, de beleszólásod nem nagyon lesz...

If it is not broken then don't fix it!

(#10) Karmko válasza Krix (#9) üzenetére


Karmko
tag

Azért azt megnézném, hogyan erőszakolják ki, hogy csak okostelefont vehetsz.
Egy ilyen húzásnál első dolgom lenne "buta"telefont venni.

(#11) BiP válasza Karness Muur (#8) üzenetére


BiP
nagyúr

Gratulálok nekik. Akkor már inkább valami gyűrűt vagy ilyesmit hordanék, de a bőröm alá nem ültetnék be ilyet.
(mondom ezt úgy, hogy a macskáinknak meg van ilyen, igaz, ők nem tudtak panaszkodni :) )

(#12) Krix válasza Karmko (#10) üzenetére


Krix
őstag

Ahogy a cikk is írja ha nincs e-pass akkor megbüntetnek. Persze maradhatsz otthon is, és akkor szintén meg van oldva a nyomkövetésed.

If it is not broken then don't fix it!

(#13) Narxis válasza Karness Muur (#8) üzenetére


Narxis
nagyúr

Nem azért de ez az alma és a körte esete. A svédeknél választható, az oroszoknál meg kötelező, de olvastam én korábban is egy IT cégről valahol a világban ahol évekkel ezelőtt választhatóvá tették a bőr alá ültethető chip-et a belépőkártya helyett. Volt egy kollégám aki hetente 2-szer hagyta otthon a kártyáját, neki hasznos lenne...

Thanos was right.

(#14) Pötyi


Pötyi
őstag

De izé... Ezt a témát mintha már megírta volna pár napja az IT Café...

QNX is cool!

(#15) Tüzi válasza Karmko (#7) üzenetére

Ne már... neee... a sars2 rns-e 70-75%ban megegyezik a sars1-ével, és 97%ban az egyik denevérből kimutatható koronavíruséval. Nincs ebben semmi szándékosság.
Ha láttál már képről kínai piacot, akkor tudhatod, hogy nyers tehénaggyal kevert forralatlan denevérvéres lisztbe mártott kutyahúgykövet enni nem életbiztosítás... főleg miután meghempergett a patkányszaros földön.


Sokkal inkább azt kellene boncolgatni, hogy a who elnöke miért pont akkor volt etiópiai külügyminiszter amikor a kínaiak mentek hozzájuk olajat fúrni és vezetéket építeni Dzsibuti-i kikötőjükhöz.
Miért falazott nekik még januárban is.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#16) dabadab válasza Karmko (#7) üzenetére


dabadab
titán

Na, megjött az ember, aki minden összeesküvésen átlát :DDD

DRM is theft

(#17) Karmko válasza Tüzi (#15) üzenetére


Karmko
tag

Az atombomba meg kémiai elemekből áll, amik megtalálhatóak a Föld mélyében. Aztán mégsem egy vulkán lőtte ki őket...
Biológiai fegyvereket is meglévő vírusokból/baktériumokból fejlesztenek.
Ezekkel a százalékokkal nem sokra mész. A macska DNS-e 90%-ban azonos az emberével. A banáné meg 60%-ban. Mit bizonyít ez a vírus eredetét illetően? Semmit.

(#18) Karmko válasza dabadab (#16) üzenetére


Karmko
tag

Tudom, kellemetlen, hogy egyesek nem hisznek vakon a szent mainstreamben.
Dehát itt vagy te és a hozzád hasonló tálentumok, kiknek meggyőződése hegyeket mozgat meg... :D

(#19) Apollyon


Apollyon
Korrektor

"ellenőrizhetővé és követhető teszik állampolgáraik mozgását."

A modern kori Sztálin-féle terrordiktatúra alapkövei.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#20) Lami66 válasza FattyDove (#1) üzenetére


Lami66
őstag

A keleti és a nyugati megoldás között egy alapvető eltérés van mindössze
A keletit elrendelik, parancsba adják, mellőzését büntetik, az emberek ellen van kitalálva, kényszer a használata.
Bezzeg a nyugati! Az kérem önkéntes, aki nem akarja nem használja. Nyugaton szabadság van! Először megmarketingelik, hogy ez az emberek kényelmét szolgálja. És tényleg, nem kell semmit magaddal cipelni, bárhol fizethetsz vele, beléphetsz, hivatalban/eüben/ bárhol azonosít, ügyintézést könnyít, nem felejted otthon, nem veszted el, nem tudják ellopni, szóval csupa előny stb. Aztán mind többen szembesülnek vele, hogy ilyen chip nélkül egyre több szolgáltatásból kimaradnak, vagy sokkal macerásabb lesz azokat használni, mert a technikai fejlesztések ennek meglétére alapoznak, és lassan már mindenhol elvárás lesz a használata. Elterjed, a mindennapi élet minden részletébe beépül, egy idő után megkerülhetetlen lesz. A végén már a nép fogja követelni, hogy alapjog legyen a bőr alá ültetett azonosító chip, mert milyen állapot az, hogy mindenhol elhagyható/ellopható külön tárgyakat kell az embernek magánál tartani, mert hátha szüksége lesz rá a nap folyamán.
És mindenkit megnyugtatnak, hogy a privát adatai biztonságban maradnak, a magánszférája nem sérül stb.
Közben a gugli már napjainkban is "népmozgási" elemzéseket közöl (szigorúan anonim adatok alapján ugyebár ;] ), hogy vírusos időkben mennyire megváltozott a népek mozgási szokása.

(#21) Giovan! válasza Lami66 (#20) üzenetére


Giovan!
addikt

Pontosan. Nyugaton választható, dönthet úgy a polgár, hogy neki erre nincs szüksége, és nem fogja az állam szankcionálni emiatt.

"Keleten" (mondjuk nem lehet általánosítani, keleten is vannak ám liberális demokráciák, ahol nem a mindenható állam a standard) nem ez a helyzet, ott bizony következménye van az ilyesminek, hiszen veszélyezteti az állam (vagyis a rezsim) biztonságát.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#22) arty válasza Lami66 (#20) üzenetére


arty
veterán

Van élet facebook és google nélkül is, a nyugat nem büntet a mellőzéséért.

Ellenben korzózzál oroszoszágban egy kicsit QR kód nélkül.

Téééééééééééééééééénylegugyanolyan. :R

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#23) Tetsuo válasza arty (#22) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Itt valószínűleg senki, legalábbis én biztos, hogy nem mondom, az orosz légkör milyen jó, csupán arra hívjuk fel a figyelmet, hogy a nyugati légkör sokkal rosszabb, mint képzelitek.
Megfigyelés Oroszországban és Kínában? Igen, ott ilyen a társadalmi rendszer, "illiberális".
Ellenben a liberális demokráciákban terrorizmus címén a fél világot megfigyelik. Talán hallottál a WikiLeaksről és Edward Snowdenről, hogy csak a legismertebb ügyek neveit említsük. A liberális demokráciákban 20 évre is lecsukhatnak, ha történelmi (politikai) dogmát vonsz kétségbe!
Az általad említett közösségi oldalak kvázi kommunikációs monopóliumok, ahol az egyszerű jobboldali megjelenést, népszerű témákat blokkolják, irányítva a közbeszédet, politikát, miközben balos tömeggyilkosokról, háborús bűnösökről, romboló eszmékről emlékezhetnek meg sokan ugyanott.
Egyre több munkahelyen nem alkalmaznak, ha nem prezentálod magad ezeken a helyeken megfelelően.
A liberális demokráciában működő médumok egyoldalúan, balliberális szemszögből mutatják az eseményeket.
Ezen országok vezető politikusai fikarcnyival sem jobbak a keletieknél, talán emlékszel Tony Blair Irak elleni casus belliére...

Putyinnak, kormányának és az orosz elitnek sok hibája van, leginkább az, hogy populista módon meglovagolják a sztálini romantikát és egyre pozitívabb színben tüntetik fel a kommunita rezsimet, de emellett nem hagyták lerabolni az országot és a hihetetlen amerikai nyomás alatt képesek voltak másik pólusként felállni geopolitikai, militáris szempontból - ez elemi érdekük.
Befolyást tekintve pedig Kína állt meg a lábán az Egyesült Államok ellen, amit utóbbi immár nyíltan fenyeget.

Oroszországban nem könnyű az élet, egyrészt a sokoldalú és erős nyugati presszió miatt, másrészt az erre tett radikális orosz lépések miatt. Harmadrészt igen, az orosz vagyon egy része felhalmozás alatt áll a hatalmas emberek révén, mint mindenhol a világban.
Az Egyesült Államokban vagy Nagy-Britanniában könnyű az élet annak, akinek van egy normális szakmája és minimális ambíciója leginkább történelmi okok miatt.
A Római Birodalom polgáraként is könnyű volt az élet, míg a leigázott vagy sanyargatott területeken élőknek nehéz...

(#24) dabadab válasza Tetsuo (#23) üzenetére


dabadab
titán

csupán arra hívjuk fel a figyelmet, hogy a nyugati légkör sokkal rosszabb, mint képzelitek

Ez főleg akkor működik nagyon jól, ha nyugaton soha nem élt emberként olyanoknak mondod meg, akik viszont ott élnek, hogy milyen légkörben is élnek VALÓJÁBAN. :DDD

DRM is theft

(#25) Tetsuo válasza dabadab (#24) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Már megint butaságot írsz, vagy talán készakarva félrevezetsz másokat, hiszen már neked is írtam, sok évet éltem Nyugaton.
Jelenleg a magyar társadalom furcsaságain csodálkozom.
Azt már nem is taglalom, neked az az érv, ki hol él...

[ Szerkesztve ]

(#26) Hieronymus válasza Tetsuo (#25) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"...írtam, sok évet éltem Nyugaton."

Tippelhetek?
Nyugat-Szibéria.

Én azt értem, hogy Te komolyan gondolod, de számomra elképesztő amiket leírsz.

Már az idézet részlet sincs igazán rendben. Egy ember sem nyugaton vagy keleten él, hanem adott országban él vagy országokban élt.

Egyébként nem az a legrosszabb, ha valaki jövedelem szerzés okán nyomja dumát.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#27) Tetsuo válasza Hieronymus (#26) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Talán újdonságot írok neked, de a Nyugatnak/nyugatnak több jelentése van, többek között:

"3. Átvitt értelemben: A fejlett kapitalista világ, illetve ilyen gazdaságú országok összessége; Nyugat-Európa országai és az Amerikai Egyesült Államok.
Magyarország szeretne a nyugathoz felzárkózni. A 19. század közepe óta egyre inkább a nyugat lett az ország példaképe. Manapság is sok magyar vándorol ki nyugatra."
[link]
Mellesleg dabadab felvetésére reagáltam, ő "nyugaton soha nem élt emberről" írt...

[ Szerkesztve ]

(#28) Karmko válasza Hieronymus (#26) üzenetére


Karmko
tag

A szeptember 11-ei önmerénylet nem volt elképesztő? Csak kérdezem. :)

(#29) Tüzi válasza Karmko (#17) üzenetére

Tévedsz.
A macska és a banán dns-e is 100%ban azonos az emberével.
Mindegyik GACT-kből épül fel.
lel
De visszatérve... ha kicsit utánanézel, akkor... ne... inkább ne jöjjél rá semmire.
Jobb ez így.
Szabad a világ, oda mész ahova akarsz... iletve ahova beengednek.
Ha sokáig mész nyugatra, akkor előbb-utóbb oroszországban kötsz ki.
Próbáld ki, mókás élet van ott.
Ja, nem.

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#30) Karmko válasza Tüzi (#29) üzenetére


Karmko
tag

:)
No comment.

(#31) Hieronymus válasza Tetsuo (#27) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Mellesleg dabadab felvetésére reagáltam, ő "nyugaton soha nem élt emberről" írt.."

Azt gondolom, igaza dabadabnak. Most is a nyugat szó értelmezéséről írtál, kikerülve a számodra vélhetően kedvezőtlen beszélgetési vonalat.

(#28) Karmko: "A szeptember 11-ei önmerénylet nem volt elképesztő?"

Sok minden elképzelhető. De attól nem válik igazzá az elképzelés, mert elképzelhető.
Sokkal finomabb megközelítés az, hogy mennyire realisztikus az elképzelés. Én nem gondlom realisztikusnak.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#32) Karmko válasza Hieronymus (#31) üzenetére


Karmko
tag

Nem elképzelhetőt kérdeztem, hanem elképesztőt. Nem ugyanaz.
A tények elég realisztikusak: [link]

(#33) Hieronymus válasza Karmko (#32) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Te láttál már eredeti felvételeket az összeomlásról?
https://www.youtube.com/watch?v=ieIFtjnBfJU

Ez az épület valahogy máshogyan omlott össze, mint a linked első videóján.

A második toronyról elég sok felvétel van.
https://www.youtube.com/watch?v=7YLm3pkAiJQ&list=PLyFB3IONZSLkeJh8vRquSVti2XgRM1uXD&index=68

Nyilván gonosz emberek több nézőpontból hamisítottat egybevágó felvételeket, hogy az alulról felrobbantás egyetlen felvételt ami az igazságot mutatja, ellehetetlenítsék. :W
Ja NEM!

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#34) Tüzi válasza Karmko (#30) üzenetére

No comment, úgy ahogy mondod.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#35) dabadab válasza Hieronymus (#33) üzenetére


dabadab
titán

Haggyadmár. Jet fuel can't melt steel beams.
Ő nem agymosott birka, aki kritikátlanul ismételgeti azt, amit a média mond neki, ő tudatra eszmélt igazlátó, aki bármikor elmondja neked, hogy mit látott a Youtube videókban meg mit olvasott a truther website-okon.
És ő nem hiszi el azt, amit a média elérak, hiszen ő elolvasta a truthereket az interneten és ők nyilván csak az igazat mondják.
És nehogy azt hidd, hogy mindenféle észérvekkel ki tudod zökkenteni, hiszen azok nyilván csak az összeesküvés részei.
És különben is, jet fuel can't melt steel beams.
Ez azért fontos, mert ezt le lehet írni egy egyenlőtlenséggel, amit egy második általános iskolás is megért. A rendes statikai számításokhoz meg differenciálegyenletek kellenek, sok változókkal, az meg nyilván szintén csak valami kormányösszeesküvés, mert azt sem érti.

DRM is theft

(#36) Karmko válasza Hieronymus (#33) üzenetére


Karmko
tag

Láttam. Azt is láttam, hogy összeomláskor az alsóbb szinteken robbanások voltak. Plusz nem egy-két szemtanú is robbanásokról számolt be. Tudom, ezek mind hamisítványok.
Azt is láttam, hogy a vasbeton tartószerkezetek nem deformálódtak, hanem nyíl egyenesen váltak el egymástól. (amik egyébként úgy lettek tervezve, hogy több Boeing 747-esnek is ellenálljon)
Szintén láttam, hogy a 7. épület a semmitől omlott össze.
Azt pedig nem láttam, és soha senki sem látott még felvételt róla, hogy a repülő becsapódott volna a pentagonba. Az épületen a sérülés kisebb, mint a repülő, ráadásul a titániumból készült gépkocsi méretű turbinalapátok köddé váltak.
Sokatmondó az is, hogy senkinek sem engedték meg, hogy vizsgálódjanak a roncsoknál. Gyorsan eltakarították a helyszínt.
Olvasni csak tudsz, nem? [link]

(#37) Karmko válasza Tüzi (#34) üzenetére


Karmko
tag

Jól van, ügyes vagy.
Most már nem kell toporzékolni. :D

(#38) Karmko válasza dabadab (#35) üzenetére


Karmko
tag

Tudjuk, tudjuk. Aki birka, az valójában tájékozott! :)

(#39) Tüzi válasza Karmko (#37) üzenetére

Te toporzékolsz és erőlteted másra a hülyeségeidet ha eddig nem tűnt volna fel.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#40) BoB válasza Karmko (#36) üzenetére


BoB
veterán

"gépkocsi méretű turbinalapátok"

A lapátok konkrétan ~120 centi hosszúak. Az nálad autó méret? :U

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#41) Karmko válasza Tüzi (#39) üzenetére


Karmko
tag

Nem én írtam bullshiteket a vírussal kapcsolatban. :D
Korábban még rns-eket hasonlítasz össze %-osan, később meg már nem számít a %, hisz minden rns ugyanazokból az építőelemekből áll. A következetesség nem az erősséged. Mondjuk érthető. Az emberek 90%-a kínjukban össze-vissza beszélnek, és letagadják azt is, amit korábban írtak... :D

(#42) FattyDove


FattyDove
őstag

Jajj de jó, hogy 39 komment alatt teljes mértékben beigazolódott az első kommentem :))

(#43) Karmko válasza BoB (#40) üzenetére


Karmko
tag


Ez neked fél embernyi? :D
Na jó, lassan elég lesz az óvodából...

(#44) BoB válasza Karmko (#43) üzenetére


BoB
veterán

Te komolyan nem látod hogy egy darab lapát az ekkora? Tényleg óvoda.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#45) FattyDove válasza Karmko (#43) üzenetére


FattyDove
őstag

Ez a turbinalapát... :DDD

(#46) Karmko válasza BoB (#44) üzenetére


Karmko
tag

Értem. És ezek a lapátok pillanatragasztóval vannak a tengelyre ragasztva?
Most komolyan ilyen hülyeségeken akarsz rugózni, miközben sem 120 cm-es sem nagyobb turbinalapát nem volt a helyszínen? :D

(#47) BoB válasza Karmko (#46) üzenetére


BoB
veterán

Egyébként nem 120 centi hanem sokkal kisebb, én írtam hülyeséget.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#48) Karmko válasza BoB (#47) üzenetére


Karmko
tag

Lehet akár 50 cm is, akkor sem voltak a helyszínen.
Lényegtelen a méret.
Mellesleg turbinalapátokat írtam többesszámban.

[ Szerkesztve ]

(#49) Karmko válasza FattyDove (#45) üzenetére


Karmko
tag

Nagyon szeretnél valamibe belekötni, nehogy arról folyjon a vita, hogy úgy történt-e 9/11, ahogy beállítják avagy sem, igaz? :)
Neked is, mert nehéz a felfogásod: turbinalapátokat írtam, nem pedig 1 db turbinalapátot.

[ Szerkesztve ]

(#50) dabadab válasza Karmko (#36) üzenetére


dabadab
titán

Az épületen a sérülés kisebb, mint a repülő, ráadásul a titániumból készült gépkocsi méretű turbinalapátok köddé váltak.

Ahogy írták, messze nem autóméretűk, magyar titán és egyébként egyedül te állítod, hogy köddé váltak.

Egyébként az összes feltevésedre találsz választ is, de te inkább az összeesküvésben akarsz hinni és ebben itt a fórumon senki nem fog tudni megakadályozni.
Ha egyszer arra vágysz, hogy mindenféle idióta a neten hülyét csináljon belőled, akkor hajrá.

DRM is theft

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.