Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tyrel


Tyrel
őstag

Bőven megérdemli, simán benne van a top 3 legjobb PS4 játékban, ill. platformfüggetlenként is bőven az élmezőnyben lenne. :R

Turenkarn

(#2) Ken Levine


Ken Levine
kezdő

Technikailag lenyűgöző, mit több akár iránymutató is. Minden más tekintetben teljesen középszerű. Végigjátszottam premierkor, egynek jó volt de nem sok minden maradt meg bennem.

(#3) Baggins86


Baggins86
aktív tag

Fantasztikus játék, imádtam, bár a kiegészítőt még nem vettem meg, de az alapjáték csúcsszuper.

(#4) hajbel


hajbel
addikt

Ez a generáció játéka, nem a Red Dead 2.

(#2) Ken Levine: Lehet, hogy nem figyeltél a történetre?

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#5) dunc


dunc
nagyúr

Nem tetszett, de ettől függetlenűl mestermű.

(#6) Dvix


Dvix
senior tag

A második játék amit a PS4-en játszottam, és azonnal nyomtam bele 60 órát és nagyon meggyőzött, Számomra is a TOP3 PS4 játékban benne van! :K
Abszolút jól eltalált hangulat és casual gameplay. A grafikai optimalizációja a játéknak nagyon ott van!

[ Szerkesztve ]

(#7) persil


persil
nagyúr

Rothadjon meg, aki kitalalta, hogy csak ps-re jon ki :D
Pedig le sem tennem... :(

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#8) Polllen válasza hajbel (#4) üzenetére


Polllen
nagyúr

A történetben van egy nagyon jó alapötlet, amit középszerűen adnak elő.

Nem rossz játék, de nekem fura, hogy ennyire jól ment. Nálam a top 10-be talán belefér.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#9) Ken Levine válasza hajbel (#4) üzenetére


Ken Levine
kezdő

A történet a maga sci-fi beütésével poszt apokaliptikus köntösbe csavarva nekem telitalálat volt, a két kedvenc műfajom. Sajnos a jó történet még nem tudja kompenzálni az egy kaptafa küldetéseket. A végjátéktól se tettem le magam elé a hajam az asztalra, de ez csak az én kis ultra szubjektív véleményem.

(#10) ProEvoFan válasza persil (#7) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Vegyél ps4et, majd 100 órán át élvezd a játékot ahogy én is tettem. :K

(#11) Tyrel válasza Polllen (#8) üzenetére


Tyrel
őstag

Hát a múltbéli/ember főgonosz (nem akarok spoilerezni) karaktere elég klisés meg semmilyen lett (mondju ken is látjuk túl sokat), de ettől eltekintve nekem semm ibajom nem volt az előadással, sőt...

...csak ez kicsit úgy működik mint a régi játékok, nem csak a fő cutscene-ek lényegesek, figyelni kell kell a részletekre, audio log-okra, mellékküldikre, a főhősre... meg persze ehhez kell eleget érteni angolul... Ha ez megvan, akkor nagyon jó sztori, sok szép részlettel. Nem mondom hogy eredeti mert volt már hasonló sok m ás sci-fi-ben, de nagyon jól van összerakva, vannak jó fordulatok, és Aloy (meg a hangja, #chloeprice) is nagyon szerethető.

Én imádtam ezt a játékot, csak figyelni kell benne a részletekre. Viszont aki már végigjátszotta annak a Frozen Wilds-et felesleges megvenni, nem a játék végét toldja meg, nem folytatás... Csak simán egy új terület, inkább mid-game leveling zóna, az ott lévő NPC-k nem is vesznek tudomást róla hogy már kivégezted a fő story-t.

Turenkarn

(#12) Tyrel válasza ProEvoFan (#10) üzenetére


Tyrel
őstag

Én is a Horizon megjelenésekor vettem egy PS4-et, és abszolút nem bántam meg... persze ezt a harcrendszert egérrel jobban élveztem volna, és sokszor zavart a 30fps is, szóval ha valaha kijön PC-re az 1000% pre-order részemről... de ezek a hibák nem a játék hibái hanem a platformé.

Turenkarn

(#13) kiezTe90


kiezTe90
senior tag

Nagyon jó játék, de Nekem se jött át annyira!
Nem tudom, hogy miért de egyszerűen nem éreztem át! :)
Ettől persze elismerem, hogy amikor bekapcsoltam első ránézésre leesett az állam.

Egyre többször egyetértek Thanosal...

(#14) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Amugy grat neki de tenyleg, de en kb masfel-ket orat birtam, annyira irritalt a foszereplo kinezete/dizajnja. Foleg a gyerekkori reszeknel, de kesobb is.

Live-Die-Respawn

(#15) persil válasza ProEvoFan (#10) üzenetére


persil
nagyúr

Boxom van, ket masinat nem akarnek tartani, annyi felesleges kupakom nincs :)

De irigylem a ps-es tabort, arra fele sokkal jobbak az exkluzivok -.-

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#16) Bad Pritt válasza oriic (#14) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

A gyerekkori részeknél engem is, nem értettem, miért van akkora feje. :D

Amúgy nekem is az első nagy PS4 AAA élményem volt, tetszett, de mióta minden arra érdemes PS4 exkluzívot és egyéb minőségi játékokat végigvittem, azt kell mondjam, többet is ki lehetett volna hozni belőle. Kedves emlék marad, de míg egy Spider-Mannél, Unchartednél, vagy pl AC4-nél, bármely Batmannél még most is felmerül, hogy újra elkezdjem, ennél (és a God of Warnál) annyira nem.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#17) Polllen válasza Tyrel (#11) üzenetére


Polllen
nagyúr

A nap vicce, hogy úgy működik, mint egy régi játék. :) Vagy ami 1-2 éves az már neked régi?
Minél jobban figyelsz a részletekre, annál zavaróbbak az apró sutaságok benne. Ráadásul minden le van téve eléd, a fontos dolgok a szádbarágva. Abszolút mai játék.
Pl van benne 63 audiolog. Ennyi talán még a Doom 3-ban is van, pedig az nem open world játék.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#18) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Hatalmas csalódás volt egy pont ebben a játékban...

Megkerestem a sok bizbaszt hogy a ultra kiralyul kinéző katonai szuperruha prototípusát őrző ajtót kinyithassam, erre mit csinál rögtön ez a kecske pásztor csaj ahogy ráteszi a kezét ?
A régi vilagbol megmaradt csúcstechnológia vedoruhat szetvagdossa, majd a felét kidobja, a másik feléből meg varr egy undorító szoknyás ruhát magának :W

:DDD

(#19) Polllen válasza Darth_Revan (#18) üzenetére


Polllen
nagyúr

Azért vigyázz, az a kecskepásztor csaj száműzetésben is olyan bölcsességet gyűjtött össze, h még a királynak is tud releváns tanácsot adni.

Amúgy az a ruha nekem is csalódás volt.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#20) penge111 válasza persil (#15) üzenetére


penge111
addikt

Én nagyon örülök, amikor egy xboxos nem fikázza a Ps4-et, én is azon táborát erősítem, hogy mindenki döntse el milyen platformon akar játszani, minden platformnak megvan a gyengeségei és erősségei egyaránt. Én xboxtól főleg a visszafelé kompatibilitást és a szolgáltatásokat irigylem, na meg a Forzát, azt nagyon, illetve én jrpg fanatikus vagyok, életem legjobb jrpgje is xbox (360) platformra létezik kizárólag a Lost Odyssey :R

Hogy a témához is szóljak, enyém még ott csücsül a polcon, remélem kellemesen csalódok én is benne...

[ Szerkesztve ]

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#21) persil válasza penge111 (#20) üzenetére


persil
nagyúr

Nincs nekem semmi bajom a ps-sel, meg az azzal jatszokkal sem :)
Es sztem ez a normalis. Ugy amugy meg eleve pc-s vagyok izombol, megis van konzolom :)

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#22) hajbel válasza Ken Levine (#9) üzenetére


hajbel
addikt

Én totál elvesztem a memok felfedezésében, minden egyes világvége előtti üzenetet elolvastam, meghallgattam. Eszméletlenül ki volt dolgozva mindegyik. A küldetések kb. nagy része annyi volt, hogy harcolj robottal, viszon a harcrendszer, a taktikai és kraftolási lehetőségek eléggé élvezetessé teszik magát a harcot.

(#11) Tyrel: "Viszont aki már végigjátszotta annak a Frozen Wilds-et felesleges megvenni, nem a játék végét toldja meg, nem folytatás... Csak simán egy új terület, inkább mid-game leveling zóna, az ott lévő NPC-k nem is vesznek tudomást róla hogy már kivégezted a fő story-t."

Azért nem vesznek róla tudomást, mert a törzsek elszigetelve élnek a hegyen. Nem folytatás, hanem egy teljesen más történet. Szerintem abszolút megéri a pénzt (az újságírók szerint is). Vannak benne új fegyverek, még az eredetinál is jobb grafika (hó, jégkásás víz), szebb helyszínek, egy nagyon jó történet, sok kihívás, új és erősebb robotok.

(#19) Polllen: Nem értem, hogy ez miért zavar, pl. mondákban, mesékben ez visszatérő elem, sőt.

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#23) l.skywalker válasza persil (#7) üzenetére


l.skywalker
félisten

Egyébként ezek miatt a címek miatt érdemes kölcsönkérni. Nekünk egy haverral volt ilyen PS-Xbox cserénk, amikor kijött valami cím. Megéri. Vagy ha más nincs akkor online vásárlás és 13. napon visszaküldöd :D

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#24) hajbel válasza l.skywalker (#23) üzenetére


hajbel
addikt

Aztán vagy 3x repeat :D Meló, család mellett 13 nap nem elég.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#25) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

A harcrendszer az egyik legjobb a third person arpg-k között, a látvány pazar és tartalmaz technikai érdekességeket. Várom a következōt, remélem launch cím lesz

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#26) l.skywalker válasza hajbel (#24) üzenetére


l.skywalker
félisten

Nyilván. Én 4 gyerek mellett elaludtam a legtöbb játékon :D

De ha valakinek érdekes, akkor lehet tolni így is.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#27) keIdor válasza hajbel (#4) üzenetére


keIdor
titán

Nekem tetszett a Horizon: ZD, de az RDR2 sokkal jobban, kapásból kétszer vittem végig, a Horizont nem tudnám újra kezdeni már, talán pár év múlva.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#28) exedoc válasza persil (#7) üzenetére


exedoc
senior tag

Detto. Pc verzsön wo ist?

(#29) #80123904


#80123904
törölt tag

Nálam top3 cím a 'leginkább túlértékelt' játékok listáján.
Az alapötlet jó. A világ és a látvány remek. A színészi játék kritikán aluli. A story középszerű. A játékmenet elmegy.

Persze grat a tíz misihez, de nagyobb a füstje, mint a lángja.

(#30) Polllen válasza hombre[EU] (#25) üzenetére


Polllen
nagyúr

Az ember-ember harc nem lett valami jó. Az ember-gépállat viszont nagyon jó.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#31) Wesder válasza exedoc (#28) üzenetére


Wesder
félisten

Kit érdekel a PC? Ha ezzel akarsz jàtszani egyél PS-t.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#32) ProEvoFan válasza Polllen (#30) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Pontosan. Számomra a játék egyetlen hibája az ember-ember elleni bénácska harc.

(#33) Polllen válasza Wesder (#31) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nem hiszem, hogy jó íze lenne. ;]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#34) Wesder válasza Polllen (#33) üzenetére


Wesder
félisten

Vegyél*

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#35) hombre[EU] válasza Polllen (#30) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Ōszintén szólva arra nem is emlékszem :) csak az maradt meg bennem,hogy élveztem grinding/farmingot, mert szerettem csak úgy vadászgatni. Egyébként pont az ilyen free roamok alkalmával voltak a legepikusabb pillanatai a játéknak (lesed a bokorból az "ōzet" és elsétál elōtted egy átlátszó stalker)

Life, Uh, Finds A Way

(#36) Tyrel válasza hombre[EU] (#35) üzenetére


Tyrel
őstag

Ilyen velem is volt... lapítok a susnyásban, tök másra figyelek, egyszer csak így besétál valami fénytörés a képbe... "jééé hát ez mi?" ... "óóó b+!!!!" :Y :DD

Mondjuk a konzolos irányítás sokat rontott ezen, hogy nem tudtál olyan gyorsan körülnézni mint egérrel... nem egyszer bele menekültem erősebb robotokba azoknál amik üldöztek, me' controllerrel kb. lehetetlen minden irányba figyelni, túl lassan forgatja a kamerát... Meg a 30fps-es motion blur hegyek se segítenek azon hogy egy szempillatás alatt megnézd mi van a távolban...

Nagyon szerettem ezt a játékot így is, de PC-n nagyobb élmény lenne. Pl a Hunter's Lodge challenge-ket mire végig szívtam controllerrel a hajam csomókban hullott...

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#37) vhw válasza Tyrel (#11) üzenetére


vhw
addikt

Valójában azért nem vesznek róla tudomást, mert nincs a játékban "endgame".
Ha végeztél az utolsó küldetéssel, és visszatérsz a stáblista után, akkor időben visszatérsz pont a végső küldetés előtti időpontba - még mindig aktív lesz, újra lehet játszani.
Ebben a világban egy oldalág a dlc. Ahová inkább kell a grindelés, hogy belépj és talpon maradj, mint sem hogy itt grindeljen valaki. (én keményebbnek mondanám a harcokat, mint a alap játékban)

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#38) Hopkins95 válasza Tyrel (#36) üzenetére


Hopkins95
addikt

Én is nagyon sajnálom, hogy nincs PC-re, mert az irányítás annyival jobb lenne számomra is egérrel, azért, amit te is leírtál - arról nem is beszélve, ha a kis PS4 Slimen ilyen jól néz ki, PC-n hogy mutatna...

Nekem nagyon tetszik a játék, a Alloy karaktere is nagyon szép szerintem, meg az animációk a játékban a legjobbak közé tartoznak, amit videójátékokban láttam. Volt is összehasonlítás videó az Assassin's Creed Origins játékkal, meglepő módon a Horizon Zero Dawn még jobban is néz ki animációk és részletek tekintetében: Assassins Creed Origins VS Horizon Zero Dawn | DETAILS COMPARISON | Comparativa
Fél éve kb. a felénél abbahagytam a sztorit, épp a napokban jutott eszembe, hogy újra elővenném a játékot és folytatom. :)

Amúgy nem akarom bántani a Microsoftot, de inkább ilyen projektekre kellene lecsapnia. Mert ha jól tudom ez is független projektként indult, aztán a Sony lecsapott rá. Bár egy fejlesztői videóban mintha valamelyikük azt mondta volna, hogy a Sonyval mindig is jó kapcsolatuk volt.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#39) #80123904 válasza Hopkins95 (#38) üzenetére


#80123904
törölt tag

A guerilla csinálta, ami sony studio 2005 óta (killzone játékokat csináltak nekik pl).

(#40) Tyrel válasza Hopkins95 (#38) üzenetére


Tyrel
őstag

Aloy nem az a klasszikus szépség, de szerintem ez direkt van. Persze úgy jól néz ki, nagyon szépen meg van designolva a haja, ruhája, mindene, de nem egy arcmodell - szerintem részben ezzel akarták éreztetni hogy egyik énje sem a földöntúli szépségével lett sikeres.

Az animációk szerintem is nagyon szépek, Aloy gyerekként és felnőttként is nagyon emberien és dinamikusan mozog, és a ruhája, haja, rajta lógó vickek-vackok is jól követik, tényleg nagyon szép munkát végeztek. No meg alapból a design is jó, úgy értem már concept art szinten is nagyon eltalálták a stílust.
Szerintem nagyon eltalált karakter, és itt újra meg kell említenem hogy a szinkronhangja is zseniális, Ashly Burch sosem okozott még csalódást... :K

Nekem a God of War-nál is szebb, igaz lehet abban kicsit élesebbek a textúrák, de az összhatás, fények, alap design szerintem jobbak a Horizon-ban. Én is kíváncsi lennék mit tud ha szabadon eresztik a lovakat, megnézném egy high-end PC-n.

Szerintem amúgy mindenképp érdemes lenne folytatnod, ha a közepén hagytad abba még kb. nem is tudod miről szól valójában a játék, hogyan lett olyan a világa amilyen, mi az a Zero Dawn, talán azt sem hogy Aloy kicsoda... pedig ezek az érdekesebb részei, szóval hajrá.

A Microsoft is elkezdett felébredni és rátenyerelni a kreatív stúdiókra, így került hozzájuk pl. a Ninja Theory is, de évek kellenek még mire ennek eredménye lesz.

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#41) Hopkins95 válasza Tyrel (#40) üzenetére


Hopkins95
addikt

Nana - bár tudom, ízlésről nem érdemes vitatkozni - de ezzel vitába szállnék, nekem Aloy kívülről is nagyon tetszik, az egyik legszebb karakter számomra videójátékokban. Ha valóságban találkoznék vele, nem tudnám megállni, hogy ne menjek oda hozzá. :D S a karakter dizájn, a haja, a ruha, kiegészítők, stb. látszik rajta, hogy nagyon odafigyeltek a részletekre - ami sajnos szinte egyik multiplatform játékról sem mondható el.

Egyébként tudjátok kire is hasonlít Aloy? A Trónok Harcából a vadak közül Ygritte, megvan? :D

Jéé és mit találok, NO WAY :DDD : Horizon: Zero Dawn's Aloy is inspired by Ripley and Ygritte

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#42) ***ANDRÁS***


***ANDRÁS***
aktív tag

Maga a játék epic számomra a mai napig, de a vége, félig meddig lezárása ebbe nem tartozik bele. Nem ezt érdemelte. Valamint kár, hogy nem készült hozzá honosítás.

(#43) Tyrel válasza ***ANDRÁS*** (#42) üzenetére


Tyrel
őstag

Miért, mi baj volt a végével? Történet szempontjából Aloy kiteljesedett, szép záró jelenetet kapott. A játék világának szempontjából pedig nyitva hagyták a kaput egy folytatásra, nincs ezzel baj...

Vagy ha a végső csatákra gondolsz, szerintem abból is kihozták amit lehetett. Nagyobb tömegek nem szerepelhettek bennük mert nem bírja a hardver, nehezebb ill. gyorsabb meg nem lehetett maga a csata sem, mert a kontroller erősen limitálja az ügyességed.

A honosításokkal meg az a baj, hogy általában úgy hellyel-közzel vannak lefordítva a dolgok. A jelentés többnyire passzol (de abban is előfordulnak hibák), a stílus viszont jellemzően teljesen elveszik. Pl. Life is Strange magyar felirata is elég sok karaktergyilkosságot követett el, vagy említhetném épp a Stranger Things sorozat első feliratait is amiktől sikítófrászt kaptam...

Az ilyen játékok mint a HZD nagyszerű alkalmak arra, hogy az ember fejlessze az angolját, csak fülelni kell, közben figyelni az angol feliratot, kicsit szótárazni mellé (de sok dolog jelentésére a kontextusból magadtól rájössz)... szerintem sokan így tanultak meg angolul, ilyen játékokból mint ez vagy a Mass Effect, meg persze angol feliratos filmekből, sorozatokból... Nem kell félni a nyelvtől, nem harap. ;)

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#44) Polllen válasza Tyrel (#43) üzenetére


Polllen
nagyúr

Azért mert ez így ZS kategória. :)
Van benne egy rakás jó jelenet, de mindig túltolják egy egy ZS kategóriással.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#45) hajbel válasza Polllen (#44) üzenetére


hajbel
addikt

Konkrét példat egyet mondtál, de ott abszolút a komment volt zs katergóriás (Aloy tanácsot ad a királynak). Gondolom a többi hallucináció is hasonló.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#46) Carlos Padre válasza hajbel (#22) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Igen, nyelvtudás és a memok elolvasása nélkül laposnak és sablonosnak tűnhet a a játék, pedig nagyon egyben van. Én is elolvastam minden amit talál, volt pár amin kiköptem a teát :D

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#47) tibaimp


tibaimp
nagyúr

PC-s verzió tuti nem lesz?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#48) Carlos Padre válasza tibaimp (#47) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Ps now-ban benne lesz majd egyszer, akkor játszhatjátok PC-n.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#49) tibaimp válasza Carlos Padre (#48) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Értem, köszi!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#50) Wesder válasza tibaimp (#49) üzenetére


Wesder
félisten

Úgy 6 év múlva.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.