Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) D1Rect válasza agroman (#200) üzenetére


D1Rect
félisten

A "fullbeleszarok"-tól szerintem minden jobb.

(#202) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Na, csak hogy legyen valami vicces is: az ilyen vegánokat utáljuk. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#203) solena válasza lezso6 (#202) üzenetére


solena
tag

Ja, mert ott szorongatja a nyers tarját, nekem meg csorog a nyálam, mert hirtelen féltucat recept jutott eszembe, de lenne az több isXD

Ba'jur, beskar'gam, Ara'nov, aliit, Mando'a bal Mand'alor, An vencuyan mhi. - Resol'nare

(#204) bmwsan válasza agroman (#157) üzenetére


bmwsan
senior tag

Nekem az egészsség a sport és a helyes táplálkozás jelenti. Külön-külön nincs sok értelme.

Egy átlag embernek, aki nem sportol is szüksége van 1g/tskg fehérjére naponta, izomépítéshez pedig 1.8-2g az ideális (hardcore testépítoknél 3+ is akár), így napi 160-180g fehérje beviteli gondot okozott, úgy hogy a többi makrommal ne szálljak el.

A szója sajnos nem a legjobb az ösztrogén miatt, mivel zsírosod illtve az izomépítés nagy elensége.

Tehát nálam az egészség, miatt nem engedhettem meg, mert akkor nem tudtam volna olyan szinten kondizni, ahogy azt szerettem volna.

Van vegán testépíto ismerosom, aki tesztoszteron kúrával kell hogy kiegyensúlyozza a vegán étrendbol eredo nehézségeket. Ez nálam 2 okból sem elfogadhato opció, egyik a hormon háztartást tönkre teszi, másik szempontból az amúgy is drágább étkezést havi 40e forinttal kell megpótolni. Igaz csak 2 hónapig, utánna szünet.

Tisztelem akik vegán étrenden vannak, de semmiképpen sem tartom egészségesebbnek, mint aki mindenevo. Cserében viszont nagyobb odafigyelést és az én sportommal nehezen egyeztetheto össze. Legalábbis ha azt a szinten szeretném, hozni mint egy "húsevo".

(#205) RexMaximus válasza bmwsan (#142) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Hasonlo volt a tapasztalatom erovel kapcs. Sot hus es hus kozott is volt kulombseg. Pl az aranal fogva is nepszeru csirke nem er fel marha/diszno kombokkal.

(#206) RexMaximus válasza Csapoati (#191) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

"Az egy más kérdés, hogy jó-e vagy érdemes-e.”

Na ez az.

A legtobb cikk a szojanal is kiszed par pozitiv tulajdonsagot nehany alkotoelem alapjan, es a tobbirol nem irnak.

Kicsit olyan mint amikor bor/sor jotekony hatasairol irnak, bar tudomasom szerint az alkohol mennyisegtol fuggetlenul idegmereg. Ezen az aprosagon atcsuszannak :)

Pedig ezek alapjaiban valltoztatjak meg a kerdest.

Ha a szojat nezzuk (es szojakesztimenyeket) szamoljunk a fitoosztrogenekkel is.

Lektin? Elvileg feldolgozaskor semlegesulnek de a gyakorlat nem ezt mutatja.

De ha csak onmagaban a feherjet nezzuk, valahogy a szoja proteazgatlo tartalmat is az egyenletbe kene tenni (mar csak ennelfogva nem ugyanugy hasznosul)

Meg tovabbi problemak is akadnak vele.

En arra juttottam, hogy akik szojakeszitmenyekkel igyekeznek potolni a feherjeszuksegleteiket, tovabbi kockazatoknak teszik ki egyben magukat. Olyanoknak ami husnal nincs.

(foleg az intenziv gazdalkosara jellemzo dolgokkal most ne szamoljunk, gyorgyszerek, novenyvedo akarmik gmo stb)

(#207) Rive


Rive
veterán

Ha már így összejött itt a társaság krémje (vagy mi)...

Sz'al, amit észrevettem mostanság. A paleo jelen felfogásban egy marhaság, de van egy (amúgy hivatalosan teljesen figyelmen kívül hagyott) releváns pontja: eredetileg az emberi koszt az elég sok klf. alapanyagra épült.
Személyes becslés szerint úgy 100-150 komponens, alaphangon.
Ez a változatosság biztosította, hogy úgy általában minden 'napi szükséges' rubrikába jusson valamennyi. A többit lekezelte az amúgy extrém rugalmas emésztőrendszer, meg a tartalékok.

Ez a szám a letelepedett életmód terjedésével egyre csökkent, mostanság úgy 20-50, talán.

De: amennyire észrevettem, ha valaki elkezd 'tudatosan' kajálni, akkor ez a szám igazából még összebb szorul, néhány extrém esetben akár 5-10 klf. kajatípusra - szimplán, mert több változó figyelemmel kísérése elég bonyolult, komoly agymunka.

Na, erről van-e valakinek valami gondolata...

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#208) Cathfaern válasza Rive (#207) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

100-150 komponens honnan jött? Nekem nagyon soknak hangzik. Ha nomád állattenyésztők voltak, akkor nagyrészt húst és tejterméket ettek, növényből max amit találtak útközben. Vadász / gyűjtögető életmód hasonlóan, ha "sok" komponens is volt benne, az inkább fűszer szinten, mint hogy a kaja nagy részét adná. Ha már kialakult növénytermesztők, akkor meg azért szűkűl le a kör, mert kevés olyan növény van amit modern gazdálkodási eszközök nélkül gazdaságosan lehet termeszteni egy adott területen, főleg ha figyelembe vesszük az eltarthatóságot, lévén hűtő nem volt.

Másik oldalról inuitok meg nem tengerparton élő indiánok meg még pár nép nagyon jól elvoltak / vannak 1-2 komponenssel is (igaz az hús, nem zöldség).

(#209) Rive válasza Cathfaern (#208) üzenetére


Rive
veterán

A nomád állattenyésztő kultúrákról nem tudok eleget. A 'vadász/gyüjtögető' kultúrákat viszont méltatlanul alá szokás becsülni. A jelen ismeretek szerint ezek igazából minden további nélkül partiba' lehettek az indián, illetve ma is létező, elszigetelt 'kőkorszaki' törzsekkel az egyenlítő környékéről. Azoknak az étkezési szokásai egész jól ismertek.

100-150 talán túlzás, de igazából még a fele is elegendő lenne, hogy érdemes legyen a dolognak tagadás helyett néhány gondolatot szentelni.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#210) Szevam


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog (1)

Mik vannak? :C

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.