Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#186) Litta08


Litta08
csendes tag

Halihó!

Van egy érdekes észrevételem az órával kapcsolatban, érdekelne, hogy közületek valaki tapasztalt-e még hasonlót?
Szóval: egyik nap otthon végeztem egy jó kis fél órás intenzív kardioedzést, közben rajtam az óra. A végére teljesen leizzadtam, majd' kiköptem a tüdőm, az óra szerint azonban végig bemelegítő tartományban (100-120 közt) volt a pulzusom. Ami már csak azért is hihetetlen, mert éreztem, hogy nagyon gyorsan ver a szívem, szóval biztosan nem annyi volt.
Nem hagyott nyugodni a dolog, így másnap megcsináltam újra ugyanazt az edzést, annyi különbséggel, hogy előtte áttörölgettem az óra érzékelőjét egy alkoholos szemüvegtörlő kendőcskével. Láss csodát, most már 3 perc után felugrott zsírégető tartományba, és a végére 160-as maximális pulzust mutatott, és az edzés nagy részét aerob és anaerob tartományban. Hangsúlyozom, ugyanarról az edzésről van szó, 1 nap különbséggel.

Ti észrevettetek esetleg ilyesmit, hogy az óra pontatlanul mér, és megpucolás után helyrejön? Csak erre tudok gondolni, hogy ez volt az ok.... Egyébként így is minden 2. nap megmosom vízzel, csap alatt, szóval ennyire tévedhet az érzékelő egy kis kosz miatt?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.