Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#155) MongolZ


MongolZ
addikt

Nacionalizmus: Ez csak egy újabb eszköz a politika kezében, amivel az embereket meg lehet hülyíteni. Abból indulok ki, hogy Magyarországon az emberek döntő többsége "jó magyar" (nacionalista szemmel), dolgozik, nem lop, stb (legalább annyira, mint nyugaton), mégis ha ránézek a havi fizetésemre, 1/5 annyit látok, mint nyugaton. Na most akkor miért is legyek nacionalista? Ha én sokat teszek a hazáért, az miért ad vissza olyan keveset? Miért is jó az nekem, hogy elmondhatom: magyar vagyok, de közben közöm sincs a nyugati életszínvonalhoz? Akkor inkább választok magamnak olyan hazát, amelyik megbecsüli a munkámat, élni, pihenni hagy.
Ha globálisan nézzük az emberiséget, igazából teljesen mindegy, hogy magyar, német, török, néger, ugyanabban az undorító malomban őrölünk. A politika meg mint egy kullancs, szívja mindenki vérét. Kinek jobban, kinek kevésbé. Ha lehet választani, akkor az enyémet inkább kevésbé szívja.
Ugyanez a Kereszténység. Most biztos sokan meg fognak kövezni, de szvsz gyakorlatilag arról szól az egész, hogy legyünk egy nagyon jó nyáj, ami békés, megbocsátó, nem lázad, csak tűr, mindezt egy halál utáni állítólagos jobb dolog érdekében (mindezt attól függetlenül, hogy egyetértek-e a tanításaival, vagy sem).

Jobban az íráshoz kapcsolódva: Magyarországon semmilyen olyan erőforrás nincs, amivel kitűnnénk a világon. Persze, termálvíz, nagyon jó dolog (nem, mintha ki tudnánk használni), de hol a többi? Hol vannak az ércek, egyéb erőforrások? A kő kemény valóság az az, hogy itt nincs semmi. Eddig olvastam a cikket, az ilyen jellegű írásokban - megemlítették itt Brian Tracyt is - semmi olyan nincs, amit józan paraszt ésszel ne lehetne felfogni. Ez a figura is eladja a józan gondolkodást milliárdokért.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.