Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) jeges válasza ollie (#50) üzenetére


jeges
senior tag

nem azt mondom, hogy bizonyos mennyiségek/adatok kimutatására nem az oszlopdiagram a megfelelő, hanem azt, hogy a cikkből nekem nem teljesen egyértelmű, miért főleg ezekkel foglalkozik a szerző.
egyébként az átláthatóság, egységes megjelenés, stb. elvekkel egyet tudok érteni, de ez ettől függetlennek mondható.

egyébként fentebb már említették az időbeli lefolyások ábrázolására kiváló vonal-diagramot, és persze nagyszerű dolog a torta is, ha arányokat (piaci részesedéseket pl) szeretnénk bemutatni szemléletesen. mindkét példa hasznos lehet egy hw oldalon is.

(#52) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem tök használható az a 3D-s grafikon is. Sőt, kimondottan jó! Jobb, mintha 3 trapéz helyett 9 oszlop sorakozna. Még sosem láttam ilyet senkinél FPS-ek szemléltetésére 2 külön hardver függvényében, de ezután szivesen venném. ;)

Még tudnék javasolni 1-2 örök grafikonyszabályt:
- A jelmagyarázat lehetőeség szerint (ha nem takar ki hasznos felületet, és önmaga is használható méretű marad) mindíg a rajztéren belüli üres mezőben legyen, ne kívül, mert akkor sok értékes rajzterület elveszik.
- A lépésközt se bízzuk vakon az excelre, legyenek kerek egész számok feltüntetve, megfelelő lépésközökkel (minél sűrűbben, de ne túl sűrűn).
- A kivételes esetektől eltekintve mindíg alkalmazzunk vízszintes és függőleges vezetőrácsokat is. (megintcsak megfelelő lépésközzel, ne is szúnyogháló legyen, de ne is 2 téglalap adódjon csak az egész rajzterületre...) Esetleg legyenek vastagabb rácsok a nagyobb, egész értékeknél, és halványabbak a kissebb nagyságrendű kerek értékeknél (1000 és 2000 vastagabb, 500, 1500, vékonyabb).
- Ha több grafikon összetartozó adatokat ábrázol, akkor az összetartozó pontok/görbék/oszlopok minden grafikonon ugyan olyan színt kapjanak. (A 4870-es Radeon minden felbontásban és minden CPU mellett vörös legyen, ha az elsőn az volt)

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.