Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Rover623


Rover623
félisten

"HMS-sel jött Magyarországra jön a Mate 30 Pro
Ez az első kizárólag Google csomag nélküli, hazai forgalomba kerülő telefon a gyártótól, amelyhez VIP garancia jár. Több küty új esedékes idén."
Fontos ennyire sietni? Három mondatból kettő hibás? :P

primus inter pares

(#2) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

FreeBuds az ingyen van? :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#3) atike


atike
nagyúr

....lesz tesztje így HMS-el az oldalon...? Remélem igen, elég érdekes lenne.

(#4) janeszgol válasza atike (#3) üzenetére


janeszgol
félisten

+1

Most majd százan is leírják, hogy semmi esélye, miért nem kerül a negyedébe, mivel annyit ér csak. Mellőzzük ezt a sok "okosságot", és lássunk inkább egy tesztet!

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#5) Pirosász


Pirosász
aktív tag

Én örülök neki. Meglátjuk hogy a HMS mennyire lesz kapós. Ezen múlik minden.
Az iPhone-on kívül is lehet egy rendszer, amihez nem kell Google fiók.
Versenyt generál, a Google se kérheti el a fél vesémet szolgáltatásokért, tehát ez mindenkinek jó.

(#6) CptAdamica válasza Pirosász (#5) üzenetére


CptAdamica
veterán

Volt az iOS-on és az Androidon kívül is rendszer, de mindegyik elhalt, nem véletlenül...

Megyen!

(#7) #16514048 válasza janeszgol (#4) üzenetére


#16514048
törölt tag

Van már tesztje, mindketten hozzá is szóltatok. :DDD

(#8) janeszgol válasza CptAdamica (#6) üzenetére


janeszgol
félisten

És akkor ez igaz mindre? Tehát örökre App Store és Play Store lesz?

kdavid94, :Y :Y Elolvasom újra azt a részt, már tökre kiment a fejemből.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#9) Pirosász válasza CptAdamica (#6) üzenetére


Pirosász
aktív tag

Nem ugyanaz! Itt annyi történik, hogy az Android telefonod, és az alkalmazások nem Google, hanem Huawei szolgáltatást használnak.
A WP-nél meg nulláról meg kell csinálnod az alkalmazást.
Az Android és a Google nincs összekötve! A Huawei remélem ezt bebizonyítja. A Google Android felhasználók is csak nyernek, ha ez kiderül.

(#10) Sza_Sa válasza Pirosász (#5) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Ebben a formában szerintem kétesélyes, mivel nem egy önálló rendszert fejlesztenek, hanem az aktuális droidot kapja meg a vevő.
Ez vagy tetszeni fog az emberenek - egy jó rendszert kapnak, vagy nagyon nem - a droid jellemző problémái ugyanúgy ott lesznek és még az app boltot is elcseszhetik, ha nem tudnak rövid idő alatt komoly app mennyiséget felmutatni.
Pedig nekem pont jó lenne, a sok google app nem a kedvencem

[ Szerkesztve ]

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#11) Pirosász válasza Sza_Sa (#10) üzenetére


Pirosász
aktív tag

Persze hogy kétesélyes. Nem mondtam, hogy tuti biztos a siker.
Az eltérés meg a szolgáltatásokban lehet. Több ingyen felhő tárhely, 500 forintos "Huawei Music" havi szolgáltatás....ilyesmik.

(#12) Depression válasza Pirosász (#11) üzenetére


Depression
veterán

Első keresésre az iphone 11pro-val kell, hogy versenyezzen az ára szerint.
Attól még nem veszett fejsze, biztosan talál elég amerikagyűlölőt a márka Európában, akik megfizetik az árát, és büszkék lesznek a különlegességükre.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#13) #10949376


#10949376
törölt tag

Ez akkor érné meg ha lenne kiskapú felrakni a google appokat,vagy még van ilyen most is?

(#14) BaKi001


BaKi001
újonc

Nagy és bátor, mindemellett ésszerű lépés a Huawei-től. Ha képesek tényleg használható alternatívákat nyújtani, akkor akár be is válhat.
Az egyik kérdés a dologban a hardver. Például az SoC-ek fejlesztése, mely az ARM nélkül nemigen megoldható. A Huawei-nél valami olyat említettek, hogy a Kirin 990-es széria fejlesztése során azért a Cortex A-76-os magokat választották a Cortex A-77-es magokkal szemben, mert az utóbbi nem hozna akkora teljesítménybeli növekedést, mint amennyivel többet fogyaszt. Viszont az sem kizárt, hogy a korlátozások miatt választották a korábbi magokat.
Az új Huawei P Smart Pro is valószínű a tiltólista miatt került hazai forgalomba is a Kirin 710F-es lapkával, a Kirin 810-es helyett.
Ha nem licencelhetik az ARM új fejlesztéseit és szabványait akkor érdekes a helyzet.

(#15) dutrás válasza #10949376 (#13) üzenetére


dutrás
őstag

Olvasd el újra a cikket. Sok alkalmazás harmadik féltől is beszerezhető. Egy elég fontos is sokaknak a térkép.

[ Szerkesztve ]

P50 pro/P40 Lite

(#16) Teal'C


Teal'C
addikt

345 pénzért úgy hogy nemsokára itt az s20 meg a p40 :Y :F

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#17) Sgr_A válasza #10949376 (#13) üzenetére


Sgr_A
addikt

Droidos telón első, hogy tiltom a google appok nagy részét (könyvek zene duo whatsapp google keresősáv chrome, youtube, térkép)

[ Szerkesztve ]

(#18) csorbajeno válasza atike (#3) üzenetére


csorbajeno
veterán

Nekem úgy rémlik, hogy már le lett tesztelve.

(#19) nozs23 válasza Pirosász (#9) üzenetére


nozs23
addikt

Nincs play store sem, tehát nekik is nulláról meg kell csinálniuk az alkalmazásokat.
WP-nek azért volt nehezebb dolga, mert nagyon próbált más lenni, míg a Huawei rendszere mindig is a koppintásra épült, így egyet értek, hogy nekik több esélyük van túlélni ezt.

(#20) andor80


andor80
senior tag

Köszi nem...HMS 330.000 ért?
MAx 180

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#21) hroberto válasza Sgr_A (#17) üzenetére


hroberto
veterán

A WhatsApp mióta Google cucc?!

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#22) Sgr_A válasza hroberto (#21) üzenetére


Sgr_A
addikt

Lehet nem az, régebben egy csomó droidon rajta volt alapból abból gondoltam :D
a mostaniakon mintha már tényleg nem lenne
egy éve vettem új droidot már nem emlékszem mit tiltottam töröltem rajta

[ Szerkesztve ]

(#23) doooo


doooo
veterán

RIP.

(#24) csorbajeno válasza Sgr_A (#22) üzenetére


csorbajeno
veterán

Te a Hangouts-ra gondolsz, az valóban Google-termék és régebben sok telefonon rajta volt, met Google azt akarta alapértelmezett üzenetküldőnek, még össze is lett kötve a Gmail asztali verziójával.

(#25) Sgr_A válasza csorbajeno (#24) üzenetére


Sgr_A
addikt

Ja arra
annak is zöld az ikonja
50 felett már minden nap ajándék :DDD

(#26) Postas99


Postas99
senior tag

Nem azért a 20 fillérért. de mostmár majdnem minden hazai gyártás, playstore nincs... a készülék sem akkora dobbantás mi kerül ezen a telefonon 344e Ft-ba??? Mikor érti meg már mindenki, hogy a vas kevés ahhoz hogy ennyit kérjenek szemérmetlenül ezért..
Max a feléért lehet jó vétel, bár a hüvelyek az első félévben jó sokat veszítenek az árukból..

Kinőtték már a bluetooth hibákat? A video már nem frame drop-os?

(#27) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nem kell felizgulni,csak 50 darab érkezett az országba. Ez puhatolózás ha elfogy még hoznak. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#28) spect80 válasza Sgr_A (#17) üzenetére


spect80
senior tag

Mate 10 pro-n megnyitottam az amúgy sosem használt Huawei app gallery-t, csak kíváncsiságból, hogy ha a play store kiesne, akkor mihez kezdenék.
Az a fő gond, hogy messze nem csak a google alkalmazások nincsenek az app gallery-ben, hanem több népszerű, számomra (és szerintem nagyon sokak számára) nélkülözhetetlen 3rd party app sem.
Csak a teljesség igénye nélkül amiket én használok a google szolgáltatásokon felül:
online térkép forgalmi adatokkal, otp/raiffeisen/unicredit alkalmazások, revolut, steam, firefox, endomondo, nova launcer prime, eset smart security, office 365 + onedrive, netflix, hbogo.
Utóbbiak előfizetve, megvásárolva, amiket így buknék is. És akkor még nem is volt szó az olyan sokak által kedvelt appokról, mint a facebook+messenger, whatsapp, instagram, spotify, nfc fizetés szolgáltatás, stb.
Sok mindenre van alternatíva, ilyen-olyan downloader-ek, meg playtube és hasonló alteregók, amik látványától durva windows phone utánérzésem volt, annak minden rossz tapasztalatával együtt. Szinte magam előtt látom, ahogy letöltöm a hatodik endomondo clone-t, mire végre találok egy használhatót, ami megy a fitness tracker órával és a gps adat is jól jelenik meg.
szóval 345-ért ez nagyon nagyon sovány jelenleg

(#29) spect80 válasza Postas99 (#26) üzenetére


spect80
senior tag

legalább már nem okoz gondot, hogy nem jönnek meg a hangouts értesítések, mert nincs rajta hangouts :)

(#30) dutrás válasza nozs23 (#19) üzenetére


dutrás
őstag

Egyenesen mások asztaláról lopkodták el a telefonokat is :W

Nem kell nulláról indulni. Csak a HMS-re kell átportolni.

P50 pro/P40 Lite

(#31) Pirosász válasza nozs23 (#19) üzenetére


Pirosász
aktív tag

Azért nagyon más, ha nulláról gyakorlatilag egy új alkalmazást kell készíteni, vagy az Android alkalmazásodban kell módosítani csak valamit.

(#32) Teal'C válasza Pirosász (#31) üzenetére


Teal'C
addikt

55000 app van a store-ban HMS-re. Valahogy felzárkóznak, de a banki és egyéb komoly cuccok okoznak még gubancot sokáig szerintem.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#33) 7Heads Drago válasza dutrás (#30) üzenetére


7Heads Drago
veterán

A rohadékok. :U
Csak azt tudnám hogy a fejlesztési zsé az mire megy el? A tolvajokat fizetik ki belőle? [link]
A cég aki ezt végezte 1959 óta foglalkozik vele és nagyon komolyan veszik őket. De persze nem versenyezhetnek ők se a magyar fórumozókkal. :D

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#34) Aryon87


Aryon87
félisten

Mutatós egy darab. Külön tetszett a kompaktsága, igaz nem volt időm nagyon nyomkodni, mert kajaszünetben lógtam be :D
Shopmarkt üzlet.
A P30Pro-m van mellette a méretek miatt.

Mellesleg az Appgalleryben be lehet szerezni a youtube-t, facebook és messengert is. És a Gmailnak is van alternatívája, pont ma néztem be a boltba, mik vannak.
Ne feledjük hogy a Google Play mikor indult, és a Huawei boltja mikor indult.. Van pár éves difi, így aki ezt fikázza, előtte gondolkozzon el egy kicsit a miérteken és hogyanokon.

[link][link][link][link][link][link]

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#35) Hopkins95 válasza Postas99 (#26) üzenetére


Hopkins95
addikt

+1 ott a pont! :K

(#34) Aryon87 Nekem a P30 Pro jobban bejön a kisebb kamerasziget miatt, na meg az ára is jobban bejön. :)

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#36) Aryon87 válasza Hopkins95 (#35) üzenetére


Aryon87
félisten

Érthető. De azért próbálnak egyedit (vagy legalábbis olyasfélét) is alkotni, mert ha megnézed, egy kaptafa már mindegyik dizájnban. Egyik kitalálja, másik lemásolja. És tökmindegy ki kiről, mert már az is másol, akiről eddig másoltak. :DD

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#37) 7Heads Drago válasza Postas99 (#26) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Sztem egyetlen egy telo se ér ennyit. Én még 200-at se adnék egyért se. De persze kinek mi.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#38) spect80 válasza 7Heads Drago (#33) üzenetére


spect80
senior tag

ha a ráköltött összeg egyenesen arányos lenne az eredménnyel akkor a felújított hármas metró vonalán most sinkanszen szerelvények járnának és az autópályáinkat soha többé nem kéne már felújítani ;]

[ Szerkesztve ]

(#39) Teal'C válasza spect80 (#38) üzenetére


Teal'C
addikt

:C Ott a pont :D

[ Szerkesztve ]

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#40) Hopkins95 válasza Aryon87 (#36) üzenetére


Hopkins95
addikt

Na és mi lenne, ha a Hüvely lemásolná kínai kollégáját, a Oneplus 7T Pro dizájnját egy motorikus szelfi kamerával? :Y Számomra az egyedibb lenne, mint újra visszahozni a nagyobb méretű notchot. Az lenne csak az igazi fricska a Oneplusnak, ha a következő telefonjukon tényleg punch-hole szelfikamera lesz. Számomra az lenne a valaha készült legszebb Huawei készülék, egyelőre viszont a Huawei P30 Pro marad a trónon.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#41) Giovan! válasza Aryon87 (#34) üzenetére


Giovan!
addikt

Izé, youtube tuti hogy van Appgalleryben? Csak mert az Google tulajdon.

Amúgy tényleg nem csúnya készülék, de hiányos appstore-ral nem lesz túl nagy jövője. A következő készülékeknek talán, ha addigra kiforrja magát ez a HMS, de addig is szerintem őrültség teljes árat kérni egy olyan készülékkel, amelyik a konkurenciával ellentétben nem rendelkezik teljes értékű appstore-ral.
Mámint én értem, hogy nem adhatják olcsóbban, csak felmerül a kérdés, hogy ki fogja ezt venni a szoftveresen is teljes értékű riválisai helyett?

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#42) Aryon87 válasza Hopkins95 (#40) üzenetére


Aryon87
félisten

Na és mi lenne, ha a Hüvely lemásolná kínai kollégáját, a Oneplus 7T Pro dizájnját egy motorikus szelfi kamerával?

P Smart Pro :D
Vagy az új extrém kiadású OP-ra gondolsz? Az állat lenne :D

Giovan! voila. Igaz ez nálam a P30Pro-n az AppGalleryben.

Lesz bőven vevője ennek a telónak, abban viszont egyetértek hogy így a P40 család közelsége miatt már kései modellnek számít, főleg árban.
A HMS-nek kell idő, mire felzárkózik.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#43) Juhaszatti válasza Sgr_A (#17) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Akkor most tilthatod helyette a HMS cuccait.

(#44) Zuzer


Zuzer
csendes tag

Normál gapps csomaggal is rohadt drága lenne. Csak a fanatikusok és Huawei fanek fogják venni.

(#45) Hopkins95 válasza Aryon87 (#42) üzenetére


Hopkins95
addikt

Ez hogy kerülte el eddig a figyelmem, pedig teszt is van az elődjéről: Huawei P Smart Z
Bárcsak a nagytesó kameráját kapta volna, akkor szinte instant vétel lenne, főleg amennyiért a Huawei P Smart Prot kínálják.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#46) Aryon87 válasza Hopkins95 (#45) üzenetére


Aryon87
félisten

:K
A Mi9T is hasonló, annak az animált szelfikamerája állalti jól meg van csinálva ahogy feljön, majd vissza

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#47) CptAdamica válasza janeszgol (#8) üzenetére


CptAdamica
veterán

Az jó kérdés, de ez a két rendszer annyira leuralta már a világot és függővé tette az embereket, hogy szerintem nehéz labdába rúgni másoknak.

(#9) Pirosász Lehet könnyebb lesz, de egy olyan ökoszisztémát, ami a Google-nek van nagyon sok időbe és energiába telik kifejleszteni. Mondjuk most például kíváncsi vagyok, hogy az új Chromiumos Edge mire fog menni a többiek ellen.

Megyen!

(#48) Giovan! válasza Aryon87 (#42) üzenetére


Giovan!
addikt

Ja de ez nem a hivatalos app.

Tényleg, 3rd party megoldásokon keresztül elérhetőek a google szolgáltatások a huawei készülékeken?

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#49) jacis


jacis
nagyúr

Asszem lesz pár csalódott fikázógép a fórumon aki most agy nélkül beleugrik és majd elkezdi ontani magából a problémákat hogy miért nem vesz többet Huawei telót. Lesz olyan is aki kb azt sem tudja mi az a GMS meg HMS csak mikor nem lesz telepíthető a whatsapp vagy a FB, Google maps akkor kezd el kikerekedni a szeme.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#50) Hopkins95 válasza Aryon87 (#46) üzenetére


Hopkins95
addikt

Tudom, azt a telefont nézegettem meg a tesztet is elolvastam róla, mert megtetszett nagyon a tesóm Oneplus 7T Pro-ja, így arra kerestem olcsóbb alternatívát. Amúgy rá is ugranék, ha nem lennék kamerabuzi, csak hát az vagyok. :D Így lehet már megvárom a Pixel 4a-t és majd választok az esett árú P30 Pro között és a Pixel között.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.