Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) atike


atike
nagyúr

Minden szép és jó, csak sajnos a kiegészítők gyártói "nem győzik az iramot"... Egyre több (eddig gond nélkül működő) kiegészítő nem fut az újabb verziókon kompatibilitás probléma miatt.

(#2) Iomega


Iomega
őstag

Az 5-ös verzió tökéletesen működik, szupergyors nálam. Nem látom értelmét a frissítésre.

[ Szerkesztve ]

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#3) Viktor77


Viktor77
titán

Úgy érzem, hogy csak tegnap raktam fel a 7-est. Erre most meg már 8-ast olvasok.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#4) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Faviconok másnál rendben vannak? Csak egy szaggatott vonalú négyszög jelenik meg a lapokon a helyén:F

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#5) Winner_hun válasza atike (#1) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ez orvosolható. Anno a 4-es vagy 5-ös firefoxra váltáskor foglalkoztam vele, de úgy néz ki nem voltam elég előrelátó mert a mostani indulással lett néhány letiltott kiterjesztésem megint.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6) HZoli87 válasza Winner_hun (#4) üzenetére


HZoli87
veterán

Igen, nincs probléma velük.

-----

MÁS: tabmozgatás animációja mégsem került bele (ez javításra szorul a cikkben).

Magyarázat

[ Szerkesztve ]

(#7) Brown ügynök


Brown ügynök
senior tag

a harmadik fél által készített alkalmazások (például az AVG vagy a Skype, eszköztárak stb.) nem épülnek bele automatikusan a böngészőbe beleegyezés nélkül, vagyis felhasználói engedély kell a telepítéshez.

Ez nagyon hasznos a nem hozzáértő felhasználók szempontjából.

"hacsak nem jön a jó tündér break utasítás képében..."

(#8) dajkopali válasza HZoli87 (#6) üzenetére


dajkopali
addikt

:R

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#9) Z-77 válasza Winner_hun (#4) üzenetére


Z-77
tag

Nálam is rendben vannak a faviconok, a böngésző eszköztáron meg a füleken is. Csak az új üres lap meg a faviconnal nem rendelkező oldalak helyén van ez a szaggatott vonalas izé.

(#10) Meglivorn


Meglivorn
aktív tag

Másnál rendben van a flash plugin?
Ugyan a gépen friss, és minden más böngésző a 11-est használja az FF nem hajlandó tudomást venni róla és leragadt a 10.3-nál :(

(#11) Male


Male
nagyúr

"Erre kínál megoldást egy új opció, amelyben megadhatjuk, hogy a Firefox mentse ugyan el a meglátogatott weboldalak címeit, a füleket, de csak akkor töltse be őket, ha kiválasztjuk őket."

Na, ez hasznosnak tűnik... már ha úgy működik, ahogy én gondolom :)
(Csak még mindig a 3.6.23-at használom, mert pl kéne a CacheViewer nevű kieg, amit már nem nagyon fejlesztenek :( ...valaki tud alternatívát? Vagy a hackelős módon működik rendesen még ezzel a 8-assal is?)

(#12) Winner_hun válasza Z-77 (#9) üzenetére


Winner_hun
félisten

No most jön a kiterjesztések harca. Egy élmény lesz kideríteni hogy mi kavarhat be..

mod: minden kiterjesztést letiltottam, semmi változás. Ajajj.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#13) Tshunin


Tshunin
csendes tag

Aki még nem ismerné. Nem kompatibilis kiegészítők működésre bírásához:

Disable Add-on Compatibility Checks
vagy
Add-on Compatibility Reporter Mozillától
Ez utóbbival jelentéseket is lehet küldeni Mozilla felé (megfelelően működik-e a kiegészítő vagy sem), amit majd ők továbbítanak a kiegészítő fejlesztője felé.

Ezek valamelyikét telepítve az összes kiegészítő el fog indulni. Sajnos a megfelelő működést már nem garantálják, de még így is előrébb vagyunk valamivel.

(#14) Móci


Móci
addikt

Nofene, itt lesz az ideje egy kis belassulásnak? Lehet, hogy csak az én hülyeségem, de mintha a béták kicsit gyorsabban futnának, mint a végleges...

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#15) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Erre kínál megoldást egy új opció, amelyben megadhatjuk, hogy a Firefox mentse ugyan el a meglátogatott weboldalak címeit, a füleket, de csak akkor töltse be őket, ha kiválasztjuk őket.

Az a vicces, hogy ez egy about:config -os átírással már fx4.0 óta elérhető volt, csak most kivezették a GUIra a beállítást. Marha nagy újítás! :D

Móci: Attól függ melyik béta. A 8 béta, vagy a 9 béta?

A favicon sztem egy bug lesz, sokaknak ott is a kocka látszik, ahol nem kéne. Majd utánajárok.

(#16) rt06 válasza atike (#1) üzenetére


rt06
veterán

en teljesen meglepodtem, csak egy olyan kiegeszitom volt (a multkor 4, ami a kiegeszitoim fele), ami nem volt kompatibilis
pontosabban meg nem esett at a mozilla ellenorzesen, de ehhez hozza kell tenni, hogy tegnap kerult fel csak hozzajuk (korabban tobb hetes volt az atfutasi ido, nem tudom, javult-e ez azota)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#17) Móci válasza WonderCSabo (#15) üzenetére


Móci
addikt

Még a régebbi bétákra gondoltam, a nyolcas most egész jól teljesít.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#18) WonderCSabo válasza rt06 (#16) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Egy hetes? Nekem többnek tűnt. Az egy hét nem is rossz. Nekem sokkal több nem szokott kompatibils lenni. Emiatt kompatibilitás csekket mindig kilövöm.

Móci: Akkor javulás van. :)

[ Szerkesztve ]

(#19) rt06 válasza WonderCSabo (#18) üzenetére


rt06
veterán

mi egy het?

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#20) WonderCSabo válasza rt06 (#19) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Vmiért a több hetest egy hetesnek olvastam.

(#21) julius666


julius666
addikt

Erre kínál megoldást egy új opció, amelyben megadhatjuk, hogy a Firefox mentse ugyan el a meglátogatott weboldalak címeit, a füleket, de csak akkor töltse be őket, ha kiválasztjuk őket.

LOL. Olyan "fícsörről" nincs szó, hogy 20+ tab betöltése esetén ne dögöljön meg a GUI? Mert ez így nem megoldás, ez így workaround max.

A kiegészítős problémák megoldását hol tervezik? 9-es verzióban majd?

(#22) WonderCSabo válasza julius666 (#21) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Az az igazság, hogy 4.0 óta nem egyszerre akarja visszaállítani őket, hanem egymás után. De vmiért így is fagy..

Ez engem is érdekelne, de még bugot sem találtam róla.

(#23) Male válasza julius666 (#21) üzenetére


Male
nagyúr

Nálam most 36 mentett van, ami megnyílik... és nem döglik, egy kis megakadás van indulás után, de annyi. (Igaz, ez még 3.6.23-as, és SSD-n van a böngésző cache is.)

(#24) zbory


zbory
tag

mikor kijön egy újabb verzió mindig várom, hogy legalább egy-két komolyabb újítás legyen, de mindig csalódnom kell. az eddigi újítások miatt igazán nincs szükség erre az adj ki gyakran módszerre

If all the economists were laid end to end, they would not reach a conclusion. George Bernard Shaw

(#25) WonderCSabo válasza zbory (#24) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem az újítás miatt adnak ki új verziót: a dátum miatt. Ez egy ilyen modell.

(#26) leslieke válasza Z-77 (#9) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ki lehet ezt valahol kapcsolni? Mármint az ikonokat. Nekem a név is elég lenne.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#27) WonderCSabo válasza leslieke (#26) üzenetére


WonderCSabo
félisten

.tabbrowser-tabs .tab-icon { display: none; }

(#28) Z-77 válasza leslieke (#26) üzenetére


Z-77
tag

WonderCSabo már megírta. Ez vajon a könyvjelző eszköztárról is leveszi az ikonokat? Na kipróbálom majd.

[ Szerkesztve ]

(#29) WonderCSabo válasza Z-77 (#28) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem, onnan nem. De ez igen:

.tabbrowser-tabs .tab-icon, .bookmark-item .menu-iconic-icon { display: none; }

(#30) Z-77 válasza WonderCSabo (#29) üzenetére


Z-77
tag

Köszi.

(#31) Reaper04


Reaper04
aktív tag

Sziasztok!
Feltettem én is a böngészőt, de valamiért a digitális, vagy ellenőrző kódokat nem mutatja.
Ez miért van? Másik böngészőmbe vidáman mutatja a kódsort.

Kéne valami kiegészítő hozzá? Vagy valami progi hiányzik a gépemről ? :F

Segítsetek ha tudtok, légyszi!

Köszi, üdv: Dave

(#32) WonderCSabo válasza Reaper04 (#31) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Kérdésedet itt tedd fel.

(#33) Badman 4ever


Badman 4ever
őstag

Nem tudom, hogy működik a Firefox beépülő rendszere (sohasem használtam a programot), de nem akarnak bevezetni valami hasonlót, mint ami az Operánál van? :)
Az Opera kiterjesztései a W3C Widget specifikációra épülnek, írni ilyeneket pedig a norvég vállalat fejlesztői API-jának és szabványos webes technológiáknak (például HTML5 és JavaScript) a felhasználásával lehet. A kiegészítők, akárcsak a konkurens programokban, az Operában is egy kattintással telepíthetők, a kódok minőségét és biztonságosságát a vállalat azok publikálása előtt minden esetben ellenőrzi – mondják.
Emiatt az összes kiegészítő pont ugyanúgy működött és működik az Opera 11, 11.10, 11.50, a most használt 11.60 beta és 12.00 alpha alatt is. :K

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.