Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) horvathkrisz


horvathkrisz
addikt

Na, már csak ez hiányzott... :W

(#2) oettinger01


oettinger01
őstag

azért a corsair csak megtalálta a gyógyirt már a felmerülendő problémára :C

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#3) horvathkrisz válasza oettinger01 (#2) üzenetére


horvathkrisz
addikt

mindig meg is fogják találni... vajon miért?! :F ;]

(#4) Petya25 válasza oettinger01 (#2) üzenetére


Petya25
addikt

A probléma nem felmerül, hanem generálódik.

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#5) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Szerintem simán megoldható lenne ezt is nyílt szabványként kezelni, de biztos megvan az oka annak, hogy ezt híresztelik.
EPP-hez tudtommal semmi köze nincs Intelnek. (Tud valaki olyan intel chipsetes lapot, ami támogatja EPP-t?) Mivel DDR3-hoz meg egyelőre nVidiának nincs köze, ezért szerintem teljesen logikus lépés Intel részéről, hogy megpróbál előállni egy hasonló ötlettel (Extreme Memory).

Corsair megoldása meg kicsit irónikusnak hat számomra. Nem jogosságát/hasznát illetően, de viccesen hangzik, hogy van minden chipsethez/alaplaphoz külön beégethető profil, amiben megint különböző memóriabeállítás profilokat lehet állítgatni. Profil a profilban. x)

[Szerkesztve]

Skynet is real. It's called Google.

(#6) oettinger01 válasza horvathkrisz (#3) üzenetére


oettinger01
őstag

azért, hogy meg legyen a verseny a vetélytársak között. ez mindíg is így volt és lesz is...
aki lépéselőnyt szerez annak áll a zászló.

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#7) Fiery válasza FehérHolló (#5) üzenetére


Fiery
veterán

Az EPP-t eredetileg az nVIDIA es a Corsair kozosen dolgozta ki, es egybol nyilt szabvanykent definialtak. Az Intel nem allt be a tamogatok soraba, leginkabb azert nem, mert nekik mindenbol sajat szabvany kell, mindenbol ok akarjak diktalni a piacot, es nem forditva. Lasd EM64T vs AMD64; de hamarosan lemasoljak az AMD-fele integralt memoriavezerlos-HyperTransportos koncepciot is (Nehalem).

A ''hasonlo otlettel'' meg az a baj, hogy a nyakamat tennem ra, hogy az Intel-fele megoldas tok ugyanaz lesz, mint az EPP, csak adaptaljak a DDR3 szabvanyhoz. Es mivel az Intelrol van szo, fel sem merul(het) az, hogy esetleg az Intel nyilt szabvanyt alkosson, es ezzel a vegfelhasznalok elete konnyebbe valjon, azaz ne kelljen az nVIDIA-nak es az AMD/ATI-nak sajat verzioval eloallnia :(

De me'g ha az Intel nyilt szabvanyt is alkotna, akkor is ugy alakitani ki azt, hogy ne lehessen pl. nVIDIA chipsethez (vagy AMD procihoz) alkalmazni...

Ja, es az EPP-t lehetett volna Intel chipsetes alaplapoknal is alkalmazni, csak gondolom az Intelnek marhara nem tetszett az otlet, es egyszeruen megtiltotta az alaplap gyartoknak, hogy az EPP-t implementaljak a BIOS-ban.

(#8) pilóta


pilóta
nagyúr

Remélem hamarosan lesz frissíthető bioszos egérpad is... :O

Aki él és nem boldog, az téved!

(#9) FehérHolló válasza Fiery (#7) üzenetére


FehérHolló
veterán

Nagyrészével, amit írtál, tisztában vagy és osztom a véleményed.

EM64T vs AMD64-nél körülbelül az a helyzet alakult ki, hogy Intel érvényesítette a szerződést, amit AMD-vel kötött anno (hogy AMD egyáltalán létre tudjon jönni). Nem volt ott semmiféle lopás/másolás, teljes körűen felhasználhatták. Az más kérdés, hogy kicsit (=minimális mértékben) megmásítva és ''javítva'' már más nevet adtak az utasításkészletnek.

Eléggé OFF, de azért megemlíteném, hogy nem szabad elfelejteni, hogy kezdetben Intelnél is integrált memvezérlő volt, a point-to-point összeköttetés meg tudomásom szerint régebbi, mint az Intel 8080-as. HT-t inkább valami továbbfejlesztett ptp kapcsolatnak tartom, de szerintem a _valódi_ sínrendszerben van a jövő.

Azért Intel benne van néhány nyílt szabványban is (pl. USB 2.0, PCI, stb), tehát remény van. :)

[Szerkesztve]

Skynet is real. It's called Google.

(#10) orbano


orbano
félisten

én ezt az egészet úgy ahogy van totálisan nem értem. csak annyit látok, hogy valakik valahol kitaláltak olyan dolgokat, amik szanaszét bonyolítanak mindent.

A vér nem válik VAZZE!™

(#11) Hun'reeth


Hun'reeth
őstag

Valószínüleg ha lesz is érdemi jelentősége azaz tényleg gyorsítani lehet egyes modulokat a mezei usereket nagyon nem fogja izgatni. Nem hiszem, hogy valós alkalmazásokban számottevő különbséget eredményezhet. Persze lehet, hogy tévedek majd kiderül.

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#12) venember83


venember83
nagyúr

Jaj de jo, igy majd nem csak az nVidiat lehet any@zni memo-kompatibilitasi problemak miatt, intelt is, eljott a Paradicsom! Mindenki szivni fog mindennel, yippie, akkor lehet sima ddr-el kivarom a ddr4et is s kozben rohogok ahogy mas sziv a csilivili up-to-date ddr3asaval :DDD

Mekkora orom, h lassan mar minden csak 1-2 dologgal kompatibilis s valasszon az ember... Miert nem lehet siman csak gyartani a cuccokat, anelkul, h piacpolitikat is belekeverjuk s ezzel megtevesszuk uzletszeruen a szerencsetlen felbites usert???

(#13) Fiery válasza FehérHolló (#9) üzenetére


Fiery
veterán

EM64T vs AMD64-nél körülbelül az a helyzet alakult ki, hogy Intel érvényesítette a szerződést, amit AMD-vel kötött anno (hogy AMD egyáltalán létre tudjon jönni). Nem volt ott semmiféle lopás/másolás, teljes körűen felhasználhatták. Az más kérdés, hogy kicsit (=minimális mértékben) megmásítva és ''javítva'' már más nevet adtak az utasításkészletnek.

Egyaltalan nem valtoztattak meg, es semmit sem javitottak rajta. Csak atneveztek, es kesz. Minden joguk megvolt ra a keresztlicenc megallapodas ertelmeben, de azert megiscsak gaz, hogy Intel EM64T neven vezettek be a koztudatba... Az ''egyaltalan letre tudjon jonni'' pedig teljes keptelenseg, az AMD sokkal regebb ota letezett ugyanilyen formaban...

szerintem a _valódi_ sínrendszerben van a jövő.

Kar, hogy mar senki sem gondolja ezt igy :D Hamarosan minden ismertebb architektura eldobja a sinrendszert mint processzor-processzor valamint processzor-chipset/memoria osszekottetesi megoldast.

Megjegyzem (es ez nagyon OFF itt), a videokartyak is integralt memoriavezerlosek, es ott sincs mar egy jo ideje busz (mar az AGP is point-to-point link volt; es a CrossFire/SLI is point-to-point link).

Azért Intel benne van néhány nyílt szabványban is (pl. USB 2.0, PCI, stb)

Ezek nem nyilt szabvanyok.

(#14) horvathkrisz válasza venember83 (#12) üzenetére


horvathkrisz
addikt

félbites user - LOL :DD :C

(#15) Savage5 válasza orbano (#10) üzenetére


Savage5
senior tag

Ezt már én se értem, hova ennyire bonyolítani. :F

...

(#16) Fiery válasza Hun'reeth (#11) üzenetére


Fiery
veterán

Hat ezaz, eloszor meg kell erteni a dolog jelentoseget ;) Az EPP (valamint annak DDR3-as, jovobeni valtozatai) nem gyorsitanak semmit, csak epp segitenek beallitani a juzereknek a BIOS parametereit a memoria maximalis teljesitmenyehez. Tehat ahelyett, hogy Neked kellene kisakkozni, hogy pl. egy DDR3-1800-as memoria egy Intel X38-as alaplapban milyen feszultsegen es milyen idozitesekkel mukodik valoban 1800 MHz-en, egy gombnyomas a BIOS-ban, es a ''max. frequency'' profilt aktivalni tudod, ami egy korben beallitja a feszultseget, a frekvenciat es az idoziteseket is. Kb. olyan ez, mint az M-es BMW-kben az M gomb :)

(#17) Fiery válasza venember83 (#12) üzenetére


Fiery
veterán

Senki sem mondta, hogy az Intel chipsethez fejlesztett memoriak nem fognak mukodni mas chipsetekkel! Ez az egesz DDR3 EPP tema csupan azt celozza, hogy a memoriak maximalis teljesitmenyet egy adott chipsettel lehet majd csak kiaknazni _egyszeruen_. Azt ugyanis senki sem mondta, hogy a profilok hasznalata nelkul nem lehet a memoria manualis beallitasokkal is olyan frekvencian jaratni, ami ra van irva.

Vagyis, ha veszel pl. egy Intel X38-hoz keszult profillal megspekelt DDR3-1800 modult, azt ugyanugy fogod tudni ilyen frekvencian jaratni pl. nVIDIA chipsettel is, csak epp akkor manualisan kell kisakkoznod a BIOS Setup-ban az 1800 MHz-hez szukseges feszultseget es memoria idozitesi beallitasokat.

Vagy vehetsz Corsair modult, es akkor a netrol le tudod tolteni ehhez a modulhoz az nVIDIA chipsethez valo profilt, bele-flash-eled a modulba, es orulsz :)

Ha pedig a memoriat csak ugy siman belerakod a gepbe, akkor amugy is csak kisebb orajelen fog jarni, pl. 1066 vagy 1333 MHz-en. Ugyanugy, ahogy a mostani DDR2-1000/1100/1200-as modulok is alaphelyzetben 667 vagy 800 MHz-en indulnak, es a BIOS Setup-ban kell oket magasabb orajelre allitani.

(#18) lee56 válasza orbano (#10) üzenetére


lee56
őstag

lehet épp az volt a cél...

No Comment

(#19) Fiery válasza lee56 (#18) üzenetére


Fiery
veterán

Nem egeszen... A cel az volt eredetileg, hogy az nVIDIA-Corsair paros kidolgozza az EPP uj verziojat, ami mar DDR3 modulokhoz is hasznalhato. Aztan az iparag atvette volna ugyanugy, mint az eredeti EPP-t. Ehelyett jott az Intel es bekavart. Miutan ok megtettek, az AMD/ATI is inkabb nekiallt sajat verziot kidolgozni, hiszen ez a jovo most mar: az Intel csinal valamit, az AMD/ATI csinal egy mast, es a tobbiek (VIA, SiS, nVIDIA) meg vagy csatlakoznak valamelyikhez, vagy esetleg eloallnak egy sajat verzioval. A VIA es a SiS tul aprok, esetukben a csatlakozasnak van a legnagyobb eselye :)

Addig oruljunk, amig az nVIDIA nem all elo egy sajat x86-os procival, ami sajat foglalatba illeszkedik ;] Sajnos ez a jovo!

(#20) Hun'reeth válasza Fiery (#16) üzenetére


Hun'reeth
őstag

Én azt hittem ez itt nyilvánvaló. Már eljátszotta ezt az intel korábban is egyszer a PAT-al (:U) de az sem volt igazán jelentős. A baj az, hogy szerepel az ''inkompatibilis'' szó a cikkben és sokan nem értik, hogy ez csak plusz fícsőr.

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#21) Overlocker


Overlocker
veterán

Először is MINDENBEN igaz a van Fiery-nek,amiket leírt!

és akkor 2 kép:

[link] [link]
Remélem ez publikus :U




[Szerkesztve]

(#22) sh4d0w válasza Fiery (#19) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Bizonyos szempontból nem lenne rossz. Persze folyománya lehet egy még nagyobb káosz pl. a CPU-k elnevezését illetően, ellenben árcsökkentő hatása lehetne. Ha jól tudom, egy x86-os CPU kevésbé bonyolult és kevesebb alkatrészből áll, mint egy GPU, tehát az nV-nek csak le kell szerződnie vkivel, aki legyártja neki a mintapédányokat; a tervezés elméletileg rendelkezésre áll. Persze az az AMD-nek rossz hír lenne, immáron 3 fronton kellene küzdenie...

https://www.coreinfinity.tech

(#23) Fiery válasza Hun'reeth (#20) üzenetére


Fiery
veterán

A PAT teljesen mas volt, az tenyleg a teljesitmeny novelesrol szolt. Ez az EPP-tema meg inkabb a kenyelemrol.

(#24) Fiery válasza sh4d0w (#22) üzenetére


Fiery
veterán

A GPU csak ugy tunik, hogy bonyolultabb, mint egy x86-os CPU. A GPU ugyanis szinte a vegletekig parhuzamosithato (2 futoszalag, 4 futoszalag, ..., 64 futoszalag / 8 unified shader, 16 unified shader, ..., 128 unified shader), raadasul az implementalasanal ugyanigy barmeddig skalazhato (pl. a memoria savszelesseg felezesevel, negyedelesevel).

A CPU kevesbe szeles (joval kevesebb a futoszalag / szamito egyseg), viszont azok sokkal-sokkal bonyolultabbak, raadasul egymasra hatassal vannak -- mig a GPU-nal sok ponton teljesen fuggetlenithetoek a futoszalagok egymastol.

Sz'al nem trivialis kerdes, de az nVIDIA van olyan eros most mar, es az AMD/ATI adott neki most egy lelegzetvetelnyi elonyt is (az R580 es az R700 kozott), hogy siman lehet, hogy most a sajat CPU-n dolgoznak inkabb, mint hogy a G90-nel meg a G98-cal vackoljanak :)

(#25) venember83 válasza Fiery (#17) üzenetére


venember83
nagyúr

Okes, ertem, koszonom a felvilagositast, de miert nem lehet egyszerubben megoldani ezt az egesz tuning-temat? Pl. jedec-szabvanyositassal. S akkor minden alaplap ki tudna hasznalni minden memot maximalisan (termeszetesen sebessegre gondolok).

Hun'reeth: Igen, olyan tuning (vagy akkor inkabb nevezzuk csucskategoriasnak) ami valamilyen szabvanynak megfelel s kesz. Lenyegeben jelolesekkel most is ugyanaz folyik, csak annyi, h hivatalosan pl PC9136 nem letezik, attol meg Corsair hasznalja.

[Szerkesztve]

(#26) Hun'reeth válasza Fiery (#23) üzenetére


Hun'reeth
őstag

Aham. Akkor ez még annyit se jelent. Lusták tuningja + marketing.

(#25) venember83: tuning mint szabvány? Érdekes ötlet. :)

[Szerkesztve]

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#27) Fiery válasza venember83 (#25) üzenetére


Fiery
veterán

Igazsag szerint hiaba is szabvanyositana a JEDEC ezt, az Intel akkor is eloallna a sajat verziojaval ;]

(#28) Overlocker válasza pilóta (#8) üzenetére


Overlocker
veterán

Engem inkább az zavarna jobban, ha azok pletykák igazzá válnak miszerint cput+vgat együtt integrálva adnak ki..

(#29) Rive válasza Fiery (#24) üzenetére


Rive
veterán

Sz'al nem trivialis kerdes, de az nVIDIA van olyan eros most mar, es az AMD/ATI adott neki most egy lelegzetvetelnyi elonyt is (az R580 es az R700 kozott), hogy siman lehet, hogy most a sajat CPU-n dolgoznak inkabb, mint hogy a G90-nel meg a G98-cal vackoljanak
Az NV még mindig nagyon kevés egy - akár csak minimális szinten is versenyképes - x86 előállításához. A beugráshoz min. két- de inkább három generációt zsebből kellene finanszírozni, ráadásnak mellé kifizetni a platformépítés költségeit. Max. valami eldugott szegmensecskéről lehet szó, lásd VIA.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#30) lee56 válasza Hun'reeth (#20) üzenetére


lee56
őstag

nem szótam :DDD

[Szerkesztve]

No Comment

(#31) Overlocker válasza venember83 (#25) üzenetére


Overlocker
veterán

Ahogy a DDR2-nél , a DDR3-nál is meghatározott JEDEC szabvány ''alapnak'' tekinthető ,amit már most átléptünk 2Ghz-es ramsebességekkel..

[Szerkesztve]

(#32) horvathkrisz válasza Overlocker (#28) üzenetére


horvathkrisz
addikt

''miért?
integrált vga már van.
most az lesz hogy a cpu-t is integrálják. nincs ebben semmi különös kérem!
az alaplapok eldobhatók lesznek, meg az egész.
instant.
2hétre vesszük 2010 után a konfigot.

nemtecik? e-lehet menni!''
;]

(#33) Overlocker válasza horvathkrisz (#32) üzenetére


Overlocker
veterán

Messze nem lenne olyan hatékony, meg egy cpu+vga együttes hűtése..háát..

(#34) Fiery válasza Rive (#29) üzenetére


Fiery
veterán

Honnan tudod, hogy nem ezen dolgoznak mar egy ideje? Na meg senki sem mondta, hogy egybol egy Penryn-vero architekturaval jonnek ki :)

Mindenesetre, ha megnezed, mi mindent hajtott vegre az nVIDIA, es ki mindenkit gyozott le, akkor azert nem teljesen lehetetlen elkepzelni, hogy kepes lehet felvenni a versenyt minimum az AMD-vel a CPU piacon is.

A VIA-val nem kellene osszehasonlitani, mar csak azert sem, mert a VIA mar evek ota lefele megy a lejton. Ha a VIA utobbi nehany eve olyan sikeres lett volna, mint az nVIDIA hasonlo idoszaka, akkor mar lenne nehany joval erosebb VIA proci is a piacon SZVSZ.

(#35) Rive válasza Fiery (#34) üzenetére


Rive
veterán

Honnan tudod, hogy nem ezen dolgoznak mar egy ideje? Na meg senki sem mondta, hogy egybol egy Penryn-vero architekturaval jonnek ki
Nem tudom, miféle extrán dolgoznak, de ha nem top cuccal jönnek ki, akkor, ahogy írod is, a dömpingáras másodvonalból élő AMD-vel kellene versenyezniük. Ott meg a profit eleve elképesztően alacsony, sőt: a jelenlétüktől várhatóan meredeken tovább csökkenne...

A VIA-val nem kellene osszehasonlitani...
A VIA itt csak mint a speciális, eldugott szegmensben történő megkapaszkodás iskolapéldája szerepelt :)

[Szerkesztve]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#36) Fiery válasza Rive (#35) üzenetére


Fiery
veterán

Nyilvanvalo, hogy top cuccal kell(ene) kijonniuk, de az x86-os CPU nem olyan egyszeru feladat, sz'al elso korben en csak egy szolid dualcore probalkozast varnek csak toluk, masodik korben egy felzarkozast az AMD-hez, harmadik korben meg egy felzarkozast az Intelhez :) De majd meglatjuk, mi lesz...

(#37) waterman_ válasza Fiery (#13) üzenetére


waterman_
aktív tag

lehet rosszul tudom, de már csak azért is megérte átnevezni nekik, mivel a hyper threading miatt nem tudták volna egy az egyben alkalmazni azt az utasításkészletet. már nem tudom hol olvastam, de úgy rémlik hogy pár utasításban eltérnek, a hyper threading miatt pedig pár új is került bele.

..egy sikátorba talátak rám, egy régi frigóba próbátam viszatérni a főd légkörébe..

(#38) csizs


csizs
aktív tag

Azért én nem bánom ,hogy csinálják a saját szabványokat, mert abból csak ki fog sülni egyszer valami jó is. Legyen az intel, vagy SIS, vagy Via! Nekem a lényeg a teljesítménynövekedés, de az manapság nem nagyon tapasztalom. Azt mondják a DDR 2 lassabb, vagy max ugyanolyan sebességgel megy mint a DDR1, mert ugye Cl. És akkor mostmár fikázzák a DDR3-at is, hogy az is tetü lassú. Akkor egyáltalán léptünk mi most előrébb? Szerintem csak Megaherczekekt mérnek, de sebességet nem :(
Mindjárt jönnek a leszólások, hogy igy gyorsabb, meg úgy gyorsabb, de lássunk is valamit.

1x éve a prohardveren!

(#39) antikomcsi válasza Rive (#35) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Szeretnék én egy szeletet abból a dömpingáras másodvonalból!

Másrészt nem rosszak az amd cpu-i, sőt nagyon is jók, a helyzet csak az, hogy az inteléi, jelenleg 10-15-20%-al gyorsabbak.

Én is örülnék, ha beszálna még egy szereplő a processzor piacra, és az nvidia optimálisnak tűnik számomra is, mind tőke, mind gyártókapacitás felől.

Nem várnám el, hogy egy kórónál kétszer jobb procival mutatkozzanak, de ha egy 5000+ X2 szintet tudnak jó áron, az szerintem több, mint kiváló lenne elsőre.

Nem hiszem, hogy csak az amd-vel kéne versenyezniük, a szuper celeronok piacát is megszorongathatná, ami az intelt is új árazásra kényszerítené, és szerintem ez nekünk jó lenne.

Másrészt ha már ez a szabványozás megy, valaki emlékszik még ki akart külön foglalatot?
Milyen szép is volt, mikor a kis asus lapomba 100-as k5 volt, aztán 166mmx pentium, aztén 266-os k6-2.
Ma szerintem sokan már el sem tudják képzelni, hogy régen intel, és amd proci mehetett egy lapba is. Szerintem ez ma se lenne rossz, de akkor a felhasználó járna jól, nem a gyártók.

(#40) Overlocker válasza csizs (#38) üzenetére


Overlocker
veterán

Nézz át a ddr3 topicba, és a végefelé találsz tesztet! ;)

(#41) dr faustus válasza Fiery (#36) üzenetére


dr faustus
senior tag

Elképzelhetőnek tartod az Nvidia belépését az x86-os piacra? Akár, (mondjuk indításképp<) felvásárolva a VIA-t?

Warning: Explicit Content

(#42) FehérHolló válasza Fiery (#13) üzenetére


FehérHolló
veterán

Egyaltalan nem valtoztattak meg, es semmit sem javitottak rajta. Csak atneveztek, es kesz.

Úgy tudom, hogy 2-3 utasítást még belesuvasztottak vagy átalakítottak, de semmi érdemit nem csináltak. 1-2 napon belül utánanézek, de most nagyon nincs időm. :(
Addig nem foglalok konkrét álláspontot ezügyben.


Hamarosan minden ismertebb architektura eldobja a sinrendszert

A jelenlegi/közeljövőbeni helyzet ez. Majd meglátjuk, hogy mi lesz utána.


mar az AGP is point-to-point link volt

Csak a északi/déli hídig ptp, mint minden más PCI. (AGP/PCI-e északi, sima PCI déli.) A HT viszont a prociig ptp.

Skynet is real. It's called Google.

(#43) Renwick


Renwick
őstag

Na, az OCZ is mozgolódik: [link]

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#44) Fiery válasza dr faustus (#41) üzenetére


Fiery
veterán

Siman elkepzelhetonek, tartom, sot... De sajnos az nVIDIA-nak tul jol mukodik a titoktartasi gepezete, emiatt jo esellyel csak akkor tudjuk meg, hogy igazam van-e, amikor mar kesz a proci :) Es szerintem egy VIA C7-nel 2x jobb proci osszelapatolasahoz me'g a VIA-ra sincs szuksege az nVIDIA-nak :D

(#45) Fiery válasza FehérHolló (#42) üzenetére


Fiery
veterán

Csak a északi/déli hídig ptp, mint minden más PCI. (AGP/PCI-e északi, sima PCI déli.) A HT viszont a prociig ptp

No offense, de megis mi a turot beszelsz? :) AGP-bol is volt olyan, ami a procihoz volt huzalozva (lasd Transmeta), es egyaltalan: mi koze az AGP-nek a HT-hez? :)

En csak azert hoztam fel peldanak, mert mar az AGP-nel elindult a buszok eldobalasa. Most mar ott tartunk, hogy lassan nem marad busz az alaplapon, leszamitva mondjuk az SMBus-t, meg a klasszikus PCI-t persze. Hidd el, ez a trend nem fog megfordulni :) Vagy Te tudsz olyan x86-os PC-khez kapcsolodo trendrol, ami megfordult? Mondjuk a socketet mint proci foglalat megoldast leszamitva (Socket 7 / Socket 8 --> Slot 1 / Slot 2 --> Socket 370) :DDD

(#46) Rive válasza Fiery (#36) üzenetére


Rive
veterán

elso korben en csak egy szolid dualcore probalkozast varnek csak toluk, masodik korben egy felzarkozast az AMD-hez, harmadik korben meg egy felzarkozast az Intelhez
Az első két kört kéne csak zsebből fizetniük :) Annyira azért nem nagy cég.

De majd meglatjuk, mi lesz...
Az már egyszer biztos :) Szerintem amúgy csak kicserélnek néhány megoldást az Intellel, meg gőzerővel dolgoznak valamin az ATI/AMD ellen.

szerintem egy VIA C7-nel 2x jobb proci osszelapatolasahoz me'g a VIA-ra sincs szuksege az nVIDIA-nak
Na, mondjuk ez is tuti :DDD

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#47) Rive válasza FehérHolló (#42) üzenetére


Rive
veterán

Csak a északi/déli hídig ptp, mint minden más PCI. (AGP/PCI-e északi, sima PCI déli.) A HT viszont a prociig ptp.
Meg se próbálom kibogozni :DDD
De! Nem keverni a fizikai és a logikai szintet. Fizikailag az AGP és a PCI-e ptp. Logikailag viszont sima PCI busznak tűnnek. Várhatóan ez is marad a trend. Azaz logikailag egységes rendbe szervezett fizikai ptp (majdnem) mindenhova.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#48) Rive válasza antikomcsi (#39) üzenetére


Rive
veterán

Szeretnék én egy szeletet abból a dömpingáras másodvonalból!
Az lehet, de attól még az AMD most eléggé maga alá zuhant. Cégszinten kicsit máshogy veszi ki magát a dolog, mint így lentről, békaperspektívából.

Nem hiszem, hogy csak az amd-vel kéne versenyezniük, a szuper celeronok piacát is megszorongathatná, ami az intelt is új árazásra kényszerítené, és szerintem ez nekünk jó lenne.
Ha az Intel leáraz, akkor a többi szereplő - aktuálisan ugye csak az AMD - sz@pik. Hosszú távon pedig döglik.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#49) Fiery válasza Rive (#46) üzenetére


Fiery
veterán

Az első két kört kéne csak zsebből fizetniük Annyira azért nem nagy cég.

Tudom, hogy kicsit eroltetett parhuzam, de az elso 2 kor a Transmetanak is sikerult, pedig az egy sokkal kisebb ceg volt, mint az nVIDIA, raadasul nem volt semmi termekuk a procin kivul.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.