Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) simonzé


simonzé
addikt

Ha már most közzéteszik a feb.15 utáni áraikat, akkor ki fogja megvenni a megjelenés utáni, jóval magasabb áron?

I don't fit in. I fit out.

(#2) Power válasza simonzé (#1) üzenetére


Power
senior tag

Mindig vannak olyanok, akik bármi áron vesznek, csakhogy legyen, mégha tulajdonképp semmi szükségük rá. :)

Power

(#3) Peat;)


Peat;)
veterán

Ahogy elnézem nem sokkal drágább a sima p4-nél a prescott(2.8 ugyanannyi)-ebből én azt vonom le,hogy nem lesz olyan nagy mértékű gyorsulás a p4-hez képest.Egyre inkább úgy néz ki,hogy a meccset az amd64 nyeri;]

(#4) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Maradjon csak az intel outside... :D

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#5) ebx


ebx
aktív tag

Nyugtatás az Intel tábornak.
Habár, ha végtelen sok pénzem lenne lehet én is mindig a csúcsprocit venném

For every complex problem, there is a solution that is simple, neat and wrong.'' H.L. Mencken

(#6) dabadab válasza simonzé (#1) üzenetére


dabadab
titán

Azt azert hivatalos bejelentes nelkul is lehet tudni, hogy a processzorok ara megy lefele.
A megjelenes utan meg azok fogjak majd megvenni, akiknek AKKOR kell, es nem majd par honap mulva. En is vettem mar RAM-ot boduletes aron ('99 vege fele, ugy remlik 40kHUF a 64MB SD (a par honappal elotti ar kb negyszerese, allitolag vmi gyar leegett)), mert AKKOR kellett.

DRM is theft

(#7) Lager


Lager
tag

CSak azért veszik hogyha megkérdezik, hogy van e, ne kelljen azt mondani, hogy nincs.

(#8) twollah válasza simonzé (#1) üzenetére


twollah
nagyúr

Azért, hogy aki most venne új CPUt az várjon egy kicsit februárig amikor kijönnek a legújabb CPUikkal.

Ekkor a vásárló eldöntheti, hogy az addig felgyűlt pénzt egy elavult CPUra költi vagy vesz helyette egy korszerűt jó pénzért.

(#9) Vitus válasza Peat;) (#3) üzenetére


Vitus
őstag

Elég szomorú az az amd számára, hogy a hatalmas árkülönbség ami most is van csökken. Nem azt kell levonni belőle, hogy nem lesz nagy teljesítmény különbség, mert nem is kell, hogy legyen mert az első athlon 64ek valószínű még a jóval öregebb csúcs p4-eket sem fogja tudni megverni. Szóval szorul a hurok, ha az amd nem tudja tartani az árkülönbséges akkor bajban lesz, ha csak nem óriási teljesítménykülönbség lesz, bár ez valószínűtlen.

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#10) Fr4G


Fr4G
aktív tag

Érdekes... a 3.2Ghz-s $417 dollar, a 3.0 Ghz-s pedig csk 278$:))

(#11) Fr4G válasza Vitus (#9) üzenetére


Fr4G
aktív tag

Mindjárt jonnek, hogy az nem ugy van...:))

(#12) Vitus válasza Fr4G (#11) üzenetére


Vitus
őstag

Hiába, mert a megjelenési árak:

Amd athlon 64 3200+ $475
Intel Prescott 3200Mhz $417

Így a veszőparipa (ár/teljesítmény viszon) igen csak eltűnőben látszik.

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#13) Vitus válasza Vitus (#12) üzenetére


Vitus
őstag

Ja és ez az egyetlen ami az amd mellett szól még jelenleg is és nem a teljesítménye.

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#14) Viktor77


Viktor77
titán

Ha tényleg így lesz kiváncsi leszek mi lesz az AMD-sek vesszőparipája?

Intel Rulez!

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#15) sebela válasza Vitus (#13) üzenetére


sebela
aktív tag

És honnan tudod milyen teljesítménye lesz az A64-nek?

64bites utasítások futtathatósága (tudom most még nem sokat ér)?


:DDD)

Ha követnélek egészen hazáig, megtartanál?

(#16) sebela válasza sebela (#15) üzenetére


sebela
aktív tag

Ja és a Prescott 100 watt körüli hőleadása?

:DDD)

Ha követnélek egészen hazáig, megtartanál?

(#17) erdoke


erdoke
titán

Örülök, hogy QPB-t írtatok, amolyan vesszőparipám ez... Kutatói rigolya, bár már régóta semmit nem kutatok.:)

A legjobb aláírás a héten

(#18) Viktor77 válasza sebela (#16) üzenetére


Viktor77
titán

Az semmi! Az én procim is most megeszik 83 watt körül és mégis egy 2000ft-os hűtővel hűtöm. Alapon így 42 fok. Ez nem jött be!

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#19) sebela válasza Viktor77 (#18) üzenetére


sebela
aktív tag

hmmm...
Ezen most elkezdhetünk vitatkozni.Az enyém alapból megeszik (tipikus hőfelvétel 59W) 68 W-ot és egy 3500 forintos hűtővel (TITAN D5TB/4TC) most 53°C (lehet, hogy rosszul raktam fel a hűtőt? na mind1).
És a teljesítményéről mit tudsz?
Amíg nem ismered a teljesítményét, hogyan tudod eldönteni az ár/teljesítmény arányát?
Mellesleg a K8 egy új architektúra, olyan képességekkel amit az *NTEL még egy ideig nem fog az asztali prociknál bevezetni.


MEG AZÉRT A 83W NEM 103W (tipikusan)


:DDD)

Ha követnélek egészen hazáig, megtartanál?

(#20) HiperG


HiperG
addikt

Ez asszem olyan lesz mint egy tintasugaras nyomtató:
Lehet hogy olcsó megvenni de üzemeltetni drága ;]

(#21) JulWCZar válasza dabadab (#6) üzenetére


JulWCZar
senior tag

Nem gyár égett le hanem Taiwanon volt egy ''kisebb'' földrengés :)

(#22) Vitus válasza sebela (#15) üzenetére


Vitus
őstag

Nem tudom de a sok AMD-s honnan tudja? És honnan tudják a prescott teljesítményet? :) Na úgye.

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#23) Vitus válasza sebela (#19) üzenetére


Vitus
őstag

Fölösleges a vita! A 100w az nem olyan sok, hogy ne lehetne meghűteni! Az én procim is megeszik annyit! 3300Mhz-en sőt! És semmilyen probléma a hűtésével, köszönhetően a jól megoldott hűtés felfogatással. Az új architekturáról meg csak annyit, hogy az intel 70% feletti piaci részesedése többet számít mint egy esetleg jobb megoldás lásd 3dnow vs. mmx. Az lesz mint eddig volt erősebb kutya ba***k! :) De nemsokára úgyis meglátjuk úgyhogy kár találgatni. :)

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#24) HiperG válasza Vitus (#22) üzenetére


HiperG
addikt

Elég régóta ez folyik a csapból...

(#25) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

Azért ez érdekes hogy az azonos órajelű P4 és Prescott ugyanannyiba fog kerülni... mindegyik! :F

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#26) hobizoli válasza Vitus (#22) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Novekszik L1 es L2 cache merete, ami jo, mert hardveres, nem kell megtamogatni szoftveroldalrol, lesz SSE3 meg HTT2 ami szinten jo lehetne, ha egybol tamogtana egy valag prg, de hat ez mar szoftveres tamogatast is kivanna...kulonben szep marad a papiron...novekszik a vegrehajtoegyseg futoszalag fokozatainak szama, ami nem jo, mert csokkken az eddig sem kimagaslo IPC ertek...szoval majd meglatjuk decemberben, hogy melyik serpenyo nyom tobbet


hobizoli

több drón kell ;P

(#27) sebela válasza Vitus (#22) üzenetére


sebela
aktív tag

Én vontam kétségbe az ár/teljesítmény arányt? nem
Ha az előzetes teszteket elolvasod (pl Opteron 2GHz-en), akkor azért lehet már vmit sejteni.

Ha szeretnéd tudni, szerintem rohadt drága, lesz de a Prescottot sz*rrá veri:DDD

:DDD)

Ha követnélek egészen hazáig, megtartanál?

(#28) HiperG válasza hobizoli (#26) üzenetére


HiperG
addikt

''szoval majd meglatjuk decemberben, hogy melyik serpenyo nyom tobbet''
Nekem van egy tippem ;]

Mindesetre, hogyha a Prescott gyorsabb lenne egy kicsivelakkor se lesz nekem az, mert:
-Nincs szükségem nekem és a családomnak arra hogy az amúgy is magas villanyszámlát feleslegesen növeljük
-Akárhogyis de nagy valószínűséggel az A64 olcsóbb lesz a Prescottnál
-Nincs nagyon kedvem, emelni az amúgy sem kellemes zúgó hangerőt a gépházból, mert egy esetleges új prockónak az kell..

(#29) Vitus válasza sebela (#27) üzenetére


Vitus
őstag

Már akkor örülni kell ha egyáltalán a P4 szintjét utoléri. De mint mondtam hajrá! Majd meglássuk :)

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#30) sebela válasza Vitus (#29) üzenetére


sebela
aktív tag

Erre csak ennyit tudok mondani:

LOL!!!!


Igen-igen, hajrá

Ha követnélek egészen hazáig, megtartanál?

(#31) hobizoli válasza Vitus (#29) üzenetére


hobizoli
nagyúr

A mostani P4 szintjet mar a Single Channel DDR A64 XP3200+ is ''hozza'', vaccsdisz:

[L]http://www.tbreak.com/forums/showthread.php?s=1ba2e41d0ee277a3e182d98b88a81583&threadid=19317&perpage=15&pagenumber=1[/L]

[L]http://www.tbreak.com/nasser/Naser-A64/Final-trans.avi[/L] (74MB!!)

:C


hobizoli

több drón kell ;P

(#32) HiperG válasza hobizoli (#31) üzenetére


HiperG
addikt

Megnéztem a 74 megás videót...coool :DD
Szerintem ezt hamisítani nem igazán lehet
Go AMD, go!!! :DD

(#33) e-biza


e-biza
őstag

szép árak. a teljesitményekröl majd akkor ha kinn lesznek - az általuk hozott többlet technologiát kihasználo szoftverekkel együtt- a windows 64-el és valami windows media player 10 sse3 optimized :)

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#34) HiperG válasza e-biza (#33) üzenetére


HiperG
addikt

''windows 64-el és valami windows media player 10 sse3 optimized''
Az A64-be nincs SSE3, ''csak'' 2-es...és ettől végre ezis virágzásnak indulhat ha mind2 cég procija tudja...
Prescottal meg reméljük nemfog akadni wmp SSE3 nélkül ;]

(#35) Vitus válasza hobizoli (#31) üzenetére


Vitus
őstag

Megnéztem a videot. Azon kívül, hogy a windóz :) nagyon lassú volt rajta pedig szinte nem volt semmi telepítve és hogy 20xxx pontot kapott alapalon és ez még jónak sem mondható. Egy egyon húzott 9800Pro-tól ez nokedli. Ha jól emléxem fLaSS egy sokkal gyengébb provival egy modolt 9500 radeonnal 22XXX-et csinált. Ennyit még én is kicsavarok a masinámból. De azért csak hajrá hajrá! :)

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#36) Vitus válasza Vitus (#35) üzenetére


Vitus
őstag

De a hőfok nagyon jó volt! Bár ott kinn az asztalon ez sem olyan nagy mutatvány.

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#37) janati válasza hobizoli (#31) üzenetére


janati
őstag

A sima XP nem hozza?? Nahát...:DD

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#38) Tiggr válasza JulWCZar (#21) üzenetére


Tiggr
tag

Volt gyárleégés is! Japánban egy gyár, talán epoxigyantát gyártottak? Ami kellett a DRAM előállításhoz...

(#39) Grafman


Grafman
aktív tag

Jelenlegi Inteles létemre esküszöm, hogy az A64-nek drukkolok! Csavargassa csak meg egy kicsit a vaddisznó farkát, nem fog az ártani. Ha tényleg ilyen szuper proci lessz (van) az új AMD, és az árát is a nyerő szegmensben tudják tartani, akkor fogozódik a hajrá a piaci részesedésért, és ezen még mi Intelesek is csak nyerhetünk, a jelenlegi procikat olcsóbban, újj jobb procikat hosszútávon...

Egyvalamiért nem vennék még egyszer AMD-t: az alaplapi chipkészeletek miatt, azért váltottam Intelre mert meguntam a sz@rakodást. Én inkább arra lennék kíváncsi, hogy ezen a téren lessz e valami változás!

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#40) HiperG válasza Grafman (#39) üzenetére


HiperG
addikt

''Egyvalamiért nem vennék még egyszer AMD-t: az alaplapi chipkészeletek miatt, azért váltottam Intelre mert meguntam a sz@rakodást. Én inkább arra lennék kíváncsi, hogy ezen a téren lessz e valami változás!''

Ez alatt mit értesz?
Hogy fel kell tenni a drivert? :)
Nemond már, hogy az Intel nem ad ki chipset drivert...
Szerintem az hogy elindítok egy szimpla chipset driver telítőt abba senki sem hal bele...

Izé nálam ezentúl AMD platformon az nForce széria a nyerő, ezzel az nVidia nagyot alkotott (hamár VPU-knál nem jött össze)...
Ne firtassuk miért, ennek több oka van járjon utána aki kíváncsi rá :)
Azonkívül jó driverek is vannak hozzá :)

(#41) Ronin válasza HiperG (#40) üzenetére


Ronin
aktív tag

Szerintem arra gondolt, hogy az Intel procik legfőbb előnye, hogy nagyon jó chipsetek kerülnek alájuk, lásd: 865PE/875P.

(#42) HiperG válasza Ronin (#41) üzenetére


HiperG
addikt

Mit tud az amit egy nForce2 nem? :t

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.