Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  [Re:] Új SATA merevlemezek (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) engusz


engusz
veterán

Remélem, hogy gyorsabbak lesznek, mint az elődeik!

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#2) Uzmany


Uzmany
őstag

Mit jelent a Native Command Queuingot (NCQ) ? Thx.

® visions created with passion

(#3) aronocs válasza Uzmany (#2) üzenetére


aronocs
tag

A vinyohoz erkezo irasi es olvasasi muveleteket a vinyo okosan sorbarendezi, aszerint, hogy legelonyosebb fejmozgatas szempontjabol. Egyszoval sebesseget javit.

Udv

Aut inveniam viam aut faciam.

(#4) vlaci79 válasza Uzmany (#2) üzenetére


vlaci79
senior tag

udv
Sorbaallitja a vinyohoz jovo kereseket ezaltal optimalizalja a fej mozgasat.
nagyobb random olvasasi-irasi sebesseg az eredmenye (gyakorlatban ez fordul elo gyakrabban)
Aszem 32 kerest tud sorbarendezni.

Hirtelenjeben ennyit.
Majd valaki meg kiegeszit...

(#5) Integra


Integra
titán

és mi ez a hot plugging??
kikapcsolás nélkül rálehet dugni a gépre? mintha egy usb cuccot dugnánk a gépre?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#6) Adrian Mole válasza Integra (#5) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

Azért gondolom, kell neki valami mount/unmount dolog is, mint az USB-nek.
A 16 Mb meg brutális, 10 éve még a számítógépemben nem volt ennyi, 5 éve még a videókártyámon sem. :Y

42

(#7) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

És a Seagate-k szeretik-e majd a Hot Plugot?

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#8) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Ha jól sejtem az NCQ-val jelentősen feljebb értékelődik a cache méret.

Aki hülye, haljon meg!

(#9) L3zl13


L3zl13
nagyúr

''Queuingot''? Nem inkább ''Queuinget''. Már csak a hangrendi egyezés miatt. Mert ''kveving''-nek ejtjük ha jól 'tom.

Aki hülye, haljon meg!

(#10) bcs válasza L3zl13 (#9) üzenetére


bcs
aktív tag

nem ''kveving'', hanem ''kjúing''

(#11) Flashcash válasza bcs (#10) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Igen így kell ejteni.

(#12) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

400GB,16MB cache,hmmmm.Mibe kerül majd ez idehaza?:(

(#13) L3zl13 válasza bcs (#10) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Hmm, tényleg a szótárban is így van. :B
Akkor viszont jó a hangrend. :DDD

Aki hülye, haljon meg!

(#14) anulu válasza _Volkovy_ (#12) üzenetére


anulu
félisten

remélem, h nem sokba! :):)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#15) borely


borely
tag

És ezeket az újdonságokat kilehet használni az eddigi SATA vezérlőkkel? Vagy kell hozzá SATA II vezérlős alaplap?

''Jobb bármilyen kicsi fényt is gyújtani, mint szidni a sötétséget''

(#16) viharhozo válasza _Volkovy_ (#12) üzenetére


viharhozo
addikt

Kulfoldon 400-500 euroert lattam ilyeneket.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#17) L3zl13 válasza borely (#15) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Jó kérdés.

Aki hülye, haljon meg!

(#18) _Volkovy_ válasza borely (#15) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

a gyártók hozzáállását ismerve tuti kell hozzá sata2.há' majd nem,mi?há' nem.

(#19) engusz válasza _Volkovy_ (#18) üzenetére


engusz
veterán

Elméletileg az Intel ICH6-tal menni fognak ezek az új lemezek. Azt viszont nem tudom, hogy a VIA-val és a SiS-szel mi a helyzet. De szerintem készülnek (készültek) rá.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#20) erdoke válasza Adrian Mole (#6) üzenetére


erdoke
titán

A 16 MB talán brutálisnak hangzik a 2 vagy a 8 MB után, de ha belegondolsz, hogy egy ilyen lepukkant memóriachip (mert nem ám a legújabb és leggyorsabb chipek csücsülnek a vinyókon) fillérekbe kerül, akkor már inkább azon csodálkozol, miért is nincs rajta 32 vagy 64 MB. Persze másik kérdés, hogy mekkorát kezelne az elektronika normális késleltetéssel, illetve mekkorára van szükség.

A legjobb aláírás a héten

(#21) anulu válasza _Volkovy_ (#18) üzenetére


anulu
félisten

szerintem menni fog a régiekkel is, csak nem lesz hot-swp, a régi max sebességével... á lá UDMA 66 vs UDMA 33. remélem.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#22) Surranó


Surranó
aktív tag

Az ''MTTF'' véletlenül nem ''MTBF''? Vagy az más?
(Mean Time Between Failures -- nem élettartam, hanem két (egybites?) hiba közti idő)

(#23) wfjo


wfjo
csendes tag

ez a hot swap mer olyan nagy cucc ? :) en ha menet kozbe radugok ata -ra hdd-t azt xp rogton felismeri es mar tok is masolni

oldalaim: http://www.oazigazi.hu + http://www.szakemberadatbazis.hu + http://www.hirfriss.hu + http://tv-musor.hirfriss.hu

(#24) erdoke válasza wfjo (#23) üzenetére


erdoke
titán

Jó neked, nálam ez nem megy, igaz hogy különféle PCI-os vezérlőkkel probálkoznék. Most éppen a cold swap se megy.:DDD

A legjobb aláírás a héten

(#25) L3zl13 válasza anulu (#21) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Az eredeti felvatés az volt, hogy az új funkciók mennek-e a régi SATA vezérlőkkel. Azt, hogy a vinyók mennek, mindenki természetesnek vette. Remélem legalább ebben nem kell csalódnunk...

Remélem, hogy egy driver/firmware upgrade elég lesz az újdonságok használatához. A hotplug ugyan nagyon nem izgat. Azt már IDE vinyóval is meg tudom cinálni, de a command queueing jó volna.

Aki hülye, haljon meg!

(#26) borely válasza L3zl13 (#25) üzenetére


borely
tag

Szívemből szóltál :)

''Jobb bármilyen kicsi fényt is gyújtani, mint szidni a sötétséget''

(#27) borely válasza wfjo (#23) üzenetére


borely
tag

Bátor vagy...vagy?

''Jobb bármilyen kicsi fényt is gyújtani, mint szidni a sötétséget''

(#28) L3zl13 válasza borely (#27) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Annyira nagy bátorság azért nem kell hozzá. 1-2 éve elég gyakran alkalmazom a módszert probléma nélkül. Azért persze ha nam muszály, én sem erőltetem. De néha ugye nem lehet kikapcsolni a gépet...

Aki hülye, haljon meg!

(#29) engusz


engusz
veterán

[L]http://www.digit-life.com/news.html?106046[/L], fincsi... :)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#30) LordX


LordX
veterán

Az NCQ és a Hot plug közül meglyk a SATA 2 fícsör? Mert mindkettő a SATA 1 része, legfeljebb nem volt szinte sehol sem megvalósítva... (NCQ: Seagate SATA vinyókban már rég..)

(#31) Sunzi


Sunzi
aktív tag

Ajánlom az alábbi oldalt:
[L]http://www.serialata.org/about/index.shtml[/L]

Bár a PDF-ek baromi unalmasak...

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#32) anaqer válasza Surranó (#22) üzenetére


anaqer
veterán

:)
Nem hiszem, hogy MTBF-et bithibára adnák meg, hardver kehe lesz az.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#33) Bgs válasza borely (#27) üzenetére


Bgs
senior tag

Nem kell nagy batorsag hozza. Mar lassan tiz eve csinalom es eddig meg fagyasom sem volt... :C

Bgs Kek modolt farmer, SMP bicska, spam taszito ing, integralt karora, personal firewall gatya, antisztatikus zokni, 5 sec alatt rebootolhato cipo.

(#34) moonman válasza Bgs (#33) üzenetére


moonman
titán

felrakásnál nincs is gond (ha először jár a vinyó a rendszerben, kér újraindítást, egyébként nem), levételnél van a gond. én kiadom a sync parancsot, aztán ide-vezérlő letilt, vinyó ki. működik, de nem ajánlott.

(#35) Surranó válasza anaqer (#32) üzenetére


Surranó
aktív tag

Há' nemtom. Olyan, mintha repülőkre nem azt mondanák, hogy (exhas) 100ezerből 1 zuhan le, hanem hogy 10milla utasból van egy áldozat, vagy még inkább hogy 100ezer útból van 1 áldozat.

Egyébként statisztikai dolog, és amennyire én értettem (nemtommikor), nem azt jelenti, hogy várhatóan ennyi idő után kipurcan a vinyó, hanem hogy téveszt. Eltéved egy adat. Hogy az most ténylegesen egy bit vagy egy blokk (ami pl szintén lehet egy bit, ha a kiolvasandó blokk számában hibázik ;) ) vagy micsoda, arról kérdem a tisztelt hozzáértőket.

(#36) L3zl13 válasza Surranó (#35) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Nem tök mindegy, hogy 1milla óra múlva meghal, vagy csak hibázik egyet és megy tovább gond nélkül? Úgysem érjük meg egyiket sem... (114 év) :DDD

Aki hülye, haljon meg!

(#37) Surranó válasza L3zl13 (#36) üzenetére


Surranó
aktív tag

Nézd 1000 órára (napi 3 órával 1 év). Az nem (feltétlenül) mindegy, hogy 1/1000 vsz-ggel botlik egyet vagy 1/1000 vsz-gel repül a sokgiga cuccod. (persze ha attól az egy botlástól összeomlik a parttable v valami...)

[Szerkesztve]

(#38) anulu válasza L3zl13 (#25) üzenetére


anulu
félisten

én is remélem, hogy a ''régi'' controlleren faxányosan fognak menni az új vinyók, különben kapok idegbajt, hogy az alaplapi SATA-ra csak max ~250GB-os vinyókat tudok rádugni. nekem kell egy 400-as! :D nem mellesleg 1TB felett lennék akkor :DDD

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#39) L3zl13 válasza Surranó (#37) üzenetére


L3zl13
nagyúr

1000 óránál persze hogy nem mindegy, de itt pontosan a 1milla óra miatt mindegy

Aki hülye, haljon meg!

(#40) Adrian Mole válasza erdoke (#20) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

Oké, nem is ezzel van agond, írhattam volna, hogy ha a videókarimon 128 MB van, akkor ezen miért nincs annyi. Emlékszel még a 386-os, 486-os időkből az IDE gyorsítókártyákra? Na azon akkor lehetett annyi memó, mint a proci mellett. Hol vagyunk még attól? :) Oké, ez a másik véglet :P

42

(#41) Surranó válasza L3zl13 (#39) üzenetére


Surranó
aktív tag

mondom: statisztika. vagy mi. Ha VÁRHATÓAN 1milla óra alatt hibázik/meghal, akkor 1000 óra alatt KÁBÉ (pontosan nemtom, hogy kell számolni, de lehet, hogy nem kábé, hanem pontosan) 1/1000 vsz-gel lesz baj, vagy 1 óra alatt 1/1milla vsz-gel, stb.

Egy mezei júzernek ez vsz elég is, sőt el is hanyagolja (de hogy bánja majd, ha pont ő lesz az az ezerből egy!), de mi a helyzet ha mondjuk gépparkújításkor 200 vinyót vesz egy cég?
neadjisten állambácsi, habár nem vagyok biztos benne, hogy az 1millás ovigépekben ez szempont lett volna

Mindent összefoglalva fogalmam sincs, hogy ez az 1milla óra jó vagy sem, de hogy emberi léptékkel értelmezhető, abban biztos vagyok.

[Szerkesztve 2x 2 percen belül]

[Szerkesztve]

(#42) Surranó


Surranó
aktív tag

Kedves PH!sok! ki a fórumprogramozó? szerkesztés után nem ahhoz a hozzászóláshoz, hanem a topic elejére dob a refresh.

(#43) Integra válasza Surranó (#42) üzenetére


Integra
titán

hm.. utóbbi időben nekem is szokott vacakolni...
és újabban nem mutatja jobb oldalt az utolsó fórumokat amikben hozzászóltam

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  [Re:] Új SATA merevlemezek (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.