Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) e-biza


e-biza
őstag

haladunk elöre :) az atinak lehet tudni az unified shader verziojárol valamit?

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#2) DeSanto


DeSanto
őstag

Nem értem hova ''rohan'' az Nvidia?
Igaz az ATI előtt jár némileg ''szolgáltatásban'' de akkor sem értem hova kell szaladni? :DDD

(#3) _Hunter_


_Hunter_
őstag

Nem semmi a kép. A két kártya elég rövidnek tűnik. :D

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#4) Exakt


Exakt
aktív tag

DeSanto: hogy meg is maradjon az az elony..

kiváncs leszek erre a jan 24.re :DDD
amugy már vártam mikor jelenti be az Nvidia a 'ringbus' variánsát

(#5) faster válasza DeSanto (#2) üzenetére


faster
nagyúr

Nem rohan sehova, a G70 architektúra szokásos ütemben jön ki közép- ,és alsó kategóriában, a g80 meg majd ''valamikor''. A SM3 egyébként is már elég régóta van, lassan a Vistával együtt jöhet az új.

(#6) rocket válasza DeSanto (#2) üzenetére


rocket
nagyúr

Miben jar elorebb?

Cikket figyelmesen olvasod lathatod, hogy az nv-nel most jon meg csak a 90nm-es gyartas es az unified shader gpu, mikozben az ati ezeken mar tul van egy ideje.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#7) nap


nap
addikt

Epp ideje mar a 7600-nak. A 7200 megy az also szegmensbe?

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#8) engusz válasza e-biza (#1) üzenetére


engusz
veterán

[gúnyolódás ON]
Majd akkor lesz desktop gépekben unified shader, ha azt az M$ is úgy akarja...
[gúnyolódás OFF]

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#9) SLYM


SLYM
veterán

azt azért még most kéne tisztázni, hogy ez csak jósolgatás.............egyébként DX10-ről már régóta tudjuk, hogy lesz(a Crytech már be is jelentette, hogy készít egy techdemot DX10-be) a 7600 és a 7200 pedig teljesen reális elgondolás(X1600 és X1300 ellenfelei). az hogy 7900 Ultra néven bármi is kijöjjön az meg 100%- hogy kamu! (mindek készítsen, vagy hozzon létre egy új szegmentst az NVidia amikor minden részét uralja a piacnak!? épp elég az SLI és az 512 megás 7800GTX) abban az esetben lehetne a hír igaz, hogyha nem hallottam volna valahol ezt(a régebben gyártott 512 megás7800GTX chipeken ultra felirat volt olvasható)

egyébként talán még annyi elképzelhető, hogy egy ultra extreme 7800GTX kijön, valami nagyon megelmelt órajelen(de az meg úgy jár mint a 6800 UE), de ez is csak akkor képzelhető el, ha az ATI-nak sikerül egy X1800 Platinum Editionnal túlszárnyalnia a mostani királyt(a 7800GTX-et)

(#10) faster válasza engusz (#8) üzenetére


faster
nagyúr

A Vistával érkezik az új 3d felület, az új shader modell, úgy tudom, ez már fix.

(#11) Face8814 válasza SLYM (#9) üzenetére


Face8814
őstag

Valamit kicsit félreolvastál! Itt nem az X1800XT PE-ről van szó, hanem az R580-ról. Az Nvidia a 7900 Ultrával, annak akar konkurenciát nyújtani ( gondolom ezért is van az hogy majdnem egyidőben akarja bemutatni azt az ATI-val ). A teljesen megújjúlt architektura, pedig csak jövő év őszére várható az amcsiktól a G80 személyében! Ennyi! Nem kell túlkomplikálni a dolgot!

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#12) SLYM válasza Face8814 (#11) üzenetére


SLYM
veterán

ez csak fejtegetés. igazából ez a része a hsz-emnek nem is a hírre koncentrált. csak egy gondolatsor. és abba most nem illik bele egy új csúcskártya 7900 Ultra néven. :)

''az hogy 7900 Ultra néven bármi is kijöjjön az meg 100%- hogy kamu! (mindek készítsen, vagy hozzon létre egy új szegmentst az NVidia amikor minden részét uralja a piacnak!?''

szerinted?????????

[Szerkesztve]

(#13) faster válasza SLYM (#12) üzenetére


faster
nagyúr

''az hogy 7900 Ultra néven bármi is kijöjjön az meg 100%- hogy kamu! (mindek készítsen, vagy hozzon létre egy új szegmentst az NVidia amikor minden részét uralja a piacnak!?''

Ugyan miért ne cserélné le 90nm-re a G70-et, és hozná ki új néven? Semmi lehetetlent nem látok abban, hogy a nyáron debütált G70 helyett a 2 negyedévben (esetleg a 3.-ban) jöjjön egy új. Egyébként sem új architektúra volna, csak egy ráncfelvarrott.

(#14) SLYM válasza faster (#13) üzenetére


SLYM
veterán

''az ATI R580 kódnevű grafikus processzora 2006. január 24-én fog bemutatkozni. A hírek szerint a Radeon X1800 XT házon belüli trónfosztója elődje nyomtatott áramköri lapját és hűtési rendszerét örökli''

ez mind szép és jó, de ez nem lesz elég a 7800GTX leveréséhez, mert még a 256 megás 7800GTX-et se veri el az X1800XT 512 megás

ahoz, hogy a 7900 Ultra megjelenjen ki kellene valamikor mostanság jönni egy 7800GTX verő ATI karinak, ami nem valószínű, hogy kijön. Akkor kérdezem én........van erről valami hír? :F mert ha ilyen nem lesz, akkor megintcsak........az hogy 7900 Ultra néven bármi is kijöjjön az meg 100%- hogy kamu! (mindek készítsen, vagy hozzon létre egy új szegmentst az NVidia amikor minden részét uralja a piacnak!? :U

(#15) SLYM válasza SLYM (#14) üzenetére


SLYM
veterán

szerk: (lejárt az idő) :D

a felsőkategóriában ráncfelvarrás? minek? :F akkor megint jöhetne a raktárpucolás, amire a G70 még nyárra se lesz elég érett :)

lehet, hogy költséghatákonyabb lenne a gyártás, de nem hiszem, hogy csak a felső kategória miatt(amibe köztudottan a legkevesebb pénz van, és inkább csak presztízskérdés) átállnának........... :U

(#16) Face8814 válasza SLYM (#14) üzenetére


Face8814
őstag

''ahoz, hogy a 7900 Ultra megjelenjen ki kellene valamikor mostanság jönni egy 7800GTX verő ATI karinak, ami nem valószínű, hogy kijön. Akkor kérdezem én........van erről valami hír?''
Már megint nem voltál figyelmes! :DDD
A cikk pont erről szól. A 7800GTx ''verő'' ATI-ról, amit úgy fognak hívni hogy R580!!!! Na ezért kell a ráncfelvarott G70! Vagyis most már új néven G71.

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#17) faster válasza SLYM (#14) üzenetére


faster
nagyúr

ez mind szép és jó, de ez nem lesz elég a 7800GTX leveréséhez, mert még a 256 megás 7800GTX-et se veri el az X1800XT 512 megás

Nocsak, te tudsz valamit az R580-ról? Oszd meg velünk, légyszi.

ahoz, hogy a 7900 Ultra megjelenjen ki kellene valamikor mostanság jönni egy 7800GTX verő ATI karinak, ami nem valószínű, hogy kijön.

Honnan tudod ilyen magabiztosan, hogy az R580 semmivel nem lesz jobb a mostani R520-nál, hogy ennyire leírod az ATI-t? Egyébként elolvastad, mit írtam? Az ATI is kijött az X800XL-lel, pedig volt nki X800XT-je, és mégis, kijött egy ugyanolyan chippel 110nm-en, jött vele egy új kártyageneráció.
Semmi nem indokolja, hogy az NV-nek 2006-ban csak a karbatett kézel kéne ülnie.

(#18) faster válasza SLYM (#15) üzenetére


faster
nagyúr

Egyszerűen nem így megy a videokártya piac, szép elképzelés, de nem így működik. Meg lehet nézni, milyen sűrűn vannak ráncfelvarrott modellek és teljesen új chipek.

(amibe köztudottan a legkevesebb pénz van, és inkább csak presztízskérdés)

Hááát, én ezt nem merném így kijelenteni, pláne nem a ''köztudott'' címkével. Ezeken van a legnagyobb haszonrés, és a legkisebb a volumen, de hogy a legkevesebb haszon lenne rajtuk, azt nem mondanám.

[Szerkesztve]

(#19) Exakt válasza rocket (#6) üzenetére


Exakt
aktív tag

lehet desanto ''szolgáltatást''-al a két csucskártya kozti kulombsegre utalt, legalabbis en erre gondoltam :F

(#20) maszat


maszat
senior tag

...amint az NVIDIA megerősítette, továbbra is lesznek meghajtók Windows XP, illetve DirectX 9 alá. :D

Ha nem lenne 2010-ig drivertámogatás Windows XP, akkor meg is enném a kalapom.

Hehe, most, hogy így olvastam, amit írtam, 2010-ről az €-csatlakozás jut eszembe. :DDD Bár remélem lesz még új XP-s driver, mikor idehaza bevezetik. :B

(#21) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Elképzelhető, hogy abból az R580-ból esetleg farsangra eljusson ide egy-két darab?:U:B

(#22) faster válasza Alvin_ti4200 (#21) üzenetére


faster
nagyúr

Sőt, mennyiért lehet kapni nálunk/hol/mikor? :DDD Jó előre felteszem az ilyenkor szokásos rutinkérdéseket.

[Szerkesztve]

(#23) Face8814 válasza faster (#22) üzenetére


Face8814
őstag

Folytatom! :DDD Hány pip, milyen órajel, milyen színben, milyen hűtővel? :DDD

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#24) Alvin_ti4200 válasza Face8814 (#23) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

16, X, piros, gyári:)

(#25) Alvin_ti4200 válasza faster (#22) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Ebből én a mennyi?-re lennék igazán kíváncsi:D

[Szerkesztve]

(#26) SLYM válasza faster (#17) üzenetére


SLYM
veterán

onnan, hogy a cikkben ez áll. ezért is idéztem. ;) :U

megjelenés elvileg jan 24.

(#27) SLYM válasza faster (#18) üzenetére


SLYM
veterán

Ezen van a legnagyobb haszon, de mivel ebből adnak el a legkevesebbet.......... :)
egyébként tényleg nem értem, hogy most mit akarnak :( mert a 7600-ot és a 7200-t teljesen értem, de ez a többi kavarás........ :F

(#28) naraku válasza SLYM (#26) üzenetére


naraku
aktív tag

De csak elvileg!Nem? :F

(#29) Face8814 válasza Alvin_ti4200 (#24) üzenetére


Face8814
őstag

Na én arra az ''X''-re pl nagyon kíváncsi volnék! :)
Illetve!
Hogy fogják pozícionálni ( akár ár terén ) az R580-at? Ami eddig megfigyelhető a VGA piac terén, hogy egy bizonyos idő eltelik a generációváltások között. Ez a ''bizonyos idő'' az R520 és R580 között nagyon szűk. Nem tartok valószínűnek drasztikus árváltozást R520 terén. Valszeg az R580-at a mostani R520 árak mellé, kissé fölé pozícionálják majd!

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#30) SLYM válasza naraku (#28) üzenetére


SLYM
veterán

igen, csak elvileg........

itt egy nem kicsit érdekes cikk: [link] :D

(#31) Alvin_ti4200 válasza Face8814 (#29) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Szerintem az R580 az X1800XT árát fogja megörökölni, az R520-ak pedig 10-15%-kal olcsóbbak lesznek február elejére. Így konkurencia lesz az nVidia-nak is, aki már csökkentette a GT-k árát.

(#32) pistike85


pistike85
csendes tag

Nem feltétlen csak elvileg jön januárban (meg a bejelentés és a piacon elérhetőség nem 1 és ugyanaz :) ). Az ATI úgy nyilatkozott, hogy az r580 kihozatali aránya jó, nincs gyártási problémájuk, mint az r520-szal. Plusz a chip kompatibilis az x1800-asok NYÁK-jával.
[link]
Eszerint jön az átdolgozott rv530(x1600) --> rv560 néven(x1700), és emlékezetem szerint volt arról szó nemrégiben, hogy az x1300-as chipeket is átdolgozzák (azt hiszem 80nm-re ültetik). Szóval készülnek egymásra, minden kategóriában.

(#33) Face8814 válasza Alvin_ti4200 (#31) üzenetére


Face8814
őstag

Ez elég valószínűnek tünik. Túl fiatal még az R520 egy drasztikus árcsökkentéshez!

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#34) myrra válasza pistike85 (#32) üzenetére


myrra
senior tag

az x1700ra kíváncsi leszek

''máskor mielőtt elküldöd a post-ot és megnyomod az OK-t gondolj arra,hogy itt mindig mindenki lesben áll..'' by Janesz :) Chuck Norris nem iszik turmixot! :DD a vadhúsnak minimum 25%a zsír by Janesz

(#35) Mikádó


Mikádó
senior tag

Kivácsi leszek a 7200 illetve 7600 teljesítményére :B És a 7900Ultra-ra :R

Tel számom : 06 20 4141486 Csaba_20_ Created by: ''Engem az effektív teljesítmény érdekelt mindig is. Felőlem világíthat szépen egy 286-os gép, attól az még 286-os gép marad.''

(#36) Frenky87


Frenky87
aktív tag

:) Jól néz ki az a 2 ATi egymás mellett...várom már a CF nagy elterjedését. (Hehe, olyan CPU hűtőm van ;) )

///

(#37) joshua7 válasza SLYM (#9) üzenetére


joshua7
veterán

Annyira nem az, mert a most kijött 6800GS megver mindenféle x1600xt kártyát is. Ez alapján csak fölfelé lehetne pozicionálni a 7600-at, de annak meg nincs ATI ellenfele. Az x1800 szériának meg ott van a 7800.

Semper Fi

(#38) Speed válasza Alvin_ti4200 (#24) üzenetére


Speed
őstag

Ugye az a 16 pipa csak félre írás volt :O :F

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#39) Alvin_ti4200 válasza Speed (#38) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Nem, várhatóan annyi lesz benne, nomeg ha minden igaz 48 Vertex Shader egység:)

(#40) Niquis válasza Alvin_ti4200 (#39) üzenetére


Niquis
aktív tag

Hát, ez elég baromság lenne. A pixel processingre kell a több kraft, tudtommal. 48-at a unified architektúrával kapcsolatban lehet valós számnak tartani. Engem az lep meg, hogy az ATI lapít, mint szar a fűben, a PC-s unified shader platformjuk debütálásával kapcsolatban (az R580 nem az, ugye?), az nVidia meg, aki a leginkább ellenezte (igaz, a vörösök és aprótüncipicipuhák ellenében), már be is jelenti. És nem ül meg a babérjain, hogy belesodródjon abba a helyzetbe, hogy 3 éves technológia után kénytelen nagyobb ugrást tenni.

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#41) D.Orion


D.Orion
veterán

Hát ez szép. Megint jönnek új kártyák. Én sajna nemhiszem, hogy megengedhetem majd magamnak ezeket, de talán egy kicsit lejjebb nyomják a 6800GT/GS árát vagy az X800GTO(bár ez egyébként is bestbuy) árát.
Szerk.: Azért erre a 7200/7600 párosra kiváncsi leszek.


[Szerkesztve]

(#42) orbano válasza Niquis (#40) üzenetére


orbano
félisten

Nem teljesen mindegy, hogy mikor jelentik be? DX10 ugye kész van, tehát USM spec készvan, Ati már csinált USM karit, valószínű az r6xx már nagyban készül és ilyen lesz. De amíg nem jön ki a Vista, minek jó nekünk az egész? A lényeg a számítási kapacitás... az növekedjen már drasztikusan :)

A vér nem válik VAZZE!™

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.