Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Stalker-2572


Stalker-2572
addikt

Mennyivel drágább egy ilyen otthoni szerkezet fenntartása (papír+festék), mint előhivatni?

All Black...

(#2) erdoke válasza Stalker-2572 (#1) üzenetére


erdoke
titán

Még a jó minőségű előhíváshoz képest is legalább a duplája, ha bolti áron veszed a papírt és a festéket, nameg leosztod a nyomtató árát is egy képre.

A legjobb aláírás a héten

(#3) csiga997 válasza Stalker-2572 (#1) üzenetére


csiga997
őstag

Tipikusan otthonra nem az vesz nyomtatót, aki olcsóbbat szeretne, hanem az, aki maga szeretné csinálni. CD-re kiírni v. feltölteni interneten, elvinni, várni, érte menni, aztán ha nem tetszik épp a végeredmény valamiért akkor előlről kezdeni: ehhez képest egy nyomtatóval az asztal sarkán ez csak pillanatok műve.

(#4) Allien válasza Stalker-2572 (#1) üzenetére


Allien
veterán

A drágaság relatív fogalom. :DDD Mivel ez is csak egy nyomtató, ha nem használod relative rendszeressen, akkor nagyon drága lesz, mert nem szeretik az állást a nyomtatók. Tehát, ha nagyon rittkán nyomtatsz, és nem eladásra, akkor bőven megteszi valamelyik normálisabb üzlet is (csak a monitorodat kell jól beállítani). Akkor van értelme (szvsz), mint ahogyan csiga997 is írta. ;) Vagy olyan képeket nyomtatsz ki, amit nem szerettnéd, hogy mások is lássanak, csámcsogjanak rajta, vagy azonnal kell. Ilyenkor viszont nem számít az ár kérdés. ;)
Főleg, mert pl a papír minősége is számít(hat), vannak, akiknek ez is fontos lehet. :DDD

[Szerkesztve]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#5) Mauzes


Mauzes
őstag


Miért, mennyibe kerül manapság egy fotó átlagos (vagy jobb) minőségű nyomtatása profi helyen?
Csak mert kiszámoltam, hogy a Samsung SPP-2040B nyomtatómmal egy fénykép kinyomtatása kb. 68 Ft-ba kerül (amiben nincs benne az áramfogyasztás :), és a nyomtató ára, de mivel azt tombolán nyertük, így nem is akartam belevenni). És szerintem elég szépen csinálja a családi képeinket, még valami védőréteget is tesz a papírra, amitől némileg csepp- és ujjlenyomatálló lesz.

(#6) péter007


péter007
senior tag

hy mindenkinek

nekem egy IP4300-asom van de ahogy látom nem nagy előrelépés történt csak a sebességben de az IP4500 így sem gyorsabb sokkal

nekem 24 km-t kéne utaznom ha üzletben kéne előhívni a képeket, és akkor még nembiztos hogy rendes papíron rendes minőségben kapom meg
a papírt viszonylag olcsón is meg lehet úszni ha találsz olyat ami elég olcsó és rendes a minősége
nekem eddig a HP jött be a legjobban, 10*15-ös mérettben 60 db 210 g/m2 és mindezt 2100 forintért
vannak keményebb papírok is de ennyiért ez rohadtul megéri
a canon gyári papírja jobb de abból 10 db kerül 1800 ft-ba

és most jön a festék: a 3 alapszín és a fekete amit a fotókhoz használ kb 3K/db
az ötödik fekete amit a dokumentumokhoz használ meg 2K körül mozog
de ehhez hozzá kell tenni hogy ezek a gyári patronok az utángyártottak kb 800 ft/db körül mozognak (mindenki döntse el maga hogy bemeri-e tenni a nyomtatóba, én pl nem)
van mégegy lényeges szempont méghozá az hogy meddig elég: én már elszaggattam kb 80 db 10*15-ös papírt és kb 10 A4-est amik mind fotó volt
a tintavisszajelző szerint most vannak kb félig a patronok vagy egy kicsit alatta

azt hogy megéri-e otthon fenntartani egy ilyet azt mindenki döntse el maga, nekem már
csak azért is mert két kattintás és mehet is a kép az albumba vagy a rokonokhoz ;)

sorry ha egy kicsit hosszúra nyúlt eza hsz. de gondoltam megosztom veletek a tapasztalatokat ;)

(#7) Stalker-2572


Stalker-2572
addikt

Köszi mindenkinek a válaszokat :R

[Szerkesztve]

All Black...

(#8) csiga997 válasza Mauzes (#5) üzenetére


csiga997
őstag

Én a héten hivattam elô Fuji laborban, ráérôs konfigurációban (4 napos), 69ft volt egy kep (13x18-as), 100db feletti kedvezménnyel.

(#9) zombikiller


zombikiller
tag

huszon 1-2 rugóért nem is olyan drága a kisebbik lehet, hogy le kéne cserélni a pár rugós otthoni HP t :o

(#10) feka007 válasza zombikiller (#9) üzenetére


feka007
nagyúr

Mostanában én is belekezdtem a fényképezgetésbe, és ennek a 4 éves Trustnak már vhogy nem az igazi az optikája, rossz fényviszonyok között nem sokkal ér többet egy jobb mai mobil fényképtudásánál...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.